Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Res je... Prvi odgovor je pravilen. Mene so v  AŠ učili, da v primeru enakovrednih cest velja pravilo, da se vozniki z jasno gesto sporazumejo. Kako je v praksi pa vemo... 

 

Kar se tiče pa pretočnosti pa menim, da je najboljša zadnja opcija... Rdeč in rumen sočasno (se niti ne rabita povsem ustaviti) moder pa počaka in v miru spelje na koncu.

 

Je pa takih križišč kar nekaj. Sploh v lj je kar nekaj križišč, ki imajo stop znak iz vseh smeri. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Seveda. Jaz vem da je na AC nebi šel sam menjavati. Isto lahko kličeš če naročiš napačno gorivo, zaklenes ključe.

 

Pazi samo na kaksen drobni tisk... Vem da nekatere zavarovalnice pogojujejo asistenco s starostjo vozila. Prav tako npr citroen asistenca ne pokriva pomoči na AC in hitrih cestah (vsaj ob nakupu moje xsare je bilo tako). Skratka.. Asistenca je kul zadeva. 

Ja razumem, da moram imeti asistenco, sedaj imam generali XL varianto, ki krije vse (pnevmatike, ključe, če natočiš napačno gorivo,...)...zdaj pa razmišljam, da je verjetno ta Mazdina zadosti? Najbolj me skrbi recimo pnevmatika, saj imam set za popravilo,...bo dovolj ali naj obdržim obstoječe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je tommaazz napisal:

Ja razumem, da moram imeti asistenco, sedaj imam generali XL varianto, ki krije vse (pnevmatike, ključe, če natočiš napačno gorivo,...)...zdaj pa razmišljam, da je verjetno ta Mazdina zadosti? Najbolj me skrbi recimo pnevmatika, saj imam set za popravilo,...bo dovolj ali naj obdržim obstoječe?

Nevem kaj naredijo v tem primeru... Verjetno ti odvlecejo avto do prvega vulkanizerja. Kako zna biti to pestro če se ti zgodi v soboto zvečer... 

 

Če je že govora o gumifektu; jaz na kaj manj kot rezervno gumo v svojem avtu ne pristanem. 

 

Kaj pa piše v pogojih v Mazdini asistenci? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

No pa da vidimo... Priznam da bi padel. Napačen obkljukan odgovor sicer ni moj. Jaz bi se odločil drugače. Kako pa ostali? 

IMG_20210317_151332.jpg

Mislim, da je tukaj pravilen odgovor 1, drugače ne gre, če so enakovredne ceste :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je marko91 napisal:

Rdeci modri rumeni. Med rdecim in modrim je pravilo srecanja, med drugima pa desno.. ruleni ne sme iti pred modrim. To je osnova.

 

ps pokazite mi tako cesto v praksi....

Am... Tu ni pravila srečanja. Gre za križišče treh enakovrednih cest kjer velja v tem primeru desno pravilo. 

 

Tako križišče v praksi? Križišče Središke in Kavčičeve v lj... Križišče "mala vas" in tesovnikova v lj... Križišče na Igu (iz smeri Iga kjer zaviješ desno proti podpeci ali levo proti Iški), ki je bilo pred kratkim preurejeno v krožišče. Ubistvu je tako vsako križišče, kjer so vsaj 3je kraki in ni nobenega znaka... Jih je kar nekaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Nejc1986 napisal:

Nevem kaj naredijo v tem primeru... Verjetno ti odvlecejo avto do prvega vulkanizerja. Kako zna biti to pestro če se ti zgodi v soboto zvečer... 

 

Če je že govora o gumifektu; jaz na kaj manj kot rezervno gumo v svojem avtu ne pristanem. 

 

Kaj pa piše v pogojih v Mazdini asistenci? 

Nisem našel, sem gledal na spletni strani pa ne odpre oz. ne najde datoteke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Am... Tu ni pravila srečanja. Gre za križišče treh enakovrednih cest kjer velja v tem primeru desno pravilo. 

