Pomoč - Iskanje - Uporabniki - Koledar
Poraba!
Mazda forum Slovenija > Mazda > Splošna debata
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
Sirius
(323F Mate @ 22 Mar 2007, 20:03) *

LOL biggrin.gif

Mogoče je to zato, ker sem imel olje bolj pri minimumu, pa je bilo manjše trenje v motorju. cool.gif

Poskusi še brez olja. Nekaj časa bo poraba še nekoliko manjša, potem pa bo padla na nulo. happy0064.gif happy0064.gif happy0064.gif
nisde
Mojk zadn tank 8,5. Je blo mal več kratkih relacij! Še zmeri zadovoljen biggrin.gif
zemir
(nisde @ 26 Mar 2007, 13:38) *

Mojk zadn tank 8,5. Je blo mal več kratkih relacij! Še zmeri zadovoljen biggrin.gif

Nebo verjel da sem imel isto porabo kod ti prejšni tank.

In to bila je 55l na kestl happy0195.gif

ReDevil
S kok se pa u resnic kej benza vozš? Mislm kok porabe na 100 km? dry.gif

Mene pa kr firbc matra kok mi bo poraba skočila če dam gor 225/17, ker zdej pa mam 205/15! Pol mi zihr voz nav šov čez 180 tko kot od RedWinda Megan kupe, najprej je letu 205 s 14kami, pol pa sam še 180 s 17kami! z0tdntknw.gif tongue.gif
zemir
(ReDevil @ 26 Mar 2007, 14:03) *

Mene pa kr firbc matra kok mi bo poraba skočila če dam gor 225/17, ker zdej pa mam 205/15! Pol mi zihr voz nav šov čez 180 tko kot od RedWinda Megan kupe, najprej je letu 205 s 14kami, pol pa sam še 180 s 17kami! z0tdntknw.gif tongue.gif

9.5l/100km da zaokrožim biggrin.gif
Boss
QUOTE(ReDevil @ 26 Mar 2007, 12:03) *

Kaj, pa ne da slovenskim cestnim podjetjem primanjkuje valjarjev pa boš svoj avto pol posojal, al kaj? z0tdntknw.gif tongue.gif
YavarYe X6V6
Danes grem tankat in poleg mene na nasprotni strani pa tanka model s popolnoma novim Audijem S4, oh in sploh hud za pogledat in POPOLNOMA NOV.
Tip pa tanka za 10,03 €. confused0059.gif

Mater za avto ma, za benz pa ne ? blink.gif
madmax
(YavarYe X6V6 @ 27 Mar 2007, 19:07) *

Danes grem tankat in poleg mene na nasprotni strani pa tanka model s popolnoma novim Audijem S4, oh in sploh hud za pogledat in POPOLNOMA NOV.
Tip pa tanka za 10,03 €. confused0059.gif
Mater za avto ma, za benz pa ne ? blink.gif

Pa sej to je glih za ene 50 km tanku.............tolk da ga prpelje nazaj do porsche slovenija whatever.gif blink.gif

Marko_mx-3
še hujš je da se je benz pocenil, jaz sem šel pa cliota včeraj tankat za 10€ tongue.gif
poky
Aha,pol pa si zgubil o,oo7 centa.... sad.gif Bogi.... tongue.gif
mazdohist
(Marko_mx-3 @ 27 Mar 2007, 19:42) *

še hujš je da se je benz pocenil, jaz sem šel pa cliota včeraj tankat za 10€ tongue.gif

zli ven pa na novo tankat!!!! happy0195.gif

ce mas 100 jaz za pameten dnar odkupim!!! biggrin.gif
Allyssa
(madmax @ 27 Mar 2007, 19:15) *

Pa sej to je glih za ene 50 km tanku.............tolk da ga prpelje nazaj do porsche slovenija whatever.gif blink.gif

happy0195.gif happy0195.gif happy0195.gif happy0158.gif
Ciko boy
to je skor isti manijak ko jst tongue.gif biggrin.gif
tankam vsak dan za 10€ namesto da bi vsaki teden tankal za 50€
sam je pa tuki ena dobra stvar happy0158.gif un ko dela na bencinski me ma povhn ku...
pa je reku da mi bo polnega natanku za rojstni dan tongue.gif
YavarYe X6V6
(Ciko boy @ 28 Mar 2007, 08:22) *

sam je pa tuki ena dobra stvar happy0158.gif un ko dela na bencinski me ma povhn ku...

