Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

@Bizgec, eto ?e odgovor zate:

 

Ne da se zalepiti zato ker se lu?-parabola znotraj premika ko prizges lu?i ali obremenis zadnji del avta na zalost

Naj proba preveriti na ebay Anglija ali Nemcija
lp
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim ce ga vprasas

 

Pred kak?nim mesecem sta mi crknila oba dalinca, v AH so mi zamenjali batarije in na novo sprogramirali. Dalinca sta delala 2tedna potem pa zopet ista te?ava. Noben od dalincev ne dela ve? odklepanje ro?no na klju?. Ampak to ?e ni vse avto se sam odklepa zaklepa. Ko avto zaklenem se avto sam odklene in zaklene to ponovi 10x. Med vo?njo se avto zaklepa in odklepa totalno se mu odpelje to dela cca pol ure. ?e mi ?e uspe avto zakleniti se zaklene samo sprednji del avta zadnje vrate in prtlja?nik ostanejo odklenjeni.

 

Kaj naj se storim

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bla?, ker je te?ava o?itno nekje na napeljavi, Pelko pa ni nek ma?ek za elektronske zadeve, ti dam v tem primeru gsm cifro enega drugega Simona (podjetje Avtoakustika Simon?s iz Kamnika), ki je res mojster za tak?ne zadeve in prijazen mo?ak; 041681176.

 

Cene ima zelo ugodne in vedno naredi za stranko najbolj smotrno varianto in ne da ?im ve? zaslu?i v najkraj?em mo?nem ?asu.  :rispekt:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ga poklical. Samo da grem v ponedeljek prvo na pooblascen servis pri nas da mi povejo kaj je krivo in da vidim kaj bomo potem naredili.

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to ima? ?e vedno Mazdo6 ali ?e kaj drugega, ker vem da si pred ?asom kupoval neko 323F ali nekaj v tem stilu?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno odvisno od avta do avta, moja pri svojih 350.000km prov lepo pridno nabira km-je, brez ve?jih finan?nih izdatkov.  :)

 

Tule lepim Pelkov odgovor za Strelo;

 

Smo ze v drugih avtih opazili v posodici da je taka crna plesen na pokrovcku in posodi na vrhu.

Na?eloma to ni nic narobe samo zavorno teko?ino je priporocljivo zamenjati
lp
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Verjetno odvisno od avta do avta, moja pri svojih 350.000km prov lepo pridno nabira km-je, brez ve?jih finan?nih izdatkov.  :)

 

Tule lepim Pelkov odgovor za Strelo;

 

Smo ze v drugih avtih opazili v posodici da je taka crna plesen na pokrovcku in posodi na vrhu.

Na?eloma to ni nic narobe samo zavorno teko?ino je priporocljivo zamenjati
lp
Simon Pelko

 

Tako tole izgleda(a je mogo?e to prah ker ti pokrov?ki baje niso neke cvetke in tudi redizajnirali so jih zaradi tega):

olje.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

@Bizgec, eto ?e odgovor zate:

 

Ne da se zalepiti zato ker se lu?-parabola znotraj premika ko prizges lu?i ali obremenis zadnji del avta na zalost

Naj proba preveriti na ebay Anglija ali Nemcija
lp
Simon Pelko

 

 

Zmaj, hvala tebi in Simonu... Obrnil vse ?ivo, pa je sam nova na voljo :) 

 

ps. kljub temu, da mam nosil?ke menda polomljene, se mi lu? premakne gor dool ko pri?gem avto... Eh, bom ?e zrihtu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda?i, sem uredil svojo otvoritveno objavo v tej temi in se sedaj v njej nahaja tudi CENIK, ker sem videl, da vas zelo zanima. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No dej pa ?e jest mal pokoristim to temo :). Prosil bi te ?e ga pra?a? slednje :). Kot sem ?e na forumu zasledil se tudi meni to dogaja in skratka ko se peljem z enakomerno hitrostjo mi avto mal cuka primer: v 3. pristavi 50km/h rahlo cuka in to samo takrat kadar je avto mrzel... zej je bil tak primer ko sem imel 4 dni avto pri li?arju in se ni nih?e z njemu vozu je kr malo bolj na za?etku pocukal sve?ke so bile menjane konc februarja LPG japonske... Te?ava se isto pozna recimo ?e imam v 4. prestavi pa recimo da imam 40km/h pa prtisnem gas do podna isto za?ne skakat kot nor ( sej ne da bi se s 4. prestavu furu 40 sam vseeno ne bi smel cukat oz. skakt ampak pa? samo nima pospe?kov pa zelo po?asi pridobiva na hitrosti). Stvar ni nevem kaj saj kve?jem ko se avto zares ogreje cukanja skoraj da ni :)

Hvala, LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No dej pa ?e jest mal pokoristim to temo :). Prosil bi te ?e ga pra?a? slednje :). Kot sem ?e na forumu zasledil se tudi meni to dogaja in skratka ko se peljem z enakomerno hitrostjo mi avto mal cuka primer: v 3. pristavi 50km/h rahlo cuka in to samo takrat kadar je avto mrzel... zej je bil tak primer ko sem imel 4 dni avto pri li?arju in se ni nih?e z njemu vozu je kr malo bolj na za?etku pocukal sve?ke so bile menjane konc februarja LPG japonske... Te?ava se isto pozna recimo ?e imam v 4. prestavi pa recimo da imam 40km/h pa prtisnem gas do podna isto za?ne skakat kot nor ( sej ne da bi se s 4. prestavu furu 40 sam vseeno ne bi smel cukat oz. skakt ampak pa? samo nima pospe?kov pa zelo po?asi pridobiva na hitrosti). Stvar ni nevem kaj saj kve?jem ko se avto zares ogreje cukanja skoraj da ni :)

