Skoči na vsebino

Nakup nove Mazde 6


b mx-6

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

ker imamo doma ?e eno Mazdo 6 2005 letnik, mi je okoli Mazde veliko jasnega, ker pa ?e nismo kupovali nove Mazde, bi vas prosil za malo pomo?i iz va?ih izku?enj. :notworth:

 

Moj o?e se odlo?a za nakup nove Mazde 6, pa me zanima kje se da avto dobiti po najbolj?i ceni (kje ste dobili naje?ji popust) oz. ?e ima kdo kak?ne veze za kak?ne dobre popuste :punk:

 

Kam potem hoditi avto servisirati (na kateri uradni servis), da so res strokovni in neoderu?ki, da imate s serviserjem res najbolj?e izku?nje? Smo pa iz dolenjske regije in se enkrat na leto (?e bi seveda vse delalo BP in ne bi bilo nekih izven rednih potrebah po servisih) ne bi bilo problem tudi zapeljati v kak?en nam oddaljen kraj!!

 

Hvala za bilokakr?no informacijo in lep pozdrav! :rozico:

 

Bo?tjan

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 89
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tukaj ni ravno recept kje je najceneje... ve? ali manj bo vse odvisno od tvojih oziroma o?etovih pogajalskih sposbnosti.

 

Glede na to, da ne gre za majhen denar ima? ve? ali manj vse karte v svojih rokah in ?e ne bo? zadovoljen s ponudbo gre? do naslednjega.

 

Je pa nekaj res ... model avtomobila je nov in tukaj bo manj pogajalskega manevra kot, ?e bi bil model na trgu ?e kak?ne tri leta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Bo?tjan!

 

?e se ti gre za ugodno ceno, te morda zanima, da imamo ?lano MK obljubljen popust pri dveh Mazda avtohi?ah;

 

Avtohi?a Kr?i?nik Roman Kr?i?nik s.p. http://www.avtohisa-krzisnik.si/

 

* do 50% popusta na avtomobilska zavarovanja (odvisno od trenutne akcije in izbranega kritja ter zavarovalnice - popusti se ne se?tevajo)

* 15-35% popusta na pnevmatike (odvisno od trenutne akcije in izbranega profila - popusti se ne se?tevajo)

* 15% popusta na najem vozila (rent-a-car)

* 15% popusta na servisne storitve

* 15% popusta na originalne nadomestne dele ter originalno dodatno opremo (odvisno od trenutne akcije in izbranega dela - popusti se ne se?tevajo)

* 2-5% popusta na nova vozila Mazda (odvisno od trenutne akcije in izbranega modela - popusti se ne se?tevajo)

 

ali

 

Mazda Avtoplus Koper;

 

Avtoplus d.o.o Koper http://www.avtoplus.si

 

* 50% popusta na najem nadomestnega vozila

* 20% popusta na servisne storitve

* 10% popusta na originalne nadomestne dele ter originalno dodatno opremo

* 2-10% popusta na nova vozila Mazda (odvisno od trenutne akcije in izbranega modela - popusti se ne se?tevajo)

 

sta pa to le dve izmed ugodnosti;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=9832

 

P.S. kako pa ta popust izgleda v praksi, pa lahko preveri le nekdo, ki kupuje novo vozilo, vsekakor se ti izpla?a malo povpra?at. :cheers:

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj ni ravno recept kje je najceneje... ve? ali manj bo vse odvisno od tvojih oziroma o?etovih pogajalskih sposbnosti.

 

Glede na to, da ne gre za majhen denar ima? ve? ali manj vse karte v svojih rokah in ?e ne bo? zadovoljen s ponudbo gre? do naslednjega.

 

Je pa nekaj res ... model avtomobila je nov in tukaj bo manj pogajalskega manevra kot, ?e bi bil model na trgu ?e kak?ne tri leta.

 

 

To mi je jasno, da se je treba za svoj denar ?im bolje pogajat, zanimale so me predvsem izku?nje, kje ste se uspeli najbolje "zdilat", kje so pripravljeni avto prodati, ne samo prodajati?! Ja avto je res sve? in vpra?anje je kolk se bodo pustili.

