Pomoč - Iskanje - Uporabniki - Koledar
Voznisko dovoljenje
Mazda forum Slovenija > Mazda > Splošna debata
1, 2, 3
LabiGT
rabim odgovor od kakega, ki to raztura:

a rabs met ure na avtosoli, da gres lahko delat izpit za avto?
Ce ja koliko? Ce ne kako gre?
Nasploh ce mi en napise kako se pride do SLO vozniskega s cim manj denarja in celoten proces kako to gre
BrainY
Ko sem jaz delala izpit (4leta nazaj) je blo še tako da si moral izpeljati pač vse vaje.
Blo jih je 16 mislim da in naj bi za vsako vajo potreboval 1 uro torej bi bil minimum ur nekje 16+.

Če se je pa kaj spremenilo pa newem.

Lp
YavarYe X6V6
1. Greš v avtošolo sad.gif
2. narediš CPP tečaj in teste na koncu
3. Greš na rdeči križ ali pa tja kjer organizirajo tečaj in preizkus znanja prve pomoči
4. Greš v zdravstveni dom na medicino športa in dela, ozirom tja kjer ti naredijo zdravniški pregled in izdajo potrdilo da si sposoben za vožnjo motornih vozil.
5. Se vrneš, z vsemi papirji v avtošolo in dobiš kartonček za vožnjo
6. Začneš z urami praktične vožnje. happy0064.gif
7. Medtem se prijaviš na opravljanje občinskih testov in jih narediš. dry.gif
8. Potem pa še narediš praktičen preizkus znanja, tako da komisijo iz izpitnega centra pelješ na en krog, po njihovih željah. happy0158.gif
9. Si zmagu in imaš izpit narejen in si še 2 leti "mladi" voznik. party0024.gif
10. Se ga party0016.gif ker si naredu.

Če sem kej spustu me dopolnite, pomoje ja v grobem to kukrtolk vse.

ps. Najbolj pomembna je točka 10.
BrainY
Labi za ogrevanje.. da osvežiš malo teoretičnega znanja:

Katero vozilo sme kot prvo zapeljati v križišče happy0195.gif

ReDevil
w00t.gif kot da gledam lublano u petk ob 16 h! z0tdntknw.gif
Marko_mx-3
3 leta si voznik začetnik in ne več 2 biggrin.gif
LabiGT
ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni.

@ brainy: itak da tramvaj (un zgoraj) ker je najmocnejsi smile.gif
Segi
(Marko_mx-3 @ 19 Dec 2006, 15:00) *

a ni le tko da si 3leta začetnik za zavarovalnico in 2 leti za police.gif ? ne vem točn, sam tak sm slišu.. z0tdntknw.gif

bom citiral iz knjige za cpp če kdo kej bolš zastop, jest sm prekratk da bi to razumu.. z0tdntknw.gif

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti. Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil s statusom voznika začetnika, z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja, izda upravna enota.
Vir: Druga izdaja - Na cesti : priročnik za bodoče voznike in prekaljene mačke, Društvo TečajCPP.com, Julij 2005

Potek pridobitve roza knjižce pa se mi zdi da poteka po takem sistemu kot je YavarYe napisu, pa pomojem da moraš vse tiste vaje skos dat - kar pa ne vem kolk jih je že, okol 16-18..

Lp wink.gif
Marko_mx-3
ashamed0001.gif imaš prav sem se zmotil ashamed0001.gif

Kopirano iz www.tecajcpp.com

Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

Voznik začetnik mora opraviti program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Programa se mora voznik začetnik udeležiti v predpisanem zaporedju, in sicer:
-prvega dela vožnje odličnosti, v obdobju dveh do šestih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja,
-enodnevno vadbo varne vožnje z vključeno skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa v obdobju od štirih do desetih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja
-drugega dela vožnje odličnosti v obdobju osmih do dvanajstih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja

Vozniku začetniku se ob izdaji vozniškega dovoljenja izda tudi karton voznika začetnika za spremljanje dodatnega usposabljanja voznika začetnika, na katerega izvajalci programa potrjujejo opravljene obveznosti.

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil se izda upravičencu s statusom voznika začetnika z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja.

Po izteku veljavnosti se izda novo vozniško dovoljenje le, če upravičenec ponovno opravi vozniški izpit.