 

Hvala, LP

 

Jst sem glih zdej doktoriru na to temo.... Kadar se mi DPF regenerira, zna tkole v 3 prestavi avto mal pocukat (kadar se konstantno s 3 vozi? nekje 50kmh).... ?e ga bo? pa v 4 vozil 40 je to (vsaj pri mojem) nekje 1000 obratov, ?e ne celo manj.... ja itak da bo pocuku :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pomagal Sirius z Megalene Plusom. Avto je vga?eval na bencin tudi cukal. Sedaj ko sem pa vlil dodatek v bencin in so se namazale Vbrizgalne ?obe za bencin se je pa zadeva porihtala. Zaradi neuporabe se za?nejo pojavljati te?ave. 

 

Ima? pa te?ave zaradi plina! Daj ga ?e preveriti kako je z kompresijo ker potem bo? videl v katero smer gredo zadeve.

 

Aja pa plin vrjetn nima veze ker takrt se itq ?e peljem na benz pa tud ?e ga izklopim je isto :)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pomagal Sirius z Megalene Plusom. Avto je vga?eval na bencin tudi cukal. Sedaj ko sem pa vlil dodatek v bencin in so se namazale Vbrizgalne ?obe za bencin se je pa zadeva porihtala. Zaradi neuporabe se za?nejo pojavljati te?ave. 

 

Ima? pa te?ave zaradi plina! Daj ga ?e preveriti kako je z kompresijo ker potem bo? videl v katero smer gredo zadeve.

mojster zato je priporo?ljivo vozit tudi vsako tolko na benzin.. :prstgor: da se te benz.?obe podma?ejo malo..in pre?istijo  :) tako je meni svetoval dr. pelko in Bo?tjan - Ajvar.mojstri.. :rispekt: lp ale?  B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem Pelkovim strankam sporo?am, da ima njegova ordinacija od 14. do 21. julija kolektivni dopust in bo zaprta.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem Pelkovim strankam sporo?am, da ima njegova ordinacija od 14. do 21. julija kolektivni dopust in bo zaprta.  :danzoman:

a tako.. :hohoho: pol pa naj dr. pelko in njegova  dva mehanika ...u?ivajo maximalno  B)  lp ale?  :D  :pepsi:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

?e ima kdo kak?no avtomobilsko vpra?anje za Simona, mu ga z veseljem posredujem, vam pa tule noter prilepim njegov odgovor. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...na mazdi 6 letnik 2004, bi moral verjetno zamenjat bakrene  podlo?ke pod injektorji, sem drugi lastnik avto ima pa 260.000 Prvi lastnik jih ni ker mu baje ni ni? kurilo olja, ostalo karter pa cedilo pa so o?istili pri 200.000. Sem pa opazil da rahlo ?rno kadi pri pospe?evanju in malenkost kuri olje, kar naj bi bili znaki za potrebno menjavo podlo?k, kakor sem prebral tukaj na forumu, no zanima me cena tega posega., koliko ?asa se potrebuje ali se lahko po?aka ali mora biti motor hladen za ta poseg. Aja pa po?akal bi do naslednje menjave olja

Hvala

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TKMA - odgovor dr. Pelka na tvoje vpra?anje:

 

Cena tega posega je 80 eur .

V tej ceni je nastavitev ventilov menjava podlo?k na ?obah,menjava tesnila pokrova ventilov.
LP
Simon Pelko (gsm: 041 667 335)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ehhh. Si en mojster.   Bil sem v katrci in je mojster pred mano nenandno zaustavil v križišču. Mislim da zaradi prehoda. Ko sem skočil na bremzo, sem bil na žlajfu. Ko sem videl, da ga bom nabil, sem spustil bremzo obrnil volan in spet skočil na njo. Ustavil sem se na nasprotni špuri vzporedno z njim. Seveda tam ni bilo avta. Kot ti trdiš so ceste konstantno polne in zabasane, ampak v resničnem svetu ni tako.   Ampak ja, po tvoje ni možnosti rešitve, bolje bi ga bilo nabit. Nam na šajerskem je pleha škoda, vam tam doli izgleda ni 😎
    • Ja, enkrat sem naročil in je bilo vse OK.
    • @Slivka, ni fora v izletni coni. Fora je da je brez ABS rabu 20m več da se ustavi kot z ABS, torej z izletnami conami, vse super duper, brez njih, pa če nimaš ABS, pa veš kam greš. Poanta je da, z ABS se prej ustaviš kot brez, in da imaš kontrolo nad avtom. Če dobr pogledaš, je na polni bremzi z ABS šlo v ovinek, brez ABSa je šlo pa naravnost, kar bi v tvojem primeru bla gmajna al pa grapa, če ne bi bilo teh izletnih con.
    • Če še kdo igra križanke WOW; world of wonders?   Občasno pridejo tako čudne besede, da jih nikoli nisem slišal in brez pomoči ni teorije jih uganiti.
    • Pri Shoppsterju dobro poglejte, kateri letnik je olje. Meni so enkrat želeli prodati več kot dve leti starega. Ampak, ko sem prodajniku na pultu pokazal datum proizvodnje, je sam ponudil vračilo kupnine.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.