Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Zato ker nekateri gledajo zgolj na porabo, nekateri pa predvsem u?ivajo v vo?nji. Bistvena razlika.

Seveda poleg 1532 ostalih variabl, ki vplivajo na porabo.

Tako pa? je.

Ne sekiraj se in vozi :)

 

Kako vam lahko avto tako malo kuri?

Meni mazda 3 2.0 bencinski motor pri 6000 prevo?enih km ?e nikoli ni padla pod 6.5 l/100 km, razen na poti od Celja do Vodic(HR). Giblje se od 6.9 do 7.3 L/100 km.

Dnevno sicer imam kraj?e relacije v slu?bo do 15km v eno stran same ravnine.

Prestavljam ga pri pribli?no 2500-3000 obrati in ga pretirano ne ti?im, je pa res da imam 18 colske felne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M6 145 meni v povpre?ju nikoli porabila ve? kot 7 8povpre?ja taknov so bil med 6,3 in 6,8, niti prva (2013), niti druga (2016). AC praviloma tempomat na 130, redko na 120, z ob?asnimi preizkusi top speeda oz. 4. do redline (200 km/h) in nekajkrat tedensko do rde?ega polja v 2 in 3. prestavi ob ogretem motorju, kar precej hitrih cest s 100 ali 110 km/h in precej mestne vo?nje (mrzel motor do vrtca 1 km, ugasnit, nato 4 km do slu?be in popoldan enako).

 

Sam pred tem ?e nisem imel bencinarja, ki bi porabil tako malo. Morda pomembno: gume sem imel vedno napumpane na 2,6, pa ne zaradi porabe, ampak zaradi boj?ega ob?utka na volanu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako vam lahko avto tako malo kuri?

Meni mazda 3 2.0 bencinski motor pri 6000 prevo?enih km ?e nikoli ni padla pod 6.5 l/100 km, razen na poti od Celja do Vodic(HR). Giblje se od 6.9 do 7.3 L/100 km.

Dnevno sicer imam kraj?e relacije v slu?bo do 15km v eno stran same ravnine.

Prestavljam ga pri pribli?no 2500-3000 obrati in ga pretirano ne ti?im, je pa res da imam 18 colske felne.

 

 

Jest delam dnevno >100km od tega je 90% avtoceste, imam tempomat na 130, pa mi ni problem tudi vec peljat ce je treba. Povprecna poraba je pa 6.5

Ne skrbet, tudi tebi bo padla, na zacetku sem jest tudi imel okrog 7 porabo, pa je pol po nekih 8000km padla na 6.5

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni pije nekje do 6.5 me?ano (18 colske,zimske 16 vsaj 0,3 do 0,5 manj) pa ga ravno ne ?param, ga pa tudi skos ne ti?im :) ...v glavnem sem med hitrimi...enako po AC nekje 135 tempomat, veliko se pa peljem nekje 145-150...poraba cca. 6.8 do Lj naprimer...super zadovoljen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni pije nekje do 6.5 me?ano (18 colske,zimske 16 vsaj 0,3 do 0,5 manj) pa ga ravno ne ?param, ga pa tudi skos ne ti?im :) ...v glavnem sem med hitrimi...enako po AC nekje 135 tempomat, veliko se pa peljem nekje 145-150...poraba cca. 6.8 do Lj naprimer...super zadovoljen

To je ?isto realno kot si napisal,6.porabe je bila na dolge relacije,ker sem delal po 100 in ve? kilometrov skupaj. Druga?e pa mo pije nekje 6,5,?ez 7 ?e nikoli nisem pri?el,ampak ve?ina 6,5.imam pa komaj7500kil.ker se bolj malo vozim s tem avtom. Lp

Po moje vsaka pije isto samo od na?ina vo?nje in pogojev je odvisno koliko komu pije. V vsakem primeru je to malo za tak avto. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj nih?e ne dvomi, vzorec je menda dovolj velik in reprezentativen (10.000 kilometrov vnosov in ve?): https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/27-Mazda/250-3.html?fueltype=2&constyear_s=2013&constyear_e=2017&power_s=120&power_e=120&minkm=10000&gearing=1&powerunit=2

 

Ampak dizel bojda porabi vsaj 2 litra manj, ?e ne celo 4. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni za bencin Sky motorje malo druga?no olje

 

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-mazda-motorno-olje-dexelia-supra-0w20-1l

 

Kaj ti pi?e v knjigici?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Double check pred servisom.

Je to pravo olje za Mazdo3 G120 bencinc?https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-mazda-motorno-olje-dexelia-ultra-5w30-1l

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Olje je pravo za bencinca,za dizla pa je tisto z oznako DPF poleg 5-30w. Na sliki je ?e stara embala?a,nona izgleda kot pri mazdamanu samo da je napis 5-30w in zelena etiketa.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, morem res pogledat ?e v servisno knjigo ?e kaj pi?e. Na ponudbah za servis so mi napisali ULTRA 5W30 olje...

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Kako si kaj zadovoljen z avtom i na koliko ima? servis,si dobil predra?un za servis ?e ni skrivnost?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje je pravo za bencinca,za dizla pa je tisto z oznako DPF poleg 5-30w. Na sliki je ?e stara embala?a,nona izgleda kot pri mazdamanu samo da je napis 5-30w in zelena etiketa.

Hvala :-)

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako si kaj zadovoljen z avtom i na koliko ima? servis,si dobil predra?un za servis ?e ni skrivnost?

Kar se vo?nje in ostalega ti?e je avto super.

 

Razen karoserije oz. laka ki se olu??i ?e samo ko z gara?e zapelje?.

Sploh me ?udi ker sem vsega skupej nardil manj od 200 km po avtocesti v 2 letih...

Snega skorej nimamo in ceste se redko posipajo.

 

In rokonaslon mi gre na k.... ker se je pena stisnila in ?utim luknjo ko naslonim roko.

 

Druga?e pa drugi servis, cca 180 eur z DDV, brez olja seveda. Plus ra?unajo neki ekolo?ke takse ?e prnesem svoje olje. Z oljem pa so cene nekje okoli 270 eur.

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se vo?nje in ostalega ti?e je avto super.

 

Razen karoserije oz. laka ki se olu??i ?e samo ko z gara?e zapelje?.

Sploh me ?udi ker sem vsega skupej nardil manj od 200 km po avtocesti v 2 letih...

Snega skorej nimamo in ceste se redko posipajo.

 

In rokonaslon mi gre na k.... ker se je pena stisnila in ?utim luknjo ko naslonim roko.

 

Druga?e pa drugi servis, cca 180 eur z DDV, brez olja seveda. Plus ra?unajo neki ekolo?ke takse ?e prnesem svoje olje. Z oljem pa so cene nekje okoli 270 eur.

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Hvala za Info, mene ?e to ne moti ker imam komaj 8k. Barva je pri meni bp. Naslon je pa preve? nazaj in bi mel roko na roleti ?e bi ga uporabljal! Uporabljam ga samo pri delu z gumbi ob ro?ici. Pri novi M3 2019 je super naslon in slu?i namenu. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.zanima me kaj je potrebno servisirati.oz menjati pri cx5 2.2d na 12000km?

Do sedaj je bilo vse redno menjano na poob.servisu.avto je iz tujine prisel s 99.500.kam naj grem na servis na stajerskem?sedaj ima 103500km

Za enkrat zelo zadovoljen z mazdo..

Ce ima kdo kak nasvet bi bil zelo hvalezen.lp.

Popravek.na 120000km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.