Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

dne 5. 3. 2021 ob 17:04 je Nejc1986 napisal:

Saj se da tudi kje drugje jesti.... Seveda pa ni McDonalds kriv, ampak tisti ki je samo tako hrano. 

Kje recimo? Vse restavracije z normalno hrano so zaprte, v službo hrane ne morem nosit, ker nimam prostora, da bi to pojedel kot človek in ne nekaj na hitro v stoje. Se pravi odpade tudi dostava. Tudi zunaj na klopci, kot kak klošar mi ni glih apetitlich. Ker pa včasih delam tudi do 17-18 ure in sem že preveč lačen, da bi zdržal do doma in si pol še pol ure pripravljal kosilo/večerjo je pač Mac več ali manj edina rešitev vsaj 1x na teden. Ko bo vse odprto pa bo to 1x na mesec tako, da ja lockdown je kr precejšnji krivec ja - vsaj kar se zdrave prehrane tiče.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Kje recimo? Vse restavracije z normalno hrano so zaprte, v službo hrane ne morem nosit, ker nimam prostora, da bi to pojedel kot človek in ne nekaj na hitro v stoje. Se pravi odpade tudi dostava. Tudi zunaj na klopci, kot kak klošar mi ni glih apetitlich. Ker pa včasih delam tudi do 17-18 ure in sem že preveč lačen, da bi zdržal do doma in si pol še pol ure pripravljal kosilo/večerjo je pač Mac več ali manj edina rešitev vsaj 1x na teden. Ko bo vse odprto pa bo to 1x na mesec tako, da ja lockdown je kr precejšnji krivec ja - vsaj kar se zdrave prehrane tiče.

 

 

Ampak Mac hrana je katastrofa. Kako lahko to jeste?Jaz sem jo jedel samo dvakrat v življenju. In od tega mi je enkrat v Italiji bilo slabo. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ampak Mac hrana je katastrofa. Kako lahko to jeste?Jaz sem jo jedel samo dvakrat v življenju. In od tega mi je enkrat v Italiji bilo slabo. 😬

 

Ma tko bom rekel, višek kulinarike to seveda ni. Pač je stvar za potešit lakoto, sicer narejena tako, da je dovolj okusna za večino ljudi, da ne dobijo odpora. Imamo pa v Sloveniji eno veliko srečo, da nismo USA, ker tam je normalna (zdrava) hrana tako svinjsko draga v restavracijah, da se večina ne more privoščit in zato so več ali manj na hitri prehrani.

 

Vsaj to nam ni treba in jaz osebno komaj čakam, da sprostijo gostinsko ponudbo in da lahko spet začnem normalno jest tudi med službo.

 

 

Pa ker si omenil Italijo - meni je bilo v življenju samo 1x slabo, ko sem jedel "zunaj" in to je bilo v Italiji (Pizza). To je bilo tretjič, zadnjič in nikoli več, da bom jedel v Italiji, razen če bom v to prisiljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Kje recimo? Vse restavracije z normalno hrano so zaprte, v službo hrane ne morem nosit, ker nimam prostora, da bi to pojedel kot človek in ne nekaj na hitro v stoje. Se pravi odpade tudi dostava. Tudi zunaj na klopci, kot kak klošar mi ni glih apetitlich. Ker pa včasih delam tudi do 17-18 ure in sem že preveč lačen, da bi zdržal do doma in si pol še pol ure pripravljal kosilo/večerjo je pač Mac več ali manj edina rešitev vsaj 1x na teden. Ko bo vse odprto pa bo to 1x na mesec tako, da ja lockdown je kr precejšnji krivec ja - vsaj kar se zdrave prehrane tiče.

 

 

Jaz si nosim s sabo (termo posoda in na sihtu v hladilnik) makarone, piščanca, ribo ipd... Če me zagrabi na poti, pa raje zavijem v merkator (ali kaj podobnega) in si tam naredim sendvic v katerem vsaj vem kaj je,sadje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Ma tko bom rekel, višek kulinarike to seveda ni. Pač je stvar za potešit lakoto, sicer narejena tako, da je dovolj okusna za večino ljudi, da ne dobijo odpora. Imamo pa v Sloveniji eno veliko srečo, da nismo USA, ker tam je normalna (zdrava) hrana tako svinjsko draga v restavracijah, da se večina ne more privoščit in zato so več ali manj na hitri prehrani.

