Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je TiEn napisal:

Pa je mene doletela "check en gine light"

 

motor teče normalno, ni opaznih napak,.. regeneracije se je redno izvajalo, nivo olja šele pri drugi pikci se pravi slaba 2cm od X-a

Any clues ? Jutri že roma k mehaniku sumim na kak senzor

 

 

Pa sm danes nardil 90km in se mi je to prižgalo 200m od doma, ne zgleda da bi bil avtomobil v limp mode

Pa glih sem hotel komentirati, da se v glavnem pogovarjamo samo o koroni in politiki, ker se o napakah naših avtov nimamo nič. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo update,.. lučka danes ni gorela več pri mehaniku je izpisalo napako na sensorju pritiska turbine(p2262 Turbo boost pressure not detected.) Avto deluje normalno, napaka pobrisnana. Sumimo da je kaka saja prišlla na senzor in ga je zbrkljalo. Vozim dalje :D

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TiEn napisal:

Evo update,.. lučka danes ni gorela več pri mehaniku je izpisalo napako na sensorju pritiska turbine(p2262 Turbo boost pressure not detected.) Avto deluje normalno, napaka pobrisnana. Sumimo da je kaka saja prišlla na senzor in ga je zbrkljalo. Vozim dalje :D

To... dizel power melje dalje. 😉

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Pri nas je šel pri takem motorju senzor izpuha plinov ... strošek 200€ ...

Pa kaj je 200€?To spada pod redno vzdrževanje. Še akomulator stane več. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 minutes ago, Alex said:

To... dizel power melje dalje. 😉

Pa kaj je 200€?To spada pod redno vzdrževanje. Še akomulator stane več. 😊

226,90€ z montažo in davkom 😁včeraj lih montiral novega. Zoom zoom seveda😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, TiEn said:

Evo update,.. lučka danes ni gorela več pri mehaniku je izpisalo napako na sensorju pritiska turbine(p2262 Turbo boost pressure not detected.) Avto deluje normalno, napaka pobrisnana. Sumimo da je kaka saja prišlla na senzor in ga je zbrkljalo. Vozim dalje :D

Meni so pri tej napaki menjali senzor tlaka na turbini. A se ti slucajno kdaj zgodi, da nima avto moci do 3000 o bratov kot da turbina nebi delala? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je 50keda napisal:

Meni so pri tej napaki menjali senzor tlaka na turbini. A se ti slucajno kdaj zgodi, da nima avto moci do 3000 o bratov kot da turbina nebi delala? 

Pri meni je vedno tako :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 hours ago, TiEn said:

Delalo je normalno, bom videl če mi še 1x vrže slučajno,.. koliko te je prišel ta senzor (ga je tudi moj mehanik sumil)

Fuf to se pa ne spomnem, to je bilo še na češkem, mislim pa da je blo okol 2000 kron, kar bi se naj prevedlo nekje v rang 70 €.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Da ne odpiram nove teme. Mam težave do mi star&stop pa e-loop ne delujeta. E-loop pride do treh črtic in se ne polni. Je res da avto večinoma časa stoji pred stanovanjem zaradi trenutne situacije. Sumim baterijo pa čeprav mi avto ne izpiše nobenega opozorila (stara 3leta+). Je imel kdo podobne težave?

 

p.s. mogoče napolnim najprej baterijo?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je scania napisal:

Baterija 

 

Nekje sem tole že napisal. Pri meni se je to zgodilo oktobra. Odvil sem čepe na akumulatorju ter v vsako celico dotočil cca. 0,5-1,0 dcl destilirane vode in s polnilcem napolnil akumulator. Od takrat do danes (je že 3 mesece) lučka ni več posvetila in avto je vžgal tudi pri -7. 😊

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pozdravljeni

 

Danes sem opravil servis moje MAZDA 6 CD 150 (178000km) pri avto Ferk v MB . 

Ker poznam mehanika sva se kar lep čas pogovarjala o mali ketni .
Predlagal mi je , naj jo čimprej zamenjam , ker imam prvo ketno iz leta 2015 in je nevarno da zruži .
Imeli so že 5 primerov , da je zružla ketna brez bilo kakšne prižgane lučke . Letniki pa 2015,2017,2018 .

Čakam na predračun komplet menjave in dela . Znanec mi je reko , da ga je prišlo vse skupaj malo manj od 1400 evrov . 
A je komu znana cena ?

 

lp Tine

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alenh napisal:

Zdravo mene zanima kaj bi bilo narobe avto v 1 in 3 prestavi ob konastntem gasu cuka...In še to občasno ko ga prižgem nabije štang na 2k za približno 10sek in pol je ok.....

Govorim o:

Mazda 6 2.2 cd 150 2016.

To, da nabije obrate, ko je temperatura nad 12°C je povsem normalno. Meni je tudi enkrat tako cukalo a je samo od sebe minilo. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

 

Danes sem opravil servis moje MAZDA 6 CD 150 (178000km) pri avto Ferk v MB . 

Ker poznam mehanika sva se kar lep čas pogovarjala o mali ketni .
Predlagal mi je , naj jo čimprej zamenjam , ker imam prvo ketno iz leta 2015 in je nevarno da zruži .
Imeli so že 5 primerov , da je zružla ketna brez bilo kakšne prižgane lučke . Letniki pa 2015,2017,2018 .

Čakam na predračun komplet menjave in dela . Znanec mi je reko , da ga je prišlo vse skupaj malo manj od 1400 evrov . 
A je komu znana cena ?

 

lp Tine

Mi je na Selmarju isto povedal,menjat  ketno po 150k km na dizlih,ker prihaja pogosto do okvare ☹️. Jaz bi jo menjal ampak ne za to ceno...😬 Mislim,da je bilo nekje omenjeno 800€ 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

 

Danes sem opravil servis moje MAZDA 6 CD 150 (178000km) pri avto Ferk v MB . 

Ker poznam mehanika sva se kar lep čas pogovarjala o mali ketni .
Predlagal mi je , naj jo čimprej zamenjam , ker imam prvo ketno iz leta 2015 in je nevarno da zruži .
Imeli so že 5 primerov , da je zružla ketna brez bilo kakšne prižgane lučke . Letniki pa 2015,2017,2018 .

Čakam na predračun komplet menjave in dela . Znanec mi je reko , da ga je prišlo vse skupaj malo manj od 1400 evrov . 
A je komu znana cena ?

 

lp Tine

 

Za zamenjavo verige na oljni črpalki je prišlo 1400€? Če misliš to, potem je to precej velikanski znesek...

Popravljeno od luxxx7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.