Pristojni organ lahko v roku največ enega leta od izteka njegove veljavnosti podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja za obdobje, potrebno za izpolnitev obveznosti, vendar ne več kot za eno leto, če upravičenec iz utemeljenih razlogov ni opravil programa usposabljanja za voznika začetnika.

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil se izda z veljavnostjo do 80. leta starosti upravičencu, ko predloži potrdilo o uspešno opravljenem programu usposabljanja za voznika začetnika oziroma ko mu preneha veljati status voznika začetnika.
Violet
(LabiGT @ 19 Dec 2006, 16:18) *

ok pol pa nc ne bom s tem...ocitno me pride ceneje placat kazen kot pa da grem delat izpit...sej niso normalni.

confused0059.gif kaj to pomeni?! malo bolje opiši
dobil si navodila za začetnike... ti pa bi rad za "veterane" - s popustom?
nikoli mi ni bilo jasno, kako ti lahko vzamejo izpit, ko ga enkrat imaš?! Izpit je tako kot z odločbo (ali gradbenim dovoljenjem), ko ga enkrat pridobiš, ti ga po pravnomočnosti in dokončnosti nihče ne sme oz. ne more (kar tako) odvzeti!? Ta predpis bi morali spremeniti že pred 15. leti. Kvečjemu ti lahko zaplenijo avto in vse, kar je povezano s tem. Vsaj v pravnih državah je tako?!
LabiGT
ne ne...jaz mam "tuje" voznisko dovoljenje in stalno bivanje v SLo...
uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...
do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega
RoKo
(LabiGT @ 19 Dec 2006, 16:18) *

Ma kaj se zdej furaš na črno!? confused0059.gif happy0195.gif happy0195.gif happy0195.gif
Violet
(LabiGT @ 19 Dec 2006, 22:36) *

uradno bi mogu imet Slo vozniski izpit...ker pa slovenija ne priznava kosovskega izpita (srpskega pa priznavajo, sam so mi ga ukradli skupaj z denarnico-in to sred Ljubljane) je edina ocpija da grem delat izpit od zacetka...
do zdaj mi je edino policaj ne meji pri rijeki tezil, da moram met slo izpit, ostali pa niso tezil okoli tega

Ker si že toliko časa v SLO, bi bil že skrajni čas, da nekaj postoriš;
odvisno, kolikokrat te bodo ustavili, na tvojem mestu bi ga šla delat čimprej, ker ga boš pridobil z dvema največ pa s tremi kaznimi (tak je bil učinek še po prejšnjem predpisu, po novem pa še nisem preverjala) - ker si veteran, ga boš verjetno opravil z najmanjšim številom ur; ura je še vedno 4.000 sit in to velja že kar nekaj let. Čas bo tisti, ki ti bo malo kravžal živčke. Trenutno je gužva na zdravniškem pregledu, kjer se čaka precej več kot en mesec. Mogoče bo po novem letu, ko bodo evri malo manj. Pa srečno.
Marko_mx-3
Za ZD pregled se da takoj narediti pa kakšne cenejše ure se bi tudi mogoče dalo dobit.
Violet
(Marko_mx-3 @ 19 Dec 2006, 23:01) *

Za ZD pregled se da takoj narediti pa kakšne cenejše ure se bi tudi mogoče dalo dobit.

mogoče v Domžalah in pa na Vrhniki, v Ljubljani trenutno ne.
LabiGT
ok gremo mal racunat, pa pomagajte

4000x16 ur = 64000sit
pregled= 8000sit
kaj se?

do zdaj je to 72000.... confused0059.gif
Marko_mx-3
Pregled je mislim da kar okoli 10 000 sit.

Prvo pomoč imaš narejeno?
Če ne še ene 10 000 sit.

Ne vem koliko pridejo testne pole, ko sem jaz delal so bile 2.500 sit, potem izdaja evidenčnega kartona, pa še se najde kaj

Mislim da bi kar prišel blizu 100 000 sit. A evropski vozniški izpit bi lahko dobil?

