(Boss @ 12 Apr 2007, 10:56)

Amortizerje pa najlažje preveriš tako, da poskusiš na roke zanihati avto in takoj ko nehaš z nihanjem se mora ustaviti v nevtralni legi brez kakršnihkoli dodatnih guncanj oziroma nihajev.
Najprej bom probal še zanihat avto. Za to še nisem vedel. Probal sem pa že potisit vsak amortizer posebej dol, ga spustit in so se kar lepo vsi ustavili (brez nihanj).
(Boss @ 12 Apr 2007, 10:56)

Lahko imaš tudi težavo s stabilizatorjem ali pa nosilci le tega.
A je to boljše - manj zahtevno
(Boss @ 12 Apr 2007, 10:56)

Dober indikator je recimo tudi vožnja čez kakšen ovinek z razdrapanim asfaltom in če avto hoče odnesti iz ovinka je čas za nujno menjavo amortizerjev. Ker je pa to težko točno določiti je najbolje da z isto hitrostjo prevoziš ta ovinek tudi s kakšnim drugim avtom (z dobrimi amortizerji seveda

) in to primerjaš s tvojim.
No tudi to sem probal. Moja tastara BGjka se skor nič ne nagiba, nova pa se nagne in hoče kr ven iz ovinka

Tko da verjetno so amortizerji
P.S. Navodila za menjavo prosim - pa par dobrih rok zraven

hvala
P.S. Aja no pa še eno BGjko mam