Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Eno vprasanje; na regionalni cesti je bila danes policijska patrulja , ki je merila hitrost. Pri nas je to normalno. Vse kar stoji na avtobusni ali ob cesti je nevarno za prehitre voznike, kar je pa skrito pa usodno! Lp

 

Policijsko octavio (torej ne provida) so imeli postavljeno na bus postajaliscu obrnjeno v kontra smer voznje. Voznik je z laserjem meril proti meni, zraven njega je sedel sopotnik...

 

Predvidevam, da zadeva nikakor ne more slikati in bi me (vkolikor bi imeli namen) ustavili na licu mesta?

 

Sprasujem zato, ker takega nacina merjenja ?e nisem videl. Ali so bili postavljeni izven vozila, ali je bil stacionarni radar, ali so bili postavljeni v smeri voznje (da so potem lazje sledili prekrskarju), ali pa so imeli cez par 100metrov ?e eno patruljo , ki je ustavila pekrskarja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet en zbegan ?ofer v kro?i??u v Medvodah... ?e prej je skoraj od Meje do Medvod vozil pocasi (okoli 60 km/h, ceprav je omejitev na vecjem delu te relacije 90 km/h) ... 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5d19d2948fc1d/postavljanje-rojstnodnevnih-prometnih-znakov-in-lutk

 

Ravno to mene zelo moti... torej znaka nekje ni, ker ga je nekdo speezdil plus dejstvo, da se lahko nekdo zgovarja, da je sredi naselja znak za omejitecv 70kmh..

 

Res smo na trenutke nek nacickan ciganski narod, ki zlahka krade tujo lastnino pod pretvezo "kako j pe to zabavno"...

 

Je pa samo preprosto neumno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ze ve, zakaj si je izbral tak napis na tablici  :P  :zvizga:  :rolleyes:

 

IMG_2503_22CB47A4.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj na Zalo?ki v smeri proti centru tam kjer se zo?a na en pas, en avto ?el kar direktno v napad name z boka. Kolikor refleksov mi je ?e ostalo pri mojih letih sem z veliko sre?e prepre?il odrgnine. Ampak kadar kdo takole v direkten napad name, men najprej pride na misel, ali da se bo treba tepst (ne gre mi najbolje), ali pa be?at (ne zmorem (kolki pa kolena)). ?ele naknadno sem ugotovil da je pa? samo ?enska za volanom. 

 

Mo?ki naj bi po nekaterih raziskavah bili bolj agresivni vozniki od ?ensk. Razlika je, da kadar delajo pi...je na cesti, se mo?ki ve?inoma tega zavedajo, ?enske pa ne, in bodo trdile do konca svojih dni da niso krive. Zato je mene tako strah imeti karambol z vozilom v katerem je za volanom ?enska.    

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj na Zalo?ki v smeri proti centru tam kjer se zo?a na en pas, en avto ?el kar direktno v napad name z boka. Kolikor refleksov mi je ?e ostalo pri mojih letih sem z veliko sre?e prepre?il odrgnine. Ampak kadar kdo takole v direkten napad name, men najprej pride na misel, ali da se bo treba tepst (ne gre mi najbolje), ali pa be?at (ne zmorem (kolki pa kolena)). ?ele naknadno sem ugotovil da je pa? samo ?enska za volanom. 

 

Mo?ki naj bi po nekaterih raziskavah bili bolj agresivni vozniki od ?ensk. Razlika je, da kadar delajo pi...je na cesti, se mo?ki ve?inoma tega zavedajo, ?enske pa ne, in bodo trdile do konca svojih dni da niso krive. Zato je mene tako strah imeti karambol z vozilom v katerem je za volanom ?enska.

 

Tu kjer si napisal je klasika za tak?ne situacije....tam mora? vedno biti pripravlen ,da bo kdo ?el naravnost in v tebe sploh ?e nima desnega ?migavca.Preventiva in predvidljivost je danes mati modrosti v prometu. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5d19d2948fc1d/postavljanje-rojstnodnevnih-prometnih-znakov-in-lutk

 

Ravno to mene zelo moti... torej znaka nekje ni, ker ga je nekdo speezdil plus dejstvo, da se lahko nekdo zgovarja, da je sredi naselja znak za omejitecv 70kmh..

