Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Zanimivo. Mi, ki ?ivimo tu ob meji, smo se pa? Italijanov navadili - ali pa oni nas... :P  In nimamo nobenih te?av. Mogo?e pa je bil le izgubljen, pa je pa? ve? pozornosti posve?al navigaciji kot pa prometu? :ne vem: Ker druga?e imajo pa italijani eno zanimivo teorijo: promet je premikanje - torej se ?im prej premakni. In pri njih te?e. Na cesti sta ozna?ena dva pasova, avtomobili vozijo v treh kolonah, vmes pa ?e mopedi ?vigajo. In vendar se premika... Vsaj jaz nisem ?e imela kak?nih hudih te?av z njimi ne v Sloveniji ne v Italiji...

A to je potem opravi?ljivo, da lahko dela? po cesti kar ti je volja? Sam vpra?am, ker me zanima, ?e tak izgovor pali pri policajih, ko pride do nesre?e.

 

Glede teko?e ga prometa pa res ne bi o italijanih, ker 37km/h pri omejitvi 50km/h in v drugih primerih 50km/h pri izvenmestnih omejitvah 90km/h pa tudi pribli?no ne sovpada z besedo premikanje ampak prej cijazenje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,pri nas vozijo velikokrat kaki stari zamejski ?ikoti, ki gredo na kosilo k nam. Ne more? pri?akovati od njih neke vratolomno hitre vo?nje. Taki tudi po Italiji vozijo po avtocestah 100/uro.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tu naredimo anketo?

Jaz kar predlagan,da se dobimo,vsak s svojim kulijem in papirjem in gremo nekam si stole postavit in ?teti . Ker gledam po cesti in ,jebemu mi?a, ne vidim povezave med agresivnostjo in zna?ko...

 

Ravno par dni nazaj v klanec, se vozim s kolesom,me dohiti bmw x5... ?e zdavnaj bi me lahko na pol varno prehitel.... Ne... Peljal se je za mano 15kmh,sigurno minuto... In me prehitel,kot da prehiteva ?leparja.

 

Isto vo?njo me je na haubo skoraj nabila Honda cr-v (ok,ta se je vsaj opravi?il potem) in malo kasneje ?e Toyota auris...

 

?al... Bi rad delil spoznanja nekaterih tukaj...Pa mi ne rata....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz kar predlagan,da se dobimo,vsak s svojim kulijem in papirjem in gremo nekam si stole postavit in ?teti . Ker gledam po cesti in ,jebemu mi?a, ne vidim povezave med agresivnostjo in zna?ko...

 

Ravno par dni nazaj v klanec, se vozim s kolesom,me dohiti bmw x5... ?e zdavnaj bi me lahko na pol varno prehitel.... Ne... Peljal se je za mano 15kmh,sigurno minuto... In me prehitel,kot da prehiteva ?leparja.

 

Isto vo?njo me je na haubo skoraj nabila Honda cr-v (ok,ta se je vsaj opravi?il potem) in malo kasneje ?e Toyota auris...

 

?al... Bi rad delil spoznanja nekaterih tukaj...Pa mi ne rata....

Glede tistega v BMW-ju, predvidevam da se je toliko bal za svoj avto, da te je prehitel potem, ko se je res prepri?al, da je varno in pa seveda, da si ga ti tudi opazil... :rolleyes:

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz kar predlagan,da se dobimo,vsak s svojim kulijem in papirjem in gremo nekam si stole postavit in ?teti . Ker gledam po cesti in ,jebemu mi?a, ne vidim povezave med agresivnostjo in zna?ko...

 

Ravno par dni nazaj v klanec, se vozim s kolesom,me dohiti bmw x5... ?e zdavnaj bi me lahko na pol varno prehitel.... Ne... Peljal se je za mano 15kmh,sigurno minuto... In me prehitel,kot da prehiteva sleparja.

 

Isto vo?njo me je na haubo skoraj nabila Honda cr-v (ok,ta se je vsaj opravi?il potem) in malo kasneje ?e Toyota auris...

 

?al... Bi se rad delil spoznanja nekaterih tukaj...Pa mi ne rata....

