Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Jaz pa mislim, da se bo trg pa? razdelil med bencinarje, dizle in elektri?arje. Tako kot so v?asih dizle kupovali ljudje za dalj?e relacije (dokler jih niso prodajalci sforsirali do te mere, da so jih kupovali ?e ljudje za Cliote s katerimi so delali par kilometrov na leto) bojo po?asi ljudje ugotovili, da so uporabni predvsem za mestne vo?nje. Novi turbo bencinarji imajo ?e nekaj ?ivljenja pred seboj. Zanimiva je pa tale raziskava o dizlih:
https://siol.net/avtomoto/novice/studija-ki-blati-dizle-ima-lahko-presenetljiv-preobrat-516634

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajmo poizkusit predvidet za neko dalj?e obdobje kaj bomo vozili v prihodnje. Recimo ?ez 30 - 40 let. Prepri?an sem da se bom takrat vozil na elektri?ni pogon. Pa joystick bo namesto volana.

Za vas ne vem,jaz bom pa kje v starostnem domu ali pa kar doma ?e bom ?e na tem svetu.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje ne bo glavno prevozno sredstvo elektrika ampak kak vodik ali kaj novega. V trideset letih po ?el razvoj krepko naprej. Jaz zase vem, da bom vozil starodobnika, dizla, Mazdo in u?ival v vo?nji. Verjetno bo davek na greto, ki bo ?e v letih kakega tiso?aka na leto, pa vendarle. :) Gu?ti so gu?ti...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje ne bo glavno prevozno sredstvo elektrika ampak kak vodik ali kaj novega. V trideset letih po ?el razvoj krepko naprej. Jaz zase vem, da bom vozil starodobnika, dizla, Mazdo in u?ival v vo?nji. Verjetno bo davek na greto, ki bo ?e v letih kakega tiso?aka na leto, pa vendarle. :) Gu?ti so gu?ti...

?e ?e bo? takrat imel vozni?ko....po novem nebo ve? veljala avtomatsko do 80 leta ampak bo za 10let od 70 leta naprej pa z pregledi samo ?e 5 let...??.tak da upajmo da bomo takrat ?e sploh kaj vozili :zvizga:  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e bo? takrat imel vozni?ko....po novem nebo ve? veljala avtomatsko do 80 leta ampak bo za 10let od 70 leta naprej pa z pregledi samo ?e 5 let...??.tak da upajmo da bomo takrat ?e sploh kaj vozili :zvizga:  :zvizga:

Seveda bomo vozili. In tukaj je lepo predstavljeno, kaj bomo vozili ?ez nekaj desetletij.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel enkrat pred leti Zoe na testu za vikend... takrat se prva generacija ... Pa se mi na AC ni zdelo,d a bi z muko prisel do blokade, ki je postavljena pri 140 km/h ... Je pa res to softverska blokada, ker cez ni slo :) ... kot da bi stevec 140 km/h "zamrznili" :)

 

thumb_IMG_7138_1024-20151028-083903.png

Od 100km/h naprej ni pospe?ka nobenega in ma? res ob?utek, da je notri samo 45KM. Pol sem pa iz fore pritisnil gumb ECO pa smo ?li samo ?e 120km/h. Ohhh yeaa, the future is bright... samo, da ne bomo vsi oslepeli od te svetlobe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta film bi rad videl.

https://www.24ur.com/novice/tujina/od-leta-2036-v-veliki-britaniji-v-prodaji-le-se-elektricni-avtomobili.html

Razpadli bi ze v leru od tresljajev

Ne, namesto, da bi ?li iz Kp v Lj direktno, bi ?li mimogrede preko Avstrije in nazaj prek Mad?arske za isti denar, kot bi ?li z benzinarjev direktno. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je dosegljivo. Ko na polno za?tarta proizvodnja baterij ne bo problem izdelat zadosti avtov. Itak je namen s cest spravit vsaj nekaj prometa. Drugo je kako EKO bodo te baterije neko? kon?ale. Trenutno je recikla?a precej znanstvena fantastika sploh cenovno sprejemljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kamioni, letala, ladje, industrija, izdelava plastike in drugih dobrin, ?ivinoreja pa ne izpu??a C=2. Jebat je treba navaden folk saj tele ekoteroristi si samo to upajo. Daj da jih vidim, u?gite po kapitalu pa mi potem povejte, kako je, ?e boste pre?iveli seveda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se komu da ra?unati? Vedno se pudarja, kako imajo motorji na notranje izgorevanje slab izkoristek, ?e? da imajo EV 80%. Ampak elektrika pride iz naprimer termoelektrarne s 40% izkoristkom, zelena energija (vetrna in son?na) imajo ?e slab?e cifre, edino hidroelektrarne, ?e se ne motim imajo dober izkoristek. Ko prera?unamo vso to energijo (izkoristek, izgube..) iz elektrarne do avta mi deluje, da so ICE na bolj?em?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko piha veter  Nemci pla?ujejo za elektriko, ko je mirno pobirajo kdor kaj da, No v realnosti imajo pogodbe ampak kaj preve? se nih?e no?e vezat nanje. Ko posveti ?e sonce je imajo ?e med delovnikom preve?... Recimo danes. Prek vikenda pa je bil en bolj vetrovnihdni na vseh obmo?jih kjer imajo veterne.

Zadeva je live. Kje in kako dobiti arhiv nisem raziskoval.

https://www.electricitymap.org/?wind=false&solar=false&page=country&countryCode=DE&remote=true

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Elektri?ni o?itno niso tako zelo zeleni, kot jih prikazujejo...

 

In dizela?i o?itno niso tako zelo ?rni, kot jih prikazujejo...

 

https://www.zurnal24.si/avto/avto-nasveti/presenecenja-meritev-izpusnih-plinov-343706

 

Tesla 3 AVD je za dvema dizela?ema in pred prvim bencinarjem. Potem pa spet sledijo ?tirje dizela?i...

 

Dobro, da imamo kronanje virusa, da se Lu?ka in Greta lahko potuhneta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Električna vozila
  • 10 mesecev kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.