 

Res smo na trenutke nek nacickan ciganski narod, ki zlahka krade tujo lastnino pod pretvezo "kako j pe to zabavno"...

 

Je pa samo preprosto neumno...

Sam tole je ?isto posplo?evanje, kot da vsak znak za praznovanje ukradejo. Jaz sem ga recimo pred leti ?e v tolarjih naro?il pri firmi, ki dela signalizacijo. Pa je bila cena okol 10kSIT in so mi ga ?e lepo zavili, samo ma?nco sem moral posebi dat zraven. :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?ki naj bi po nekaterih raziskavah bili bolj agresivni vozniki od ?ensk. Razlika je, da kadar delajo pi...je na cesti, se mo?ki ve?inoma tega zavedajo, ?enske pa ne, in bodo trdile do konca svojih dni da niso krive. Zato je mene tako strah imeti karambol z vozilom v katerem je za volanom ?enska.    

Pa tud, ?e ve da ga je usrala bo lagala do konca. Tudi sam sem imel pred mnogimi leti tako situacijo, ko me je izsilila. Ko je bila ?e v ?oku ji je bilo jasno, da je z zavijanjem v levo sekala nasproti voze?e, a ko je pri?la domov mi je pa po telefonu zabrusla, da sem divjal. Sem rekel, ni problema in sem ji zdrdral eno ime, da jo bo poklical. Me vpra?a, kdo je to? Pa re?em, moj odvetnik in da ni poceni, ter a se zaveda, ?e bo izgubila to?bo, bo morala pla?at ?e njegove stro?ke. No pol pa ni blo ve? panike, je takoj podpisala krivdo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tole je ?isto posplo?evanje, kot da vsak znak za praznovanje ukradejo. Jaz sem ga recimo pred leti ?e v tolarjih naro?il pri firmi, ki dela signalizacijo. Pa je bila cena okol 10kSIT in so mi ga ?e lepo zavili, samo ma?nco sem moral posebi dat zraven. :lol:

No,ampak vseeno... A se ti ok,da so prometni znaki ali njim identi?ni znaki namenjeni praznovanjem dejansko lahko name??eni kjerkoli zgolj zaradi nekega praznovanja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolje da prepovemo vse in obglavljamo vsakega ki se ne drzi pravil :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolje da prepovemo vse in obglavljamo vsakega ki se ne drzi pravil :)

Tako drasti?no ne, bi pa moralo patruljirati veliko ve? policistov po cestah, tudi v civilnih avtih in bolj drasti?no kaznovati prekr?karje. Recimo, telefonira? med vo?njo, to bo 800 evr?kov, nisi dal ?migavca-200, so te dobili pijanega za volanom, 2000, odvzem vozni?kega za najmanj 3 leta in 8 mesecev zapora. ?e ponovi? vajo, drugi? 5000,pet let brez izpita in 15 mesecev zapora. Mogo?e bi bilo malo ve? reda na cestah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi pa ?e v ?olah za?eli u?iti, da si sam odgovoren za svoja dejanja, ne pa da ne glede na to, kaj otrok naredi v ?olo takoj prigrmijo star?i, po mo?nosti z odvetnikom in i??ejo krivca povsod drugod... Je med odmorom divjal po hodniku in mu je spodrsnilo ter je padel in se potolkel? Kje je bila u?iteljica, da ga ni dr?ala za roko? Je med odmorom plezal ?ez ograjo in si strgal hla?e? Kje je bila u?iteljica, da ni pazila nanj? Je ?el na zaklju?ni izlet in se ga nalil? To ga je dru?ba napila, ni se sam! In kje je bila u?iteljica, da ni pazila?

 

Potem pa ti otroci zrastejo, naredijo vozni?ke izpite in se nadaljuje. Ga je ujel radar? Saj ni kriv, pri teh novih avtih sploh nima? ob?utka hitrosti... In tako naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodobnemu cloveku manjka obcutek za odgovornost, malo skromnosti in precej zdrave kmecke pameti pomesane z zmernostjo...

