Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Verjamem, da bom imel ?e kak?no vpra?anje, tako da najbolj?e da kar odprem temo, ki bo namenjena vsem vpra?anjem :prstgor:

 

Torej za ?tevec gledam te ?arnice

 

http://www.ebay.de/itm/10x-T10-3528-SMD-4-...%3D200906311985

 

Zdaj pa me nekaj zanima. Ker LED ?arnice malo bolj svetijo od navadnih, obstaja verjetnost, da bo svetloba preve? utrudila o?i? :huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo ok, ker ne sbetijo okrog ampak imajo naprej usmerjen fokus, in se bo na ?tevcu videlo samo kot osvetljena to?ka premera par cm, okroga pa bo senca-tema.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre? na clubroadster.net alkajze, najdes tm nek electrical se mi zdi in ma? not temo, k so fantje cel elaborat naredl okrog teh ledic, najde? nekje link do trgovine, nabavis in si happy camper. Ker tele k si prilimal niso gut, tko k je ajvar ze povedu, ti pa lah s prve roke povem tut tele niso neki uredu k jih mam sam not

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre? na clubroadster.net alkajze, najdes tm nek electrical se mi zdi in ma? not temo, k so fantje cel elaborat naredl okrog teh ledic, najde? nekje link do trgovine, nabavis in si happy camper. Ker tele k si prilimal niso gut, tko k je ajvar ze povedu, ti pa lah s prve roke povem tut tele niso neki uredu k jih mam sam not

 

Hvala sem na?el. Torej je pomembno samo to, da najde? take, ki imajo "wide angle", torej da svetijo "na ?iroko".

 

Ampak so cene nekje tam tam z navadnimi ?arnicami, tako da bom raje dal navadne nazaj in pika. Samo nevem kje dobiti te oran?ne kondom?ke oziroma ne vem kako se jim pravilno re?e. Bo malo ?udno da pridem v trgovino z avtodeli pa spra?ujem po "kondom?kih" :lol: Bi pa vzel oran?ne ?arnice pa ?e te "kondom?ke" ?ez, da se pribli?a ?imbolj originalni svetlobi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabi? nujno novih 'gumi pokrival' kupvat, razen ?e si ?e razstavil in vse strgal? :D Alternativa bi bla lahko kak?na folija s katero ponavad temnijo/rde?ijo zadnje lu?i, ker original je res dober vpra?anje kje bi imel. ?e na kak?nem uradnem servisu bi te mogo?e sam debel gledal..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne rabi? nujno novih 'gumi pokrival' kupvat, razen ?e si ?e razstavil in vse strgal? :D Alternativa bi bla lahko kak?na folija s katero ponavad temnijo/rde?ijo zadnje lu?i, ker original je res dober vpra?anje kje bi imel. ?e na kak?nem uradnem servisu bi te mogo?e sam debel gledal..

 

Nisem se ?e lotil, si ne upam :D Bom jutri najverjetneje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, bom jzt opisal, ker sem sedaj prvi? probal tole :)

 

Skratka za obvolansko plastiko je, kot ste ?e povedali treba od?raufati 3 vijake pod volanov, kraj?i je spodaj. Nato je treba ?e nekoliko stakniti spodnjo plo??o ob nogah, da spodnja obvolanska plastika pade ven. Tisti del, ki pa tebi Toma dela probleme pa je treba tudi prej nekoliko losati z leve in desne strani (samo malo, da pade ven iz zati?ev), z navadnim ?raufencigrom, vsaj...da se nekoliko razpusti, potem je pa treba precej mo?no povle?i proti sebi, a vseeno previdno, da se zati?i ne zlomijo. Ker tisti polkro?ni del, ki pokriva vijake, vsebuje tiste zati?e ki se zahaklajo ko da? not, in gre potem te?je ven :) Mora? pa vle?i proti sebi, kot je dejan Ga?o. Sem pa probal in se da. Potem pa ?e od?raufa? 4 vijake ki dr?ijo ?tevce in steklo. Vsaj pri mojih plazma ?tevcih je tako.

Sam sem odklopil ABS lu?ko ki mi je svetila, vsaj dokler ne zamenjam senzorja, me zanima ?e bo kak problem...