 

Hvala tudi tebi Z M A J za predstavljen popust.

 

Bomo prvo ?li malo na testno vo?njo in da vidimo v ?ivo, kaj se da narediti pri danes zelo te?kih ?asih za prodajo avtomobilov!?

 

LP Bo?tjan

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so pri mo?niku v Kranju, takoj dali dol jur?ka pa pol za model cd150, attraction oprema. ?e prera?una? v procente je to mislim da nekje 5-6%. ?e bi ?e te?il, bi se najbr? ?e kaj dalo.

 

Glede servisov, je pa teta rekla, da bodo ceno za novo ?estico zni?ali, ker ljudje vozijo k popoldancem. No shit!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so pri mo?niku v Kranju, takoj dali dol jur?ka pa pol za model cd150, attraction oprema. ?e prera?una? v procente je to mislim da nekje 5-6%. ?e bi ?e te?il, bi se najbr? ?e kaj dalo.

 

Glede servisov, je pa teta rekla, da bodo ceno za novo ?estico zni?ali, ker ljudje vozijo k popoldancem. No shit!

 

 

Tudi jaz sem malo klicaril okoli, pa mi je pri Mo?niku dala dobri 800? popusta za cd 150 Challenge karavan bela metalik (redna cena 25840?), drugje sem preko telefona dobil ve?. Moramo pa it na ?tiri o?i se pogajat, takrat vidi? dejansko koliko je prodajalec fleksibilen pri ceni.

 

Cene servisov so res pretirane. Do sedaj je o?e pla?eval za redne servise za VW Passat-a CC 2.0TDI 150? za servis, res da je do sedaj imel samo par osnovnih servisov ker ima avto ?ele 50000km. Ko sem mu povedal da so servisi za Mazdo dra?ji, me je kar debelo pogledal. Tako da upamo da jih bodo res zni?ali, ker je defenitivno pretirana.

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem malo klicaril okoli, pa mi je pri Mo?niku dala dobri 800? popusta za cd 150 Challenge karavan bela metalik (redna cena 25840?), drugje sem preko telefona dobil ve?. Moramo pa it na ?tiri o?i se pogajat, takrat vidi? dejansko koliko je prodajalec fleksibilen pri ceni.

 

Cene servisov so res pretirane. Do sedaj je o?e pla?eval za redne servise za VW Passat-a CC 2.0TDI 150? za servis, res da je do sedaj imel samo par osnovnih servisov ker ima avto ?ele 50000km. Ko sem mu povedal da so servisi za Mazdo dra?ji, me je kar debelo pogledal. Tako da upamo da jih bodo res zni?ali, ker je defenitivno pretirana.

 

 

Izgleda, da so cene servisov v vsakem servisnem centru svoje! Pri nas ljudje govorijo, da stane servis za passata okrog 250-300 EUR - Pomurje. Jaz vem, da pri popoldancu stane servis za mojo mazdo (Premacy 2.0D) do 150 EUR. Je pa res, da liter olja stane okrog 18 ali 19 EUR (org Mobil). Vedno mi zamenja tudi vse filtre in vse preveri. Veliki servis pri 160k km pa me je stal nekje 480 ali 580 EUR - se ne spomnim to?no. Veliki servis pa je bil delan na poobla??enem mazda servisu.

 

LP, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izgleda, da so cene servisov v vsakem servisnem centru svoje! Pri nas ljudje govorijo, da stane servis za passata okrog 250-300 EUR - Pomurje. Jaz vem, da pri popoldancu stane servis za mojo mazdo (Premacy 2.0D) do 150 EUR. Je pa res, da liter olja stane okrog 18 ali 19 EUR (org Mobil). Vedno mi zamenja tudi vse filtre in vse preveri. Veliki servis pri 160k km pa me je stal nekje 480 ali 580 EUR - se ne spomnim to?no. Veliki servis pa je bil delan na poobla??enem mazda servisu.

 

LP, M

 

 

Mislim da je tak?na cena za servis, ker o?e vozi ?e od 1973 leta Volkswagne, pa ima ?e verjetno kak?en VIP na tem servisu :lol:

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo.

