Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Električna vozila

• Please log in to reply
258 odgovorov v tej temi

#241 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1420
  • 2149 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Zanima me:-
  • Model avtomobila: Tabornik

Objavljeno: 06 September 2018 - 06:50

Mislim, da tega ne razumem ravno najbolje: baterije v električnih avtomobilih dajejo ven izmenični tok?

Seveda. Trifaznega. :lol:

V e-avtih so napetosti konkretne - okol 400V, običajno vitlo pa dela na 12V. Od tod razlika v tokovih in gretju žic na 12voltnem vitlu.

• uporabniku tuki je všeč

#242 Odsoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 285
  • 11809 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 06 September 2018 - 11:16

Danes peljal Nissan Leaf. Presenečen. Za na šiht in nazaj, za do Ljubljane.. Idealen avto.  :blink: S pravim pristopom bi mi uspel zelo lep domet (način eco + e-pedal skupaj kar konkretno pomagata). naj še dodam, da ima Krulc v Moravčah baje prvi v teh koncih servise za baterije električnih vozil. Skratka za drugi avto, oziroma prvi, če ste v okolici mesta je super. Pa ne okol govorit, da sem to rekel, še meni je nerodno, da hvalim avto na štrom.  :hohoho:

#243 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 4626 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy, MX-5
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 06 September 2018 - 12:10

Koliko je pa doseg če uporabljaš tudi AC?

#244 Odsoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 11809 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 06 September 2018 - 14:28

Na AC sem šel žal le nekaj kilometrov tako, da to nisem testiral. Na moji dnevni vožnji v službo in nazaj si pa upam staviti, da bi imel 250 km vožnje med filanjem. Regeneracija v mestu pa tudi malo pomaga (spustiš gas in dobesedno ne rabiš zavirati saj regeneracija zavira zelo močno. Dobesedno nisem našel nobene slabe lastnosti kar se tiče vožnje v primerjavi s klasičnimi gorivi. Kvečjemu so pospeški bolj zabavni kot pri povprečnih avtih (150 konjev, 320 Nm navora, ki je na voljo takoj).

• uporabniku tuki je všeč

#245 Odsoten   roCkY_

roCkY_

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10041
  • 17 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX5 Revolution Top CD175 AT

Objavljeno: 06 September 2018 - 17:05

https://www.google.c...iw=1280&bih=651

#246 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 21555 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 06 September 2018 - 19:01

Na AC sem šel žal le nekaj kilometrov tako, da to nisem testiral. Na moji dnevni vožnji v službo in nazaj si pa upam staviti, da bi imel 250 km vožnje med filanjem. Regeneracija v mestu pa tudi malo pomaga (spustiš gas in dobesedno ne rabiš zavirati saj regeneracija zavira zelo močno. Dobesedno nisem našel nobene slabe lastnosti kar se tiče vožnje v primerjavi s klasičnimi gorivi. Kvečjemu so pospeški bolj zabavni kot pri povprečnih avtih (150 konjev, 320 Nm navora, ki je na voljo takoj).

Jaz sem ga tud vozil, ampak le ene 150km. Največji minus, ki je zelo nadležen je tisto padanje procentov polnosti baterije. To gre praktično tako hitro, da moraš v glavi skos preračunavat a bo dovolj do cilja in nazaj al bi blo boljš klimo pa radio ugasnt pa mogoče samo 80km/h po avtocesti. Stresno, če se mene vpraša. Ko bo domet električarjev vsaj tam okoli 500km pa verjetno res ne bomo rabil drugega avta.

#247 Odsoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
  • 11809 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 07 September 2018 - 09:07

Jaz sem ga tud vozil, ampak le ene 150km. Največji minus, ki je zelo nadležen je tisto padanje procentov polnosti baterije. To gre praktično tako hitro, da moraš v glavi skos preračunavat a bo dovolj do cilja in nazaj al bi blo boljš klimo pa radio ugasnt pa mogoče samo 80km/h po avtocesti. Stresno, če se mene vpraša. Ko bo domet električarjev vsaj tam okoli 500km pa verjetno res ne bomo rabil drugega avta.