 

Pa admin prosim ?e odobri pravice za Toma. da bo lahko komentiral tudi pod mx-5 rubrike...hvala.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, bom jzt opisal, ker sem sedaj prvi? probal tole :)

 

Skratka za obvolansko plastiko je, kot ste ?e povedali treba od?raufati 3 vijake pod volanov, kraj?i je spodaj. Nato je treba ?e nekoliko stakniti spodnjo plo??o ob nogah, da spodnja obvolanska plastika pade ven. Tisti del, ki pa tebi Toma dela probleme pa je treba tudi prej nekoliko losati z leve in desne strani (samo malo, da pade ven iz zati?ev), z navadnim ?raufencigrom, vsaj...da se nekoliko razpusti, potem je pa treba precej mo?no povle?i proti sebi, a vseeno previdno, da se zati?i ne zlomijo. Ker tisti polkro?ni del, ki pokriva vijake, vsebuje tiste zati?e ki se zahaklajo ko da? not, in gre potem te?je ven :) Mora? pa vle?i proti sebi, kot je dejan Ga?o. Sem pa probal in se da. Potem pa ?e od?raufa? 4 vijake ki dr?ijo ?tevce in steklo. Vsaj pri mojih plazma ?tevcih je tako.

Sam sem odklopil ABS lu?ko ki mi je svetila, vsaj dokler ne zamenjam senzorja, me zanima ?e bo kak problem...

 

Pa admin prosim ?e odobri pravice za Toma. da bo lahko komentiral tudi pod mx-5 rubrike...hvala.

 

Sem ?e vse nazaj "za?raufau", ker sem obupal. Bom kr ?e nekaj ?asa vozu tako. Sej ni? pomembnega ne sveti, samo pono?i pa? ne vidim koliko bencina (n)imam. :D

 

Imam pravice ?e dodeljene :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?as se dale? pride :P

 

No vredu, bom potem temo kr raj tja prestavu, da bo bolj vidna tud ostalim, ki bi jih zanimala vpra?anje glede miat.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem enako delal pred kak?nim mesecem. Kot je napisal wankel, malo bolj mo?no mora? potegnit, pa gre plastika stran.

 

Jaz sem dal kar ?arnice iz petrola in mi je kar v?e?, ker ni oran?no - bi probal ?e kaj svetlej?ega - se mi pa zdaj ni ujema svetloba s tisto na radiu (mam original notr), tko da bo treba ?e to popravt :)

 

Eno vpra?anje. Tisti, ki imate meglenke spredaj - kje se lu?ka pri?ge ko so pri?gane, mislim, da mi je ta ?arnica ?la?! al se narobe spomnim - zazadnjo mi dela.

 

LPB

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Rabil bi zadnjo levo zavorno ?eljust in kje bi jo lahko dobil najceneje?

 

Aja pa moja Miata nima ABS-a, ker je verjetno razlika v ?eljustih :)

 

Ok klical sem gospoda, ki ima na avtonetu razbitega, pa je rekel da jo ima, ampak da si jo morem sam odmontirat. Jaz pa ?al potrebnega znanja nimam. A bi bil kdo pripravljen prisko?it na pomo?? :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ne pu??a ampak mi ne prime ro?na. Baje je mehanizem fu?.

 

Kaj pa kaj takega, pride v po?tev, ta repair kit?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/331174268854?_tr...K%3AMEBIDX%3AIT

 

Druga?e sem pa gledal tele, cena je ?e nekako sprejemljiva:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-MX5-NA-NB-...=item3cd6ba2981

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Rear-Left-Brake-...=item565ec9b94f

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? na ebayu kupoval se raj?i pozanimaj da ni kopija, ta z zadnjega linka je skor ziher. Odmontirat pa ni tak problem, ene 5 ?raufov.

 

Moj zadnji link ali od uporabnika jstdoma? Ja videl sem, da prodajajo obnovljene tudi, recimo tista za 50 funtov v mojem postu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, najverjetneje bom kar vzel tisto iz razbitega na avto.netu. Za 50? jo vzamem pa ?ao. Razmi?ljam da bi mogo?e tudi desno vzel, za vsak slu?aj :lol: Glede na to, da je to pogosta hiba :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok glede odstranjevanja zavorne ?eljusti sem si pogledal par tutorialov itd in mi je zadeva nekako jasna. Edino kar mi ?e ni jasno, ko bom odstranil cevko za zavorno olje, bo to za?elo te?t vn? In ker bo ostalo brez zavorne ?eljusti bo vse steklo vn najverjetneje? Kako lahko "zatesnim" cevko za zavorno olje? No?em pustiti za sabo eno veliko lu?o olja :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa pusti, da te?e v posodo. Ko kon?a? pa dolije? novo olje in bo? ?e zamenjal zavorno teko?ino obenem.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.