 

Sem nov ?lan Mazda foruma in se prav tako zanimam za nakup Mazde 6.

 

Bil sem ?e v dveh salonih in sicer A-Cosmos in Interclass cars. V obeh salonih so mi ponudili -4% popusta.

 

Zanimam se za nakup karavana z bencinskim motorje (2.0, 165 KM). Imel sem mo?nost voziti Mazdo 6 limozino 2.0 s 145 KM in ro?nim menjalnikom. Avto je imel tudi navigacijo, ki pa jo nisem uporabil. :) Poraba pri umerjeni vo?ni je zdelo nizka. Kar pa me je najbolj presenetilo je, da avto deluje na zelo nizkih obratih 1.500 pri zmerni vo?nji. :D Zanimiv je tudi sistem i-stop, ki se v koloni odli?no obnese.

 

Lp, Ga?per.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klical sem na Makomo, ki mi je najbli?ji prodajalec z Mazdami, zaradi testne vo?nje, pa je prodajalec rekel, da je prodaja ustavljena, prav tako ne sme dati avta za testno vo?njo, ker naj bi se pojavila napaka na E-loopu in sicer nekje v vezju in da se zadeva nevarno pregreva. Tako da smo na ?akanju, kdaj bomo lahko novo 6-ko sprobali :angry:

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ja niso na kondicu tud sparal...ko ena serija NEC racunalnikov vse kondenzatorje napel in izsusil....500 motherboardov menjal...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna biti ogromno dejavnikov....lahko je dobavitelj prvotno pokazal top zadevo teh zadev, nato pa slab?o kakovost dobavljal, verjetno je bilo vse skupaj testirano tudi v druga?nih pogojih, nekatere stvari se poka?ejo ?ele ??asoma......?e dobro da so vsaj zadevo ustavili in jo bodo po?timali,....koliko vpoklicev se zgodi ?ele po parih letih, in so ?e huj?e narave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kondenzator je ok, zani? je pretvornik 24V>12V pod voznikovim sede?em, ki se lahko toliko pregreje, da se avto vname (dva sta ?e zgorela, en v Nem?iji in en v Avstraliji, sicer oba ?e na lagerju)....

Te pretvornike (za Mazdo jih izdeluje drug proizvajalec) morajo zamenjati.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kondenzator je ok, zani? je pretvornik 24V>12V pod voznikovim sede?em, ki se lahko toliko pregreje, da se avto vname (dva sta ?e zgorela, en v Nem?iji in en v Avstraliji, sicer oba ?e na lagerju)....

Te pretvornike (za Mazdo jih izdeluje drug proizvajalec) morajo zamenjati.

 

 

Vidi?, to je tisto sr*nje v katero so zabredli vsi proizvajalci vozil! Na vsakem sestavnem delu pi?e "Made in China", v?asih je bilo na mazdi "Made in Japan", pa ?e si pogledal motor, sede?, ali samo navodila za uporabo. Danes pa je samo na motorju "Made in Japan", pa se to samo na kakih glavnih delih, katerih res ne morejo dat drugim. Vse ostalo pa je ?kart zaradi katerih trpi ugled znamke! To je v dana?njem svetu prisotno ?al pri vseh zmankah! Tudi pri nobel modelih, kar je porazno!

 

?e ho?ejo prodajat kvaliteto, kot so jo neko?, naj sami poskrbijo za kvalitetne izdelke, seveda bo potem cena toliko vi?ja, ampak to ne bo motilo nikogar, ki se bo za tak avtomobil odlo?il, ker bo ob?utek tiste originalne zanesljivosti neprecenljiv - ni ga lep?ega kot obiskovati samo predpisane servisne intervale. :)

 

LP, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e ho?ejo prodajat kvaliteto, kot so jo neko?, naj sami poskrbijo za kvalitetne izdelke, seveda bo potem cena toliko vi?ja, ampak to ne bo motilo nikogar, ki se bo za tak avtomobil odlo?il, ker bo ob?utek tiste originalne zanesljivosti neprecenljiv - ni ga lep?ega kot obiskovati samo predpisane servisne intervale. :)

 

 

E vidi?, tukaj se pa ?al moti?, ?eprav v teoriji ima? absolutno prav. Velika ve?ina ljudi je tako navita, da je cena tisto kar navadno prevlada in zdaj, ?e bo? odstopal za par tiso?akov navzgor bo prodaja drasti?no padla.