Violet
(LabiGT @ 19 Dec 2006, 23:23) *

ok gremo mal racunat, pa pomagajte

4000x16 ur = 64000sit
pregled= 8000sit
kaj se?

do zdaj je to 72000.... confused0059.gif

tečaj za teorijo - ali je obvezen?; teorija; PP

vseskupaj približno eno plačo
LabiGT
drago pride tole...

sej ta vozniska je kao evropska sam tle ne velja (se)...
Segi
no še jest dodam svojo šalčko...
lansko leto takle čas sem ga tut jest delu, in hvala bogu naredu smile.gif
Cene so ble pa približno take +/-1500 sit

Zdravniški pregled: 10.000 sit
Tečaj cpp (predavanja + pisni izpit): 17.000 sit
Prva pomoč (predavanja + pisni izpit + mal šlatanja ančke pa še kakšno obvezo na naredit ): 15.000 sit
Občinski testi ukol 10.000 sit - pri tem naj bi mel že všteto tudi glavno vožnjo, če greš pa še enkrat delat občinske teste (če se hočeš malo bolje naučit happy0195.gif ) pa te pride ukol 7.000 sit

Pa če je pol 16vaj - če si veteran gotovo lahko tudi kakšne 2 vaje v eni uri narediš, al pa tut ne če te hoče inštruktor mal oskubt...

tko da
16ur 64.000
zdravniški 10.000
cpp 17.000
pp 15.000
občinski 10.000
-------------------
približno 116.000 sit oz. 484,06 eur

uglavnem niso več pocen teli izpiti, sploh ko pa moreš baje že za moped (49ccm) tudi nevemkolk ur naredit...
ni kej za rečt, država ma nas rada happy0195.gif

Lp wink.gif

peo
jah tko je nekako:
cpp: ne vem cene točno
prva pomoč: 10k sit
zdravniški izpit: cca 10k
ure vožnje: število ur x 4k sit
društveni: dodartnih 4,5k sit
republiški: 10250 sit (pri tem je plačana tudi izpitna vožnja)

Segi
(peo @ 20 Dec 2006, 00:20) *

jah tko je nekako:
cpp: ne vem cene točno
prva pomoč: 10k sit
zdravniški izpit: cca 10k
ure vožnje: število ur x 4k sit
društveni: dodartnih 4,5k sit
republiški: 10250 sit (pri tem je plačana tudi izpitna vožnja)

sam neki, kaj so to društveni? kao tista ura ko gre še en drug inštruktor zraven da te mal vid kako voziš?? če je to to, jaz nisem tega nič plačeval, je blo kao v uri všteto ali pa mogoče zato ker je bil inštruktor iz iste aš... z0tdntknw.gif
Marko_mx-3
Pri društvenemu je malo dražja ura, mogoče so ti direkt med ure prištel in zato nisi opazil
mazdohist
(Marko_mx-3 @ 19 Dec 2006, 15:00) *

za policijo si mladi voznik 2 leti pri zavarovalnici pa se je spremenilo na 3 leta tako da moras met 3 leta zavarvano pod mladim voznikom!! sad.gif sad.gif
blindek
CPP predavanja so po novem 40ur, tako da se je to tudi podražilo na nekje 30.000sit
CPP pole so 6800sit

če imaš problem z ZD pregledom potem se lepo usedi v avto in se odpelji malo ven iz ljubljane...tam boš pomoje takoj naredil brez kakršnih koli komplikacij

kot izkušen voznik bi moral naredit izpit v majn kot 1mescu, ker sem ga jaz ko sem še bil kar neizkušen naredil v 33dneh

da vam povem kak je meni razlagal kolega ki je inštruktor v avtošoli

voznik začetnik nisi nikoli 3 leta, ampak če si naredil izpit pri 18letih, si voznik začetnik do izpolnjenih 21let(tudi meni tako piše v vozniški!)

če narediš izpit po 21letu, si voznik začetnik 2leti za gospoda policaja in zavarovalnico

labi če še imaš kako vprašanje mi samo napiši in bom ga poklical in vprašal
madmax
(LabiGT @ 19 Dec 2006, 22:36) *

eeee, labi , labi..........pojdi v srbijo in si pridobi duplikat vozniškega dovoljenja, ker če imaš oz. si imel njihovo dovoljenje te sigurno imajo v registru in nebi smelo bit problema.
Ko boš to opravil, pojdi na upravno enoto v lj in zamenjaj za slovensko vozniško..........kajto to da stalno prebivaš v slo. več kot 1 leto in ne zanejaš tuje voz. dov. za naše je kar lepa kazen (verjemi mi).

Ti pa tuje voz. slov. policisti nemorejo vzeti kolikor je meni znano (zato je tudi potrebna zamenjava).

