Skoči na vsebino

Mazda 6 2.0 diesel - poraba olja


Priporočeno sporočilo

Mazda 6, 2.0, diesel ima 115000 km. Vsi redni servisi so bili narejeni na uradnem servisu v predpisanih 1-letnih razmakih (cca na 15000 km). Zdaj sem opazil, da je v 10000 km, kolikor sem jih prevozil od zadnjega servisa motor porabil okoli 2 L olja, kar se mi zdi nenormalno. Ali ima se kdo podobne izkusnje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ka?e na iztro?ene bakrene podlo?ke injektorjev, ker ?e se ne motim so tam neki tak?ni simptomi.  :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi ?elel preve? svetovat na podro?ju, ki ga ne obvladam dobro. Naj ?e kak?en dizel ekspert pove, da nisem slu?ajno brcnil v temo, saj "dizelske teme" tega foruma bolj povr?no spremljam. Vem le to, da je pri dizlih Mazde6 1. generacije (GG oz. GY oznaka) te?ava ravno pri teh podlo?kah, ki predstavljajo zanemarljiv stro?ek in pa cedilu karterja, zaradi ?esar v nadaljevanju motor zariba, saj je sito oz. cedilo zama?eno in dejansko motor sploh ve? ne dobiva motornega olja, brez tega pa razumljivo ne more prav dolgo delovati.  :excl:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Pelko je danes potrdil, da gre v tem primeru najverjetneje za obrabljene bakrene podlo?ke, obenem je posumil, ?e nima ta 6-ka bistveno ve? prevo?enih kot 115.000km

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

obenem je posumil, ?e nima ta 6-ka bistveno ve? prevo?enih kot 115.000km

Moja ?estka ima 300 000 km in kuri olja 0. In to vse od menjave podlo?k pred leti.

 

Tvoj problem je ta, da ti bo ma?ina ribnla ?e ne ukrepa? takoj. (upam, da si ?e odpeljal k mehankarju). Pokurjeno olje naredi v karterju ajmoht ki ti zama?i cedilo. Ne vem to?no ali najprej ma?ina ribne ali najprej oljna ?rpalka pa takoj potem ma?ina.

 

Obvezno karter odpret, pa o?istit cedilo. Poleg menjave podlo?k seveda.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Pelko je danes potrdil, da gre v tem primeru najverjetneje za obrabljene bakrene podlo?ke, obenem je posumil, ?e nima ta 6-ka bistveno ve? prevo?enih kot 115.000km

na podlagi ?esa???? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje hvala za odgovore. V petek gre Mazda k mehaniku. Vas obvestim o diagnozi.

Ne vem kje si do sedaj delal redne servise, ampak ?e ti tam do sedaj ?e niso zamenjali podlo?k in o?istili cedila, pomeni, da o Mazdah nimajo pojma in bi bilo priporo?ljivo menjat servis.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zivjo,

 

Avto je bil pri mehaniku. Ni? ne izgleda narobe: kompresija je OK, dima ni v izpuhu, vle?e normalno.

Najbolj verjetno se v mojem primeru olje izgublja pri mazanju turbopuhala. Zakaj tako mislim. Pred ?asom mi je malo kapljalo iz preluknjanega intercoolerja. To olje prinese zrak s seboj iz turbopuhala. Po zamenjavi intercoolerja je olje seveda prenehalo kapljati na tla. Sedaj gre mirno z zrakom naprej in zgori v valjih. ?e ocenim, koliko olja se je nakapljalo iz intercoolerja v vsem ?asu, ko je pu??al, se to kar dobro ujema s porabo, ki sem jo opazil. Pri predhodni oceni porabe sem se lahko tudi zmotil, ker nisem bil pozoren, koliko olja je bilo nalitega v motor pri zadnjem rednem servisu.

 

Ker je vse skupaj samo ocena, sem se odlo?il, da bom podrobno spremljal porabo olja naslednjih nekaj 1000 km. Potem vas ponovno obvestim o dogajanju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo,

 

Avto je bil pri mehaniku. Ni? ne izgleda narobe: kompresija je OK, dima ni v izpuhu, vle?e normalno.