 

Saj ce starsu manjka vsega tega in se mu, ko dobi kazen za parkiranje, najprej mota po glavi, kako se bo izognil placilu le-te, potem ni cudno kako je mladina taka...

 

Mladina je taka, kot smo jo vzgojili in od sodobnega sistema smo pobrali en kup pozitivnih in tudi negativnih stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodobnemu cloveku manjka obcutek za odgovornost, malo skromnosti in precej zdrave kmecke pameti pomesane z zmernostjo...

Saj ce starsu manjka vsega tega in se mu, ko dobi kazen za parkiranje, najprej mota po glavi, kako se bo izognil placilu le-te, potem ni cudno kako je mladina taka...

Mladina je taka, kot smo jo vzgojili in od sodobnega sistema smo pobrali en kup pozitivnih in tudi negativnih stvari.

Dana?nja mladina je, kot jim jaz rad re?em, napol invalidi. Pride nodel od 20 let na razgovor za slu?bo-v spremstvu mame. Tip?ek ?di na telefonu, a "odvetnica" mama se pogaja za pla?o in bonite ter urnik. Ne more? verjet, ampak tole je ?ista resnica.In na koncu dvogovora se pob zdolgo?aseno dvigne, ?e?, kaj me motite pri mojem v?e?kanju in brez, da bi nas pogledal odcaplja ven skozi vrata.Kje oz. kdaj bo ta pacient dobil slu?bo in ?e sploh kdaj?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dana?nja mladina je, kot jim jaz rad re?em, napol invalidi. Pride nodel od 20 let na razgovor za slu?bo-v spremstvu mame. Tip?ek ?di na telefonu, a "odvetnica" mama se pogaja za pla?o in bonite ter urnik. Ne more? verjet, ampak tole je ?ista resnica.In na koncu dvogovora se pob zdolgo?aseno dvigne, ?e?, kaj me motite pri mojem v?e?kanju in brez, da bi nas pogledal odcaplja ven skozi vrata.Kje oz. kdaj bo ta pacient dobil slu?bo in ?e sploh kdaj?

Vem... Ampak kdo je tu kriv? Mulc, ki je odprtih rok sprejel nekaj kaj njemu predstavlja luksuz ali mater,ki je odra??ala v druga?nih ?asih in se ji je zdaj na starej?a leta sfuzlalo in je izgubila kompas?

 

Sem na lastna u?esa sli?al,ko je mati sodelavca klicala v sluzbo in jamrala in grozila, da se bo njen sin(ko) prehladil,ker ni dobil slu?benega puloverja...

 

Pa jaz se ugreznem v zemljo,znorim in nevem kaj ?e vse da mi kaj takega naredi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bedak oz. kreten na motorju...

Vra?amo se iz Paga in na koncu kraja SV. Juraj na levi strani cesta nekaj pojemo in pijemo pija?o.

Na kar motorist1 200km/h mimo nas. Sledil je motorist 2 in kar na enkrat sli?i? kotaljenje. Vsi ?ibajo k mojemu avtobusku in tam najdejo nepremi?no punco.

 

Kaj se je zgodilo? Motorist 2 je pri visoki hitrosti poni?al in zadaj izgubil punco... Punca se je zbudila, celo nekaj metrov prehodila in ?ez par minut (ko je adrenalin popustil) je za?ela kri?ati. No, glavnem je pre?ivela.

Sre?a v nesre?i, da je imela ?elado in ?elvo ter da ni jo kdo iz kontra strani povozil. Drugo pa kratke kavbojke+tangice. Kak?na je bila si lahko predstavljate... Rit se?gana in opiljena do... stegna se?gana, roke polomljene... udarec v vrat... 

 

 

Oh je jej. Pomojem ta ne bo ?la ve? tako opremljena na motor.

 

Re?ilec je bil na kraju nesre?e v 5 min. in najprej sploh niso vedeli, kje naj se lotijo. Pribli?no ?ez pol ure pa so jo odpeljali.

Motorist je razlagal, da je ?lo ve? kot 150km/h. Kreten (?rne kratke hla?e).     

 

post-5804-0-80407100-1562582907_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.