To ste invalidi dobesedno.

Un k je audija tanku je prej mel 350Z-revež.
Ciko boy
oooo bogi!! ka mu damo vsak po en evro da si bo lahk mazdo kupu??
jst dam 2 tongue.gif
ReDevil
(Ciko boy @ 28 Mar 2007, 08:22) *

Jz k sm mev golfa, sm vedno tanku po jurčka, ampak pol je biv trik u tem ne da je bla totalna suša al pa da sm mev kako teto ugledano na benzi, pač pa je biv trik u tem, da če je biv povhn kestl sm se kr đabe vozu, drgač pa po pameti če sm ga vedno sprot filovav! party0024.gif biggrin.gif

Ti Čiko, pa se nč ne hval da boš komu doniru 2 Ojra, rajš enkat že un pir počasti s kerim skoz groziš! z0tdntknw.gif yahoo.gif
Ciko boy
matr pa tebe bom čist hipnotiziru s tem podpisom biggrin.gif
sej bi ga spremenil sam pol bi ga mogu pa res častit tongue.gif
KAALman
(YavarYe X6V6 @ 28 Mar 2007, 08:25) *

To ste invalidi dobesedno.

Un k je audija tanku je prej mel 350Z-revež.

DANDO ? biggrin.gif biggrin.gif

p/s:

VSI VI, ki mate RX-8 gajbe... dajte mal spisat, kolk vam pijejo tele zverince,
ker me namreč znanec prepričuje v neke hudo visoke cifre
poky
Se sn že večkrat napisal,meni osebno pije med 11,5 in 12,5 litri,pa ne da bi ga šparal. wink.gif Seveda če grem na avtocesto in ga tam teram do daske dalj časa,pije tudi 15 in več,ampak to so extremi. whatever.gif
Boss
Mene kr pr srcu stisne, ko vidim te cifre o porabi - na mojo kilometrino 40.000 prevoženih bi me vsako leto samo gorivo prišlo vsaj 2.500€ dražje kot do zdaj.

Mah kurc se bom še kar s traktorjem vozu, pa probu pršparat, si hišo bližje LJ kupit pol bo pa tud dnar za kaj bolj "žejnega" wink.gif
Alex
Meni pa je zadnji tank(skoraj samo po mestu) "popila" party0027.gif okroglih 8 l/100km.Res je,da verjetno nimam glih lahke noge.Ma sej je vseeno,liter gor al dol-važno je,da vleeeeeče... happy0158.gif
padero
Mate: tvoja poraba pri taki hitrosti normalne vožnje je povsem realna - pri takšnih obratih motor v normalnem teku najmanj pije - js posebno opažam da je tako nekje do 130 na uro kar je pa več se pa že kar pozna!!!

no kakorkoli že - meni avto pije največ 7,5l (če imam precej kakih kratkih relacij in kar nekaj vožnje po zelo razgibanem terenu), zadnji tank pa je bila poraba 7,0l...

fantje (in seveda tudi dekleta) priporočam vam preizkus tabletk - razlika je opazna!!!

Redevil: kateri avto sploh ti voziš??? sodeč po porabi mora biti prava mrcina!!!
Ciko boy
kot je že padero reku... preizkusite tabletke jst jih že uporablam
4 mesce in razlika je več kot očitna
seveda če jih bo kdo rabu jih imam jst tongue.gif jap začel sem jih prodajat in folk je čist nor na to
tabletke se imenujejo TIPP in se uporabljajo za bencinske in dizelske motorje če bi se kdo odloču mi lahka pove
Marko_mx-3
a jih zastonj pošlješ?

skoraj vsak ki jih dila noče zastonj pošiljat
Allyssa
kakšne tabletke? confused0059.gif

