Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

ja to pa je eko, sam eko-katastrofa ne eko-varcevanje. meni ni jasno kam rijejo s temi e avti ce vec kot ocutno nimamo osnovnih pogjev za varno in varcno delovanje, nimamo ne elektricne infrastrukture ki bi zdrzala polnjenje za vse prebivalce, nimqamo ne uredbe kaj v primeru samovziga... nic, ampak ne, mi skacemo notri z glavo naprej xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, poglej fosilna goriva. V tem primeru, je avto po?akal oz. po?ar, da sta potnika vsaj stopila z vozila. ?ele potem se je ogenj raz?iril. pa ?e to bolj kot ne spredaj :)

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-kronika/dvajsetletnika-sta-imela-vec-srece-kot-pameti-izstopila-sta-zadnji-trenutek-338825

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ICE avto ob nesre?i zagori je silno silno redko. Elektri?ni pa takoj, ko se celice po?kodujejo, kar je lahko zelo hitro, sploh pri prevra?anju. Sploh si ne upam predstavljati, da ima? ob karambolu roki al pa nogi zlomljeni avto bo pa zagorel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes mi je pa dalo misliti.

 

Imeli smo za iti v okolico Celja. Deset potnikov. Pa smo sklenili, da peljem jaz z na?o Mazdo 5 in nekdo z e-golfom. V Mazdo se nas bo "zbasalo" ?est, v e-golfa pa ?tirje. Pa je voznik e-golfa omenil, da je to ?e kar na meji dosega in da bomo malo bolj umirjeno vozili, da mu ne bi zmanjkalo...

 

In smo se odpravili. ?tart iz Solkana, nekaj kilometrov mestne in izvenmestne vo?nje, nato pa avtocesta ve?inoma okoli 100 km/h, edino  pri prehitevanju tovornjakov smo dosegli vratolomnih 110 km/h. Mimo Postojne, Logatca, Ljubljane, skozi Trojane pa do Celja. Nekajkrat me je ?e imelo, da bi ga za?el porivati, sploh pri prehitevanju. Pa tudi sicer bi gotovo odpeljal naprej, ?e bi bil v mojem avtu vsaj eden, ki bi vedel, kje v okolici Celja je cilj. 

 

Po 210 km smo pri?li na cilj. In mo?akar takoj kabel in na vti?nico. In to mi je dalo misliti.

 

Dobro, zdaj bom primerjal hru?ke in krompir, ampak bolj?ega nimam. Torej, imamo najnovej?o nem?ko tehnologijo v pet-sede?ni "limuzini" in deset let staro tehnologijo v sedemsede?nem enoprostorcu. Zra?ni upor je gotovo pri enoprostorcu ve?ji, poleg tega sem imel dva potnika ve? kot "?tromar". Pri enakem na?inu vo?nje sem imel porabo 4,4 l/100 km (po ra?unalniku v avtu). Glede na ceno nafte 1,257 ? na liter, sem za 100 km poti porabil 5,53?. Bi bilo zanimivo primerjati porabo novega dizelskega golfa pri enakem na?inu vo?nje. Sicer ne vem, koliko je pla?al lastnik e-golfa za elektriko, ampak kadarkoli sem gledal kak?no koli reklamo za e-avto, so povsod omenjali, da ima avto na fosilna goriva porabo okoli 8? na 100 km in da je elektrika pa skoraj zastonj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes mi je pa dalo misliti.

 

Imeli smo za iti v okolico Celja. Deset potnikov. Pa smo sklenili, da peljem jaz z na?o Mazdo 5 in nekdo z e-golfom. V Mazdo se nas bo "zbasalo" ?est, v e-golfa pa ?tirje. Pa je voznik e-golfa omenil, da je to ?e kar na meji dosega in da bomo malo bolj umirjeno vozili, da mu ne bi zmanjkalo...

 

In smo se odpravili. ?tart iz Solkana, nekaj kilometrov mestne in izvenmestne vo?nje, nato pa avtocesta ve?inoma okoli 100 km/h, edino pri prehitevanju tovornjakov smo dosegli vratolomnih 110 km/h. Mimo Postojne, Logatca, Ljubljane, skozi Trojane pa do Celja. Nekajkrat me je ?e imelo, da bi ga za?el porivati, sploh pri prehitevanju. Pa tudi sicer bi gotovo odpeljal naprej, ?e bi bil v mojem avtu vsaj eden, ki bi vedel, kje v okolici Celja je cilj.

 

Po 210 km smo pri?li na cilj. In mo?akar takoj kabel in na vti?nico. In to mi je dalo misliti.

 

Dobro, zdaj bom primerjal hru?ke in krompir, ampak bolj?ega nimam. Torej, imamo najnovej?o nem?ko tehnologijo v pet-sede?ni "limuzini" in sedet let staro tehnologijo v sedemsede?nem enoprostorcu. Zra?ni upor je gotovo pri enoprostorcu ve?ji, poleg tega sem imel dva potnika ve? kot "?tromar". Pri enakem na?inu vo?nje sem imel porabo 4,4 l/100 km (po ra?unalniku v avtu). Glede na ceno nafte 1,257 ? na liter, sem za 100 km poti porabil 5,53?. Bi bilo zanimivo primerjati porabo novega dizelskega golfa pri enakem na?inu vo?nje. Sicer ne vem, koliko je pla?al lastnik e-golfa za elektriko, ampak kadarkoli sem gledal kak?no koli reklamo za e-avto, so povsod omenjali, da ima avto na fosilna goriva porabo okoli 8? na 100 km in da je elektrika pa skoraj zastonj...

