Skoči na vsebino

Popravilo alu platišča


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Mene pa zanima ali ima kdo izku?nje z popravilom oz. varjenjem alu plati???

 

Ko sem kupil mazdico (mx-5 mk2 :)) je bila na zimskih plati??ih originalne aluminijaste sem dobil poleg. No ker je bilo lepo vreme sem ?el prat avto in alu plati??a in sem domneval, da je prej?nji lastnik letel v robnik tako, da je plati??e popraskano na enem delu in en krak je po?en skoz okoli (optika je bp, sem ?el preverit). No zanima me ali se spla?a dat popravljat to plati??e ter koliko to stane in ?e se bo fejst poznalo od vara (?vasa) ter ali je to sploh mo?no variti glede da je to litina?

Pa ?e eno malo hecno vpra?anje imam, ali je in kak?na je razlika med mx-5 in mx-5 miata? 

 

lp

mirage

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnanje in varjenje robov pride okrog 20? za eno plati??e, glede po?enega kraka pa ne vem kok se bo dalo zrihtat ?eprav se da ?uda stvari popravit pri plati??ih. :D

 

Razlika je samo v poimenovanju, v USA so bile prve dve generacije Mazda Miata, zadnja je pa MX5 Miata, v JP je pa Roadster.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, Trotlfahrer hvala za hiter odgovor. :)

No, da ne smetim z novo temo bom kr tukaj vpra?al:

-Kje ste si vi oz., ?e si je kdo nabavil frontgril za mx-5 za kaksno pametno ceno (sam sem si ga zadnji? naredil iz alu mre?e ne glih ful estetsko. Na odprtino sem si prinetal 3 kotnike in prinetal mre?o gor...hvala bogu ker mi je 2 dni zatem na AC priletela radkapa od nekega k........vw v avto in mi je mre?a re?ila hladilnik, vem da je bil vw ker se je znak zataknil za mre?o).

 

- ali je normalno, da je med pokrovom motorja in odbija?em 1cm re?a ali mi fali kak?na guma oz tesnilo?

 

- s ?im vi negujete usnjeno streho?

 

-?e se spomnim ?e ?esa (kar se sigurno bom) ?e vpra?am, ker sem ?isto fri?n lastnik mx-5 and it is an awesome car :rispekt:

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnanje in varjenje robov pride okrog 20? za eno plati??e, glede po?enega kraka pa ne vem kok se bo dalo zrihtat ?eprav se da ?uda stvari popravit pri plati??ih. :D

 

Na mojih je bil popravljen cel krak, kdo pa je delal pa nimam pojma, ker je blo to ze pri prejsnjem lastniku :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Mene pa zanima ali ima kdo izku?nje z popravilom oz. varjenjem alu plati???

 

Ko sem kupil mazdico (mx-5 mk2 :)) je bila na zimskih plati??ih originalne aluminijaste sem dobil poleg. No ker je bilo lepo vreme sem ?el prat avto in alu plati??a in sem domneval, da je prej?nji lastnik letel v robnik tako, da je plati??e popraskano na enem delu in en krak je po?en skoz okoli (optika je bp, sem ?el preverit). No zanima me ali se spla?a dat popravljat to plati??e ter koliko to stane in ?e se bo fejst poznalo od vara (?vasa) ter ali je to sploh mo?no variti glede da je to litina?

Pa ?e eno malo hecno vpra?anje imam, ali je in kak?na je razlika med mx-5 in mx-5 miata? 

 

lp

mirage

?e bo? rabil kak?nega res dobrega mojstra mi povej in ti po?ljem cifro (je iz savinjske doline). Je tak ma?ek da ga dale? naokoli ni (vem da mu celo tak?ne firme ki se s tem ukvarjajo pripeljejo kak?na plati??a katera oni ne morejo zrihtat). Je pa res da vse dela na ?rno in cifre ne bom objavljal javno, ampak samo na zasebnem profilu (in prej bom to seveda povedal tudi njemu). Torej, ?e bo? rabil mi javi 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moja izku?nja. Preko neta sem naro?il dodatna alu plati??a in pri dobavi je bil en paket potol?en. Pa? takrat nisem bil pozoren in na koncu se je izkazalo, da noter je bila zelo zvita in potol?ena alu. feltna. Zaradi x y... razlogov pa reklamacije mi niso hoteli priznali :angry2: . Ful cul reklama za to betego. 

 

Potem pa sem se obrnil na firmo v Kamniku in za cca. 20? + ddv, so mi plati??e lepo poravnali. Zdaj lepo te?e in popravila sploh ni videti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Amper, to si peljal Kuretu v Kamnik? Njemu sm tud js ?e dal obnovit 2 seta (popraskane,zvite,po?kodovana barva itd.) in sm dobil kot nove.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obnova je bla 400? za 1 set, ker sm dal dodatno robove spoliral. (?e se prov spomnim je blo nekak tko: 20? ravnanje, 20? popravilo prask/obnova roba, 25? barvanje, 20? poliranje roba + DDV in nanese blizu 100?/komad)

 

Kr dost ubistvu, ampak se je spla?al, ker sm jih dobu ugodno, novih se pa v SLO ne da kupit in nasploh so redkost v teh dimenzijah.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Da ne odpiram nove teme, bi imel tu eno vpra?anje:

 

Ali kdo pozna firmo Kuret Kamnik in njihovo kvaliteto?

