IPB

Dobrodošel gost ( Prijava | Registriraj )

4 Strani V < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pomoč pri nakupu mazde 6
m6m
27 Mar 2012, 22:18
Objavljeno #21

Trotlfahrer

Skupina: Člani
Objav: 123
Uporabnik št.: 6,524
Model avtomobila: mazda 6, 2,0

(jxl @ 27 Mar 2012, 21:23) *

@Boss: ja zlo pomembno je da u 2s prej pospešiš iz 80 na 130 več pa tko al tko ne smeš nijker po državi. A veš srce tud BMW M5 pospešuje bolš k MPS in podobno. Človeku ki se bi verjetno rad vozil varno, cenovno ugodno in udobno med točko A in B z lol 10-15k KM na leto res ne rabi ultra športnega avta. Sploh pa človek sprašuje zase in svoj način vožnje. Očitno ne potrebuje vrane konjenice ampak prevozno sredstvo (IMG:style_emoticons/default/w00t.gif) Verjetno se mu v 15k km ne zgodi 50x na dan prehitevanje na polno kjer potrebuje 23948598kW. Aja po možnosti je vsaj 50% teh kilometrov v mestu kjer je žvali od avta ultra fajn vozit. Torej mu je brezveze plačevat tok večji davek na bencinu, zavarovanju in registraciji (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)

Jst bi raj mel kakega Abramsa ki komaj doseže +50kmh da se niti slučajno ne bom sekiral k se bo nekdo ki potrebuje brutalne pospeške po možnosti v nepregledn ovink zakantu vame. Vsakič ko se to zgodi ga bom prebarval kar z sprejem za nekaj 10 eur in gasa dalje.

Da povzamem ... ja fajn bi blo met 500kW sam kaj k je brezveze. Mal pohodiš gas in še predno sprocesiraš vse skupaj si sklofu odvzem izpita ... makes sense a? Tko pa pač me moj 1.8 prevaža od točke A do B (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)

Sploh nevem kaj se oglašaš na top speed. Sm reku da so pospeški bedni potovalno pa lohk držiš nekih 180 brez problema tud 2000km !

Nevermind spotaknu si se in sm mogu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Peace out (IMG:style_emoticons/default/love0076.gif) Torej predn nastane tuki cela vojna mnenj dejmo ostat on topic pa človeku svetovat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

(IMG:style_emoticons/default/happy0158.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Boss
28 Mar 2012, 10:45
Objavljeno #22

ata Boss

Skupina: Moderatorji
Objav: 17,451
Iz: Ljubljana
Uporabnik št.: 133
Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

QUOTE(jxl @ 27 Mar 2012, 21:23) *

@Boss: ja zlo pomembno je da u 2s prej pospešiš iz 80 na 130 več pa tko al tko ne smeš nijker po državi. A veš srce tud BMW M5 pospešuje bolš k MPS in podobno. Človeku ki se bi verjetno rad vozil varno, cenovno ugodno in udobno med točko A in B z lol 10-15k KM na leto res ne rabi ultra športnega avta. Sploh pa človek sprašuje zase in svoj način vožnje. Očitno ne potrebuje vrane konjenice ampak prevozno sredstvo (IMG:style_emoticons/default/w00t.gif) Verjetno se mu v 15k km ne zgodi 50x na dan prehitevanje na polno kjer potrebuje 23948598kW. Aja po možnosti je vsaj 50% teh kilometrov v mestu kjer je žvali od avta ultra fajn vozit. Torej mu je brezveze plačevat tok večji davek na bencinu, zavarovanju in registraciji

Jst bi raj mel kakega Abramsa ki komaj doseže +50kmh da se niti slučajno ne bom sekiral k se bo nekdo ki potrebuje brutalne pospeške po možnosti v nepregledn ovink zakantu vame. Vsakič ko se to zgodi ga bom prebarval kar z sprejem za nekaj 10 eur in gasa dalje.

Da povzamem ... ja fajn bi blo met 500kW sam kaj k je brezveze. Mal pohodiš gas in še predno sprocesiraš vse skupaj si sklofu odvzem izpita ... makes sense a? Tko pa pač me moj 1.8 prevaža od točke A do B (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)

Sploh nevem kaj se oglašaš na top speed. Sm reku da so pospeški bedni potovalno pa lohk držiš nekih 180 brez problema tud 2000km !

