Skoči na vsebino

dodatek k olju


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Allo junaki. Naj mi kdo sporo?i, ?e ve kje bi se dal kupit motor up, ker se ga pri nas nikjer ve? ne dobi v prosti prodaji, razne e-bay variante pa so nemci dost glupi, da ti niti ne odgovorijo, ker o?itno misljo da smo vsi "janezi" suhi kot popr in da si niti motor upa ne bi mogl privo??it! ::=)

 

Sicer pa me zanima, ?e kdo to stvar pozna in kaki so bli rezultati.

Moje izku?nje: od fotra opelica vectra A model, 1.6i, 75KM, tovarni?ki podatki so 14 s do 100 kmh, pa sm jo prtisnu in sm najbol? nameru 14.17, pol pa mal reklamo sli?im na tv za to "pizdarijo" in nalijem notr, pa enih tri dni n?, pa sm mislu jebiga pa? enih 4-5 jurjev je ?lo u k.... - n? novga )) No in ?ez par dni se avtu dobesedno utrga, pa pomermo pospe?ek in je bil reci in pi?i 11.43, kar pa za 443 cm dovg avto in 1100 kg ni ve? ?ala, ?e posebi ?e je biv pred tem pospe?ek skori tri sekunde slab?i! NO to je kaj se je zgodil. Pa ni zdej fora d sm se neki zmislu, ker ne vem kaj bi mel od tega, samo zanima me kje bi se to dal dobit, ker bi rad mazdilaka ?e mal bolj poslal v smeri vti stroja (trenutno mam 323 f GT 131 KM).

 

Sicer pa ?e ma kdo izku?nje s to ?ude?no spolzko "svinjarijo" naj to obvezno napi?e!!!

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 279
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ja sem si malo pogledal tvoj link (by David), sicer je res podobna debata, samo o Motor upu pa ni blo niti besede, no kokrkol jaz sem samo napisal mojo izku?njo in veeeliko pozitivno presene?enje! .))

 

Sicer pa naj bi stvar delovala na principu manj?ega trenja, potem je tle itak tut ni?ja temperatura in posledi?no pol ve?ja mo?.

 

Sicer pa sem bral v eni nem?ki reviji, ko so delali supertest na enmu Nissanu, pa so bli rezultati odli?ni (za primerjavo jim je bil identi?en nissan, brez dodanega motor upa)

 

Za vsak slu?aj me zanima, kje se kupuje tale QMI, druga?e pa glede na mojo preteklo izku?njo z Opelico, mislim najprej probat dobit Motor up, ?e pa ne pa bo pa? prva rezerva QMI!

 

TNX za vse info!

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

motor up ne koristi ... smo meli v fordu pa ni blo nobene razlike niti koristi

 

kar se pa tega QMIja ti?e, pa sem ga dal enkrat v avto, pa nikoli ve?, ker spet ni nobene razlike niti v delovanju motorja, niti v porabi goriva ali olja...

 

pomoje so to samo BU?E !

 

naslednji? bom ?isto olje vlil v avto, pa konec.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa si prebrav navodila?

 

zato k nalije? dodatek v olje se mor? takoj jet pelat na dalj?o vo?njo da gre ta dodatek po celem motorju in da se prime kovine, ?ene se vsede na dno karterja, in tam ti res ne pomaga n?.

 

to niso moje izku?nje ampak stvari k smo se jih pogovarjal med sabo!

dej pa kaj je res in kaj ne ne vem, bom pa enkrat probal tud sam

 

Za QMI mislm da ma v do?alah SIMAX mo?no pa da majo tudi v dobu CIM tam sem vidu izdelke QMIje pa ?e ena varianta v dom?alah tam od gasilskega doma mal naprej k prodaja walker izpuhe, tam bi tud znov met

 

 

 

LP Toma?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:)