 

Tako križišče v praksi? Križišče Središke in Kavčičeve v lj... Križišče "mala vas" in tesovnikova v lj... Križišče na Igu (iz smeri Iga kjer zaviješ desno proti podpeci ali levo proti Iški), ki je bilo pred kratkim preurejeno v krožišče. Ubistvu je tako vsako križišče, kjer so vsaj 3je kraki in ni nobenega znaka... Jih je kar nekaj. 

Ja ampak ne gre drugače kot rdeči, modri in zadnji rumeni avtomobil, meni se zdi čisto logično.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je tommaazz napisal:

Ja ampak ne gre drugače kot rdeči, modri in zadnji rumeni avtomobil, meni se zdi čisto logično.

Ubistvu, ja... Zdaj sem tudi jaz zacel tako gledati... Mogoce sem preveč razmisljal samo o pravilu desnega. Malo zalomljeno je vse skupaj, da bi si upal trditi da gre res za pravilo srecanja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Nejc1986 said:

Am... Tu ni pravila srečanja. Gre za križišče treh enakovrednih cest kjer velja v tem primeru desno pravilo. 

 

Tako križišče v praksi? Križišče Središke in Kavčičeve v lj... Križišče "mala vas" in tesovnikova v lj... Križišče na Igu (iz smeri Iga kjer zaviješ desno proti podpeci ali levo proti Iški), ki je bilo pred kratkim preurejeno v krožišče. Ubistvu je tako vsako križišče, kjer so vsaj 3je kraki in ni nobenega znaka... Jih je kar nekaj. 

Am seveda gre. Tudi desno pravilo je pravilo srecanja.

hoces recti da ce se dva avtomobila srecata nasproti na enakovrednih cestah en gre naravnost en levo, velja desno pravilo?

Pravila gredo takole ponprioritetah:

 

policist

semafor

prometni znak (ali talna oznacba)

pravila srecanja (desno ali pravilo srecanja)

odstop prednosti

 

v vsakem primeru ko en voznik drugemu kriza pot pa pravila ne odrejajo znaki, gre za pravilo srecanja, kjer ima predost tisti ki grendesno ali naravnost.

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je marko91 napisal:

Am seveda gre. Tudi desno pravilo je pravilo srecanja.

hoces recti da ce se dva avtomobila srecata nasproti na enakovrednih cestah en gre naravnost en levo, velja desno pravilo?

Pravila gredo takole ponprioritetah:

 

policist

semafor

prometni znak (ali talna oznacba)

pravila srecanja (desno ali pravilo srecanja)

odstop prednosti

 

v vsakem primeru ko en voznik drugemu kriza pot pa pravila ne odrejajo znaki, gre za pravilo srecanja, kjer ima predost tisti ki grendesno ali naravnost.

Če se dva srečata nasproti ne velja pravilo desnega, saj ni nihče od nikogar desni. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale zadnja slika in opis je pa kr neki... če maš motorista v sredini križišča, modri ne bo mogel nikamor pelajt, ker ga bo zbil. To kar je napisano velja lahko le za dovolj široka križišča, da se da odpeljat z vsemi tremi vozili istočasno v križišču. V kolikor pa prostora ni in gre za majhno križišče potem je tukaj edina rešitev, da nekdo od udeležencev da ostalim prednost. Se pravi bolj gentelmanska poteza, ker drugače grejo vsi trije v križišče in tam obstanejo. Namreč pravilo srečanja in desno pravilo sta enako vredni pravili in ne Marko, desno pravilo ni pravilo srečanje.

 

Primer kako zgleda, če je križišče dovolj veliko

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, Boss said:

Tale zadnja slika in opis je pa kr neki... če maš motorista v sredini križišča, modri ne bo mogel nikamor pelajt, ker ga bo zbil. To kar je napisano velja lahko le za dovolj široka križišča, da se da odpeljat z vsemi tremi vozili istočasno v križišču. V kolikor pa prostora ni in gre za majhno križišče potem je tukaj edina rešitev, da nekdo od udeležencev da ostalim prednost. Se pravi bolj gentelmanska poteza, ker drugače grejo vsi trije v križišče in tam obstanejo. Namreč pravilo srečanja in desno pravilo sta enako vredni pravili in ne Marko, desno pravilo ni pravilo srečanje.

