Skoči na vsebino

Pooblastilo za vo?njo nelastnega avtomobila v tujini.


jstdoma

Priporočeno sporočilo

Glede na to, da zdaj za vsako stvar rabi? pooblastilo lastnika vozila me zanima:

Ali lahko vozim avto od drugega lastnika, brez pooblastila? ?e je treba kak?en papir, kje se dobi?

 

amzs - tam dobi? tudi informacije kaj je potrebno, in ?e je potrebno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?ajno ravno to urejam za svojo sestro. Torej, za po Sloveniji je dovolj, ?e na en papir na?e?kata kdo komu posoja avto in kje se lahko dobi lastnika. Za v tujino pa mora? imeti uradno potrdilo ki stane 18?, velja pa lahko od 1 dneva do 1 leta, kot ?eli?. To potrdilo izdaja samo AMZS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Slu?ajno ravno to urejam za svojo sestro. Torej, za po Sloveniji je dovolj, ?e na en papir na?e?kata kdo komu posoja avto in kje se lahko dobi lastnika. Za v tujino pa mora? imeti uradno potrdilo ki stane 18?, velja pa lahko od 1 dneva do 1 leta, kot ?eli?. To potrdilo izdaja samo AMZS.

 

Kaj pa ?e vozi? recmo fotrov avto? Jaz sem ?el 1x z fotrovim avtom na hrva?ko, sicer ni noben gledal prometne... ampak a je potrebno uradno potrdilo, glede na to da imava s fotrom isti priimek?

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih dons so mi poslal mejl iz AMZS - http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljenje_za_vozilo.aspx

 

Ampak zgleda da za po SLO ne rabi? - sam za tujino.

 

?e ste dobrl brali, pi?e obvezen za vse biv?e dr?ave Jugoslavije , za ?lanice EU pa priporo?ljiv, kar pa slednje pomeni, da ni obvezen, torej ni potreben. Lahko samo te?ave, ?e gre? na Hrva?ko ali v kako drugo dr?avo biv?e Jugoslavije. Je pa sedaj zanimivo vpra?anje, ker na?a vrla dr?ava je sedaj naredila, tako, da ?e lastnik ne mora vozit vozila, je naprimer invalid, se pa v prometno vpi?e voznik, kako pa je kaj v tem primeru, ker v tem primeru je lahko oseba, ki vozi vozilo in je sama v vozilu vpisana v prometno, imam sam tak primer, samo ker pa? na Hrva?ko ?e nekaj ?asa nisem hodil nisem niti spra?eval. Za ?lanice EU pa nisem do sedaj imel nobenih te?av, res da me policaji niso v tujini ?e nikoli ustavili ali pa zahtevali dokumentov, pa? vozim kot je treba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

A rabim kakr?no koli pooblastilo napisat za mojo drago, ker bo ?la s kapelco (pisana in registrirana na moje ime) v Srbijo za en teden. Namre?, ker nisva poro?ena se priimka tudi razlikujete tako, da ne bi bile kake sitnosti.

 

?e kdo ve to?no, kaj je treba bi bil vesel take informacije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokument se priporo?a za vo?njo v dr?avah ?lanicah EU, v vseh ostalih dr?avah in ?e zlasti na obmo?ju nekdanje Jugoslavije (BiH; Srbija,…) pa je DVVT obvezen dokument, ki se pogosto preverja pri prestopu mej oz. tudi pri kontroli znotraj neke dr?ave. DVVT je veljavno le skupaj s prometnim dovoljenjem za vozilo in ne velja na ozemlju Republike Slovenije.

Prasice

Cena: 20,10 EUR

Cena za ?lane AMZS: 18,09 EUR

ceneje je prepis avta :blink:

 

http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljenje_za_vozilo.aspx

 

P.S. V?eraj na Starodu videl za ograjo lepo kolekcijo ?rnih nemcev brez tablic :closedeyes:

P.S. #2 Kaska pa ziher ne rabi, al gre mogo?e namenoma dol :harhar:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx Jures... to sem rabil :bravo:

 

Ma ne, nobenih mahinacij ni - pa kdo bi rad imel rabljenega Citroena, ki me je prej?nji teden stal komplet ?eljusti, nove diske in spet nove plo??ice (prej?nje tudi nove je za?galo, ker je za?tekala bremza) aja, da hladilnik klime sploh ne omenjam, ker je tudi spustil.

 

V glavnem dobrih 300? - tale kapelca nesre?na me pri servisiranju pride letno dra?je kot ?estka. :( jebemti rabljene avtomobile - ja da? manj zanjga sam pol je skos neka jajcerija. Grrrr jezen sem. :angry2:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx Jures... to sem rabil :bravo:

 

Ma ne, nobenih mahinacij ni - pa kdo bi rad imel rabljenega Citroena, ki me je prej?nji teden stal komplet ?eljusti, nove diske in spet nove plo??ice (prej?nje tudi nove je za?galo, ker je za?tekala bremza) aja, da hladilnik klime sploh ne omenjam, ker je tudi spustil.

 

V glavnem dobrih 300? - tale kapelca nesre?na me pri servisiranju pride letno dra?je kot ?estka. :( jebemti rabljene avtomobile - ja da? manj zanjga sam pol je skos neka jajcerija. Grrrr jezen sem. :angry2:

 

Rabis..bolj malo preverjajo ampak za vsak slucaj naj bo v avtu.pa ne pozabit na zelen karto...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem se je na tem forumu ?e pisalo...

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=9610#3

 

Ha ha BUSTED!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil na dopustu v ?G aprila z o?etovim C4 in ravno tako "moral" v Sloveniji urediti DVVT.

 

Da pa bi me kdo na dveh mejah na poti dol in nazaj povpra?al po tem dokumentu? Nih?e nikjer ni?.

 

Torej nujno zlo, vsaj za Balkan. Ki pa ga AMZS pridno zara?una.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.