 

Za to, da nam ?edalje ve?je sranje prodajajo smo krivi ljudje ve?inoma sami, ker ?e bi res kupovali kvaliteto kot prvi kriterij za izbiro in ceno nekje med manj pomembnimi kriteriji bi danes imeli ve?inoma kvalitetne izdelke - sicer dra?je v ?tartu ampak na dolgi rok bistveno cenej?e saj bi bilo bistveno manj izrednih popravil.

 

?al pa s(m)o ljudje ve? ali manj ovce in rinejo v hoferje, lidle, eurospine in kupujejo dobesedno noname robo dvomljive kakovosti samo, da je poceni pa v velikih koli?inah. Namesto, da bi raje manj in to kvalitetno robo priznanih izdelovalcev (po mo?nosti doma?ih) tako, da bi zaradi ve?jega povpra?evanja po kvalitetnih izdelkih, zaradi ve?je prodaje na koncu tudi teli bili lahko bolj ugodni.

 

Ampak glede na izku?nje in kratkovidnosti ve?ine se to ne bo zgodilo verjetno nikoli, ve?inoma pa posledice nosimo tudi tisti, ki nas kvaliteta ?e kako zanima.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam kako lahko na lagerju zagori, ?e se ne nabira energija - gre za ?isti kur?lus pol, al samo umirjajo zgodbo stran od realnosti?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, no name , crap robo ima? tudi v MC, ima? pa tudi doma?o v Lidlu recimo.

 

?eprav ?e malo off topic ampak se strinjam....npr. Hofer Milfina jogurti..vse od LJ mlekarn...za dooosti ceneje....v vseh trgovskih centrih je ogromno ?it robe, to je dejstvo, samo da je dra?ja in malo lep?e zapakirana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, no name , crap robo ima? tudi v MC, ima? pa tudi doma?o v Lidlu recimo.

 

A seveda jo ima? ampak je razlika ali ima? na polici isto?asno noname crap in priznano robo, da lahko izbira? ... sem pa lidel in hofer omenil zato, ker vseeno so jih kupci le toliko prisilili, da imajo zdaj vsaj nekaj slovenske robe. Na za?etku je niso imeli ni? in je bil na policah le crap tako, da nisi mogel niti izbirati - ampak cene pa so bile ugodne. :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam kako lahko na lagerju zagori, ?e se ne nabira energija - gre za ?isti kur?lus pol, al samo umirjajo zgodbo stran od realnosti?

 

Ja, ta izjava tudi meni ni bila ?isto jasna. Verjetno so ?eleli povedati, da oba avtomobila, ki sta zagorela, ?e nista bila prodana oz. predana kon?nim kupcem in sta bila ?e v dilerjevih skladi??ih, kaj so z njima delali, pa....

 

Sicer pa upam, da bodo ?im ve? teh sranj oz. "poporodnih te?av" ugotovili in po?timali ?im prej, preden moja sivka zapusti Hiro?imo....

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ta izjava tudi meni ni bila ?isto jasna. Verjetno so ?eleli povedati, da oba avtomobila, ki sta zagorela, ?e nista bila prodana oz. predana kon?nim kupcem in sta bila ?e v dilerjevih skladi??ih, kaj so z njima delali, pa....

 

Sicer pa upam, da bodo ?im ve? teh sranj oz. "poporodnih te?av" ugotovili in po?timali ?im prej, preden moja sivka zapusti Hiro?imo....

 

Sej te no?em drkat ampak vseeno bi ti priporo?al, da s sabo vozi? kilski gasilni aparat. Oziroma to je itak priporo?ilo za vsa vozila - pri meni je gasilni aparat redno v avtih ?e vsaj zadnjih 15 let.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.