Nevermind spotaknu si se in sm mogu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Peace out (IMG:style_emoticons/default/love0076.gif) Torej predn nastane tuki cela vojna mnenj dejmo ostat on topic pa človeku svetovat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Pa se ti zdi, da si moj post sploh dobr prebral? (IMG:style_emoticons/default/z0tdntknw.gif) Al ga morebiti nisi razumel?

Drugače pa sem napisal, da se vsak odloča po svoji glavi kaj mu je pomembno in tukaj ni vsiljevanja mnenja.

Meni osebno je recimo pomembno to, da konjev predvsem pa navor ne vozim s sabo zato, da dosegam visoke hitrosti ampak, da lahko na lokalni cesti nestresno in dokaj varno prehitim počasnejša vozila. Ampak to sem jaz in povprečno imam 2x, 3x dnevno prehitevanje po lokalnih cestah, brez da bi pri tem prekoračil hitrost).

Zmotno je namreč prepričanje, da velik konjev avtomatično pomeni divjaka za volanom in divjanje po cestah - to trditev so sproducirali tisti (Lojz recimo), katerim je dovolj, da ima vozilo 4 kolesa in motor za prevoz iz A v B, kar se na tej poti dogaja pa ni pomembno.

p.s. zadnji stavek ne leti na tebe, da ne bo ostal kakšen občutek ogroženosti. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

piss off, mislim rečt peace out (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) šala (IMG:style_emoticons/default/w00t.gif)
+Quote Post
BOJČ
28 Mar 2012, 11:25
Objavljeno #23

"vroči medo"

Objav: 3,231
Iz: Medolandija
Uporabnik št.: 642
Model avtomobila: Mazda CX-7 LPG

Jaz nisem divjak (IMG:style_emoticons/default/ashamed0001.gif)
+Quote Post
Alex
28 Mar 2012, 16:33
Objavljeno #24

Guitar maniak

Objav: 6,804
Iz: Koper
Uporabnik št.: 399
Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B

Samo to je res smešno, če imaš malo več lot 100 konjičev in 300+Nm navora si po ljudskem izročilu avtomatsko divjak?Jaz osebno nisem.
Imam tako konjenico zato, da ko imam poln avto krame in nas noter, ne šaltam v klancih na avtocestah v 4. brzino in lepo z lahkoto držim konstantno, v 5. brzini enako hitrost do vrha klanca, brez da vrže mašino in obratomer skozi havbo oz. šipo ven.
Pa še ena stvar,tudi če se voziš po mestu (zdej ne vem kako je s temi avti po 2005 z filtrom, jaz tega namreč nimam (IMG:style_emoticons/default/devil.gif) ) ti še vedno spije 2-3 litrčke manj kot benzinarka.Pa diesel ima vgrajen webasto, da ti pozimi takoj segreje mašino in kabino. (IMG:style_emoticons/default/party0024.gif)
+Quote Post
jxl
28 Mar 2012, 17:37
Objavljeno #25

Trotlfahrer

Objav: 193
Uporabnik št.: 6,864
Model avtomobila: M6

pejte kam drugam met pissing contest (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
+Quote Post
batko
28 Mar 2012, 19:48
Objavljeno #26

Ricer

Objav: 795
Iz: KOPER
Uporabnik št.: 6,180
Model avtomobila: MAZDA 6 136 6SPEED

(Alex @ 28 Mar 2012, 17:33) *

Samo to je res smešno, če imaš malo več lot 100 konjičev in 300+Nm navora si po ljudskem izročilu avtomatsko divjak?Jaz osebno nisem.
Imam tako konjenico zato, da ko imam poln avto krame in nas noter, ne šaltam v klancih na avtocestah v 4. brzino in lepo z lahkoto držim konstantno, v 5. brzini enako hitrost do vrha klanca, brez da vrže mašino in obratomer skozi havbo oz. šipo ven.
Pa še ena stvar,tudi če se voziš po mestu (zdej ne vem kako je s temi avti po 2005 z filtrom, jaz tega namreč nimam (IMG:style_emoticons/default/devil.gif) ) ti še vedno spije 2-3 litrčke manj kot benzinarka.Pa diesel ima vgrajen webasto, da ti pozimi takoj segreje mašino in kabino. (IMG:style_emoticons/default/party0024.gif)

Se popolnoma strinjam s tabo, včasih je bilo 130 konjev ogromno za avto srednjega razreda, v današnjih časih ko je na te konje obešena še klima, servo volan, razni dpf-ji, katalizatorji, egr-ji...to sploh ni več dirkalen avto ampak čisto povprečen avto za vsakdanje potrebe...to je vsaj moje mnenje.
+Quote Post
YavarYe X6V6
29 Mar 2012, 09:09
Objavljeno #27

Majkemi USER.