Men čaronalnik kaže porabo 6,4l

me pa še neki ful zanima glede teh računalnikov...ne vem kje tlele sm prebrala, da naj pr dizlih to neb blo točno in da je bolš da pustiš 200km za rezervo, ker naj bi mal lagal z0tdntknw.gif
nazadnje k sm šla tankat mi je kazal, da mam še za 170km, notr je šlo pa 51l,..pol zadeva je kolkr tolk točna al kako? z0tdntknw.gif
Boss
Padero in Chiko Boy dejta povedat kolk je res poraba manjša s tabletkami - ampak please brez bullshita smile.gif. Pa kolk tabletk dajeta na tank pa kolk to stane.
Marko_mx-3
http://www.branci.myffi.biz/

stran od FFI
padero
no takole je: js uporabljam tablete od FFI - sm jih naročil kar nekaj tako, da če kdo rabi se lahka kamot zmenmo (nekatere zanima tudi pošiljanje - lahko tudi komu pošljem na moje stroške)!!!

stvar je pa taka - js jih uporabljam že nekje pol leta in sm sm začel pri prvih dveh tankih z dvema tabletama nadaljeval pa z eno, vendar sm pri petem tanku skor znoru, ko mi je poraba spet narasla nazaj na začetno raven,toda mazdini motorji so (kar se porabe tiče)tehnično kar dobro dovršeni, tako da sm js z eno tableto na tank stvar predoziro, začel sm uporabljat po pol tablete na tank in od takrat je vse v redu!!!!

cena: ko sm jih js nabavo je bil komad poo 400 SIT trenutno pa ne vem točno kaka je(ampak se da vse zment za primerno ceno)

zmenjšanje porabe: trenutno imam porabo med 7,0 in 7,4 l - odvisno od vožnje (pri zelo lepi vožnji pa sem jo spravu celo na 6,6). sam opažam nekje približno 7dc manj na 100km - se pravi okrog 4 litre na tank (oziroma dodatnih 60 km);no in recimo, da pride 4 l bencina 4€, polovica tabletke pa 0,9€ - pa prihranim pri tanku nekaj čez 3€ - ni za obogatet ampak tank na tank........

sm pa nardil tudi test izpušnih plinov brez in z tabletkami - no in ne js in ne mojstri na tehničnem nismo mogli verjet taki razliki - tako, da stvar res deluje!!!!!!!!!!!

taka je pač moja zgodba, sicer se pa tako vsak sam odloči, če mu je vredno prihraniti kak € pri tanku!!!

aha pa pozabu sem - vozniki z težko nogo naj ne pričakujejo revolucije glede porabe, ker pri taki vožnji je pa skoraj ni!!!!!!!!!!!!!

lahk me še kdo kaj vpraša tudi na zasebni mail lahko pa se tudi čujemo!!!

tankajte čimmanj in vozite čimveč!!!!!!!!!!!!!!!!
Marko_mx-3
sem danes ugotovil da jih je Oča naročil in jih bo pri sosedu in še enemu sokrajanu sprobal, ko sta oba zidarja in imata primerne stroje za testirat biggrin.gif
Sorti
Imam še eno vprašanje glede tehle tablet...

Kako so pa kaj za motor tablete??

Mislite da vredu vplivajo na motor?? z0tdntknw.gif
zemir
Sej veste kako pravijo-"Če ne z leti pa z tableti" happy0195.gif

Bi blo treba sprobat pa videt če kaj pomaga?!Marko poročaj če bo sosedom kaj pomagal.
Boss
a za diesel so kaj drugačne kot za bencin?

Če se poraba res zmanjša za ene pol litrčka bi bilo že za razmislt saj bi bilo pr men to cca 200-250€ na leto z0tdntknw.gif
ReDevil
(padero @ 9 Apr 2007, 13:56) *

Redevil: kateri avto sploh ti voziš??? sodeč po porabi mora biti prava mrcina!!!

