Skoči na vsebino

Nakup Mazda5


Yoko 35

Priporočeno sporočilo

Fantje pozdrav!

 

Ker bo ?as za menjavo avta, malo gledam po avto.net in sem si izbral nekaj favoritov: mogo?e kdo pozne zgodovino tele mazdice http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8206846&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD110 

 

ali pa morda tele: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7701540&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD110%20TX%20-%20NAREJEN%20VELIKI%20S...

 

Cena mi je sicer nekako visoka, vendar ?e sta res dobro ohranjeni, je vredno premisliti. 

 

Vnaprej hvala za va?e cenjeno mnenje!

 

pa lep dan!

 

Longlivmazdura :)


Ok, nekaj texta manjka... :huh:

 

 

....ali pa morda tele: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7701540&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%20CD110%20TX%20-%20NAREJEN%20VELIKI%20S...

 

Cena mi je sicer nekako visoka, vendar ?e sta res dobro ohranjeni, je vredno premisliti. 

 

Vnaprej hvala za va?e cenjeno mnenje!

 

pa lep dan!

 

Longlivmazdura  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
Avto je bil servisiran pri 100.000 km in je bil narejen VELIKI SERVI

ima pa 120k...pri 120k je druga?e veliki servis...

 

Sicer pa je bolje kot a pozna kdo...to da ima DSK, gre? na servis in ?e ga ima ni ni? skritega. Lahko re?e marsikdo ja je bilo narejen, ?e ni v DSK, samo obrni...in obratno bolje da ima kako prasko pa DSK vpise

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 
Avto je bil servisiran pri 100.000 km in je bil narejen VELIKI SERVI

ima pa 120k...pri 120k je druga?e veliki servis...

 

Sicer pa je bolje kot a pozna kdo...to da ima DSK, gre? na servis in ?e ga ima ni ni? skritega. Lahko re?e marsikdo ja je bilo narejen, ?e ni v DSK, samo obrni...in obratno bolje da ima kako prasko pa DSK vpise

 

 

 

Veliki servis je lahko tudi pri man j kilometrih, ce jih dela manj... Servis je na 20.000 km ali na 12 mesecev... kar prej pride ... Torej ce je recimo delal na leto le 10.000 km, lahko veliki servis pride ze na prevozenih 60.000 km ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdrav vsem.

 

v o?i mi je padla tale mazdica http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8742652&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.8i%20TX pa me zanima kak?na se vam zdi cena? Predraga glede na letnik?  ...do 9 jur?kov sem ?e pripravljen se?i, ve? pa verjetno ne...izjemoma, ?e bi bila res vrhunsko ohranjena.

 

hvala za va?a cenjena mnenja :)

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yoko, moje mnenje je, da bo tale Mazdica ?e lep cajt in brez te?av vozila po na?ih (bo?anskih) cestah. To govorim na podlagi izku?enj z bencinskimi Mazdinimi motorji (npr. moja 2.3i je imela cca. 351.000km, ko sem jo prodal) in poznam tudi kar nekaj lastnikov 1.8B motorjev pri Mazdi6 GG generacije, ki se zelo zadovoljno vozijo. Preveri le ?e, ?e ima realne kilometre, potem pa predvidevam, da jo lahko dobi? za 9.000 (mogo?e ?e za manj). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ej videt je dobra ...samo treba dobro pogledat pa malo se zapeljat.za moje pojme je bolj?a 2.0 ma?ina za mazdo5..glede mo?i in navora...govorim o lastnih izku?njah.tudi kot dru?inski avto je super..posebno ?e ste 4 ?lanska dru?ina. Lp ale?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, 2.0 je zakon, sam v peticah...jih ni veliko v SLO... Druga?e pa tudi ta dobro izgleda...

Stari res je...moja je edina taka na obali...LP ale?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore.

Smo 4-?lanska familija (za zdaj ?e :)) Trenutno si lastimo dizelsko 6-tico karavan, ki ima lep navor?ek...ki ga bo malo pogre?el...sam nima veze...po?asi se staramo in mislim, da bo tud teh 110 konji?ev z manj navora dovolj za moj adrenalin :)

 

Zanima pa me "bencinarka" predvsem zaradi tega, ker so vo?nje kraj?e in ne relacijske (morda 2-3 krat na teden 100km v kosu) pa stro?ki vzdr?evanja bencinarja so ob?utno ni?ji. No, bomo vidli kako bo s tem avtom. Bomo ?li preverit.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja stari poraba pri moji mazda5 2.0 benzin je 8-10 iit.odvisno tudi od noge  :D stem da imam jaz avto plin LPG  se pri?para malo  :prstgor: lp ale?  B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav! 

