Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Tako je, to je pravo original olje za Mazdo cx3 in 3 (bencin).

 

Danes prevzel avto iz prvega servisa - Interclass Ljubljana. Cena 117eur z mojim oljem + updatal softwer + oprali so (zunaj in znotraj) mi ?e avto, tako da sem zelo zadovoljen s servisom. Da o prijaznosti in ustre?ljivosti sploh ne govorim, ker so super :jupiii:

Lepo, tudi jaz sem za?el dolo?ene usluge koristiti pri njih in jih bom vedno bolj. Npr. za dolo?en originalni rezervni del so ?e drugi? ponudili dokaj ugodno ceno, v BTC-ju pa je bil del dra?ji in ?e povedali so, da pri tej ceni premalo zaslu?ijo. Pa sem v garanciji servisiral pri njih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Ker poznam Mazdo ?e veliko let (imel 323F in sedaj M6) vem, da je kar se ti?e predstavitve novih modelov (ne "face liftingov")zelo skrivnostna (kar meni sicer ni najbolj razumljivo, ker bi lahko ?e v pred najavi dobili potencialno veliko kupcev, ki se prav zaradi ?akanja kak?no bo novo vozilo, nato usmerijo na druge proizvajalce vozil). Vem tudi da je bila v Evropi letos ?e pred?asno predstavitev nove M3 za izbrance in tisti ki so bili povabljeni niso smeli imeti pri sebi nobenih aparatov za snemanje niti niso dobili tehni?nih podatkov. Ja bo pa zunanjost kot imam informacijo in kote je videti iz teaserja zelo identi?na Kai konceptu vsaj na zunaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam tele taktike ne razumem najbolje. Kaj skrivat, avto se v tako kratkem ?asu, do dejanskega za?etka prodaje, ne bo ve? oblikovno kaj dosti spreminjal, ?e sploh kaj. Tudi kopirat ne bo mogel nih?e saj je premalo ?asa se pa lahko zgubi marsikaterega kupca, ki bi lahko bil navdu?en in bi zato tudi po?akal nekaj mesecev, tako pa oddide drugam. Tudi, ?e mu ne bi bila v?e?, mu ne bi bila ne v predstavitvenem videu in ne v ?ivo ter je itak ne bi kupil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni!

Stari avto se je poslovil - kar grdo, ?alostno in nepri?akovano. Menjati sem ga sicer ?elel ?e 2 leti nazaj, vendar so bili drugi pomembnej?i izdatki, avto pa je kar delal. Sedaj pa je nujno. Po brskanju in osebnih preferencah se mi zdi, da dobim pri Mazdi 3 najve? za 18-19.000?. Morda se ji Hyundai i30 pribli?a, a moji ?eni ni v?e?. Ostala konkurenca je za moje pojme nora, kar se ti?e cen. Honda, Kia, Ford..Da VW in Seata niti ne omenjam, kjer je v 21. stoletju dopla?ilo alarm in naslon za roko. Poleg tega meni afera dieselgate nekaj pomeni - ampak oko sem moral vre?i tudi na njih. Pri Mazdi mi je v?e? atmosferski motor, dobre vozne lastnosti in dobra garancija. 

Torej zanima me slede?e. Kje servisirate svoje Mazde (kje so ?love?ki, prijazni) in kje ste kupili Mazdo (isti pogoji kot za servisiranje)? Se pa bo kupila Mazda 3 Takumi. Je navigacija ?e vedno za dopla?ilo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija je se vedno pri vseh Mazdinih modelih za doplacilo (izjema je MX-5 od opreme Takumi dalje in MX-5 RF od opreme Revolution dalje) ... pa alarm tudi kolikor vem, ni del serijske opreme :) ... Za navigacijo so tudi druge opcije, saj je ves hardver ze vgrajen... Pobrskaj malo po ostalih temah (recimo tukaj >> KLIK)

 

Jaz svojo Mazdo servisiram pri A-Cosmos v BTCju v Ljubljani ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot se enkrat ?e napisal,jaz sem jo vzel pri Selmar Celje(M3 G120Revolution)kot je na profilu. S prodajo v salonu bil zelo zadovoljen in tudi z ceno. Polna cena je bila 20,390+barva 600+prevoz 120=21,110.Zdilal sem se na19,500in gratis servis na 20000km(1 leto)Sedaj po 5 mesecih in koncu te serije trojke bi mogo?e ?lo ?e ni?je!Nikjer drugje jo nisem dobil za tak denar,sploh pa ne v BCTju,Mariboru in drugje.Servisa ?e nisem opravil,ampak pri trojki dve generacije nazaj sem bil zelo zadovoljen.Jaz bi tudi vzel Takumi ?e bi bila limuzina.Veliko za ta denar! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dober mesec nazaj tudi vzel 3ko Takumi, in sem pomoje zelo dobro izbral. Sem jest tud gledov Kio, pa Hyundai, pa Ford, ampak po udobju ne pride niti en od teh avtov blizu Mazdi. Navigacijo pa mors dokupit, ampak kt so ze rekl, se da na ebay dobit za 40 do 50e. Jest planiram zj kmal to kartico narocit.