 

Izkazalo se je, da so dale? najcenej?i, kar se ti?e peskanja in barvanja aluminijastih plati??, poleg tega ?lanom Mazda kluba omogo?ijo dodaten popust, pa me zanima, kako kvalitetno naredijo. Da ne bo barva "padla dol", ko bomo avto prvi? oprali...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, bi imel tu eno vpra?anje:

 

Ali kdo pozna firmo Kuret Kamnik in njihovo kvaliteto?

 

Izkazalo se je, da so dale? najcenej?i, kar se ti?e peskanja in barvanja aluminijastih plati??, poleg tega ?lanom Mazda kluba omogo?ijo dodaten popust, pa me zanima, kako kvalitetno naredijo. Da ne bo barva "padla dol", ko bomo avto prvi? oprali...

?e je prav pripravljeno,razma??eno nima kaj padat dol barva.

Ve?inoma se mojstrom ne da dosti zafrkavatz bru?enjem,zatoje skoraj bolj?e,

fa si feltne pripravi? sam-razen seveda varjenja.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V koliksnem znesku pa (okvirno) govorimo? Jest bi isto imel za popravit alu feltne 17ke in sicer sem jih ze dobil s poskodovanimi/okrusenimi robovi (ocitno nekdo ni znal bocno parkirati). Zadnje cajte sem opazil, da se tudi ze neki mehurcki delajo (feltne so 2003 letnik). Potrebno bi jih bilo popraviti po robovih, speskati ter na novo pobarvati :). Tisto se pa spara z lakom in ne barvo, zato pa vidis pri kaksnih asih, ko se jim odbijaci, feltne itd. zacnejo lusciti :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena? Za 16 colske ALU speskat in pobarvat skupaj s popustom Mazda kluba je okoli 130? za vse ?tiri.

 

Za primerjavo: v Tolminu ho?ejo 195?...

Meni se zdi kar visoka cena. Glede na to, da pride 4 dcl barve z perla odsevom (sikkens) najkvalitetnej?e, kar je dovolj za 4 feltne skupaj z lakom okoli 45 ?. Tudi samo prskanje ne more bit drago. Drage so filigranske roke li?arjev. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Cena? Za 16 colske ALU speskat in pobarvat skupaj s popustom Mazda kluba je okoli 130? za vse ?tiri.

 

Za primerjavo: v Tolminu ho?ejo 195?...

No to pa se mene zanima! Sicer moje original 18ke niso glih neki dramaticno poskodovane ampak vseeno bi bil pripravljen dat 130evrov za popavilo manjsih prask in kak lep polish :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi kar visoka cena. Glede na to, da pride 4 dcl barve z perla odsevom (sikkens) najkvalitetnej?e, kar je dovolj za 4 feltne skupaj z lakom okoli 45 ?. Tudi samo prskanje ne more bit drago. Drage so filigranske roke li?arjev. ;)

 

Hja, kakor se vzame, ?e ra?una?, da je treba speskat za kar zna s pripravo it hitro ura, da zadevo potem ?e poli?a? kot se zagre in popravijo nepravilnosti sta dve uri hitro premalo. Pol pa ?e pripravo in ?trihanje v treh nanosih pa pol ?e lakiranje vzame ?e nekaj ur dela. Tud ?e vzame? socialno urno postavko 10? si blizu cifre 130? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da ni toliko ur.

Peskanje samo poteka dokaj hitro,

v zelo kratkem ?asu bi znal to narediti tudi ti.

Kar se pa ti?e barvanja pa spet ni neka

Kvantna fizika.Pred kratkim sem jih tudi sam barval(prvi? v ?ivljenju)in priznan pitor me je pohvalil,da niti on ne bi bolje prebarval.

Za temeljno metalno barvo sem porabil pol urce za vse ?tiri,drugi dan pa ?e pol urce za prvo roko clear laka in popoldne ?e enkrat toliko.Profiji verjetno to re?ijo ?e prej. Vmes,ko se su?i barva itak delajo drugo delo.

Ta razna manj?a dela delajo vmes,ko imajo kaj fraj in se jim su?i druga barva.

Ve?inoma je najve?ji problem ta,da morajo

o?istiti pi?tolo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

No mene pa zanima ali morajo te mojstri celo feltno peskat in barvat ali lahko samo dolo?en del feltne popravijo.

 

Spra?ujem zato, ker imam dve feltni 19"col popraskani od robnikov pa se mi nekej ne zdi glih potrebno da mi peskajo celo feltno.

 

Kdo to dela v Kranju ali Dom?alah z okolico, kak?en bi bil to denar?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No mene pa zanima ali morajo te mojstri celo feltno peskat in barvat ali lahko samo dolo?en del feltne popravijo.

 

Spra?ujem zato, ker imam dve feltni 19"col popraskani od robnikov pa se mi nekej ne zdi glih potrebno da mi peskajo celo feltno.

 

Kdo to dela v Kranju ali Dom?alah z okolico, kak?en bi bil to denar?

?e so samo podrsana plati??a jih ne rabi? sploh peskati. Samo dobro zbrusit, na fino pokitat, zbrusit, ?pric kit in osnovno barvo. To ti lahko naredi vsak pitor.Imajo tudi specialni clear lak, ki je tr?i in je odporen proti praskam.Cena pa ne vem, kaka bi bila za vse ?tiri.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma nekaj takega rabim, no?em cele feltne peskati. Tako da je pokrpano. A misli? da dobi? barvo lahko na uradnem mazda servisu. ?e bi dobil barvo verjetno ni neka znanosti, malo pobrusi?, pokita? pa ?ez barvo in to je to.

 

Sam kje pravo barvo dobiti je vpra?nje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.