Skoči na vsebino

Light show: ABS + DSC Off + Spodrsavanje koles


Priporočeno sporočilo

mja po nekaj km (30) se niso same ugasnile

 

tudi nazadnje se niso, je pa potem avto nekaj ?asa stal in ob ponovnem zagonu so svetile cca. 1 minuto potem pa ugasnile in vse je delovao tako kot mora

 

sem pa na ostalih forumih zasledil, da se to ABS senzor zama?e in se to lahko naredi (veliko jih ima te te?ave ?e je vrnih naliv)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

OH pa smo spet na istem. V petek vozim v koloni se pri?gejo lu?ke, grem v soboto proti jesenicam in lu?ke vgasnejo po 30 sekundah. Danes grem proti LJ in se zopet pri?gejo.....mogo?e bo po?asi res ?as za pregled tega senzorja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Ocitno me imajo te lucke rade. Od zadnjega javljanja je bil mir, sedaj pa so se mi prizgale v petek ... potem ugasnile in se danes zopet prizgale ..... pa zopet ugasnile in zopet prizgale (ko so se prizgale je bila vedno voznja po makedamu)  :vskalo:

 

Predvidevam, da bodo jutri na poti do LJ ugasnile potem pa, da vidim koliko casa bo mir. Mogoce bo res pocas cas, da se tole malo preveri  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Da napisem se "zakljucek" (upam da tko ostane): Lucke so zginjale in se nazaj prizigale. Zapeljal sem se do Pelkota, priklopil tester ... desno ABS senzor. Narocil novega, naslednji dan zamenjal in sedaj je vse ok  :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ne vem zakaj vozite k pelkotu, ker je en navaden oderuh. kar se ti?e dpf-jev nima pojma... Z njim sem imel eno slabo izku?njo in me ne prepri?a ve? da je "mojster". Ponavadi ?e nisi prepri?an v nekaj re?e? da tega ne dela? in to je to... Olje in filtre pa glavni servis v?tima ?e skoraj vsak mojster v vasi, ?e si na netu kupi? ?e obd za iskanje napake ki stane nekaj dolarjev si pri?parate svoj dragocen ?as pa denar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eden in edini problem pri njemu je da je prezaseden. Toliko dela ima da komaj podela, kar pa se z dalec ne pomeni da je oderuh. Do mene je imel vedno fer odnos in postene cene in vedno je bilo tako, kot sva se zmenila. Tudi nic ga ne moti, ce prineses s seboj svoj material in ti potem racuna samo svoje delo. Nevem, poleg mene tja fura tudi moj fotr, brat, kolega in punca pa smo vsi zadovoljni :). Smo pa vsi iz okolice Bleda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj vozite k pelkotu, ker je en navaden oderuh. kar se ti?e dpf-jev nima pojma... Z njim sem imel eno slabo izku?njo in me ne prepri?a ve? da je "mojster". Ponavadi ?e nisi prepri?an v nekaj re?e? da tega ne dela? in to je to... Olje in filtre pa glavni servis v?tima ?e skoraj vsak mojster v vasi, ?e si na netu kupi? ?e obd za iskanje napake ki stane nekaj dolarjev si pri?parate svoj dragocen ?as pa denar...

 

Kolega z ND mx5 bi rad pri?el do na?ega doktorja; pa ta ?al nima ve? prostora za nove stranke. V dobro lepe nove ND-jke,...poslu?ajte Aljazza in ga upo?tevajte! :D 

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Zdravo.

 

Nekaj sem iskal po forumu, samo nisem na?el teme s podobno te?avo.

Danes so se mi med vo?njo pri?gale 4 lu?ke. ABS, DSC off, avto z vijugami (mislim da DSC indikator) in lu?ka za ro?no zavoro.

Seveda sem se najprej ustavil, preveril nivo zavorne teko?ine, ter ugasnil avto in ga ponovno zagnal. Ampak lu?ke ne ugasnejo.

Nekaj sem googlal in sem na enem ameri?kem forumu na?el nekoga, ki je imel enako te?avo. Te?avo bi naj povzro?al senzor vrtenja enega izmed koles.

 

Zanima me, ?e je ?e kdo tukaj na forumu imel to te?avo in kako se lotiti iskanja senzorja, ki nagaja?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dobil iste lucke ... RAZEN lucko za rocno zavoro (tema: http://www.mazda-si.net/topic/11411-light-show-abs-dsc-off-spodrsavanje-koles/).

 

Dogajalo se mi je ko sem zapeljal v kako luzo ali brozgo snega. Bil je kriv levi sprednji ABS senzor. To se je zamenjalo in od takrat ni vec tezav.

Ce se prav spomnim samo vklopis na racunalnik in bo izpisalo tocno kateri je javil napako. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je takole:
post-1111-0-54016400-1579509461_thumb.jpg

 

Popoldan bom preveril varovalke, ?e je kaj tam, druga?e pa ga bom peljal na tester...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem preveril varovalke in so vse ok.

 

Danes zjutraj pa naredim kratko furo do vrtca in ko grem nazaj, v?gem avto in ugasnejo vse lu?ke.

Tako, da po moje je to sigurno eden od senzorjev vrtenja koles. Zdaj je samo vpra?anje ali je bil samo zapacan ali pa bo po?asi crknil...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp, isto ... meni se je potem obcasno to prizgalo na AC ko sem zapeljal cez kaksno lukno, potem kdaj kar tko na random .... in enkrat, ko se mi je prizgalo med potjo proti domu sem obrnil in se zapeljal do Pelkota ki je priklopil na racunalnik in videl kje je problem. Od takrat je mir.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, smo na koncu ugotovili, kaj je bilo.

Torque mi ni na?el nobenih napak in sem si na telefon nalo?il Car Scanner, ta mi je prebral napake in mi javil da je te?ava na desnem senzorju hitrosti zadaj.

Ker sem pred dvema mesecema ravno menjal desni zadnji le?aj, sem mislil, da sem kje zajebal pri pritrditvi tega senzorja.

V torek se je kon?no na?el ?as, da se je avto postavil na kanal in foter gre v kanal, da preveri, ?e je senzor dovolj pritrjen in mu v rokah ostane senzor s celotnim plasti?nim pokrovom le?aja...

 

Reklamirala sva le?aj pri Eurotonu, ampak pri njih je postopek reklamacije tak, da sem sedaj moral vzeti nov le?aj in ga pla?ati, ?e pa bo reklamacija utemeljena, pa bom baje dobil denar nazaj.

Le?aj pa mislim, da je od Nipparts.

 

Bom javil kaj se bo izcimilo...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nipparts ni bas neka kvaliteta. Upam da si vzel koyo, fag, skf ali vsaj nekaj v tem rangu. Jest osebno sem izbral skf. Me pa zanima kako bos to reklamiral glede na to da si ga sam zamenjal in nimas potrdila o strokovni vgradnji. Neki imam v spominu da si rekel, da je fotr avtomehanik tako da predvidevam da ima firmo :).

 

A to ohisje ti je ostalo v rokah?

 

post-7623-0-92192000-1580594284.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, nisem vzel ni? drugega, ker sem moral vzeti isti le?aj, ?e bo reklamacija slu?ajno uspe?na.

O?e je avtomehanik, nima pa ve? SP-ja, tako da je to bolj na bazi dobrih odnosov...

 

Ob kontroli pritrditve senzorja pa je odpadel celotni plasti?ni pokrov na zadnji strani:

post-1111-0-06219900-1580894540.png

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.