 

fantje... skor zgleda kot da se nor?ujete, ampak jaz sem zraven dobil TUDI slovenska navodila, pa ?e angle?ko razumem, tak da sem se teh navodil kar dr?al, pa vsipal not pri menjavi olja, in se tudi vozil tistih 30 minut ali ?e ve?...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja mo?no je da je pr vsakem motorju mal razli?en efekt loh, jz sem sam napisal mojo izku?njo z Vectro, ki se ji je utrgal do konca!!! Za ostale, pa v glavnem znajo ta izdelek pohvalit, kak?en pa re?e da ni blo bistvene razlike, kakorkol treba je probat, komur se zdi vredno dat tistih par tiso? Francetov iz Vrbe! :)

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

http://www.bolha.com/oglas1449535

 

tole je link za motor up.

 

Moje izku?nje so fantasti?ne... priporp?am. Imel sem ga v golfu diesel, peugeotu 405, meganu, r19, zdaj ga imam v accordu. po cca 200 prevo?enih kilometrih se pozna razlika. Uporabljajo ga tudi kolegi in vsi zadovoljni. Priporo?am tu fuel up.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa QMI - ja ti?e...jaz sem ga imel neko? v oplu kadettu in v golfu dieslu, pa ni bilo ni? efekta... So mi pa kolegi pravili, da se je nekaterim pove?ala poraba olja (Land cruiser, avensis, MX5)... no ampak to niso moje izku?nje. Jaz sem predv?eraj?njim zlil v accorda motor up in fuel up, pa vam povem, da je danes 20% razlike. Avto bistveno bolj?e vle?e z niskih obratov in bolj tiho in mirno te?e motor. Mo?no je, da ni tako lahko opaziti razlik pri ve?jih in mo?nej?ih motorjih (npr. 6 cilindrov in 250 km), ker so ?e tako dovolj mo?ni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja stvar je slede?a tudi jez sem moji mazdici dodal motor up pa ja ?el motor v ve?na lovi??a po 200.000 je pri?el motor cukati pa imel sem ob?utek in tudi sli?alo se je da ga pri nizkih obrath nekaj du?i to je postajalo vedno bolj izrazito tako de motor ?e potem niti v 1 restavi ni imel dobene mo?i...Tukaj se pridru?ujem kaalmanu motor up je ena velika natega :whatever::angry:

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah pomoje je ta motor up pa? namenjen bolj starej?im motorjem. Oziroma starej?im po zasnovi. Zadeva je ameri?ka tam pa vemo, da so motorji narejeni z veliko ve? tolerance. In mu potem tole toliko pomaga. In tut starej?i evropejci so ?e bolj tako tako. Sploh kak?en Opel pomoje (ki je na ?alost pa? pod GM).

Sicer sem dal nekaj takega v svojo 106ko in ?e je bila razlika? Ne vem, mogo?e. Avto je v glavnem kar dobro letel pa glede na to, da je bil kar dobro nati??an se je kar dobro dr?al. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi lahko prosim meni, kot nejevernemu tomazu, povedali kako lahko steklenicka motor-upa oz cesa drugega, ki jo enostavno dolijemo olju v motorju, tako drasticno izboljsa zmogljivosti ter obnasanje avtomobila. Prosim za fizikalno razlago, ne pa odgovorov v stilu "cudez, ki je meni resil avtomobil oz. kaj podobnega". Mogoce me prepricate :hohoho:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi lahko prosim meni, kot nejevernemu tomazu, povedali kako lahko steklenicka motor-upa oz cesa drugega, ki jo enostavno dolijemo olju v motorju, tako drasticno izboljsa zmogljivosti ter obnasanje avtomobila. Prosim za fizikalno razlago, ne pa odgovorov v stilu "cudez, ki je meni resil avtomobil oz. kaj podobnega". Mogoce me prepricate :hohoho:

 

Ja tole v stilu ?ude? res bol di?i po topshop sme?nem reklamiranju! Sicer pa za tisto navedeno vektro govorim iz prve roke in ne da sem reklamo vidu in me je pa? prepri?ala! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.