Upam da sem ti kej pomagal wink.gif

Aja, pa na našem mejnem prehodu bi te sigurno 50% policistov kaznovalo za to ker nisi zamenjal voz. dov. (kako je drugje pa nevem)............zato pamet u glavo! wink.gif

mazdohist
(blindek @ 20 Dec 2006, 10:57) *

voznik začetnik nisi nikoli 3 leta, ampak če si naredil izpit pri 18letih, si voznik začetnik do izpolnjenih 21let(tudi meni tako piše v vozniški!)

če narediš izpit po 21letu, si voznik začetnik 2leti za gospoda policaja in zavarovalnico
labi če še imaš kako vprašanje mi samo napiši in bom ga poklical in vprašal

seveda si voznik zacetnik 3 leta pri zavarovalnici ker je mev sodelavec eno sranje zaradi tega ker je mislil da si samo 2 leti in ni iomel zavarovano za mladega voznika!!!

mladi voznik si pa do ispolnjenih 2 let vozniskega ispita in do dopolnjenih 21 let!!! z0tdntknw.gif
LabiGT
madmax vse to vem: duplikat v srbiji je nemogoce dobit, ker je bla vojn avmes in vse kosovkse dokumente so al unicil al pa prerazporedili po celi srbiji...

na meji hvalabogu skoraj nikol ne pregledujejo vozniske (enkrat mi pa je, pa me je spustu, ker sem se skor jokal smile.gif )
Boss
100.000 do 120.000 sit pride, če hočeš pridobiti izpit, kar je in ni veliko.

Labi, kaj boš pa rekel na to, da meni zaradi dioptrije podaljšujejo izpit samo z 5 let in moram vsakič opraviti:

- zdravniški pregled (8.800sit - podatek za november), ki traja celih 10minut
- pregled pri okulistu (6.500sit)
- fotografiranje in izdelava slik (2.300sit)
- izdelava novega vozniškega dovoljenja (3.000sit)
- stroški (gorivo, parkirišča) ukvarjanja s celim postopkom, če ne štejem izgubljenih delovnih ur (cca 2.000sit)

SKUPAJ: 22.600sit

Od leta 1991, ko sem naredil izpit je to že tretje podaljšanje, kar pomeni, da sem zaradi zdravstvene hibe do danes prikrajšan za skoraj 68 jurjev in bom do dopolnjenega osemdesetega leta še 8x na zdravniški pregled, kar bo po današnjih cenah navrglo še dodatnih 180.000sit.

Hja, tko je to - nisem si sam kriv, da imam dioptrijo pa me že cel življenje zaradi tega tepejo stroški z nakupi očal, leč, pregledov, itd... da pa to ni zadosti se pa vmeša še zakon, ki mi bo do osemdesetega leta življenja potegnil iz žepa še dodatnih 250.000sit, tako da Labi ne se sekirat pa naredi ta izpit, da boš mel mir.

happy0158.gif happy0158.gif
LabiGT
ha..glede na to da mi avto ne vzge sploh ne rabim vec izpita...reseno happy0158.gif
Boss
(LabiGT @ 20 Dec 2006, 11:22) *

ha..glede na to da mi avto ne vzge sploh ne rabim vec izpita...reseno happy0158.gif

happy0195.gif happy0195.gif

kaj, a zdaj sploh ne vžge več - hmmm MES kliče
Allyssa
hm,..CPP predavanja 30k? confused0059.gif u moji avtošoli je blo 4 free confused0059.gif
je pa res da mi je pol nabiju ure u nedogled,..(verjetn zato ker so ble tud ure cenej kukr u drugih AŠ) confused0059.gif
Sirius
Nisi navedel koliko let imaš stalno (začasno) prebivališče v Sloveniji. Če si manj kot dve leti, imaš možnost opisano na TEM naslovu, če pa si več kot dve leti, ti je potekel rok (po tvoji krivdi) in je stvar bolj komplicirana, ker pridobiš ponovno pravico, če si izven Slovenije več eno leto.
Ne vem zakaj te možnosti nisi že do sedaj izkoristil. Včasih je bolje povprašati na pristojnem oddelku upravne enote, kot pa spraševati nepoznavalce. To sem v par minutah našel na internetu, upam, da ni kaj na tem področju spremenjeno in, da je informacija netočna.
cool.gif cool.gif cool.gif
LabiGT
sirius to vse vem, sam kot sem napisal problem je, ker slovenija ne priznava UNMIK dovoljenja...
tako da edina opcija zame je ponovni vpis v avtosolo
ce bi bolj skrbel za denarnico bi se imel YU vozacku dozvolu in bi ze zdavnaj imel tudi SLO voznisko dovoljenje
kaj ces...wallbash.gif
Violet
labi, glej, da ne pogrneš na teoretičnem, ker je kar nekaj novosti mi ti bomo tu že v moralno podporo in dobiš tudi kakšno teoretično preverko, se strinjate ...
drugač ti bodo pa usi fovš, ker boš spoznal kakšna "brhka" nasmihajoča se dekleta....

če ne moreš dobiti duplikata, verjetno tudi ne moreš preklicati - kaj pa če bo nekdo uporabil v tvojem imenu ukradeno dovoljenje...

Sirius
(LabiGT @ 20 Dec 2006, 20:19) *

sirius to vse vem, sam kot sem napisal problem je, ker slovenija ne priznava UNMIK dovoljenja...

Nisem imel časa prebrati vse, kar si napisal, zato je bil odgovor takšen kakršen je.

Tu ne gre za to, ali Slovenija priznava UNMIK-a, gre bolj za nekaj drugega. Mislim, da gre tu za birokratski formalizem, ki je zelo pogosta stalnica v državnih organih. Slovenija še kako priznava UNMIK, saj v nasprotnem ne bi v njem sodelovala. Po mojem trdnem prepričanju gre pri tem ravnanju birokratov za kršenje tvojih ustavnih pravic in tvojih pravic po EKČP (Evropski konvenciji o čl. pravicah). Na tem področju imam sicer kar nekaj izkušenj in mogoče ti lahko malo pomagam, če se boš odločil za uveljavitev teh pravic. To sicer lahko potraja, vendar sem trdno prepričan, da te zaradi situacije v kateri se je tvoja matična domovina znašla, ne morejo obravnavati diskriminatorno v primerjavi z drugimi tujci.
Na žalost pa je v sedanji situaciji najkrajša pot, normalna, s polaganjem šoferskega izpita.
mad.gif mad.gif mad.gif
LabiGT
rabim, da mi nekdo "prevede" kaj tle pise...sicer ne razumem a je to to in pol grem direkt na izpit voznje al je treba se kaj? evo kaj so mi napisali:

Najprej bi vam želela povedati, da je tudi meni žal, da morate opravljati vse ponovno. Imamo kar nekaj podobnih primerov, zato vam lahko povem, da se bomo potrudili, da bi vas s čim manjšimi zapleti pripeljali do Evropskega vozniškega dovoljenja.
Ponudim vam lahko AKCIJSKI paket, kot ga imamo za povratnike, v katerem je zajetih 9 ur voženj, cpp, evidenčni kartonček in še društveni izpit za samo 240 eur, plačljivih v enkratnem znesku.

V kolikor vas zanima naša ponudba, me prosim kontaktirajte, da se bova dogovorila za vse potrebne papirje. Pred začetkom vožnje potrebuje še zdravniško spričevalo in opraviti izpit iz cpp.
Allyssa
ja nardiš še zdravniškega,..predn začneš,..vmes nardiš še cpp na Roški in se prjavš na glavno,..to so še + stroški ki jih maš zraven teh 240€
LabiGT
torej:
1. grem do zdravnika, ki mi bo rekel, da imam dioptrijo...recimo, da mi da potrdilo
2. opravim takoj test cpp (teorija ne?) in ce naredim...
3. grem na voznjo
4. naredim test prve pomoci
5. izpit voznje
a je tko nekak?
al je treba nujno se obiskat ure (tecaj) cpp-ja?
uklopko
kakor jaz vem da ne!!!

Greš samo na izpit ....tako sem naredil jaz happy0158.gif
Allyssa
jah,..to je čist odvisno od AŠ,..js npr sm delala tečaj cpp kot obvezne ne vem kaj v šoli,..ampak nism nardila tistga izpita,..tko da bi po pravilih mogla it še 1x na tečaj v AŠ,..ampak smo se na lepe oči zmenil, da sm pisala samo test,..probi se zment zgubit nimaš kej,..

greš na pregled,..
greš na AŠ,..odpišeš pole
nardiš PP
odvozš tiste ure,..
nardiš CPP na roški
greš na drušvenga
se prjavš za glavno vožnjo
prideš, odvozš, zmagaš smile.gif

aja 5 let nazaj je blo še tko, da si mel po drušvenem šele AC za odvozt,..kako je zdj ne vem,..kašne so čakalne vrste za glavno tud ne vem,..js sm čakala en mesc whatever.gif
LabiGT
a je mozno kje drugje opraviti, al moram nujno v LJ?
imam eno varianto od madmaxa, pa bi slo mogoce hitreje...
Allyssa
itak da ni treba v Lj,..loh greš kamor hočeš
Boss
Mogoče še to... če imaš dioptrijo pojdi najprej k okulistu, da ne boš 2x hodil do dohtarja. Okulistu reči, da rabiš pregled za vozniško in če nimaš previsoke dioptrije se zmeni, da ti napiše mnenje da ni potrebno pregleda do dopolnitve 85. leta starosti.

Nato s tem potrdilom mahneš šele k zdravniku medicine dela. Lahko tudi privat, ker v vsakem primeru boš plačal vendar pri privat te ne bo poskušal pošiljati naokoli po razne kartoteke in podobno sranje.

Nato pa vse ostalo s prvo pomočjo in društvenim CPP ter društveno vožnjo ter vmes še roški CPP in izpitna vožnja.

Da te ne bodo jebali in da ne boš brezveze padal za ta čas malo pozabi ne zdajšnji način vožnje in se trudi voziti čisto po predpisih - se pravi, kjer je 130 voziš 130 in ne 140 poštevcu in v naseljih je 50 in ne 60, ker na to so zelo alergični wink.gif

AJa pa še to...če rabiš CPP pole (tudi letošnje) jih imam v elektronski obliki (PDF in DOC)
LabiGT
aha hvala, super info je to...
jaz imam -1.25, se pravi grem do haurtlauerja (tam je se najceneje, lani sem placal komplet pregled, okvir in sipce 13.000sit)
potem medicina dela...in ostalo
za cpp pole pa te castim smile.gif
Marko_mx-3
za opravljanje drugje, mislim da rabiš eno potrdilo, samo to ne vem če še velja, ko sem jaz delal je. Morajo pa to vedeti v avtošoli

Ally ne omenjat kratice AŠ ker me preveč na nekaj negativnega spominja dry.gif
poky
Lahko pa tudi ne greš do dohtarjev,pa malo zamolčiš dioptrijo. wink.gif Ker na pregled boš itaq šel z lečami,tega da jih maš,pa tak ne bodo opazli,pa se tako izogneš stroškom za okulistični pregled. happy0158.gif
Allyssa
(LabiGT @ 11 Oct 2007, 17:06) *

aha hvala, super info je to...
jaz imam -1.25, se pravi grem do haurtlauerja (tam je se najceneje, lani sem placal komplet pregled, okvir in sipce 13.000sit)
potem medicina dela...in ostalo
za cpp pole pa te castim smile.gif

če rabš telefonsko od ene za bežigradom, k ne komplicira kej preveč (sploh če omenš da si dobu cifro od moje mami tongue.gif ) povej

(Marko_mx-3 @ 11 Oct 2007, 18:21) *

za opravljanje drugje, mislim da rabiš eno potrdilo, samo to ne vem če še velja, ko sem jaz delal je. Morajo pa to vedeti v avtošoli

Ally ne omenjat kratice AŠ ker me preveč na nekaj negativnega spominja dry.gif

AvŠa? tongue.gif
LabiGT
QUOTE(poky @ 11 Oct 2007, 18:22) *

Lahko pa tudi ne greš do dohtarjev,pa malo zamolčiš dioptrijo. wink.gif Ker na pregled boš itaq šel z lečami,tega da jih maš,pa tak ne bodo opazli,pa se tako izogneš stroškom za okulistični pregled. happy0158.gif

a to se da? bi blo super happy0158.gif
poky
(LabiGT @ 11 Oct 2007, 18:58) *

a to se da? bi blo super happy0158.gif

Glej,jaz sn mel podobne probleme,ko sn mogo podaljšat vozniško. Prnesem ženski tja sliko na kateri sn mel očale gor,pa gleda,pa reče da te slike mi ne more vzet,ker na zdravniškem potrdilu od takrat,ko sn delal izpit ne piše,da bi mogo met očala. huh.gif Pa rečem,kaj naj naredim,pa ona meni, da ali grem po novo zdravniško potrdilo,da rabim očala ali pa prinesem drugo sliko,na kateri sn brez očal. Jaz pa ne bodi nor doma poiščem eno sliko,ko sn bil star menda 15 let pa seveda še brez očal,pa ji nesem,pa jo je vzela in jo mam zdaj na vozniški! happy0195.gif Tak da premisli. wink.gif
.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.