IPB

Dobrodošel gost ( Prijava | Registriraj )

Reply to this topicStart new topic
> Delno zamašene šobe za pranje šip., M6 - packarija v šobah za pranje sprednjih šip. Kako očistit/zamenj
polde
17 Feb 2012, 12:48
Objavljeno #1

Kotalko
**

Skupina: Člani
Objav: 52
Uporabnik št.: 5,559
Model avtomobila: m6

Očitno je nekdo na petrolu v kanglo za vodo dolivat vrgel papirnato brisačo ali nekaj podobnega. To vodo sem nalil v rezervoar za pranje šip. Robec je namlelo in potegnilo skozi pumpo. Nekaj časa je skozi šobe na sprednje šipe letela bela svinjarija, zdaj se je to ustavilo vendar šobe vode ne špricajo več tako kot bi morale ampak vsaka malo po svoje. Skoraj tako kot če greš s trdim scat.
Ali kdo ve, kako zakomplicirano je te šobe odmontirat in sčistit ali pa jih morda kar zamenjat in koliko bi le te stale?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jures
17 Feb 2012, 12:54
Objavljeno #2

Prikoličar

Objav: 17,968
Uporabnik št.: 2,637

(polde @ 17 Feb 2012, 12:48) *

Očitno je nekdo na petrolu v kanglo za vodo dolivat vrgel papirnato brisačo ali nekaj podobnega. To vodo sem nalil v rezervoar za pranje šip. Robec je namlelo in potegnilo skozi pumpo. Nekaj časa je skozi šobe na sprednje šipe letela bela svinjarija, zdaj se je to ustavilo vendar šobe vode ne špricajo več tako kot bi morale ampak vsaka malo po svoje. Skoraj tako kot če greš s trdim scat.
Ali kdo ve, kako zakomplicirano je te šobe odmontirat in sčistit ali pa jih morda kar zamenjat in koliko bi le te stale?

odmontirat jih je enostavno cevko dol pod pokrovom in gre ven na zatič način, to je to.

Pa si prepričan da je to to, ker če si navadno vodo iz tam nalival ti je lahko zmrznila, oziroma zapacka se lahko že na izhodu posode - kako dela zadaj?
+Quote Post
polde
17 Feb 2012, 14:05
Objavljeno #3

Kotalko
**

(jures @ 17 Feb 2012, 12:54) *

odmontirat jih je enostavno cevko dol pod pokrovom in gre ven na zatič način, to je to.

Pa si prepričan da je to to, ker če si navadno vodo iz tam nalival ti je lahko zmrznila, oziroma zapacka se lahko že na izhodu posode - kako dela zadaj?

Jures, Tnx za info!
To se mi je zgodilo že poleti. Ziher je bil nek papir, ker so bili svaljki po šipi in strehi vedno, ko sem pral šipe.
Zdaj preprosto šprica postrani, kot bi še nekaj ostalo v šobah.
+Quote Post
Grega_
17 Feb 2012, 14:13
Objavljeno #4

TZZ - Tako Zvani Zajebani

Objav: 5,585
Uporabnik št.: 288
Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Za v naprej pa toči vodo na Petrolu iz cevi za vodo...jo imaš poleg tiste kjer si napumpaš gume (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...no lahko pa da je kje izjema in nimajo tega, ter so samo kante.
+Quote Post
mokster
21 Feb 2012, 23:46
Objavljeno #5

Ricer

Objav: 809
Uporabnik št.: 6,026
Model avtomobila: Mazda6 2,3

(Grega_ @ 17 Feb 2012, 14:13) *

Za v naprej pa toči vodo na Petrolu iz cevi za vodo...jo imaš poleg tiste kjer si napumpaš gume (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...no lahko pa da je kje izjema in nimajo tega, ter so samo kante.

Pozimi to odmontirajo veš, ker pri minus se neka čuda z vodo dogajajo, pol zna pa kr kaj počt...
+Quote Post
Grega_
22 Feb 2012, 07:55
Objavljeno #6

TZZ - Tako Zvani Zajebani

Objav: 5,585
Uporabnik št.: 288
Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Napisal je da se mu je to zgodilo že poleti....zato sem pisal naj iz tiste cevi vodo naliva, tudi kanglic ni sedaj na Petrolu za šipe čistit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
+Quote Post
polde
22 Feb 2012, 14:17
Objavljeno #7

Kotalko
**

Zdaj vodo nalivam doma v garaži iz preverjenega vira (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

(Grega_ @ 22 Feb 2012, 07:55) *

Napisal je da se mu je to zgodilo že poleti....zato sem pisal naj iz tiste cevi vodo naliva, tudi kanglic ni sedaj na Petrolu za šipe čistit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
mokster
22 Feb 2012, 22:31
Objavljeno #8

Ricer

Objav: 809
Uporabnik št.: 6,026
Model avtomobila: Mazda6 2,3

OMV ma pa kante not pripravljene za akcijo
+Quote Post
polde
27 Feb 2012, 13:11
Objavljeno #9

Kotalko
**

Meh, ravno te kante so problem, ker ne vidiš, kaj je not. Pa če kdo kako papirnato brisačo noter vrže jo direkt v rezervoar naliješ.

(mokster @ 22 Feb 2012, 22:31) *

OMV ma pa kante not pripravljene za akcijo

+Quote Post
Activa
27 Feb 2012, 19:07
Objavljeno #10

Trotlfahrer

Objav: 148
Uporabnik št.: 2,256
Model avtomobila: Mazda 3 Active

Mene so lani na Petrolu prepričali, da je tekočina za čiščenje stekel z vonjem pomaranče zelo popularna zadeva. (IMG:style_emoticons/default/glare.gif)
Skoraj me je kap, ko sem videl ostanke pomaranče (draže) v njej. Najbolj hudo je bilo to, da sem pol litra že nalil v posodo za čiščenje stekel. Sledilo je večkratno izpiranje posode, ampak eno šobo mi je pa vseeno zabilo. Na srečo mi je uspelo šobo spihati s kompresorjem.

(IMG:style_emoticons/default/happy0158.gif)
Če bi vedel, da so notri koščki pomaranče, bi lahko doma naredil lakšem pomarančni Juice - bi bil bolj čist pa še ceneje bi bil. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Uporabnik(ov) bere to temo (1 Gostov in 0 anonimnih uporabnikov)
0 Uporabnikov:

Lo-Fi verzija Ura je: 24 April 2014 @ 17:34
Sloimenik.com  Igre, Igre, Igrice,...  Avtocenter.si