Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Mojster Pelko odgovarja in svetuje

932 odgovorov v tej temi

#921 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 26409 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 June 2018 - 15:17

V bistvu je zakonsko pravilno, da ga dobis, brez da bi kaj posebej rekel... Je pa tako, da je razlog bolj kot ne to, da je prevec zaseden... in da ni neizdajanje racuna zato, ker bi hotel drzavo okrog prinesti... Sem skoraj preprican, da te racune vse ima zavedene ...

ni nujno da ga dobiš na licu mesta, lahko se ga po pošti pošlje (že zaradi obračuna in tega da podjetja lahko sprejemajo gotovino le do neke dokaj majhne veličine- vse ostalo TRR)

#922 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10
  • 6754 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 June 2018 - 15:25

ni nujno da ga dobiš na licu mesta, lahko se ga po pošti pošlje (že zaradi obračuna in tega da podjetja lahko sprejemajo gotovino le do neke dokaj majhne veličine- vse ostalo TRR)

Kolikor vem, ce gre za gotovinsko poslovanje, mora izdati racun, ki mora v vecini primerov biti tudi davcno potrjen ... so neke izjeme... kot npr. razne stojnice... wnevem pa, ce v te izjeme pasejo tudi avtomehanicne delavnice...

Smo pa s tem malo zasli s tematike ...

#923 Odsoten   Z M A J

Z M A J

LPG odvisnik

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 24244 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, Mazdaklub.si
  • Model avtomobila: LPG Bmw Balija :)
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 June 2018 - 13:03

Pelko ima vse račune zavedene in jih ponavadi pošilja po pošti, ker ne utegne sproti. Doslej ni imel nikoli težav, kljub obiskom inšpektorjev :)

#924 Odsoten   fico182

fico182

Kotalko

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10374
  • 63 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 G165 Revolution Top - MY2018

Objavljeno: 20 September 2018 - 10:28

Pri nekje 2k do 3k km imam namen zamenjati prvo olje. Olje bom prinesel s seboj, me pa zanima, ali ima g. Pelko na zalogi originalne Mazda oljne filtre, ali je tudi to treba prinesti s seboj? 

Update - G. Pelka sem pravkar poklical, je rekel, da ima originalne filtre, glede olja, ki ga bom prinesel s seboj, torej shell 0w40, pa ni mel nobenih pripomb, oziroma je rekel, da bi tudi sam tega dal v ta motor. Glede kilometraže prve menjave pa je rekel, da je najbolje, da jo opravim pri 5000 km, zato bom upošteval njegov nasvet, in olje zamenjal pri 5k km.

• uporabniku Z M A J je všeč

#925 Odsoten   TiEn

TiEn

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10119
  • 190 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2014 2.2 CD175 Revolution

Objavljeno: 20 September 2018 - 15:36

Kako bo pa to šlo glede tovarniške garancije ?

#926 Odsoten   Brane

Brane

Kotalko

• Člani
    • ID uporabnika: 6829
  • 88 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 15:47

Včasih so ti servis na  5000 km naredili gratis,plačal si samo olje in filter.Za garancijo pa se zna zakomplicirat  če bo kaj narobe

• uporabniku fico182 je všeč

#927 Odsoten   fico182

fico182

Kotalko

• Člani
  • 63 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 15:49

Nič ne bo narobe z garancijo, ker noben ne bo vedel, da je olje bilo menjano. Z g. Pelkom sva se dogovorila, da ne bova resetirala števca za servis, tako da bo on beležil svoje parametre naprej, nemoteno. To prakso sem imel že pri nekaj novih avtih, in nikjer ni bilo problema z garancijo. Oljni filter bo original, na starem olju pa ne bo pisalo, da ni mazda factory, ampak shell. 

Pa tudi če bi kdo vedel, da je olje menjano, nima kaj rečt, ker za uveljavitev garancije ni potrebno servisiranje na pooblaščencih. Predčasna menjava olja pa je lahko za motor samo plus, tako da tu nima kaj zbrkati garancije. Iz izkušenj govorim. 

#928 Odsoten   Brane

Brane

Kotalko

• Člani
  • 88 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 16:02

ne vam zakaj komplicirate za  20 eur, če si že dal toliko za avto daj še tistih 100 eur in boš bil na miru-saj lahko tudi svoje olje prineseš  pa bo toliko manj

#929 Odsoten   fico182

fico182

Kotalko

• Člani
  • 63 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 16:21

Kdo kaj komplicira? Takoj, ko se mi izteče garancija, bom s servisi nadaljeval pri dr. Pelku, zato ne vidim problema, da bi mi on prvo olje zamenjal? Dogovorila sva se, da bom tudi vulkanizerske storitve pri njemu opravljal. Ne s preuranjenimi sodbami, prosim. 

P.S. Koliko pa sem o njem prebral na tem forumu, pa je tako boljši od večine pooblaščencev, tako da res ne vidim problema v tem, da njemu zaupam menjavo olja, in kasneje redne ali bog ne daj izredne servise. 

• uporabniku Scr3am je všeč

#930 Odsoten   Brane

Brane

Kotalko

• Člani
  • 88 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 16:27

Ti veš

#931 Prisoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 26409 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 September 2018 - 16:28

Nič ne bo narobe z garancijo, ker noben ne bo vedel, da je olje bilo menjano. Z g. Pelkom sva se dogovorila, da ne bova resetirala števca za servis, tako da bo on beležil svoje parametre naprej, nemoteno. To prakso sem imel že pri nekaj novih avtih, in nikjer ni bilo problema z garancijo. Oljni filter bo original, na starem olju pa ne bo pisalo, da ni mazda factory, ampak shell.

Pa tudi če bi kdo vedel, da je olje menjano, nima kaj rečt, ker za uveljavitev garancije ni potrebno servisiranje na pooblaščencih. Predčasna menjava olja pa je lahko za motor samo plus, tako da tu nima kaj zbrkati garancije. Iz izkušenj govorim.

Nekateri mazda servisi so zelo aktivni na fourumu ves....:)
  • uporabniku Nejc1986 je všeč

#932 Odsoten   Z M A J

Z M A J

LPG odvisnik

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 24244 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, Mazdaklub.si
  • Model avtomobila: LPG Bmw Balija :)
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 September 2018 - 19:00

Simon mi je 1x točno to razlagal, da če se uporabi originalen material in ob strokovni vgradnji, potem veljavnost garancije nikakor ni vprašljiva.  :prstgor:

#933 Odsoten   fico182

fico182

Kotalko

• Člani
  • 63 Sporočil:

Objavljeno: 20 September 2018 - 19:21

Nekateri mazda servisi so zelo aktivni na fourumu ves.... :)

Hvala bogu! 

Simon mi je 1x točno to razlagal, da če se uporabi originalen material in ob strokovni vgradnji, potem veljavnost garancije nikakor ni vprašljiva.  :prstgor:

Jasno, kot beli dan  :prstgor:

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov