Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni! 

 

Z na?im mojstrom Peletom iz Avto Pelko d.o.o., sva se zmenila, da lahko odprem novo temo na forumu, v kateri bo on aktivno sodeloval in sicer s svojimi odgovori glede va?e problematike. 

 

Sicer mojster ni registriran na tem forumu in ni ravno ljubitelj ra?unalnikov, mu bom pa zato jaz dnevno posredoval vpra?anja po e-po?ti in v tej temi pisal njegove odgovore na va?a vpra?anja.

 

Tema bo zelo uporabna, saj bodo odgovori in nasveti tako vidni celotnemu forumu in ne ostali zgolj interna zadeva posameznika, ki mu je Pelko dal pojasnila glede njegove te?ave ali dileme.

 

Glede storitev Avto Pelko d.o.o. si velja tudi zapomniti, da imajo aktualni ?lani AMD Mazda kluba pri njem 15% popusta, jaz pa vam dam v primeru moje dostave va?ega vozila k njemu ?e DODATNIH 5% popusta, ki se pri?teje k ?e obstoje?emu in torej skupaj zna?a ?e lepih 20%.

 

Ceneje k Pelku doslej ?e niste ?li.  :danzoman:

 

Za tiste ?lane foruma, ki ne sodite med ?lane Mazda kluba, pa bo ?e vseeno pripadlo mojih 5%, to pa seveda le v primeru, da jaz prevzamem va?e vozilo, opravim z njim storitev ter ga vrnem na ?eleno lokacijo.

 

Verjetno se vam sli?i popolnoma nelogi?no, da boste s tem, ko ne boste izgubljali ?asa s transportom va?ega vozila do Pelka in nazaj dejansko ?e PRIVAR?EVALI, ampak tako pa? je in ste pravilno prebrali ta podatek. Ponudba velja za osnovno obmo?je poslovanja, ostalo po dogovoru z vami!

 

Je pa seveda primarno tema namenjena temu, da se vam pomaga pri dolo?enih zadevah, vezanih na va?e vozilo, vi se le potrudite, da pi?ete po resnici in ne o nekih nami?ljenih te?avah, ker nanje tudi Pelko verjetno ne bo imel pravega odgovora, ?e ne bodo obstajale. 

 

K sodelovanju v tej temi ste vabljeni prav vsi in mislim, da se bomo iz nje lahko vsi skupaj kaj novega nau?ili.

 

Neprimerni ali ?aljivi komentarji pa bodo seveda izbrisani s strani moderatorjev tega foruma. 

 

LP!

 

Borut

 

UREJANJE; dodajam cenik, da vam olaj?am zadevo, ker mi pogosto po?iljate ZS-je za cene :)

 

Avto Pelko d.o.o. (cene brez upo?tevanih popustov)! Vse cene z v?tetim DDV!

 

Redni servis:

100 ? 120?

 

Malo ve?ji servis (vsi filtri + sve?ke ?e gre za bencinski motor)

140 ? 160?

 

Velik servis (vsi jermeni (Continental), vsi filtri (Bosch), vsi napenjalci (SKF), vodna ?rpalka in le?aji SKF

400 ? 550?

 

Menjava sklopke in vztrajnika (diesel vozila):

600 - 900? (skupaj material in delo)

300 ? 400? (v primeru, da je menjava le sklopke in vztrajnik ?e O.K.)

 

Menjava sklopke (bencinska vozila):

200 - 300? (skupaj material in delo)

 

Zavorni servis (proizvajalec Woking):

Prednji diski in plo??ice

120 ? 160? (skupaj material in delo)

Zadnji diski in plo??ice

110 ? 130? (skupaj material in delo)

Menjava zavornih oblog + cilindrov zadaj

80?

Obnova zavornih cilindrov (prednji ali zadnji  + v?teta menjava gumic)

40 ?

 

 

Polnjenje klimatske naprave (?i??enje sistema, barvilo, plin in olje vklju?eno v ceni):

45?

 

Premonta?a + centiranje pnevmatik:

ALU ? vseh dimenzij 30? , Jeklena ? vseh dimenzij 25?

 

Menjava kon?nika ali zgloba

30 ? 60 ?

 

Obnova homokineti?nega zgloba na polosovini (obnova vklju?uje demonta?o in monta?o)

60 ? 100 ? na posamezen kos

 

Generalni servis motorja (mali)

500 ?

Generalni servis motorja (veliki)

800 ? (vklju?ena menjava zobatega jermena, NE pa verige, ?e jo ima motor)

 

Bru?enje glavne gredi pri dizlih (motor zariban)

1200?

 

Ventili izgoreli zaradi LPG

500 ? 600 ? (vklju?ena menjava zobatega jermena, NE pa verige, ?e jo ima motor)

 

Menjava klasi?ne ?arnice GRATIS (?arnico mora imeti stranka s seboj)

Menjava akumulatorja GRATIS (akumulator mora imeti stranka s seboj)

 

Objavljene so cene brez popustov, pri akcijskih cenah popusti ne veljajo in popusti se ne se?tevajo!

 

Medvode, 23.6.2014

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Verjetno se vam sli?i popolnoma nelogi?no, da boste s tem, ko ne boste izgubljali ?asa s transportom va?ega vozila do Pelka in nazaj dejansko ?e PRIVAR?EVALI, ampak tako pa? je in ste pravilno prebrali ta podatek. Ponudba velja za osnovno obmo?je poslovanja, ostalo po dogovoru z vami!"

 

To je dejstvo in je ?isto logi?no!