 

Vsaj to nam ni treba in jaz osebno komaj čakam, da sprostijo gostinsko ponudbo in da lahko spet začnem normalno jest tudi med službo.

 

 

Pa ker si omenil Italijo - meni je bilo v življenju samo 1x slabo, ko sem jedel "zunaj" in to je bilo v Italiji (Pizza). To je bilo tretjič, zadnjič in nikoli več, da bom jedel v Italiji, razen če bom v to prisiljen.

Mi pa naravnost obožujemo italijansko hrano. Samo se moraš izogibati pizzerij v velikih turističnih mestih. 

Recimo na Sardegni se je božansko. Pa v pokrajini Puglia tudi. Moraš pa probat njihove lokalne, sveže jedi. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Boss napisal:

 

Ma tko bom rekel, višek kulinarike to seveda ni. Pač je stvar za potešit lakoto, sicer narejena tako, da je dovolj okusna za večino ljudi, da ne dobijo odpora. Imamo pa v Sloveniji eno veliko srečo, da nismo USA, ker tam je normalna (zdrava) hrana tako svinjsko draga v restavracijah, da se večina ne more privoščit in zato so več ali manj na hitri prehrani.

 

Vsaj to nam ni treba in jaz osebno komaj čakam, da sprostijo gostinsko ponudbo in da lahko spet začnem normalno jest tudi med službo.

 

 

Pa ker si omenil Italijo - meni je bilo v življenju samo 1x slabo, ko sem jedel "zunaj" in to je bilo v Italiji (Pizza). To je bilo tretjič, zadnjič in nikoli več, da bom jedel v Italiji, razen če bom v to prisiljen.

Imam podobne izkušnje glede Italjanov. Tam kjer je pa dobro je pa malo! Edino na smučiščih v Dolomitih sem dobro jedel ampak tam so bolj kot ne Austrijci.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Nejc1986 napisal:

Jaz si nosim s sabo (termo posoda in na sihtu v hladilnik) makarone, piščanca, ribo ipd... Če me zagrabi na poti, pa raje zavijem v merkator (ali kaj podobnega) in si tam naredim sendvic v katerem vsaj vem kaj je,sadje...

Med računalniki in serverji se pač južnat ne da... ampak, da bi bil pa cel teden na sendvičih mi je pa še bolj grozno kot, da grem v Mac-a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Imam podobne izkušnje glede Italjanov. Tam kjer je pa dobro je pa malo! Edino na smučiščih v Dolomitih sem dobro jedel ampak tam so bolj kot ne Austrijci.:prstgor:

Itak, da v Dolomitih se dobro je. Morate pa malo vsi bolj obiskovati skrite kotičke in ne samo komercialnih mest in atrakcij. 

Potem se pride tudi do njihove super kulinarike. 

Bdw. Najboljše pizze v življenju sem jedel na Sardegni.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je mazdaman napisal:

Kolikor je meni znano Medicop izdeluje sam nadgradnje tega tipa in za te se lahko pohvali.

 

box_body_ambulance_main.jpg

Vem da so predelovali tudi nizke vwje. Ne dam pa roke v ogenj, da jih še vedno. Sicer pa... Kdo v slo predeluje te zadeve? Proavto je propadel, ne? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes srečam kolega iz Lj. Ima 6-ko mk2. Vidim, da ima cel blatnik podrgnjen v črni barvi. Vprašam ga, kaj se je zgodilo. In mi pove, da mu je zadnjih, ko je šel proti domu, pri Črnem kalu, pri 130 km/uro, dobesedno  razneslo in gumo snelo iz feltne. Ustavljal se je z golo feltno. In  še to je malo. manjkalo. da ni šel v ograjio.

Imel je pa dve leti stare zimske gume  Nexen WinGuard Sport 2. A je že kdo imel te gume in podobne dogodivščine? 🤔

Seveda je odveč povedati, da so preostale tri letele takoj v kontejner. 

 

IMG_20210309_135937.jpg

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Alex napisal:

Danes srečam kolega iz Lj. Ima 6-ko mk2. Vidim, da ima cel blatnik podrgnjen v črni barvi. Vprašam ga, kaj se je zgodilo. In mi pove, da mu je zadnjih, ko je šel proti domu, pri Črnem kalu, pri 130 km/uro, dobesedno  razneslo in gumo snelo iz feltne. Ustavljal se je z golo feltno. In  še to je malo. manjkalo. da ni šel v ograjio.