Skupina: Admin
Objav: 13,268
Iz: Gorenjska
Uporabnik št.: 3
Model avtomobila: Pihalnik

(Alex @ 28 Mar 2012, 17:33) *

Jaz to delam v 6. prestavi (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif) (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif)
Pri porabi se nam prepucaval, ker vsi vemo kolk stane lpg. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif) in verjemi ZELO majhna razlika je med tabo in mano pri mojih 260+ konjih in krepkih 400+ Nm. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
Jaz imam vse to ogreto še predno ključ obrnem pa NIMAM dizla. (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif) (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif)

Pa še možnost okvar in lajtšovov. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
+Quote Post
batko
29 Mar 2012, 09:33
Objavljeno #28

Ricer

(YavarYe X6V6 @ 29 Mar 2012, 10:09) *

Jaz to delam v 6. prestavi (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif) (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif)
Pri porabi se nam prepucaval, ker vsi vemo kolk stane lpg. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif) in verjemi ZELO majhna razlika je med tabo in mano pri mojih 260+ konjih in krepkih 400+ Nm. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
Jaz imam vse to ogreto še predno ključ obrnem pa NIMAM dizla. (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif) (IMG:style_emoticons/default/harhar.gif)

Te pa že zavarovalnica oskubi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
Alex
29 Mar 2012, 10:51
Objavljeno #29

Guitar maniak

(YavarYe X6V6 @ 29 Mar 2012, 10:09) *

Pa sej pravim, da če hočeš imeti podobne (oz boljše) performanse kot mi traktoristi, moraš iti na tako makino, kot jo imaš ti, pa vržeš na plin in to je to.Zmaga...ali pa kupiš dizla. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
YavarYe X6V6
29 Mar 2012, 11:04
Objavljeno #30

Majkemi USER.

(batko @ 29 Mar 2012, 10:33) *

Te pa že zavarovalnica oskubi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Ja itaq, za 100€ na leto pa nam jokal. (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
+Quote Post
batko
29 Mar 2012, 11:32
Objavljeno #31

Ricer

Za avto ki ima 1.500 kg, ali moras vzet dizla, kjer je navor, ali pa bencinca nad 2.0, vse kar je manj je nepremicnina...
+Quote Post
Alex
29 Mar 2012, 13:05
Objavljeno #32

Guitar maniak

(batko @ 29 Mar 2012, 12:32) *

Za avto ki ima 1.500 kg, ali moras vzet dizla, kjer je navor, ali pa bencinca nad 2.0, vse kar je manj je nepremicnina...

...vseeno na koncu izbereš dizla. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
Hazzard20
29 Mar 2012, 13:08
Objavljeno #33

Ricer

Objav: 517
Iz: Zgornja Besnica pri Kranju
Uporabnik št.: 6,480
Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA 2008

(batko @ 29 Mar 2012, 12:32) *

Uff sm se že ustrašu, da imam nepremičnino ko sem tole prebral (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
+Quote Post
mokster
30 Mar 2012, 02:01
Objavljeno #34

Ricer

Objav: 809
Uporabnik št.: 6,026
Model avtomobila: Mazda6 2,3

(Alex @ 29 Mar 2012, 14:05) *

...vseeno na koncu izbereš dizla. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Včeraj sem bil prvič pri sovaščanu Pelkotu.
Njegov komentar: A 2 let maš že mazdo-če bi mel dizla, bi se ziher že prej kaj vidla (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)
User is online!Profile CardPM
+Quote Post
Z M A J
30 Mar 2012, 06:03
Objavljeno #35

www.ekipa-1a.si

Objav: 17,080
Iz: Kamn¨k
Uporabnik št.: 185
Model avtomobila: LPG 6-ka 2.3i

Haha, a sta tiste štible požagala al jih še zmeri seboj furaš? Še za sklopko se zmenta če ni bla že zdele v obdelavi! (IMG:style_emoticons/default/party0024.gif)
+Quote Post
batko
30 Mar 2012, 06:58
Objavljeno #36

