Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Prebral sem, da je Pelko zamenjal lokacijo z 2014. Bi lahko kdo napisal naslov ali zacahnil na gmaps, ker nikjer ne najdem podatka?

 

Hvala.

cca 100 metrov zra?ne linije stran kot prej, poleg vrtca, oziroma ob glavni cesti skozi senico, ne more? falit, poleg je li?ar LakTom.

No pa da vpra?am ?e tukaj. Sem fri?ni lastnik mazde 6, diesel 2005 letnik, 127000km. Prikazovalnik goriva mi ?e zmerom ka?e rezervo, ?eprav sem ga tankal za 20 L. V ?em je te?ava? Vam je kaj znano? Kaj storit?

 

Hvala za odgovor in lp

David

Tankaj polnega, pa bo? videl ?e je kaj spremembe, koliko ti ka?e ?e domet.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj ima naslov Zgornja Senica 46  :prstgor:

 

 

http://goo.gl/pSkOuQ

 

Zgornja_Senica_46_-_Google_Maps-20141008

 

 

Google_Maps-20141008-142218.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tule je imel ?e ?isto prazno parkiri??e, zdaj vedno mrgoli avtomobilov in je kar premalo prostora.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tule je imel ?e ?isto prazno parkiri??e, zdaj vedno mrgoli avtomobilov in je kar premalo prostora.  :aaaaa:

 

 

Po koncu sihta je dostikrat lepo pospravljeno, prazno (ali skoraj prazno) dvorisce ... :) ... 

 

Slika pa je screenshot iz Google Streetview... in je iz avgusta 2013, ko pomoje sploh se ni obratoval v tanovi delavnici... Takrat je bila guzva bolj pred staro delavnico >> http://goo.gl/FqURsn :) 

 

Google_Maps-20141008-150926.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj ga vpra?aj ali je potrebna menjava oljnega sita ali je dovolj ga samo o?istit, kot smo to stalno delali? In ali on daje podlo?ke original Mazda ali kar Bosche F00VC17504 ?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mazdaman, eto mu po?ljem zdaj takoj vpra?anje, da ne pozabim.  :aaaaa:

 

Katero Mazdo pa ima?? Predvidevam da GG 6-ko?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mazdaman, eto mu po?ljem zdaj takoj vpra?anje, da ne pozabim. :aaaaa:

 

Katero Mazdo pa ima?? Predvidevam da GG 6-ko?

Ja gg 2005 120 km, vpra?aj ?e katero olje on daje v ta vozila.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kar posredujem njegov odgovor:

 

Lahko samo o?isti oljno sito podlo?ke so prave kot je navedel olje gre dexelia ultra 5w30

LP
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e kar posredujem njegov odgovor:

 

Lahko samo o?isti oljno sito podlo?ke so prave kot je navedel olje gre dexelia ultra 5w30

LP
Simon Pelko

 

Hvala

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr. Pelko je dobil e-mail od moje sestre. Pa po enem tednu ?e ni odgovora... Govori se pa o tistem Fordu Fusion, ki ima slabo objemko na desni polgredi in uhaja mast iz homokineti?nega zgloba, po?eno vpetje stabilizatorja na desni strani, pa ?e servis je za narediti, vodo iz zadnjih lu?i sem pa ?e jaz izto?il. Za desna vrata pa smo se odlo?ili, da mehanizma za odklepanje na tej stari podrtiji (letnik 2010) sploh ne bomo popravljali, ker je predrago.

 

Torej, spomni ga, da ena lu?tna deklica nestrpno ?aka na njegov odgovor...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr. Pelko je dobil e-mail od moje sestre. Pa po enem tednu ?e ni odgovora... Govori se pa o tistem Fordu Fusion, ki ima slabo objemko na desni polgredi in uhaja mast iz homokineti?nega zgloba, po?eno vpetje stabilizatorja na desni strani, pa ?e servis je za narediti, vodo iz zadnjih lu?i sem pa ?e jaz izto?il. Za desna vrata pa smo se odlo?ili, da mehanizma za odklepanje na tej stari podrtiji (letnik 2010) sploh ne bomo popravljali, ker je predrago.

 

Torej, spomni ga, da ena lu?tna deklica nestrpno ?aka na njegov odgovor...

Mu bom kar sms napisal, da naj ?im prej odgovori na e-po?to!  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes dobim od sestre tole sporo?ilo:

 

"Hej, 

tip pravi, da bi mi zrihtal avto za (cenzurirano) ???? Frajer! :)
A mu kr napi?em, da sem za? :)))
 
Kak?no navdu?enje nad mehanikom. ?koda, da ni tako navdu?ena tudi nad avtom...
 
Kakorkoli, sestra me je zadol?ila, da jaz organiziram stvari, tako da se zdaj oble?em v vite?ki oklep in grem v lov na Zmaja...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, moram palo po?istit nabiralnik. 

 

Pelko se opravi?uje, ker je pozabu odgovort, ampak zdaj pa je odpisal.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mam ene par vprasanj za nasega mojstra :) in sicer:

1.)V?eraj sem opazil da mi ne dela pri paketu za kadilce vti?nica.. namre? kar redno telefon tudi polnin v avtu in sedaj ga pa? nemorem tudi tista kapica za ?ik pri?gat nedela ?e jo notri porinem kar notri ostane in sploh ne skoci ven.

 

2.) Julija sem pri nasmu mojstru menjal plo??ice in diske ter zavorne cilindre in ze nekaj casa slisim da ko stisnem na bremzo rahlo pokanje. Pokanje se ne pojavi ravno vsakic ko stisnem na bremzo se pa slisi kar pogosto. Najveckrat se slisi ko recimo parkiram vzvratno in stisnem na bremzo in pa ko je zunaj malo bolj mraz (primer ko se ob 6h zjutraj vracam iz sihta).. Poleg tega sem tudi dojel da sem imel posodico za zavorno tekocino tko reko? prazno in sem zadnjic dolil 0.5l zavorne tekocine tako da upam da mi tud tega sranje ne pije, ker do sedaj nisem imel s temu probleme.

3.) Ko imam avto v prostem teku mi v?asih za?ne kar malo bolj vibrirati (tresti) tko mocno da se ?e prov sli?jo plastike oz. armatura ( ?eprav ?e sm to prov vidu nej bi bla to hiba teh prvih generacij da se sli? kako plastike pr armaturi vibrirajo) ampak kakor koli zanima me zakaj se tok trese.. zaradi LPG-ja?. vidi se tudi nevem primer ce odprem zadnja leva vrata pa pogledam vrata se prov tresejo..

 

4.) Kot je tudi ze on seznanjen mi malo pusca glavna servo cev... sicer jo to puscanje reees minimalno ampak bi rad porihtal ker takoj ko pol deci spije zacne ze tuliti volan ko zavijam in je motece zej me pa zanima ker nimam interesa kupovati nove glavne cevi za 250? sem pa tukaj na forumu zasledil od ?lana curko ki je kupil obojestransko lepilo " LOCTITE 3450 teko?a kovina " in je s tem zadevo re?il kljub temu da je njemu bolj pu??ala in da sta mu pu??le ?e dve cevki za klimo in me sam zanima ce bi to stvar jest isto lahko kupu pa da pac on to sam zalima :)

 

Zanima me pa sam njegovo mnenje slede?ih problemov in koliko bi pri?lo vse skupaj :)

Hvala za posredovane odgovore :)



 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nisi ze cetrti, ki mu je Pelko dal narobne - premajhne zavorne ploscice.....vprasaj icemana o simptomih, zgledajo podobne. Poka tudi cez lezece polcaje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mam ene par vprasanj za nasega mojstra :) in sicer:

 

1.)V?eraj sem opazil da mi ne dela pri paketu za kadilce vti?nica.. namre? kar redno telefon tudi polnin v avtu in sedaj ga pa? nemorem tudi tista kapica za ?ik pri?gat nedela ?e jo notri porinem kar notri ostane in sploh ne skoci ven.

 

2.) Julija sem pri nasmu mojstru menjal plo??ice in diske ter zavorne cilindre in ze nekaj casa slisim da ko stisnem na bremzo rahlo pokanje. Pokanje se ne pojavi ravno vsakic ko stisnem na bremzo se pa slisi kar pogosto. Najveckrat se slisi ko recimo parkiram vzvratno in stisnem na bremzo in pa ko je zunaj malo bolj mraz (primer ko se ob 6h zjutraj vracam iz sihta).. Poleg tega sem tudi dojel da sem imel posodico za zavorno tekocino tko reko? prazno in sem zadnjic dolil 0.5l zavorne tekocine tako da upam da mi tud tega sranje ne pije, ker do sedaj nisem imel s temu probleme.

 

3.) Ko imam avto v prostem teku mi v?asih za?ne kar malo bolj vibrirati (tresti) tko mocno da se ?e prov sli?jo plastike oz. armatura ( ?eprav ?e sm to prov vidu nej bi bla to hiba teh prvih generacij da se sli? kako plastike pr armaturi vibrirajo) ampak kakor koli zanima me zakaj se tok trese.. zaradi LPG-ja?. vidi se tudi nevem primer ce odprem zadnja leva vrata pa pogledam vrata se prov tresejo..

 

4.) Kot je tudi ze on seznanjen mi malo pusca glavna servo cev... sicer jo to puscanje reees minimalno ampak bi rad porihtal ker takoj ko pol deci spije zacne ze tuliti volan ko zavijam in je motece zej me pa zanima ker nimam interesa kupovati nove glavne cevi za 250? sem pa tukaj na forumu zasledil od ?lana curko ki je kupil obojestransko lepilo " LOCTITE 3450 teko?a kovina " in je s tem zadevo re?il kljub temu da je njemu bolj pu??ala in da sta mu pu??le ?e dve cevki za klimo in me sam zanima ce bi to stvar jest isto lahko kupu pa da pac on to sam zalima :)

 

Zanima me pa sam njegovo mnenje slede?ih problemov in koliko bi pri?lo vse skupaj :)

 

Hvala za posredovane odgovore :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

imel isti problem, sem menjal za druge isto pri pelkotu pa mi spet poka. meni pa poka ko se bremze segrejejo. obcasno ampak nadlezno, sploh meni ko mam rad da avto dela tako kot se zagre in ne da skoz neki poka.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.