 

Shrek, hvala za predlog...bomo vidli... :)

 

V soboto smo ?li preverit eno 5, pa smo ugotovili, da ima 6-karvan nekako ve? prostora oz. je za nas bolje razporejen. Sedaj se jaz in moja lep?a polovica spet nekako spet nagiabava g 6-ici, in sicer mi je padla v o?i tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7843110&show=1&avto= 

 

Ima mogo?e kake izku?nje z nakupom avta pri ?panu? Kilometre lahko preverim na poobla??enicih al potrebuje? posebno dovoljenje?

 

hvala

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav! 

 

Shrek, hvala za predlog...bomo vidli... :)

 

V soboto smo ?li preverit eno 5, pa smo ugotovili, da ima 6-karvan nekako ve? prostora oz. je za nas bolje razporejen. Sedaj se jaz in moja lep?a polovica spet nekako spet nagiabava g 6-ici, in sicer mi je padla v o?i tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7843110&show=1&avto= 

 

Ima mogo?e kake izku?nje z nakupom avta pri ?panu? Kilometre lahko preverim na poobla??enicih al potrebuje? posebno dovoljenje?

 

hvala

LP

?e so otroci ?e majhni, so drsna vrata neprecenljiva...pi?em iz lastnih izku?enj...in dva lep?e in la?je sedita zadaj...

Je pa ta petica res lepa, pa vzdr?evanja ne rabi, ker ima motor verigo... Ta ?estica iz va?ega linka ima pa jermen in filter trdih delcev... Je za razmislit...zase pa vem, da nebi razmi?ljal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore.

Smo 4-?lanska familija (za zdaj ?e :)) Trenutno si lastimo dizelsko 6-tico karavan, ki ima lep navor?ek...ki ga bo malo pogre?el...sam nima veze...po?asi se staramo in mislim, da bo tud teh 110 konji?ev z manj navora dovolj za moj adrenalin :)

 

Zanima pa me "bencinarka" predvsem zaradi tega, ker so vo?nje kraj?e in ne relacijske (morda 2-3 krat na teden 100km v kosu) pa stro?ki vzdr?evanja bencinarja so ob?utno ni?ji. No, bomo vidli kako bo s tem avtom. Bomo ?li preverit.

 

Lp

Yo

 

eto bil sem lastnik mazde 5 CD143, ko smo imeli eno bebo, in sem sedaj lastnik Mazde 5 CD143 ko imamo 2 mulca + psa, Jaz ti bom takole rekel, ?e posebej glede na tvoj komentar o navoru. Mazda 5 ima 1600kg+, kar velik upor, in predvidevam da kupuje? avto tako kot jaz z namenom za familijo. Kaj hitro pride ?e kaka kljuka in prtlja?nik za kolesa, ker je avto visok in bicikle brez pru?ke ne more? dati gor/dol

 

CD110 - PRE?VOH in ?re ve? kot CD143, sem ga probal in sem mislil da ne dela turbina, in enako predvidevam (nisem ?e vozil) da je za tole kravo bencinar 116KM in tudi 140KM totalno pre?voh ma?ina. Verjetno ok, ko si sam, ampak ko so notri 4je, tovor, kako kolo (pri nas ?e truga) bo avto sedel in bo te?ko prehiteti, iti v klanec le?erno.

 

CD143 ima tudi 6 prestavo, kar je super za potovanja in 's te?kimi' pogoji mi ?re max 7 (ok, dal sem ven DPF), poprej pa do max 7,5 - realno pe? in po BC (ki je lagal in sem ga skalibriral)

 

Pa ?e to jaz imam na to ma?ino ?e powerbox, torej recimo 160KM, in je taman da ni treba preve?krat ?altat, je pa tudi 5. prestava pogosto na AC

 

Moj nasvet - dati jurja ve? - ker cene so danes ugodne tudi za to razli?ico, pa ti ne bo ?al

dodaten nasvet - drsna vrata ja, ampak 3. otrok samo tja do ene 9. leta ker ima 'dru?inski' avto v drugi vrsti zgolj zasilni zic, s stol?kom ?e gre.

 

Slivka ima enak avto z enako ma?ino in skorajda enake pogoje in lahko potrdi.

Sam sem zagovornik bencinarjev, a tale ladja je te?ka, 

ker so vo?nje kraj?e in ne relacijske (morda 2-3 krat na teden 100km v kosu) pa stro?ki vzdr?evanja bencinarja so ob?utno ni?ji. 

