Skoči na vsebino

Mazda 3 2014 (Coming & Leaving Home Modul)


sylver

Priporočeno sporočilo

Pozdrav :)

 

Zanima me, ali je kdo izmed vas vgradil modul za "Coming & Leaving home light"?

 

Namre? v osnovi nova Mazda 3 (od 2014 dalje) za EU trg nima te funkcije, je pa zelo uporabna ?e posebej zve?er, ko ugasne? avto in se oddaljuje? od njega - xenon lu?i lepo svetijo ?e kak?no minuto ali dve, dokler "varno" ne pride? do vrat od stanovanja recimo. Pri temu vozilu tega ni in pono?i dejansko ne vidim kam stopam (lu?a, luknja, kamen, razne smeti itd...).

 

Sicer mi ni povsem jasno, zakaj so to funkcijo ugasnili za EU trg, medtem ko jo v ZDA imajo, ampak pustimo sedaj "malenkosti". Ve?krat sem se ?e obrnil na Mazda support tako Slovenski kot Evropski in nih?e mi ni podal odgovora, zakaj je temu tako. Vsi pravijo, da se je uvoznik tako odlo?il  :ninja: 

 

Uporabnik Jest mi je ?e svetoval vgradnjo raznih modulov, ki se jih dobim na ebay-u recimo http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=COMING-HOME-MODUL-Mazda-3&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XCOMING+HOME+MODUL+Mazda+3&_nkw=COMING+HOME+MODUL+Mazda+3&_sacat=0

 

Sicer imajo ti moduli zelo kratek ?as delovanja (recimo enega sem na?el, ki ima najve? 45 sekund, ostali imajo vsi manj) - ampak O.K., bi pre?ivel tudi s tem.

 

Kaj menite ostali o temu?

 

Ti dve funkciji ZELO pogre?am, saj sem se na prej?njih vozilih navadil na to, da ko odklenem vozilo (na daljavo) se xenon lu?i pri?gejo in ko ugasnem vozilo xenon lu?i gorijo ?e nekaj ?asa.

 

Je postopek vgradnje zapleten in je potrebno celotno armaturko dol snet?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e pri teh iz primorske, ?as ti lahko spremenijo tudi na tebi ?eljenega.

 

http://www.tpe-elektronika.com/avtomobilska-elektronika-casovno-stikalo.php

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A prav xenon gori? A ni to mal obremenjujo?e za akumulator? Ponavadi gorijo kake meglenke ali kaj podobnega.

Pa xenon ima ponavadi manj?o porabo kot halogeneke

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni pri Volvotu: ko gre? iz avta (pomeni da si se od nekje pripeljal) gorijo kratke lu?i - Xenon, ko pa prihaja? k avtu pa na daljincu pritisne? tipko za lu?i in svetijo samo parkirne (pa pod zunanjimi ogledali je tudi lu?ka)

?as pa nastavlja? v meniju v avtu.

 

volvo_s80_pcc.jpg

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poklical sem tega iz primorske, vendar se oni ne ukvarjajo s tem.

 

Oni mi lahko samo modul prodajo, kateri omogo?a nastavitev do 60 sekund, kar je super :)

 

Potem mi pa ta modul recimo vgradi kak?en avtoelektri?ar.

 

Bom ?gajnarja poklical v BTC, on bo sigurno pravi naslov.

 

Ko uredim zadevo sporo?im rezultat, ?e bo morda ?e koga zanimalo :)

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

glede Coming/Leaving home:

v Nemciji je Mazda sama na solanjih za novo CX-5 izpostavila to "manjkajoco" oz. "nesmiselno" delovanje coming/leaving home. Obljubili so, da bodo to odpravili s Softwareupdate-om, ni pa zanekrat znan noben datum.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Prejel sem obvestilo, da je material dobavljiv in je vgradnja za Mazdo 3 mo?na.

 

CENA   146,40 + MONTA?A    0,7h  =  41,00 EUR

 

Torej okoli 200 EUR je stro?ek za enako funkcijo, katero imajo novej?i letniki enakega modela po "defaultu" vgrajeno :unsure:

 

Bil sem pripravljen dopla?ati za to "dodatno" opremo, ampak toliko pa spet ne :zvizga: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejel sem obvestilo, da je material dobavljiv in je vgradnja za Mazdo 3 mo?na.

 

CENA 146,40 + MONTA?A 0,7h = 41,00 EUR

 

Torej okoli 200 EUR je stro?ek za enako funkcijo, katero imajo novej?i letniki enakega modela po "defaultu" vgrajeno :unsure:

 

Bil sem pripravljen dopla?ati za to "dodatno" opremo, ampak toliko pa spet ne :zvizga:

Prodaj in kupi novejsi letnik... :)

 

Meni se zdi nekako logicno, da je treba doplacat ori starejsi, ki je bila ob nakupu taksna kot je bila... Tudi v faceliftani sestici je cel kup zadev, ki jih jaz nimam... Pa ne morem sedaj kar zahtevat, da jih dobim brezplacno... ;) ... Vsaj meni je to nekako logicno,,,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejel sem obvestilo, da je material dobavljiv in je vgradnja za Mazdo 3 mo?na.

 

CENA   146,40 + MONTA?A    0,7h  =  41,00 EUR

 

Torej okoli 200 EUR je stro?ek za enako funkcijo, katero imajo novej?i letniki enakega modela po "defaultu" vgrajeno :unsure:

 

Bil sem pripravljen dopla?ati za to "dodatno" opremo, ampak toliko pa spet ne :zvizga: 

 

pa se deluje ne tako kot bi si clovek zelel, vsaj ne ce deluje popolnoma enako kot novejsi letniki

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - saj nisem rekel, da bi moralo biti brezpla?no (sicer bi bilo super ampak vemo, da tako ?al ne gre).

 

Napisal sem, da sem bil pripravljen dopla?at za to dodatno opremo, vendar se mi cena zdi pretirano visoka za tako zadevo ;)

 

Pisal sem na MMS in jih vpra?al, kako se ta zadeva po vgradnji kontrolira (?e se sploh) in ali se v meniju na MZD prika?ejo dodatne nastavitve ter kako je sedaj s tem nepravilnim delovanjem :)

 

Sicer pa ne more? primerjati tvoje in nove facelift ?estice (saj nista enaka modela) ter moje in nove trojke (saj gre isti model, samo datum proizvodnje je druga?en).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejel sem odgovor:

 

"V kolikor se vgradi Coming / Leaving Home kot dodatna oprema ni za ta sistem nobenega prikaza preko sredinskega zaslona".

 

Eh brezveze. -_- ... sem vsaj upal, da gre za uradno dodatno opremo Mazda in da je zadeva nekako povezana na zaslonu.

 

To je potem ?isto isto, kot ?e bi vgradil tisti modul iz eBaya za 20 EUR + delo 30 EUR pa imam popolnoma identi?no funkcijo :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabi delo 30 ker je sompl k pasulj vgradit vkrimpas na obstojece zicke in to je to

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabte to, po?teni fantje pridejo in gredo od bajte po dnevi in ne rabijo tega sranja. :lol:  :lol:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene nekaj zanima pri teh modulih (recimo iz eBaya, kateri so "univerzalni").

 

Jasno mi je, da se zadevo priklopi na 12V. Jasno mi je tudi to, da se nanj priklopi senzor svetlobe, katerega se postavi nekam na "vidno" mesto, tako da bo funkcionalnost uporabna. Jasno mi je tudi to, da se na samem modulu nasatvi dol?ina (10, 20, 30, 40 sekund itd...).

 

Ni mi pa jasno, kaj temu modulu "pove", da naj ob odklepu vozila pono?i vklopi lu?i? Torej ko z daljincem odklenem vozilo - kaj mu pove? Se kaj na ta modul priklopi? Kaj to?no? Dela na podlagi smerokazov, saj ko se vozilo odklene 2x utripnejo, ko pa zaklene 1x utripnejo?

 

Hvala :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

glede Coming/Leaving home:

v Nemciji je Mazda sama na solanjih za novo CX-5 izpostavila to "manjkajoco" oz. "nesmiselno" delovanje coming/leaving home. Obljubili so, da bodo to odpravili s Softwareupdate-om, ni pa zanekrat znan noben datum.

Zdravo

 

Sicer ne gre za ta model avtomobila, gre pa za to funkcionalnost.

Ali je kak info v kateri verziji softwera naj bi bilo to odpravljeno? 

Namre? v v56.00.230 (nekaj takega) je ?e vedno zme?njava okoli te funkcionalnosti.

Deluje, ?e ima? pri?gane lu?i (stikalo lu?i na poziciji lu?i). Zaradi tega seveda non stop gorijo zasen?ene lu?i (tudi podnevi). Avtomatske lu?i je potrebno izklopiti druga?e gorijo dolge. Dnevne lu?i tu torej izgubijo pomen.

?e je pa stikalo lu?i na poziciji  auto pa delujejo tako dnevne kot avtomatske lu?i, leaving home/coming home pa tudi pribli?no ne. Ko ugasne? avto gorijo pozicijske, dokler ne odpre? voznikovih vrat (?e odpira? ostala vrata, pozicijske lu?i gorijo - kot je to pri?akovano). Ko odklene? avto na daljinec, se z zunanjimi lu?mi ne zgodi ni?. ?e pa potegne? ro?ko za izklop dolgih (da gorijo sprednje lu?i) pa zraven izklopi? ?e avtomatske lu?i. 

 

Aja v nastavitvah je vse vklopljeno.

 

Gre za M6 2015 RT oprema.

 

LP, S 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, kaj ?akajo s tem popravkom za Coming in Leaving home pri Mazdi.... za tako preprosto funkcijo gre in tako preprosto jo je programirat.....VW in ostali EU avtomobili imajo to re?eno ?e ve? kot 10 let.

 

O?itno bo potrebno po?akat ?e nekaj mesecev, da pride ta pravi popravek. Saj verjamem, da ko bo enkrat popravek zunaj, da bo zadeva delala tako kot mora, ampak so dolgi  :rolleyes:

 

Jaz sem na moji 3-ki re?il to te?avo s tem, da sem naknadno vgradil modul, ki deluje tako kot mora (modul ima svoj senzor in ko je zunaj no? oz tema - se lu?i ob odklepu in zaklepu vozila pri?gejo - ne glede na nastavitve na ro?ki: AUTO, pri?gane lu?i....). Modul v bistvu prevzame lu?i ko odklene? ali zaklene? vozilo. ?ez dan modul ne deluje, saj mu senzor sporo?a, da ni potrebe po pri?igu lu?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

WTF! zakaj za bo?jo voljo se prodaja ta modul tudi za Mazdo 6 FL, ?e pa kolikor vem majo vse FL to funkcijo. Me zanima sistem delovanja.

 

http://www.mazda.at/service-zubehoer/accessories/mazda6/2015-01/komfort-nutzliches/500490FMH/

 

 

Nisem zasledil, da bi bilo samo za FL ... Moja sestica recimo tega nima (niti ne pogresam :) ) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.