Js definitivno ne ocenjujem ljudi glede na znamko avta, ki ga vozijo, zato sem napisal vecinoma da so vozniki bmwjev grozni, ampak paciente vidim v vseh znamkah, je pa res da vecina voznikov nemske svete trojice so pacienti

Zadnjic mercedes s klasa na kroznem pod valeto mi kr izsili prednost pa se brez zmigavca na prvi izhod in povrhu vsega se na telefonu, a isto nekaj casa nazaj en kreten v berlingotu v kroznem pri planetu koper mi kr sko?i iz notranjega pasa na zunanji pas.

Pacienti so v vseh znamkah, ampak vozniki nemske trojice so pa malo bolj prepotentni kot ostali vozniki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj let nazaj, v nedeljo pred prazniki, sem ob 3 zjutraj bil kak?no uro in pol parkiran na primorski avtocesti. Do zastoja je bila avtocesta skoraj prazna, tako da edini mo?en razlog nesre?a. Ne, ni bila nesre?a. Ene 1000 makaronarjev se je isto?asno spravilo tankat na prvi ?rpalki na avtocesti. Za tankanje so se zgledno organizirali - stali so lepo disciplinirano v treh enako dolgih kolonah - ena na odstavnem, ena na voznem in ena na prehitevalnem pasu  :vskalo:. Sam ne mi re?t da makaronarji znajo vozit.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje; pri zavijanju desno (iz enopasovne ceste)se zavija na skrajno desni pas (razen ?e temu kriziscu takoj sledi nova razvrstitev za novo kri?i??e ,kjer ho?e? iti levo in si pa? mora? izboriti prostor; primer: iz Ilirske zavije? desno na Njego?evo in takoj na levo na zalosko-dejansko na tistih 50ih metrih vo?nje po Njego?evi mora? takoj zavzeti pas,ki ni skrajno desno).

 

Ampak... Ti si se ?e vozil po levem pasu,ko je caddy ?elel zamenjati pas. Ta2pasova sta med seboj enakovredna. In on se mora prepri?ati, da to lahko stori varno. Kako si se ti tam zna?el,ni njegova stvar.

 

In tudi tvoja "hoja po robu" v tem primeru,ni izgovor za njegov prekr?ek. V najslab?em primeru, bi nesre?o razre?ili tebi v prid, morda bi ti kak?nen policist napisal kazen za kak?no vo?njo na prekratki varnostni razdalji in podoben "bla,bla,bla...".

 

Moje mnenje.

 

Ne najdem ene stvari s katero se ne bi strinjal.

 

 

 

Bmwji niso ni? huj?i od ostalih.  Na tej to?ki so ljudje ?e tolikokrat sli?ali, kako grozni so vozniki avdijev in bmwjev da so tudi tisti, ki nikoli v ?ivljenju niso sedeli za volanom (recimo polovica top gear ob?instva :P) najve?ji poznavalci. Pa confirmation bias; ?e te izsili xy avto je pa? kreten in ?ez pol minute pozabi?, ?e je slu?ajno (in na cesti jih ni malo) audi ali bmw je pa ''itak, spet bmw'' zgodba.

 

In anketa omenja model M; za te bi se pa morda na?el argument.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne najdem ene stvari s katero se ne bi strinjal.

 

 

 

Bmwji niso ni? huj?i od ostalih. Na tej to?ki so ljudje ?e tolikokrat sli?ali, kako grozni so vozniki avdijev in bmwjev da so tudi tisti, ki nikoli v ?ivljenju niso sedeli za volanom (recimo polovica top gear ob?instva :P) najve?ji poznavalci. Pa confirmation bias; ?e te izsili xy avto je pa? kreten in ?ez pol minute pozabi?, ?e je slu?ajno (in na cesti jih ni malo) audi ali bmw je pa ''itak, spet bmw'' zgodba.

 

In anketa omenja model M; za te bi se pa morda na?el argument.

To?no to. Pa? izstopajo ?e zaradi vozila. Evo recimo eden ve?jih idiotov zadnje ?ase ,ki sem ga videl je bila mazda5. Folk zavija levo (relacija skofljica-lavrica),jaz s kolesom po tamkaj?njem odstavnem pasu,tip pa s polnim gasom na centimetre mimo tistega ki je zavijal levo in sto?cem,ki je na odstavnem pasu ozna?eval luknjo.

 

In Dajmo potem ?teti ?e vse tiste idiote v cliotih in kijah sportage,ki se v mraku in megli vozijo z dnevnimi lu?mi,ker jim pac merilniki kljub temu svetijo kot da imajo vse lu?i pri?gane.