Najbolj verjetno se v mojem primeru olje izgublja pri mazanju turbopuhala. Zakaj tako mislim. Pred ?asom mi je malo kapljalo iz preluknjanega intercoolerja. To olje prinese zrak s seboj iz turbopuhala. Po zamenjavi intercoolerja je olje seveda prenehalo kapljati na tla. Sedaj gre mirno z zrakom naprej in zgori v valjih. ?e ocenim, koliko olja se je nakapljalo iz intercoolerja v vsem ?asu, ko je pu??al, se to kar dobro ujema s porabo, ki sem jo opazil. Pri predhodni oceni porabe sem se lahko tudi zmotil, ker nisem bil pozoren, koliko olja je bilo nalitega v motor pri zadnjem rednem servisu.

 

Ker je vse skupaj samo ocena, sem se odlo?il, da bom podrobno spremljal porabo olja naslednjih nekaj 1000 km. Potem vas ponovno obvestim o dogajanju.

Dej ?im prej zamenjaj te podlo?ke (par deset evrov + delo), spucaj karter in bo? imel mir.

Mislim,da sem to prvi naredil na tem forumu par let nazaj in od takrat  je bil mir. Nekaj lastnikom ?ez v Italiji in tudi pri nas je zaribala ma?ina, ker tega niso naredili. Po tem so to redno menjavali na servisih (vsaj v Italiji pri nas ne vem).

Tisto iz  interkulerja pa ni olje. Meni tudi malo pu??a interkuler ampak ni? huj?ega.Tudi to so menjavali se mi zdi redno na poobla??enih servisih tudi pri nas.

 

?e link:http://www.mazda-si.net/topic/5928-opomnik/page-3?p=153976&do=findComment&comment=153976

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Ne vem kje si do sedaj delal redne servise, ampak ?e ti tam do sedaj ?e niso zamenjali podlo?k in o?istili cedila, pomeni, da o Mazdah nimajo pojma in bi bilo priporo?ljivo menjat servis.  

Koncni odgovor glede porabe olja za mojo Mazdo 6:

 

Kmalu po nasi debati na forumu se mi je temeljito zapacal DPF zaradi saj, ki so nastajale pri zgorevanj olja in treba je bilo na servis. Vzrok za porabo olja so bile dejansko podlozke injektorjev. Po zamenjavi podlozk ni vec nobene porabe olja.

 

Seveda sem vprasal, zakaj niso podlozk zamenjali na kaksnem od rednih servisov in zakaj v seznamu potrebnih del zamenjava teh podlozk sploh ni zahtevana. Odgovorili so, da so potrebo po redni zamenjavi podlozk na cca 60000 km ugotovili sele kasneje. No ta odgovor je milo receno ?uden, ker je moja Mazda 6 ena zadnjih (konec leta 2007) iz svoje generacije, ki so jo izdelovali od leta 2002.

 

Vsem lastnikom Mazde 6 generacije 2002-2008 torej svetujem, da redno (na cca 60000 km) menjajo cenene podlo?ke in se s tem izognejo ve?jim stro?kom (injektorji, DPF, olje,...).

 

Lep pozdrav!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koncni odgovor glede porabe olja za mojo Mazdo 6:

 

Kmalu po nasi debati na forumu se mi je temeljito zapacal DPF zaradi saj, ki so nastajale pri zgorevanj olja in treba je bilo na servis. Vzrok za porabo olja so bile dejansko podlozke injektorjev. Po zamenjavi podlozk ni vec nobene porabe olja.

 

Seveda sem vprasal, zakaj niso podlozk zamenjali na kaksnem od rednih servisov in zakaj v seznamu potrebnih del zamenjava teh podlozk sploh ni zahtevana. Odgovorili so, da so potrebo po redni zamenjavi podlozk na cca 60000 km ugotovili sele kasneje. No ta odgovor je milo receno ?uden, ker je moja Mazda 6 ena zadnjih (konec leta 2007) iz svoje generacije, ki so jo izdelovali od leta 2002.

 

Vsem lastnikom Mazde 6 generacije 2002-2008 torej svetujem, da redno (na cca 60000 km) menjajo cenene podlo?ke in se s tem izognejo ve?jim stro?kom (injektorji, DPF, olje,...).

 

Lep pozdrav!

Temu stro?ku se da tudi druga?e izognit. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In pol ko potegne? ?rto, je benz sprotni stro?ek ve?ji, ampak ?e te dizel jebe vs po spisku, si na koncu na istem, ?e pa dizl dela pa je cnej.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.