Sem jo pa vzel pri Mocniku na Britofu pri Kranju, in sem bil zadovoljen s celotno uslugo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej zanima me slede?e. Kje servisirate svoje Mazde (kje so ?love?ki, prijazni) in kje ste kupili Mazdo (isti pogoji kot za servisiranje)? Se pa bo kupila Mazda 3 Takumi. Je navigacija ?e vedno za dopla?ilo?

 

 

Bo? moral pohiteti, ker lahko vpla?a? samo M3, ki so na zalogi, po naro?ilu ni? ve?, ker se ?aka nova M3. Kar se pa ti?e navigacije mislim,da imajo nove M6 z vi?jo opremo to ?e serijsko vgrajeno (navigacijski sistem - standardna oprema, ne vem pa ?e je tukaj vklju?ena tudi aplikacija).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

(navigacijski sistem - standardna oprema, ne vem pa ?e je tukaj vklju?ena tudi aplikacija).

 

 

Hardver je pri skoraj vseh ze vgrajen... razen pri tistih najnizjih paketih opreme (Emotion), ki niti nimajo touchscreena ... Doplacilo pa je za SD kartico ... >> https://www.mazda.si/assets/SI%20Cenik%20za%20stranke.pdf 

 

Je pa dostikrat tako, da namesto popusta ponudijo brezplacno se to kartico zraven ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa dostikrat tako, da namesto popusta ponudijo brezplacno se to kartico zraven ... 

A misli? da so servisi tudi ?e kreativni, pa naro?ijo kartico za 50?? :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni jasno kaj je fora, da ne mores dobit avtomatika z opremo revolution top.

 

Pocasi si ogledujem, da bi menjal in bi mel avtomatika in radarski tempomat. In to pri mazdi 3 nikakor ne mores dobit. Ni mi jasno zakaj je tako :|

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni jasno kaj je fora, da ne mores dobit avtomatika z opremo revolution top.

 

Pocasi si ogledujem, da bi menjal in bi mel avtomatika in radarski tempomat. In to pri mazdi 3 nikakor ne mores dobit. Ni mi jasno zakaj je tako :|

 

Tud jaz sem opazil, da se ne da. Pocakaj ?e slab mesec, da vidimo kaj bojo najavli za novo trojko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni jasno kaj je fora, da ne mores dobit avtomatika z opremo revolution top.

 

Pocasi si ogledujem, da bi menjal in bi mel avtomatika in radarski tempomat. In to pri mazdi 3 nikakor ne mores dobit. Ni mi jasno zakaj je tako :|

 

Ja, to da je ta konfiguracija zginila pri zadnjem faceliftu je resno bizarno (pa ?e pred tem je ni bilo na voljo z dizlom). Verjetno vas po novem silijo da kupite dra?jo ?estko?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 3 naro?ena. Komajda, res jih skorajda ni ve?. Kako imate re?eno s senzorji tlaka v pnevmatikah? To je moj prvi avto s tem sistemom. Rad bi imel jeklena zimska in letne na ALU. Imate original dodatne senzorje tlaka, kdor ima dvojni komplet? Ima to kak?en vpliv, saj je na internetu precej vrst teh senzorjev, od 25? do 60?/kom. Razmi?ljam sicer da bi jih naro?il kar na uradnem servisu - original?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 3 naro?ena. Komajda, res jih skorajda ni ve?. Kako imate re?eno s senzorji tlaka v pnevmatikah? To je moj prvi avto s tem sistemom. Rad bi imel jeklena zimska in letne na ALU. Imate original dodatne senzorje tlaka, kdor ima dvojni komplet? Ima to kak?en vpliv, saj je na internetu precej vrst teh senzorjev, od 25? do 60?/kom. Razmi?ljam sicer da bi jih naro?il kar na uradnem servisu - original?

 

Pri meni v navodilih pise da nima senzorjev za tlak na feltni oz. na ventilcku, ampak meri preko ABS senzorja, tako da ne rabis dodatnih senzorjev kupvat.

Kaksno si pa vzel?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse lastnike Mazde3 limuzina od letnika 2013 dalje... Dobro preglejte prtlja?na vrata, dele prtlja?nika pod zadnjim steklom,... na ve?ina "punktiranih" delov se po dveh, treh, ?tirih letih pojavi rja! Meni so pred dvema letoma pod garancijo sanirali del pod zadnjim steklom, v?eraj sem pa opazil rjo zraven lu?i za osvetljevanje zadnje tablice na dveh delih (avto letnik 2014)! 

?e slika:

post-7744-0-08403700-1541748598_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.