Ne more bit neki govora o mrcini, edin noga je občasno zverinska! biggrin.gif

Je pa Miks5, 115 KM, mav predelana mašinca, tko da povprečje je tam nekje 8,7 do 8,8! dry.gif

Kot opažam marsikera švohnejša mazda požre skor lih tolko! z0tdntknw.gif
padero
za diesel in bencin se uporabljajo enake tablete.

kar se tiče pa motorja: ta tableta razgradi gorivo na na manjše delce (večjo meglo) v izgorevalni komori kar pomeni da je izgorevanje boljše - posledična manjša poraba, manj trpi katalizator, manjše onesnaževanje

ampak to js govorim za FFI tablete, ker baje so se pojavile na trgu tudi nekatere druge, katerih pa nisem stestiral in jih ne poznam, toda sem slišal (!!!), da baje deluje na malce drugačnem principu in da bi naj to ne bilo to - toda poudarjam;;; to se slišal od drugih!
Ciko boy
cena je približno 30€ na paket cca.10 tabletk jst jih tudi pošiljam for free
glede izpušnih plinov imam jst tut podobne izkušnje so na tehničnem samo blink.gif blink.gif confused0059.gif
Symon
Hehe danes sem jaz kar pogledal, da sem imel kljub težki nogi na moji 1.5 Mazdi porabo 7,6 litrov. happy0158.gif Kar je pri meni malo.
ReDevil
Čiko a pol bi se dal kej zment, da se zadevo mav testira in če je OK, da se jo več uzame! z0tdntknw.gif happy0158.gif
Ciko boy
ja lahk se zmenmo pa ti pošlem eno tablco pa
če ti bo všeč ti jih pošljem več happy0158.gif
padero
če kdo želi poskusit se lahko obrne name po kak nasvet (oz. navodila za uporabo), imam pa tudi nekaj tablet na zalogi (1.8€ po komadu-en komad za 2 tanka)
Sishi
Hm whatever.gif a bo sirius al javar kej napisu glede tega z0tdntknw.gif
ReDevil
Ja fajn bi blo da bi Sirius kej povedu glede tega, če je loh kakorkol škodlivo al kaj! blink.gif
Boss
a se bom res jaz moral opogumt al kaj? happy0195.gif
ReDevil
Zdej glede tablet, ko je neki govora da ti zna 7 deci odtrgat pr porabi, to bi blo zanimiv vidt, ker zdej se mi cev cajt najnižja poraba vrti tam nekje 8,6, se prav bi mogu pol pridt pod 8, to pa bi bla že kr morala! yahoo.gif love0076.gif

Sam zdej kere ferme tablete so najbolše, al čm probat za zčetk antibejbi notr vržt! z0tdntknw.gif
padero
probi najprej Z RU 29 (ali21) - tablete proti "mačku"!! party0027.gif
ReDevil
No mačk nej kr ostane tm kjer je oz. pr kermu domuje! dry.gif happy0195.gif

Tle je zdej govora o dveh znamkah, vsak promovira eno firmo, pa me zanima al res ne more škodvat, al je loh karkol narobe glede tega, ker me ful mika, tko da se nav rabu Boss okorajžt, ampak se loh kar jz, sam najprej morm bit kolkr tok zihr da zadeva ni oporečna! party0024.gif

P.S. Ble so tut že razne ideje glede acetona, pa sm se pol mal bolš pozanimu in zvedu da ti loh raazyebe marsikero zadevo, kar je nakonc vse prej kot to da si kej pršparu! sad.gif
padero
jah - sm bil js u podobni dilemi - ampak sm poskusu in je tega že več kot pol leta pa avto še samo prede kot mucka - s tem da manj pije in da so plini bolj čisti!!!

je pa res, da se vsak sam odloči!!!!

je pa možno, da mi že jutr avto eksplodira wink.gif
Boss
QUOTE(padero @ 12 Apr 2007, 22:12) *

s tem da manj pije in da so plini bolj čisti!!!

Ti a tole tud pri ljudeh pomaga? biggrin.gif
uklopko
(Boss @ 15 Apr 2007, 10:42) *

Ti a tole tud pri ljudeh pomaga? biggrin.gif

happy0195.gif happy0195.gif happy0195.gif
ReDevil
Jz pa sm porabo spravu na 7.9! party0024.gif

Zdej se baje spet splača it k Agipu, tko da morm še to probat, a kdo kej tanka zadne cajte pr njih! biggrin.gif
Allyssa
js,..mislm pa da že vs čas odkar mam 6ko
.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.