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

takoj testno pra?anje !

 

Kolega ima mazdo 6 diesl 2.0  stari model!

Pri naftnem filtru mu pu??a nafta in sicer na  tistem pokrovu kjer je  senzor. Na servisu je cena  ubita?na   kje dobit oz. naro?it.(glej sliko)

https://www.dropbox.com/s/gvzy2b20qgum9se/filter.JPG

 

 

2. pra?anje

Mazda 6gta letnik 09(DPF)  ob servisnem intervalu ima  krepko ?ez maximum nivo olja!?  zakaj?   od za?etka  ni bilo takega narastka. vozi tudi kombinirano vo?njo AC itd.

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ?ez oznako F ali ?ez oznako X?

 

?e gre? ?ez F ni ?e ni? narobe saj je to normalno pri DPF-jih. Bo pa kriza, ?e "pobegne" preko X - takrat pa je nujno treba menjat olje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ?ez oznako F ali ?ez oznako X?

 

?e gre? ?ez F ni ?e ni? narobe saj je to normalno pri DPF-jih. Bo pa kriza, ?e "pobegne" preko X - takrat pa je nujno treba menjat olje.

Je reku da na za?etku je blo vse OK  pol pa ?edalje ve?  :(

@Uro?, takoj zdele po?ljem Simonu e-po?to s tvojima vpra?anjema. 

TNX

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej mene pa zanima okvirna cena za mojo miatico 2002 letnik.. rabil bi:

 

-veliki servis (jermeni, olje, vodna pumpa, antifriz, sve?ke, dihtunga pokrova ventila, oljni filter, zra?ni filter.. pa? use)

-sklopka

-olje v diferencialu za menjat

 

zanima me koliko bi pri?el material in delo, vse skupaj.

 

hvala

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ?e meni za jermen + vodno pumpo. :D

Seveda, pravkar mu pi?em e-po?to. :)

 

@Klopko, Simon ti sporo?a, da ima tipalo na zalogi, glede motornega olja pa da ga ?e malo kontroliraj in da ?e je malenkost preko F to ?e ne predstavlja neke ve?je te?ave ali skrbi.  :prstgor:

 

@Dejan, kaj sklopko bi menjal ali le obnovil oz. kaj je potrebno na njej postorit? 

 

@Vortex, ?e lahko napi?e? letnik in pa motorno izvedbo tvoje Miate in zanima me, ?e tudi mikro jermene in kak?ne napenjalce, skratka kot se spodobi za velik servis vozila?  :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo

 

Lastnik mazde6 letnik 2007 2.0 diesel 113000 km prevo?enih in imam te?avo. Iz "avspufa" kadi ?rno. Ra?unalnik ni pokazal nobene napake na ?obah in ostalih komponentah. Prej?nji lastnik je odstranil dpf filter. Ali je mogo?e to te?ava? Kaj sedaj? Za vse odgovore se ?e v naprej lepo zahvaljujem!

 

 

Hvala

 

LP Pero

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Dejan, ravnokar dobil odgovor Pelka po mailu, vsebina pa naslednja (copy + paste);

 

Veliki servis je 300 eur komplet

sklopka je 250 eur komplet
ojle diferencijal gratis
skupaj 550 eur
 
LP!
 
Simon

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da ?e jaz poizkusim sre?o v tej temi, da ne bom Simonu skoz po telefonu te?il.... A se da nosil?ke za xenon (v lu?i, tiusti ki dr?ijo xenonko) kakorkoli popravit, zalepit, zavarit, al je nujno potrebno menjat lampo? 

 

Ker, na vseh odpadih, internetu, ni ene same xenon zatemnjene lampe za 6ko 2006 letnik :angry2:  Nova je pa 620+DDV.... ZLATARJI :ninja:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da ?e jaz poizkusim sre?o v tej temi, da ne bom Simonu skoz po telefonu te?il.... A se da nosil?ke za xenon (v lu?i, tiusti ki dr?ijo xenonko) kakorkoli popravit, zalepit, zavarit, al je nujno potrebno menjat lampo? 

 

Ker, na vseh odpadih, internetu, ni ene same xenon zatemnjene lampe za 6ko 2006 letnik :angry2:  Nova je pa 620+DDV.... ZLATARJI :ninja:

Sem mu pravkar poslal po e-po?ti tvoje vpra?anje oz. dilemo :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ni problema, aja Simon gre na dopust od 13. do 20.julija, ampak Darjan bo baje takrat vseeno delal v njihovi delavnici in ta ne bo zaprta, ampak odgovorov na maile pa tisti teden zelo verjetno ne bo.  :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ni problema, aja Simon gre na dopust od 13. do 20.julija, ampak Darjan bo baje takrat vseeno delal v njihovi delavnici in ta ne bo zaprta, ampak odgovorov na maile pa tisti teden zelo verjetno ne bo.  :)

Sej na tega ti bo hitro odgovoril, ?utim ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes malo kontroliral teko?ine in v zavornem olju imam neko umazanijo. Na pogled izgleda kot plesen ali nekaj takega. Pa ?e ta pokrov?ek posode zavornega olja se full nikak ne zapre. Kar neki preskakuje in se vrti. A bi mr S.P. vedo kaj o takih re?eh? lp. Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, napi?i to?no kaj naj vpra?am Pelka in mu po?ljem po e-po?ti.  :danzoman:

 V zavornem olju imam neko umazanijo. Na pogled izgleda kot plesen ali nekaj takega.

To me najbolj skrbi.  Bom pa probal kako slikico jutri narediti. lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.