Skoči na vsebino

Mazda CX 3


ppresing

Priporočeno sporočilo

Meni moja 3 g120 ne porabi skoraj ni? ali zelo malo olja, saj servis naredim na cca. 18.000 km in ne opazim bistvenih sprememb nivoja glede na nivo pri menjavi olja in zato sem prav sre?en, saj mi je prej?nji P508 1.6thp popil cca. 1 l olja na 5.000 km in to me je ?ivciralo ko hudi?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer natan?no pi?e v garanciji kaj in kako se upo?teva samo itak se nobenmu od nas ne da ta drobni tisk brat zato sem jest lastnika salona pra?al, da mi konkretno!! brez mogo?e, naj bi, ne vem itd.. pove kaj je v garanciji in kaj pod jamstvom ! Povedal je, da vsi mehanski in elektri?ni deli spadajo v garancijo 5 ih let oz 150.000 km ! 

Torej, deli podvozja, sklopka, menjalnik itd., LF antene in ostale elektro komponente...

Kar se pa ti?e porabe olja pa ne vem, ?e je to lih normalno, da nov motor pije tolk olja?? 

Jest preverjal pri svojem 2.0 bencinar, prevo?enih 8000 km nivo olja isti kot pri novem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Imam te?ave pri povezavi telefona z CX3 preko bluetootha. Pri starem telefonu se pove?e brez problema, pri slu?benem prav tako. Sedaj imam nov privatni telefon (Xiaomi a2 lite Android 8.1) in nikakor ne najde Mazde. Sem pa probal povezati omenjeni telefon na druga vozila in se pove?e brez problema. Sumim, da ima Mazda outdatan Bletooth, telefon ima verzijo 4.2. Ima mogo?e kdo kak?no re?itev?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to bi moral telefon podpirat ni?je stndarde in biti navzdol kompatibilen. Bolj verjetno da ni in si kaj dosti ne bo? mogel pomagati. Pa? teli kitajski onetje Xiaomi in Huawei so polni takih zankic, ki jih spozna? ?ele, ko je aparat ?e kupljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sorry samo tukaj telefon ni popolnoma ni? kriv. Verjetno bo treba flashati mazdo.....

Ce se veze na druge avte, a mislis da imajo vsi 'novejso' verzijo BTja?

 

Saj so ?e bili problemi, nekatere verzije infotaimenta so pa? imele bug, in zato ne more? kazati s prstom na 'kitajca', na?a otrokova Xaomija se ve?eta in ta se vezala na 2011 Micro, 2011 Seata, in sedaj na 2017 citroena, enako ?enin H P10


Pa BTW BT 4.2 je nekaj let stara tehnologija, smo ?e na 5.x

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je problem po vsej verjetnosti v telefonu... Je sedaj Nikin fant imel problem, ko sta kupila trojko... Njen iPhone se je povezal brez problema, njegov One Plus pa nimnasel Mazde... oz. je nasel... ampak ni izpisal imena... Prvic je to delal na nekem parkriscu, kjer je bilo v okolici vec BT naprav in jih je naslo cel kup... ampak so bile samo stevilke (verjetno MAC adresa)... potem je probal v garazi v bloku, kjer je bil edini... in je pac tapnil,na ta zapis s stevilkami in je potem povezalo... Poleg tega lahko se oreveri, ce ni v infotainmentu ze sparjenih ali shranjenih prevec telefonov... tudi to zna biti problem... V takem primeru je najbolje pobrisati tist, ki se jih ne potrebuje ali pa se pobrise vse in se na novo spari...

 

Mazdin infotainment naceloma nima problemov s tem... tako kot recimo kaksne druge znamke... Vsaj pritozb ni prav veliko...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, jaz bi prej rekel da samo potrjujes da je problem v mazdi.....moje mnenje.

Ne bi rekel, ker njemu je na One Plis nasel cek kup drugih... in vsi so bili poimenovani samo s stevilkami... tako da sumim bolj na namesceno verzijo Androida... Potem pa, ko je enkrat povazano, pa normalno ozoise ime Mazda... Dosedaj ori vseh Mazdah z originalnimi BT instalacijami nisem imel problemov... pa sem vcasih kar precej menjal telefone, ko sem se bolj aktivno testiral te igrace...

 

Sem pa bral o tem, da so bili vcasih problemi recimo ori BMW, Skodi, ... pa se kaksni... ko je recimo prisla nova verzija OSa na telefonu in je nehalo delat... pa so morali na servis nadgraditi ... ali pa sploh ni bilo resitve...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sorry samo tukaj telefon ni popolnoma ni? kriv. Verjetno bo treba flashati mazdo.....

Ce se veze na druge avte, a mislis da imajo vsi 'novejso' verzijo BTja?

 

Saj so ?e bili problemi, nekatere verzije infotaimenta so pa? imele bug, in zato ne more? kazati s prstom na 'kitajca', na?a otrokova Xaomija se ve?eta in ta se vezala na 2011 Micro, 2011 Seata, in sedaj na 2017 citroena, enako ?enin H P10

Pa BTW BT 4.2 je nekaj let stara tehnologija, smo ?e na 5.x

 

Dejmo se malo pohecat ampak naloga nove naprave je da podpira standarde navzdol, recimo tako kot pri USB 3.0 in te?ko bo? prepri?al stari vhod USB 2.0, da se bo predstavljal kot, da je 3.0 - kontrolni ?ip pa? to ne zmore.