Jah do kakega Bleda in nazaj pa kako stanje v koloni, zna biti pa jeba. Kot sem napisal, za ene 30km do službe, za kot mestni avto je pa fajn. Ne razumem pa uno o preračunavanju v glavi, kak domet imaš. Saj ti tudi sam preračunava in kaže domet.

#248 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 3337 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Mirai
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 September 2018 - 09:16

Ja avto ne ve kam ti greš. Verjetno je to mislil. In to ali boš prišel do točke B je neke vrste preračunavanje.

• uporabniku Boss je všeč

#249 Odsoten   AmpeR

AmpeR

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5804
  • 678 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX-5 CD175 revolution 4x4
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 September 2018 - 09:51

Danes sem srečal cel konvoj el avtomobilov skozi Planino proti Postojni.

#250 Odsoten   AmpeR

AmpeR

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5804
  • 678 Sporočil:
  • Model avtomobila: CX-5 CD175 revolution 4x4
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 07 September 2018 - 13:45

Pa sem jih našel. Ma brez mojega dizelaša pa ne gre...

Pripete datoteke

#251 Odsoten   323 BA

323 BA

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5919
  • 259 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 G175 2013 SW Attraction

Objavljeno: 07 September 2018 - 14:40

Ti očitno z dizlom skrbiš za to, da imajo štrom, hehe :)

• uporabniku Z M A J je všeč

#252 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • 21555 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 07 September 2018 - 23:12

Jah do kakega Bleda in nazaj pa kako stanje v koloni, zna biti pa jeba. Kot sem napisal, za ene 30km do službe, za kot mestni avto je pa fajn. Ne razumem pa uno o preračunavanju v glavi, kak domet imaš. Saj ti tudi sam preračunava in kaže domet.

Spektr je zadel kaj sem mislil. Avto ti samo kaže predviden domet ti pa moraš nato v glavi ugotovit kolk km je do željene destinacije in nazaj, pa da imaš nato še par opravkov v mestu in vse skupaj je izredno težko si določit koliko bo celotna dolžina poti. Razen, da si pred odhodom vzameš 20-15 minut časa, predelaš vse poti si daš še vsaj 20% rezerve za nepredvidene dogodke in gneče v prometu itd. Zame je to pač dodaten stres, ki ga res ne rabim. Je pa tako kot praviš, za službo in nazaj, brez nekih dodatnih daljših poti pa je idealen.

#253 Odsoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
  • 11809 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 08 September 2018 - 08:40

Spektr je zadel kaj sem mislil. Avto ti samo kaže predviden domet ti pa moraš nato v glavi ugotovit kolk km je do željene destinacije in nazaj, pa da imaš nato še par opravkov v mestu in vse skupaj je izredno težko si določit koliko bo celotna dolžina poti. Razen, da si pred odhodom vzameš 20-15 minut časa, predelaš vse poti si daš še vsaj 20% rezerve za nepredvidene dogodke in gneče v prometu itd. Zame je to pač dodaten stres, ki ga res ne rabim. Je pa tako kot praviš, za službo in nazaj, brez nekih dodatnih daljših poti pa je idealen.

Ok razumem. Ampak ja, saj sem napisal, da zaenkrat so to mestni avtočki. Kdor ga kupi zato, da se bo fural 100km v eno smer in študiral a bo vroče, a bo kolona itd je zgrešil nakup še bolj kot uni, ki imajo dizla za 3 km do službe.  :lol: 
​Čeprav, če rabiš 15 minut časa, da izračunaš do kam greš, koliko kilometrov boš naredil itd, potem si že kar kompliciraš življenje.  :P Ker ČE bi ga imel jaz bi itak doma imel večino časa priklopljenega na polnilcu, in mi je potem vseeno kje vse se bom v Ljubljani fural (do tja imam pa 30km). Če bo nekdo iz Celja šel v Ljubljano v BTC, na Rudnik, pa še sem in tja se cincal, pa itak že sam malo izziva. Ker un zemljevid s polnilci je itak tako-tako. Ne kaže a je kdo priklopljen (pa tudi če bi kazal da je prazen ni nobene garancije, da ne bo kdo 2 minuti pred teboj tam). Konkreten primer, eko frajer reče, da bo brez emisij peljal v Ljubljano v center, spotoma nafilal avto in s tem izredno osveščenem dejanjem naredil nekaj dobrega za okolje. No po pol ure iskanja praznega polnilnega mesta je parkiral kar nekam, medtem ko bi sopotnik svojega bencinarja že zdavnaj parkiral in bi že pili kavico. 