Imel je pa dve leti stare zimske gume  Nexen WinGuard Sport 2. A je že kdo imel te gume in podobne dogodivščine? 🤔

Seveda je odveč povedati, da so preostale tri letele takoj v kontejner. 

 

IMG_20210309_135937.jpg

Fak.... Tudi če bil tlak konkretno prenizek se to nebi smelo kar tako zgoditi. Mi smo nekaj časa imeli na vw t5 nekaj podobnega in razen zelo velike obrabe, ni bilo nič posebnega... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu je še pocen odnesel... par desetletij nazaj sem vozil za eno mečko, ki mu je ravno tako razgnalo gumo in to pri brzini manj kot 130km/h. Pri tem je razcefralo ves plastični kolotek, vrglo sprednjo luč iz nosilcev, žmigavec pa smo našli ene 100 metrov nazaj.

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi izbral zadnji odgovor... so pa take situacije precej “tricky”... ker gre za krizisce treh enakovrednih cest... Vsak je enemu desni... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa nekaj zanima. Recimo, da se mi predre pnevmatika ali lahko kličem Mazdino asistenco? Je to opravičljiv razlog ali mora avto obstati naprimer zaradi druge napake na vozilu (motor, ipd)? Namreč razmišljam, da bi odstranil asistenco za vozilo iz zavarovanja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je tommaazz napisal:

Mene pa nekaj zanima. Recimo, da se mi predre pnevmatika ali lahko kličem Mazdino asistenco? Je to opravičljiv razlog ali mora avto obstati naprimer zaradi druge napake na vozilu (motor, ipd)? Namreč razmišljam, da bi odstranil asistenco za vozilo iz zavarovanja...

Seveda. Jaz vem da je na AC nebi šel sam menjavati. Isto lahko kličeš če naročiš napačno gorivo, zaklenes ključe.

 

Pazi samo na kaksen drobni tisk... Vem da nekatere zavarovalnice pogojujejo asistenco s starostjo vozila. Prav tako npr citroen asistenca ne pokriva pomoči na AC in hitrih cestah (vsaj ob nakupu moje xsare je bilo tako). Skratka.. Asistenca je kul zadeva. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Nejc1986 napisal:

Ok... Jaz bi tudi dal zadnji odgovor... Pa ni prav. Zakaj pa bi dali zadnjega? 

Jaz bi dal prvega kot pravilni...👍 

Ps; pozna kdo tako križišče? Ravno zaradi takih križišč običajno postavijo stop ali trikotnik.

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

No pa da vidimo... Priznam da bi padel. Napačen obkljukan odgovor sicer ni moj. Jaz bi se odločil drugače. Kako pa ostali? 

IMG_20210317_151332.jpg

 

Moj odgovor bi bil pa pod točko ena. Zakaj? Rdeči avto ne seka poti nikomur in lahko zavije desno (rumeni mu ni desni saj ne seka njegove poti), nato pa klasično desno pravilo in sicer modri ter na koncu rumeni. Je pa res, da teoretično, ker mora modri čakati na rdečega bi lahko križišče istočasno z rdečim prevozil tudi rumeni, ampak to zadevo tako zakomplicira, da je nesreča zelo možna.

 

Sreča, pa da takih križišč skoraj ni  oziroma so vsa opremljena vsaj z znaki o prednosti oziroma poteku prednostne ceste kar takoj razblini vse dvome.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Moj odgovor bi bil pa pod točko ena. Zakaj? Rdeči avto ne seka poti nikomur in lahko zavije desno (rumeni mu ni desni saj ne seka njegove poti), nato pa klasično desno pravilo in sicer modri ter na koncu rumeni. Je pa res, da teoretično, ker mora modri čakati na rdečega bi lahko križišče istočasno z rdečim prevozil tudi rumeni, ampak to zadevo tako zakomplicira, da je nesreča zelo možna.

 

Sreča, pa da takih križišč skoraj ni  oziroma so vsa opremljena vsaj z znaki o prednosti oziroma poteku prednostne ceste kar takoj razblini vse dvome.

Misliš,da imava prav?😂

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.