Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Zdravo, 

za Mazdo 6, letnik 2016 2.2 diesel i??em akumulator...v navodilih pi?e T-110 (i-Stop system)...se pravi, 110 Ah za start-stop in bo ok, ali moram na kaj paziti?

Ali ga lahko zamenjam sam (sem strojnik ;)

 

lp Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sem slikal original v moji 2016. Je 80 AH.

 

Hvala vsem za info...bom kar zamenjal, da ne bom sredi kak?nega mrzlega dneva klical mehanika ali pa vleke ;)

PS. ko za?tarta, je ravno toliko, da zmore, polega tega start-stop ne dela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za info...bom kar zamenjal, da ne bom sredi kak?nega mrzlega dneva klical mehanika ali pa vleke ;)

PS. ko za?tarta, je ravno toliko, da zmore, polega tega start-stop ne dela...

Kje bo? nabavil novega?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za info...bom kar zamenjal, da ne bom sredi kak?nega mrzlega dneva klical mehanika ali pa vleke ;)

PS. ko za?tarta, je ravno toliko, da zmore, polega tega start-stop ne dela...

S&s ne dela zgolj takoj po zagonu (recimo ko avto ni ogret)ali nikoli?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za nabavo novega sem gledal tukaj https://pro-bat.si/products/akumulatorji/akumulatorji-za-osebna-vozila/akumulatorji-za-vozila-z-sisitemom-start-stop-efb-agm.html?

 

Glede S&S, je pa tako, da tudi ko je avto ogret (dlje ?asa) ne dela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A..ja bo treba na Mazda servis ..se zatika pri zapiranju in odpiranju zunanjega voznokovega ogledala..baje da se menja motor?ek.saj je ?e v garanciji Mazdurina..kaj je ?e kdo menjal to na Mazdi?? Pod garancijo.zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A..ja bo treba na Mazda servis ..se zatika pri zapiranju in odpiranju zunanjega voznokovega ogledala..baje da se menja motor?ek.saj je ?e v garanciji Mazdurina..kaj je ?e kdo menjal to na Mazdi?? Pod garancijo.zoom zoom lp

 

Ce je se v garanciji, itak gres na pooblasceni servis... pa bodo uredili...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A..ja bo treba na Mazda servis ..se zatika pri zapiranju in odpiranju zunanjega voznokovega ogledala..baje da se menja motor?ek.saj je ?e v garanciji Mazdurina..kaj je ?e kdo menjal to na Mazdi?? Pod garancijo.zoom zoom lp

Meni so menjali v Kp v garanciji kar na obeh straneh.Baje,da je kar problem to zamenjati, ker so pri menjavi mehanizma na svoznikovegem ogledalu razbili ?ipco ogledala. In so imeli dodaten stro?ek. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede zunanjega ogledala je salabajzersko nareto, jaz sem menjal ze dva, potem sem pa sam pogledal in se vidi da pusa na kateri se ogledalo vrti ne tesni, sem zatesnil in od takrat imam mir. Vcasih bolje sam popravit ker tudi tisto ogledalo ki se menja pod garancijo je z isto napako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...pri meni se prav ?uje motor?ek kako preskakuje...posledi?no ne odpre ali zapre z.ogledalo..naj prvo menjajo pod garancijo..bomo.vidli naprej ...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede zunanjega ogledala je salabajzersko nareto, jaz sem menjal ze dva, potem sem pa sam pogledal in se vidi da pusa na kateri se ogledalo vrti ne tesni, sem zatesnil in od takrat imam mir. Vcasih bolje sam popravit ker tudi tisto ogledalo ki se menja pod garancijo je z isto napako.

Kaj ima veze pu?a z samopoklapljanjem ogledala? Meni so zamenjali plasti?ne zobnike, ki se obrabijo z aftermarket medeninastimi, ki so veliko bolj?a varianta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa vso to avtomatiko izklopil in bom zaprl ogledala samo takrat, ko bo res potrebno. Tako doma, kot v slu?bi in tudi na parkiri??ih supermarketov imam vedno ogromno placa in res ni potrebe, da bi se to vsaki? zapiralo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ima veze pu?a z samopoklapljanjem ogledala? Meni so zamenjali plasti?ne zobnike, ki se obrabijo z aftermarket medeninastimi, ki so veliko bolj?a varianta.

 

Meni so zmeraj 2xna desni in 1x na levi menjali komplet in je zmeraj bilo enako, zobniki so plasticni tudi zdaj ampak zdaj je ze pol leta mir od kar sem zadihtal ptej pa vec kot 2meseca ni zdr?alo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa vso to avtomatiko izklopil in bom zaprl ogledala samo takrat, ko bo res potrebno. Tako doma, kot v slu?bi in tudi na parkiri??ih supermarketov imam vedno ogromno placa in res ni potrebe, da bi se to vsaki? zapiralo.

x2.

 

Nevem ce sem jih trikrat do sedaj "pospravil" Predvidevam da se tudi sedaj v mrzlih dneh motorcek bolj matra, ko vse zmrzne. No vsaj pri nas na gorenjskem je zjutraj vse zamrznjeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa vso to avtomatiko izklopil in bom zaprl ogledala samo takrat, ko bo res potrebno. Tako doma, kot v slu?bi in tudi na parkiri??ih supermarketov imam vedno ogromno placa in res ni potrebe, da bi se to vsaki? zapiralo.

?e pa izgleda to bolj premium, no. ?e jih avtomatsko ne zlo?i avto je to bolj ?e?ko.Sicer pa, ?e se ?e kdaj pokvari mehanizem jih ne bom ve? zlagal in bo mir.

In bo pa? ?e?ko.

Meni so zmeraj 2xna desni in 1x na levi menjali komplet in je zmeraj bilo enako, zobniki so plasticni tudi zdaj ampak zdaj je ze pol leta mir od kar sem zadihtal ptej pa vec kot 2meseca ni zdr?alo

Kaj komplet ogledala so ti zamenjali? Katere pu?e si sam zamenjal?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.