 

Tukaj gre nekako po tem vzorcu in BT-ja ne more? kar tako SW-nadgrajevati na vi?je razli?ice zato je potrebno, da tudi nove naprave znajo delati s starimi verzijami BT-ja. To pa ?e nekaj takih heckotov je mene odvrnilo od Huaweia, ?eprav mu verjetno delam krivico

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejmo se malo pohecat ampak naloga nove naprave je da podpira standarde navzdol, recimo tako kot pri USB 3.0 in te?ko bo? prepri?al stari vhod USB 2.0, da se bo predstavljal kot, da je 3.0 - kontrolni ?ip pa? to ne zmore.

 

Tukaj gre nekako po tem vzorcu in BT-ja ne more? kar tako SW-nadgrajevati na vi?je razli?ice zato je potrebno, da tudi nove naprave znajo delati s starimi verzijami BT-ja. To pa ?e nekaj takih heckotov je mene odvrnilo od Huaweia, ?eprav mu verjetno delam krivico

Dejmo se pohecat da ima tudi naprava moznost prepoznavanja z novejsimi napravami, ker le te podpirajo prejsnje verzije.

Zakaj isti telefon prepozna ostale naprave s starejso verzijo? Zakaj?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje ?e jih ... jaz sem recimo ravno pri Samsungu S9 preverjal po specifikaciji katere BT protokole podpira pa je bilo prakti?no skoraj vse tako, da mi v moji 10 let stari ?estki lepo deluje. Pri Huaweiu se pa do teh podatkov nisem dokopal zato je bil recimo en od vzrokov, da se zanj nisem odlo?il.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno to ne odgovori na to zakaj isti telefon prepozna se starejse BT naprave, sam pravim da imam enak primer ki je povezal 2 2011 napravi....(kot tudi pedalo) z mazdo seveda nisem probal.

 

Problem je v avtu, ki ocitno ne podpira nek protokol

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje ?e jih ... jaz sem recimo ravno pri Samsungu S9 preverjal po specifikaciji katere BT protokole podpira pa je bilo prakti?no skoraj vse tako, da mi v moji 10 let stari ?estki lepo deluje. Pri Huaweiu se pa do teh podatkov nisem dokopal zato je bil recimo en od vzrokov, da se zanj nisem odlo?il.

Jest se s honorjm kamot  povezem s cisto novim avtom (megane 2016) in ravno tako z mazdo 6 2003 :ne vem:

Sej tle ze cista logika da vedet, da ce se fant z istim telefonom lahko poveze na druge avtomobile na mazdo pa ne, da je potem problem v mazdi in ne v telefonu... a si jest narobe razlagam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest se s honorjm kamot  povezem s cisto novim avtom (megane 2016) in ravno tako z mazdo 6 2003 :ne vem:

Sej tle ze cista logika da vedet, da ce se fant z istim telefonom lahko poveze na druge avtomobile na mazdo pa ne, da je potem problem v mazdi in ne v telefonu... a si jest narobe razlagam...

A nisi bral Jest-ovega posta? Ta telefon nima problemov samo z Mazdo ampak ?e z nekaterimi drugimi BT napravami. Zanimivo, da prej?nji Xiaomi pa dela OK. Je pa v enem od linkov tudi razlo?eno kaj mora? narest in to na telefonu ne na avtu, da zadeva potem deluje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem probal z raznimi re?itvami, ki sem ji dobil na spletu, a brez uspeha. Sem pa omenjeni telefon uspel povezati s Kio, ?kodo, MB, Renault. Prav tako se mi brez problema pove?e z razli?nimi zvo?nimi napravami. Skratka, samo Mazda mi predstavlja problem. Sem pa stopil v kontakt z lokalnim servisom. Verjetno bodo poskusili z novim software-om.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi bral Jest-ovega posta? Ta telefon nima problemov samo z Mazdo ampak ?e z nekaterimi drugimi BT napravami. Zanimivo, da prej?nji Xiaomi pa dela OK. Je pa v enem od linkov tudi razlo?eno kaj mora? narest in to na telefonu ne na avtu, da zadeva potem deluje.

Jest sem govoril za telefon od uporabnika pedalo, kateri pravi da teh problemov nima z drugimi avtomobili in audio napravami  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni,

Ob direkt soncu ali zutraj ko je veliko vlage na vetrobranskem steklu mi javlja napako " nevarnost naleta" in na diagnostiki na displayu pi?e kao o?istite predel stekla v obmo?ju kamere ( SCBS sistem).. A je to normalno? Po minuti al dveh, brez da karkoli o?istim lu?ka ugasne..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ni samo vlaga na steklu, megla sama onemogoca 'pogled' kameri.

Meninse je to zgodilo ob mocnem snezenju, slika ko na starih televizijah s slabim signalom in sistem pac ne more zaznavat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.