To je to, ni kaj dodat.....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Po?asi se spra?ujem, ?e sem malo mazohista, ker vztrajam v Sloveniji...

 

https://www.zurnal24.si/pod-streho/varcna-hisa/napovedujejo-nam-najdrazjo-elektriko-v-evropi-339733

 

Mah, kaj v Sloveniji, v Evropi...

Kaj nam dela greta...in na?i vrli politiki. Baje, da se razmi?lja gradnja ?e dveh termoelektrarn. Vetrne ne pridejo v po?tev, ker na?i pti?i ne vidijo propelerjev. Baje, da bomo zbirali zama?ke za jim nabaviti posebna o?ala.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja in zakaj govorim o ekoterorizmu? Tole je samo kon?ni rezultat, ker kopja se bodo lomila na na?ih hrbtih, ?e bomo samo kimali in sprejemali idiotske odlo?itve.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha, en je v komentarjih napisal "cestne kombajne" oziroma SUV-e.

 

Druga?e pa ni? novega, koliko ?asa ?e to trobimo tudi tukaj po forumih, ampak ne folk so pa? ovce, ki jih enkrat ?enejo v ?redi neki kvazi okoljevarstveniki v slu?bi nove razdelitve kapitala, na drugi pa trendi oziroma bolje re?eno falusna razmi?ljanja tipa "bigger is better". Kdaj bodo za?eli razmi?ljati s svojo glavo? Verjetno nikoli, tako je pa samo ?e vpra?anje ?asa, ko tudi elektri?ni avti ne bodo ve? sprejemljivi in se bo elektrika drasti?no podra?ila in sanje o poceni transportu se bodo sesule kot hi?ica iz kart.

 

Druga?e je pa ravno leto 2020 najbolj nefer saj se bo gledalo na celotno floto minus 5% najbolj umazanih. To pomeni od najbolj ?istega, do najbolj umazanega se bodo podra?ili enako. NAslednje leto bo pa odvisno od modela. Se pravi bolj bo avto var?en manj bo kazni ali je pa celo ne bo in seveda kontra... potem pa pa? samo po na?elu "ko voli nek izvoli".

 

Najbolj sme?no in ob enem najbolj tragi?no pri tej zgodbi je pa to, da je merilo CO2, ki je od vseh plinov ?e najmanj problemati?en in dejasnko ne vpliva na ni?, ?e najmanj pa na tako imenovano globalno segrevanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fake news... elektri?ni so pa res najbolj nenevarni in ne?kodljivi.

 

Me zanima a bodo kmalu imeli prepoved vo?nje v podzemske gara?e tako kot zaplinjeni. Nevarnost katastrofe je namre? tukaj bolj mogo?a kot pa pri vozilih na plin.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej, kako to gasit... take gore?e baterije mora? dobesedno utopit v vodi, da zale?e. To je pa tolk porabe vode, da je bolje pustit naj zgorijo do konca. Se pa Greta ogreva za idejo cestnih jadrnic, ki bodo ?isto ekolo?ke, sam pihat bo moralo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Haha, seveda ja... ?e bi bencinar zagorel bi mogo?e ?e verjel, ker se vnamejo hlapi ?e recimo kje pu??a in je kratek stik. Da bo? pa dizla zakuril se pa rabi? res oreng potrudit ampak, ko pa 1x zagori, gori pa pol oreng. Je pa seveda logi?no, saj je potrebno demonizirat ICE avtomobile, ?e posebej dizle in bohnedej pokazat s prstom na elektri?ne pa ?eprav vsi vemo, kako zgleda, ko baterija zagori.

 

Sej tud Samsung Note 7 ni mel notri baterij ampak je deloval na dizel zato je pa zagorel al pa eksplodiral.  :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj se ne bi mogel vzgati dizel kar tako? Saj lahko se je tudi zaradi okvare na elektricni napeljavi vzgal... 

 

Takole je zagorel parkiran Mini pred kratkim v Ljubljani ... in se celo sam premaknil in trcil v druga parkirana vozila  >> https://www.facebook.com/skskJB/videos/2604284683000857/ ... OK verjetno ni dizel... ni pa tudi elektricni :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sem pri?akoval da bojo na?li enga zgorelega, za vse je kriv D-I-E-S-E-L, tule je pa res te?ko fake rezultate objavit, k je 100 auto zagorelo. Pa? grejo po vrsti: elektri?ni -ne, elektri?ni - ne, u tale ni elektri?ni, aja sam je bencin - tut ne, elektri?ni - ne, o ka pa tale? ja ta pa je, diezel, ta je zagorel prvi :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.