Ricer

(mokster @ 30 Mar 2012, 03:01) *

Včeraj sem bil prvič pri sovaščanu Pelkotu.
Njegov komentar: A 2 let maš že mazdo-če bi mel dizla, bi se ziher že prej kaj vidla (IMG:style_emoticons/default/devil.gif)

Nevem zakaj vsi pljuvajo tolko po Mazdah dizlih. To je jasno, da je pri dizlu vec problemov kot pri bencincu. Jaz imam šestko in ima blizu 200.000 km, do zdaj sem menjal podložke pod injektorji in en injektor "ni crknil, je samo tolkel" in to je bilo tudi vse. V primerjavi z drugimi je to super, če bi imel vw ali audija 2.0 tdi bi menjal do zdaj ze vse stiri injektorje, pri renoju dci-ju vsaj eno turbino, pri citroenu pa pol motorja...tako da v primerjavi z drugimi spet niso tako slabi nasi dizli (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
+Quote Post
Andriy
30 Mar 2012, 07:43
Objavljeno #37

Almost Ricer

Objav: 276
Uporabnik št.: 5,270
Model avtomobila: Mazda 6 GT 136HP

No tukaj bi se tudi sam postavil na stran bencinarjev (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ker to je bil tudi eden od razlogov za prodajo Mazde, ki je bila dizel. Saj moram potrkat tok tok, da v času ko sem bil lastnik Mazde nisem imel večjih problemov razen, menjave sklopke in vztrajnika. Nič se pa ne ve kdaj ti crkne kakšna šoba, bosch pumpa, turbina itd.

Zdaj ko imam bencinarja + LPG sem kar se porabe tiče skoraj na istem (IMG:style_emoticons/default/happy0158.gif)

Edina stvar ki jo občasno pogrešam je turbinca (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
Z M A J
30 Mar 2012, 07:51
Objavljeno #38

www.ekipa-1a.si

Objav: 17,080
Iz: Kamn¨k
Uporabnik št.: 185
Model avtomobila: LPG 6-ka 2.3i

Andrej, kdaj bo kaj predstavitve? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
batko
30 Mar 2012, 07:55
Objavljeno #39

Ricer

(Andriy @ 30 Mar 2012, 08:43) *

No tukaj bi se tudi sam postavil na stran bencinarjev (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ker to je bil tudi eden od razlogov za prodajo Mazde, ki je bila dizel. Saj moram potrkat tok tok, da v času ko sem bil lastnik Mazde nisem imel večjih problemov razen, menjave sklopke in vztrajnika. Nič se pa ne ve kdaj ti crkne kakšna šoba, bosch pumpa, turbina itd.

Zdaj ko imam bencinarja + LPG sem kar se porabe tiče skoraj na istem (IMG:style_emoticons/default/happy0158.gif)

Edina stvar ki jo občasno pogrešam je turbinca (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Te pa stane nadgradnja na LPG spet lep denar, s katerim bi na dieslu menjal kar nekaj delov....pa smo spet tam (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
+Quote Post
YavarYe X6V6
30 Mar 2012, 08:07
Objavljeno #40

Majkemi USER.

(batko @ 30 Mar 2012, 08:55) *

Te pa stane nadgradnja na LPG spet lep denar, s katerim bi na dieslu menjal kar nekaj delov....pa smo spet tam (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Ja samo da bencinarju ne odpovedujejo motorne komponente, strošek pokrijemo nekje med 20 in 30 kkm in pol se vozimo kot z dizlom, samo z manjšo možnostjo okvar, če pa že pa so recimo vse 4 bencinske šobe manj kot 100€, itaq pa nkol ne crknejo.
+Quote Post

4 Strani V < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Uporabnik(ov) bere to temo (1 Gostov in 0 anonimnih uporabnikov)
0 Uporabnikov:

Lo-Fi verzija Ura je: 24 April 2014 @ 20:50
Sloimenik.com  Igre, Igre, Igrice,...  Avtocenter.si