• uporabniku Boss je všeč

#254 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • 2149 Sporočil:

Objavljeno: 08 September 2018 - 09:21

Pred davnimi leti smo imeli službeno lado nivo z dometom 200 km.

Nedelja zelo zgodaj zjutraj na poti z morja preko mejnega prehoda Metlika. Zadnja delujoča črpalka nekje na hrvaši avtocesti, prva delujoča v Slo pa 20km pred Ljubljano. Je bilo potrebno preračunavat.

#255 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
    • ID uporabnika: 10
  • 6754 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 08 September 2018 - 11:07

Pred davnimi leti smo imeli službeno lado nivo z dometom 200 km.

Nedelja zelo zgodaj zjutraj na poti z morja preko mejnega prehoda Metlika. Zadnja delujoča črpalka nekje na hrvaši avtocesti, prva delujoča v Slo pa 20km pred Ljubljano. Je bilo potrebno preračunavat.

Samo Lada Niva je bila bencinar.... ki ga lahko napolnis tako, da orineses gorivo v kantici in ga v dveh minutah nafilas... pri elektricarju pa je polnjenje dokaj dolgotrajen postopek... na hitrih polnilnicah je hitro vsaj pol ure... na navadnih pa se precej dlje... Poleg tega je recimo potrebno imeti polno denarnico nekih kartic za polnilnice, ker se vedno niso naredili nekega enotnega standarda za placevanje oz. altivacijo polnjenja... nekatere so sicer tudi brez tega... ali pa je tako, da moras avto nekje parkirat, stopit na drug konec nakupovalnega centra do informacij po kljuc ali kartico,,, in spet nazaj do avta, da ga priklopis... Sicer se scasoma navadis... ce pa si le priloznostni uporabnik, pa to lahko predstavlja kar problem..,
  • Boss in Symon je všeč

#256 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • 21555 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 08 September 2018 - 17:45

Čeprav, če rabiš 15 minut časa, da izračunaš do kam greš, koliko kilometrov boš naredil itd, potem si že kar kompliciraš življenje.  :P

Zdaj si ga ne, ampak z EV-jem s skromnim dometom in kompliciranim polnjenjem pa bi si ga. Sej pravim, že moja prva izkušnja z EV-jem je bila taka. Avta ne poznaš, veš približnp kaj vse še moreš prevozit, tisti procenti pa padajo strahovito hitro... not fun. :jezicek:

#257 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • 2149 Sporočil:

Objavljeno: 08 September 2018 - 22:28

To bo vse nekoč povezano v skupen informacijski sistem. Ti boš samo sporočil na katero polnilno mesto si namenjen in čez koliko časa predvidoma boš tam, info sistem ti bo pa sporočil kateri v čakalni vrsti si. :hudicek:

#258 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
    • ID uporabnika: 399
  • 8243 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 08 September 2018 - 22:42

To bo vse nekoč povezano v skupen informacijski sistem. Ti boš samo sporočil na katero polnilno mesto si namenjen in čez koliko časa predvidoma boš tam, info sistem ti bo pa sporočil kateri v čakalni vrsti si. :hudicek:

In pol se boš zbudu. Te električne kosilnice so vse skupaj en drek.
Elektrika je dobra edino za viličarje. Če se baraka ustavi, ni škode. Ga pač porineš do polnilca in je mir.Vse drugo po cestah je loterija.Upam,da ne bom doživel, da bi moral vozit te brivnike namesto avtov.

#259 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Super Ricer

• Člani
  • 2149 Sporočil:

Objavljeno: 08 September 2018 - 22:55

Te električne kosilnice so vse skupaj en drek.

To pa nouš govoru. Imam eno Stigo akumulatorsko 80 voltno. Plunu zanjo 640 ojrov pa kosi mnogo bolje kot prejšnja bencinska ki je nekoč (preračunano) koštala sedanjega jurja ojrov.

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov