Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, 

Tudi jaz bi radi deliu pozitivno izku?njo z Simonom , dober mehanik  kapo dol :) ! Leto nazaj sem kupil bencinarko 1.8i mazdo 6 gen.1 2006 z 260.000km , pri Pelkotu sem delu obnovo motorja, ker mi je avto pil 1L olja na 1500km, menjava sprednjih diskov in plo??ic , menjava vetrobranskega stekla ( ZELO UGODNO glede na cene ki so jih hoteli carglass 550eur in rogelmat 300eur ), menjava servo cevi , menjava cevi za klimo, menjava nosilca motorja , vse opravljeno dokaj ugodno in hitro plus nadomestni avto dobi?. Po obnovi motorja sem temeljito spremlju stanje porabe olja 6 mesecev in avto ni spil niti kapljice . Tehni?ni naredu brezhibno. 

 

Sedaj me pa zanima mi kdo lahko svetuje dobrega po?tenega avtokleparja li?arja , na avtu moram sanirat pragove pa rjo ki se pojavlja na vratih , avto obo?ujem in je zelo ohranjen razen tele rjo, ki bi se je rada znebil in avto vozil vsaj ?e 5-6 let :) !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: prvo dejanje se je zaklju?ilo klavrno - nemci poslali napa?ne injektorje. Jutri po?ta nazaj in ?akanje na druge... dopust bo o?itno doma.

Ta prave bojo pa na Slovasko :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa odvisno, kdo dela oz. je lastnik te firme v nem?iji.

Niso vsi turisti z nem?kimi tablicami pri nas nemci. :)

Aha, zdaj se bomo pa takole ?li - ok pri nas povzro?ajo pizdarje samo "ta ju?ni" pa "migranti" - case closed.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?bene izku?nje z nemci s firmo s katero sodelujemo ?e mnogo let vse od svobode - zadnje desetletje pri nemcih nobenega sledu o korektnosti - ne delajo drugega, kot samo gledajo kako te bodo nategnli, pa smo dolgoletna njihova stranka. In, ne, Alex tam na nobenem od vodilnih polo?ajev ni jugovi?a, sami pravi nem?ki arijci tako kot se spodobi, ane. ?e Italjani, ki so kao cigani, so pojem po?tenosti in korektnosti napram ?vabom.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrau?k M?k - sam eni ?e vedno ne verjamejo, da se je marsikaj spremenilo in da se celo z balkanci, da la?je poslovat. Ampak niso samo Nemci, Britanci so ?ele katastrofa pa tudi skandinavci niso ve? pojem zanesljivosti... ?al, la?je se je s Slo firmo zment, kot pa z vsemi na?tetimi, ki so cepljeni na to, da te nategujejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrau?k M?k - sam eni ?e vedno ne verjamejo, da se je marsikaj spremenilo in da se celo z balkanci, da la?je poslovat. Ampak niso samo Nemci, Britanci so ?ele katastrofa pa tudi skandinavci niso ve? pojem zanesljivosti... ?al, la?je se je s Slo firmo zment, kot pa z vsemi na?tetimi, ki so cepljeni na to, da te nategujejo.

He, he, dogovarjanje s slovenskimi firmami-mi?n inposibel. Poslati mora? najprej enih par mailov, pa ?e telefonsko, pa na koncu pridejo brez rezervnih delov, ki jih potrebujejo. Vsako leto ve?ja katastrofa na vseh podro?jih.

Avstrijska firma-po?ljejo mail, kdaj in ob kateri uri pridejo, naredijo in ti prinesejo samo nalog za podpisati.Z nemci enako.Pride pa firma iz ZG.-hrva?ka,pa porabijo cel dan, da nekaj kao popravijo, ostalo bodo re?ili drugi?. Seveda, spet potni stro?ki, pa dnevnica... balkan, in teh navad so se navlekli ?e na?i. Katastrofa.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemcev tiudi jaz ne bi pretirano hvalil, pa sem imel z njimi vsakodnevo opravka leto in pol oz. ?ivel na njihovem teritoriju, tako da govorim iz prve roke :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz lahko samo pohvalim nemce in nemcijo...pozitivna izkusnja (je pa res da sem delal kot dipl.ing)

najde se seveda kaksen salabajzer, ampak vecinoma zelo korektni

sej tudi v slo je podobno, problem nastaja pri trgovcih, ki niso prevec resni...

 

potem pa ko se konca bivsa avstroogrska pa je konc postenosti in upanja v dobre ljudi :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?ipiranje mazda6 2010 2.2mrz-cd 125konjev na 180konjev.da,ne?

Ali je motor res isti kot cx7 175konjev?

Hvala za pomo?

 

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk

Odsvetuje, ker je rekel, da ima tista 2.2. tamo?na oz. 135KW motor, ima menda ve?jo turbino gor. Je predlagal dobiti tak?no turbino in potem optimizacije oz. "?ipiranje" niti ne bi potreboval. Nekako v tem stilu mi je obrazlo?il dr. Pelko (?e sem si pravilno zapomnil ob peki ?evapov, hehe).  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Update: prvo dejanje se je zaklju?ilo klavrno - nemci poslali napa?ne injektorje. Jutri po?ta nazaj in ?akanje na druge... dopust bo o?itno doma.

 

Injektorji pri?li drugo po?iljko pravi :)

Zamenjani, na novo skalibrirani. Pred menjavo je bil avto ?e res klaveren, nobene mo?i ni ve? dal od sebe. Sedaj spet gre kot v?asih.

Sedaj sledi ?e cleaner, ?i??enje sita pa nova runda zlatkota pa potem upam da je to konec intervencij za naslednjih 100k :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.