IPB

Dobrodošel gost ( Prijava | Registriraj )

Reply to this topicStart new topic
> Mazda 323 f (BJ) problemi s ključem pri vžigu, Ključi obrabljeni, avto noče vžgat?
bejkee
11 Mar 2012, 17:06
Objavljeno #1

No-Vinko
*

Skupina: Člani
Objav: 34
Uporabnik št.: 5,698
Model avtomobila: Mazda6 SportCombi

Zdravo,

očitno imam že malo fardirbana ključa od moje mazde, ker mi zadnje čase - še posebej pa danes - nagaja pri vžigu. To mi je tudi že majstr Simon omenil nazadnje, da imam zdrsan ključ in da naj uporabljam drugega, ampak kaj ko je drugi še bolj zdrsan očitno?
A je kaka cenovno ugodna varijanta, da se tole reši, ali bom moral obogatiti Mazdo?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
batko
11 Mar 2012, 18:34
Objavljeno #2

Ricer

Objav: 795
Iz: KOPER
Uporabnik št.: 6,180
Model avtomobila: MAZDA 6 136 6SPEED

(bejkee @ 11 Mar 2012, 17:06) *

Zdravo,

očitno imam že malo fardirbana ključa od moje mazde, ker mi zadnje čase - še posebej pa danes - nagaja pri vžigu. To mi je tudi že majstr Simon omenil nazadnje, da imam zdrsan ključ in da naj uporabljam drugega, ampak kaj ko je drugi še bolj zdrsan očitno?
A je kaka cenovno ugodna varijanta, da se tole reši, ali bom moral obogatiti Mazdo?

ma kaj imaš problem na mehanskem delu, se ti ključ noče obrnit v ključavnici ali ti čitalec ne prebere kode v ključu?
+Quote Post
bejkee
11 Mar 2012, 23:54
Objavljeno #3

No-Vinko
*

(batko @ 11 Mar 2012, 18:34) *

ma kaj imaš problem na mehanskem delu, se ti ključ noče obrnit v ključavnici ali ti čitalec ne prebere kode v ključu?

ključ se obrne b.p. problem je zgleda, da ma probleme prebrat kodo, ker dolgo sveti rdeča lučka na kateri je narisan avto in kljucek.
res sitno.
+Quote Post
batko
12 Mar 2012, 07:59
Objavljeno #4

Ricer

Objav: 795
Iz: KOPER
Uporabnik št.: 6,180
Model avtomobila: MAZDA 6 136 6SPEED

(bejkee @ 11 Mar 2012, 23:54) *

ključ se obrne b.p. problem je zgleda, da ma probleme prebrat kodo, ker dolgo sveti rdeča lučka na kateri je narisan avto in kljucek.
res sitno.

Če ti oba ključa nagajata, pomeni da imaš probleme z sprejemnikom ki sprejema signal iz trasponderja. Provaj razdret plastiko okrog kljucavnice in en kljuc dak tik ob sprejemnik z drugim pa prizgi avto...ce ti tako dela, ali menjas sprejemnik ali razrezes en kljuc in iz njega poberea ven transponder in ga zalepis direktno na sprejemnik, potem si lahko naredis pri kljucavnicarju navadne kljuce brez kode in ti bo avto normalno vzigal...to je najcenejsa varjanta...
+Quote Post
jures
12 Mar 2012, 08:18
Objavljeno #5

Prikoličar

Objav: 17,918
Uporabnik št.: 2,637

zna biti res tuljavica okoli ključavnice ki bere kodo
+Quote Post
bejkee
5 Apr 2012, 17:56
Objavljeno #6

No-Vinko
*

Ok, dodatne informacije - kaj se s stvarjo dogaja.

Ključi in blokada motorja so očitno ok.

Problem se je začel pojavljati, ko sem zamenjal vžigalne tuljave, ker so mi stare (original) prebijale - iskra skakala kar direkt od tuljave na glavo motorja. Kot zanimivost naj povem, da se je problem z vžiganjem postavljal samo pri ogretem motorju, sicer ne.
Potem mi je mojster nazaj namontiral stare tuljave. Problem cukanja pri nizkih obratih in nemirnega prostega teka se je vrnil, izginil pa je problem z vžiganjem ogretega motorja. Nadomestni tuljavi je majster reklamiral in mi namontiral nove (od istega prozivajalca, vendar ne original). Od začetka je zgledalo vse super in fajn in bil sem spet srečen in vesel s svojo Majdo, nakar se mi pred dnevom, dvema ponovno zgodi, da avto noče vžgat, ko je topel, vendar problem ni več tako radikalen kot prvič.

Saj bom seveda spet klical mojstra, ampak da bi dobil dva kompleta zanič primerkov tuljav se mi zdi nekoliko nerealno?
Še vedno je sicer varianta kupit original nadomestno tuljavo in pač stisnit zobe (ena stane okoli 180€)...
(IMG:style_emoticons/default/z0tdntknw.gif)
+Quote Post
bejkee
25 Apr 2012, 16:32
Objavljeno #7

No-Vinko
*

No, samo da zaključim tole temo.

Očitno so nagajale nadomestne vžigalne tuljave poljskega proizvajalca. Pri tem smo zamenjali dva kompleta istega proizvajalca (ki je tudi trdil, da je bil že prvi komplet vredu), pa se je pri obeh dogajalo da avto s toplim motorjem ni hotel vžgati.
Sedaj imam nove tuljave nekega nemškega proizvajalca in dosedaj se še enkrat ni zgodilo, da bi avto ne kresnil iz prve.
(IMG:style_emoticons/default/z0tdntknw.gif)
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Uporabnik(ov) bere to temo (1 Gostov in 0 anonimnih uporabnikov)
0 Uporabnikov:

Lo-Fi verzija Ura je: 20 April 2014 @ 11:46
Sloimenik.com  Igre, Igre, Igrice,...  Avtocenter.si