 

Meni se zdi to vse skupaj samo 1velik stereotip. Briga me kdo me ogro?a,zame to ni bmw,audi,lada ali pa Traktor. Zame je to Idiot,kjerkoli ?e sedi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to. Pa? izstopajo ?e zaradi vozila. Evo recimo eden ve?jih idiotov zadnje ?ase ,ki sem ga videl je bila mazda5. Folk zavija levo (relacija skofljica-lavrica),jaz s kolesom po tamkaj?njem odstavnem pasu,tip pa s polnim gasom na centimetre mimo tistega ki je zavijal levo in sto?cem,ki je na odstavnem pasu ozna?eval luknjo.

 

In Dajmo potem ?teti ?e vse tiste idiote v cliotih in kijah sportage,ki se v mraku in megli vozijo z dnevnimi lu?mi,ker jim pac merilniki kljub temu svetijo kot da imajo vse lu?i pri?gane.

 

Meni se zdi to vse skupaj samo 1velik stereotip. Briga me kdo me ogro?a,zame to ni bmw,audi,lada ali pa Traktor. Zame je to Idiot,kjerkoli ?e sedi.

Saj to, ker za volanom vedno sedi OSEBA, ne pelje se posamezna znamka vozila SAMA (vsaj zaenkrat ?e ne, ?eprav bo kmalu tudi to mo?no, hehe).

 

(nikakor ne zagovarjam svoje podvojene znamke, ki mi je daaaale? od "svetinje" in nikakor ni najljub?a). :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ne bo dr?alo, v mazdah 5 so sami super vozniki. Tiste huligane v miatah in rx8kah poglej!

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,pri nas vozijo velikokrat kaki stari zamejski ?ikoti, ki gredo na kosilo k nam. Ne more? pri?akovati od njih neke vratolomno hitre vo?nje. Taki tudi po Italiji vozijo po avtocestah 100/uro.

hmmm, a dej, a res? A ?i?ati se zdaj po novem vozijo v Ljubljano na kosilo? OK, res, da imamo bolj?e pice kot v italiji, pa pa?to tudi, ampak, da pa bi hodili iz italije v LJ na kosilo se mi zdi pa kot, da me ho?e? mal nasmolit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm, a dej, a res? A ?i?ati se zdaj po novem vozijo v Ljubljano na kosilo? OK, res, da imamo bolj?e pice kot v italiji, pa pa?to tudi, ampak, da pa bi hodili iz italije v LJ na kosilo se mi zdi pa kot, da me ho?e? mal nasmolit.

Ne, resno, hodijo na kosilo tudi v Lj, pa malo do Bleda, pa Postonjska jama. Hrana je za njih poceni pri nas pa vrhunska ?e povrhu. Pa si sproti ogledajo kaj zanimivega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5. dan v Italiji z mopedom med samimi italjani na cesti. Se sem ziv, bojim se pa ker bom kmalu na LJ obvoznici cez nekaj ur...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, pazi se Italijanov na obvoznici, da se res ne bo kaj zgodilo... nikar ne prehitevaj po desni al pa po odstavnem pasu, ker zadnje ?ase jih full v desno nese (verjetno vpliv politike)...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, pazi se Italijanov na obvoznici, da se res ne bo kaj zgodilo... nikar ne prehitevaj po desni al pa po odstavnem pasu, ker zadnje ?ase jih full v desno nese (verjetno vpliv politike)...

Boss, ampak ti ima? res italopreganjavico. :) Ni glih tako hudo. Mi imamo vsak dan tu na obali opravka z njimi na cesti in v vsakdanjem ?ivljenju.

Pa lepo in v so?itju vozimo in sobivamo ?e vrsto let.Pa ve?, v katero smer ceste zana?a ve?ino volilcev na obali. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha ha mi je sme?na ta debata o taljanih... Ja taki so in nima? kaj ko se jim na cesti prilagodit. ?e ne pa velik del primorske ?ivi prav na ra?un taljanov. Po drugi strani pa oni ?e vedno mislijo, da Questa terra ? la nostra terra... in to do Ravbarkomande... Ma to pustmo stat, da ne zakuham druge debate.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, pazi se Italijanov na obvoznici, da se res ne bo kaj zgodilo... nikar ne prehitevaj po desni al pa po odstavnem pasu, ker zadnje ?ase jih full v desno nese (verjetno vpliv politike)...