 

Primer kako zgleda, če je križišče dovolj veliko

 

 

No ne morem trditi da je desno pravilo del srecanj ampak ponteh dveh se panorientiramo v primeru enakovrednih

40 minutes ago, Nejc1986 said:

Če se dva srečata nasproti ne velja pravilo desnega, saj ni nihče od nikogar desni. 

Ah ne stekas kaj hocem povedat, cel cas trdim da se orentiramo po teh dveh pravilih. Ali ali oziroma kombinacija obeh - ne samo po desnem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je marko91 napisal:

Ce ne verjames meni. Zato motorist ne sme prepeljati prvi, pa ceprav je ‘desni’

 

5CDFDF1F-670D-4DF8-89DC-066CAD4B538E.png

4FF5AAFF-08D6-4712-8F62-709E73370ABE.png

B6CB95C1-FA0C-49D4-9F31-482BAFCC91B9.png

Kako modro vozilo zapusti križišče, če je namesto motorja avtobus?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Shrek napisal:

Kako modro vozilo zapusti križišče, če je namesto motorja avtobus?

Dva posta gor sem se tudi sam spotaknil ob tole, če gre za majhno križišče. V takih primerih je najboljša možnost, da nekdo odstopi prednost.

Recimo takole

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

No pa da vidimo... Priznam da bi padel. Napačen obkljukan odgovor sicer ni moj. Jaz bi se odločil drugače. Kako pa ostali? 

IMG_20210317_151332.jpg

Po logiki zadnji odgovor, ker rumeni ne ogroža nikogar, ko rdeči prevozi križišče...

 

pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

No pa da vidimo... Priznam da bi padel. Napačen obkljukan odgovor sicer ni moj. Jaz bi se odločil drugače. Kako pa ostali? 

IMG_20210317_151332.jpg

Po logiki zadnji odgovor, ker rumeni ne ogroža nikogar, ko rdeči prevozi križišče...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi v prvem primeru ne gre tako kot je pravilni odgovor v praksi. Razen rdecega , ki je nekako logicen, je logicno da gre potem rumeni, sele nato modri. Oz rdeci pa rumeni hkrati.

 

cpp je pa cpp

Ozirom v praksi gre prvi tisti, ki gleda v telefon, motorist pa kr pelje :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je tommaazz napisal:

Ja razumem, da moram imeti asistenco, sedaj imam generali XL varianto, ki krije vse (pnevmatike, ključe, če natočiš napačno gorivo,...)...zdaj pa razmišljam, da je verjetno ta Mazdina zadosti? Najbolj me skrbi recimo pnevmatika, saj imam set za popravilo,...bo dovolj ali naj obdržim obstoječe?

Kdaj si imel zadnji gumi defekt?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 minutes ago, Bini said:

Kdaj si imel zadnji gumi defekt?

Vprasanje ni ksaj si ga mel, ampak kdaj ga bos pa kje.....oz, ko ga bos mel. Set za flikanje je neuporaben. Bolj se splaca imeti v avtu set za popravila gum, crvi, ki jih motoristi uporabljajo. Dodatna guma je pa le guma.9

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je marko91 napisal:

Am seveda gre. Tudi desno pravilo je pravilo srecanja.

hoces recti da ce se dva avtomobila srecata nasproti na enakovrednih cestah en gre naravnost en levo, velja desno pravilo?

Pravila gredo takole ponprioritetah:

 

policist

semafor

prometni znak (ali talna oznacba)

pravila srecanja (desno ali pravilo srecanja)

odstop prednosti

 

v vsakem primeru ko en voznik drugemu kriza pot pa pravila ne odrejajo znaki, gre za pravilo srecanja, kjer ima predost tisti ki grendesno ali naravnost.

Joj,ne morem verjet,končno se enkrat strinjava...:ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.