 

Vse je res, a ?e vedno je to 20.000km letno in za DPF dovolj - ?isti se kakih max 20km v kosu, CD110 pa ?re od 1L ve? kot CD143, preverjeno  :)

 

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?znamka=Mazda&model=Mazda5&modelID=&tip=katerikoli%20tip&znamka2=&model2=&tip2=katerikoli%20tip&znamka3=&model3=&tip3=katerikoli%20tip&cenaMin=0&cenaMax=999999&letnikMin=0&letnikMax=2090&bencin=202&zavore=&pogon=&klima=&servo=&lastnik=&servis=&automatic=0&starost2=999&star1=1&star2=1&star3=&star4=1&star5=&karambolirano=0&oblika=&oblika11=1&oblika12=1&oblika13=1&oblika14=1&oblika15=1&oblika16=1&oblika17=1&ccmMin=&ccmMax=&mocMin=&mocMax=&kmMin=0&kmMax=999999&kwMin=100&kwMax=999&motortakt=&motorvalji=&lokacija=0&izpis=&brezcene=1&sirina=&dolzina=&dolzinaMIN=&dolzinaMAX=&nosilnostMIN=&nosilnostMAX=&lezisc=&presek=&premer=&col=&vijakov=&vozilo=&plin=&prodajalec=2&estekla=&leder=&navi=&alufelge=&sibedah=&gretje=&tempomat=&centralno=&vlecna=&aklima=&SLOavto=&xenonke=&espsistem=&garage=&airbag=&najem=&hibrid=&garancija=0&barva=&broker=&checkall=1&showguarantee=&weltauto=&levjapriloznost=&G2=&toygar=&citroenselect=&sedezev=0&petzvezdic=&paketgarancije=0&topp=&EKO=&door=0&MEN=&VIN=&kategorija=&oglasrubrika=1&zaloga=1&presort=1&tipsort=ASC&stran=

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh Jures, hvala za iz?rpno poro?ilo! :)

 

tudi sam sem bil v dvomih, sedaj pa imam potrjeno, da se bom potem ognil bencinski 5-ki. ?e pa ?e pravite, da so stro?ki tam-tam, potem bomo kar ostali na dizela?u (predvsem zarad navora) :)

 

Sicer pa sva z ?eno enakega mnenja, da bova o?itno ostala kar na 6-ici karavan, ker nama je prostorska razporeditev bolj ugodna kot pri 5-ici. Ne vem, mogo?e, ker sva tako ?e sedaj navajena, al kaj jaz vem. :) Ko bo tretji (?e bo) otrok, bomo pa o tem takrat razmi?ljali, po vsej verjetnosti, pa bo najstarej?a imela ?e "jaha?" sede?, in kolikor sem probal, gre ravno prav notri. :) Kar zadeva pa prtljago, ?e zmanjka prostora (se mi ?e ni zgodilo :)), pa bo "truga" pela :)

 

Torej, M6 "ol'd'vej"! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in bi vas najprej lepo pozdravil vse skupaj. 

Na forum sem se registriral, ker se zanimam za nakup Mazde 5 in sem tukaj prebral ?e veliko koristnega.

 

Imam nekaj vpra?anj glede nakupa Mazde, ?e bi mi lahko pomagali:

- veliko sem bral o neenakomerni obrabi gum - ali se je ta napaka z zorenjem modela odpravila? ali se to lahko popravi samo z nastavitvijo optike?

- razcepljen sem med bencinarjem in dizlom - po eni strani je govora o nezanesljivosti dizlov in dragih servisih, po drugi pa o nizki mo?i in po?re?nosti bencinarjev. Dnevno delam cca. 20km v eno smer do slu?be, za vikend kratke vo?nje, ob?asno dolge (dopust, izlet...), poleg tega ra?unam da bo avto prvo leto vo?en na predvsem na kratke razdalje, saj ga bo imela doma ?ena na porodni?ki. Zato se bolj nagibam k bencinarju, skrbi me pa predvsem podhranjenost vozila - je res tako huda?

- kako je z avtoplinom v 1.8 motorju - s plinom je mo? motorja baje ?e ni?ja

- koliko kilometrov pribli?no avto zdr?i predno se za?nejo velike investicije (le?aji, podvozje, menjalnik, motor...)

- na kaj je treba biti posebej pozoren pri nakupu mazde5?

 

Kaj mislite o teh vozilih:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9146249&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.8i%20%20PLIN-SLOVENSKI-%207%20SED...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9103805&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.8i%20tx

 

Za vse odgovore in nasvete vam bom zelo hvale?en.

 

LP, Igor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.