To ni ?ala, ampak v prazni gara?i hotela (v italiji) v?eraj me zaparkira Tiguan. LJ tablice....tako da sem moral stranske kufre sneti da je ?lo ven....pa sem bil prvi in to pravilno v boxu za avto! Malo kdo pomisli, da je treba nagnjen motor najprej zravnati preden odpelje....5cm od kufra je parkiral bo?no, rajsat drugih avtov pa nimam namena.

 

Je pa nekaj - v Italiji (italijani) ali ne znajo uporabljati rondoja, kot ga mi, ali pa jih tako u?ijo. Ne glede na ?tevilo pasov, kje gre? ven, obstaja zgolj in samo en na?in vo?nje v rondoju, to je po idealni, najkraj?i notranji liniji. Ni izjeme v vseh tako vozijo in se mora? prilagoditi, ali te pa stisnejo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni ?ala, ampak v prazni gara?i hotela (v italiji) v?eraj me zaparkira Tiguan. LJ tablice....tako da sem moral stranske kufre sneti da je ?lo ven....pa sem bil prvi in to pravilno v boxu za avto! Malo kdo pomisli, da je treba nagnjen motor najprej zravnati preden odpelje....5cm od kufra je parkiral bo?no, rajsat drugih avtov pa nimam namena.

 

Je pa nekaj - v Italiji (italijani) ali ne znajo uporabljati rondoja, kot ga mi, ali pa jih tako u?ijo. Ne glede na ?tevilo pasov, kje gre? ven, obstaja zgolj in samo en na?in vo?nje v rondoju, to je po idealni, najkraj?i notranji liniji. Ni izjeme v vseh tako vozijo in se mora? prilagoditi, ali te pa stisnejo.

E ja... rondoji in kro?i??a so za njih ?panska vas. Ponavadi dajo ?migavec v kro?i??u ampak ne, ko gredo ven iz njega ampak ko vozijo po njem.Se pravi, da dajo levi ?migavec in vozijo v krogu. Sme?no. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bi samo o Italijanih... ?e sam ne vem, kako sem lahko pravo?asno ustavil, SCBS sploh ni reagiral. Znamka avta je seveda jasna.

 

Lo?ljivost je slaba, da se ne prepozna registrskih, a je povsem jasno, da je bmwja? bil na pasu za zavijanje levo, nato pa se je v momentu odlo?il, da bo ?ez pas za naravnost oz. zavijanje desno meni presekal pot, ker je pa? s koti?kom o?esa zaznal prosto parkirno mesto.

 

https://youtu.be/IyGysvktICc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bi samo o Italijanih... ?e sam ne vem, kako sem lahko pravo?asno ustavil, SCBS sploh ni reagiral. Znamka avta je seveda jasna.

 

Lo?ljivost je slaba, da se ne prepozna registrskih, a je povsem jasno, da je bmwja? bil na pasu za zavijanje levo, nato pa se je v momentu odlo?il, da bo ?ez pas za naravnost oz. zavijanje desno meni presekal pot, ker je pa? s koti?kom o?esa zaznal prosto parkirno mesto.

 

Dobro se je tole izslo.... Se je tip vsaj opravi?il pol, Al se je delal neumnega?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To gre Men tok na ?ivce; nej se vsaj opravi?i pol in naj se zamisli nad sabo. Tko je mene prej?nji ena Honda skor nabila na haubo.

 

Sredi dneva imel na bajku spredaj zelo mocno luc pri?gano, ?ivo rumena ?elada, rumen brezrokavnik. Se vklju?uje iz stranske ceste... I??em o?esni kontakt... Ga ne najdem... Dam prste na zavore, i??em kontakt z o?mi,ga ne najdem. Tip spelje...

 

Cuknem v desno, me vidi, mu pomaham v stilu "kaj je s tabo??".se tip pripelje za mano, odpre ?ipo in rece "ej... Oprosti... Neki sem se zamislil... Pardon". Sem sam rekel" Ja,ok , se zgodi.... Ampak vsaj malo glej No...".

 

Sem tudi jaz v naglici ?e ornk izsilil prednost nevede in skozi ODPRTO ?ipo rekel "pardon" in potem po hitrem postopku ?el v prvi kafi? na kufe, da sem se "zresetiral" in potem po pameti naprej..

 

Ve?ini pa zgleda vse ok,dokler ne po?i...

 

Saj ?e ne po?i,je bilo vendar dovolj prostora...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.