Skoči na vsebino

Mazda CX 3


ppresing

Priporočeno sporočilo

Ali ve kdo kako je z dodatno opremo pri mazdi? Predvsem to, ali se jo da naknadno ugrajevati? Zanimam se za nakup parkirnih senzorjev (spredaj).

 

Tole so neki "aftermarket" senzorji pomoje... vsaj za mazdo 3 je tako... Ni enako kot original vgrajeni... in se ne prikazuje na glavnem zaslonu status... ampak samo piska... pa rocno je treba menda prizigat... Je pomoje bolje vzeti rdugje... Recimo pri Zgajnarju pride za trojsko z barvanjem (ce je v ba barvi odbijaca) in z modulom, iki samodejno izklopi senzorje, ko gres hitreje od cca. 10 km/h ... ter vgradnjo okoli 280? ... Brez avtomatike pa ce se rpav spomnim okoli 180? ... 

 

Tej ceni na Mazdini strani moras pristeti se strosek montaze in potem skupaj za mazo 3 pridejo skoraj 400? ... Sem pred kratkim to spraseval za Mazdo 3 Takumi, ki je tudi v osnovi brez prednjih senzorjev ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. Pa sej meni se tudi na zaslonu ne izpisuje status. Ko dam menjalnik v R se mi avtomati?no pri?ge kamera in je samo to na zaslonu, kar se ti?e senzorjev je samo zvo?ni signal.

 

 

Pri meni (CX-5) je se zgoraj v kotu stanje senzorjev... spredaj ali zadaj ... Pa ce se prav spomnim, je bilo pri prejsnji sestici tudi podobno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sedajle, ko sem prisel domov, poslikal, kako je pri meni...

 

post-10-0-87708000-1531143192_thumb.jpeg

 

post-10-0-73222600-1531143200_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dal delat dodatno (ker tovarni?ko ni obstajalo) na Alfi Giulietti spredaj. Zaradi tablice spredaj na strani je bil kar problem. ?e vedno delajo super..... Princip pa: delajo do cca15km/h, ob zategnjeni ro?ni se izklopijo, lahko jih fizi?no ugasne? po ?elji, nastavijo se posamezno po ?elji.... res so top in ne neka kitajska roba za 20?.

poi??i Simons, Kamnik :notworth:

Na moji "novi" Mazdi MX5 mi je naredil senzorje spredaj in zadaj, ter v predalu USB/SD port, da se ne zajebavam z CD-ji. Imam dobre izku?nje in mu zaupam :prstgor:

 

PS ?e admin misli da je to reklama se opro??am. Pa se naj zbri?e post.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Jutro,

po treh letih vo?nje cx3-ke podajam nekaj opa?anj:

 

- sama vo?nja, motor, poraba... je super,

- povpre?na poraba v treh letih ka?e 7,1ltr/100km in imam kar "te?ko" nogo,

- menjalnik se ni unesel, ?e vedno so zatikanja 2-3 prestava,

- prvi servis cc.200 eur, drugi cca.280 eur, tretjega bom delal pri svojem "lokalnem" majstru (dosti cenej?e ure),

- v prvem letu centrirali havbo (?e vedno ni glih to?na) in vija?ili plasti?en prag na voznikovi strani (tovarni?ka ?lamparija),

- letos pomladi je crknil kondenzator klime (zamenjali brezpla?no v garancijskem roku),

- parkrat se radio ni pri?gal  (re?ili s posodobitvijo programske opreme),

- kratke lu?i so pono?i katastrofalne ... re?itve baje ni ("tako pa? je" so povedali na servisu),

- ?ena je pri vzvratni vo?nji zadela plasti?en ko? za smeti kar je pustilo neverjetno udrtino v dol?ini cca.40cm na zadnjem blatniku in

  vratih (izredno mehka plo?evina). Seveda kljub full kasku niso priznali popravila (letos sem ukinil kasko),

- levi prednji stebri?ek me je parkrat pripeljal v kar kriti?no situacijo (nepreglednost),

- pravkar opa?am rosenje leve prednje lu?i. V?eraj sem odstranil zra?nik in vsa tri tesnila, ki zapirajo luknje na notranji strani lu?i.

  Zve?er je rosa izginila, se je pa spet pojavila zjutraj. Bom ?el na servis ?e lahko kaj uredijo v sklopu garancije (kar dvomim).

  A se to komu pojavlja?

- le kaj bo naslednje?

 

?e potegnem ?rto sem pri?akoval ve? od Mazde. S Hondo Jazzom sem bil dosti bolj zadovoljen (prakti?no ?isto nobenega

popravila). Popla?am kredit pa verjetno nazaj na Hondo  :D . 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za?ne? z:poraba, vo?nja in motor so super... pa potem nekaj napakic.

A nima mogo?e mazda 5 letno garancijo?

?e vnaprej se predaja?, ?e?, saj tega ne bodo re?ili.Se je treba za svoje pravice zavzeti, dokler stvar ni re?ena.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@hifrik: -glede radnega servisa, nesi svoje olje, olje res predrago zara?unavajo in bo cena servisa dosti manj?a ;)

--glede nesre?e s ko?em, da ti zavarovalnica ni priznala, Mazda pri tem res nima ni?. Glede na to da pravi? da ima? poln kasko pa ti morajo kriti! prehitro so te odslovili.

 

Drga? pa ?e si tko ful nezadovoljen, ti jst poceni odkupim ta "jajca" od CX-3, pa gre? po Jazza :lol:

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce mas polni kasko ti ne krijejo, sam se odlocis a bos kasko izkoristil s tem pa imas odbitno ter malus

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje za vse lastnike Mazd CX-3: se lahko malo razpi?ete kako ste overall kaj zadovoljni z avtom, kak?ne so hibe, ?e kaj pogre?ate...

 

Kupuje se namre? drugi avto pri hi?i (voznica bo ?ena), z njim se bo naredilo nekje do 10k km letno in je ?eni Mazda zelo v?e?na.

S prenovo dobi CX-3 druga?no opremo Takumi in sicer bo sedaj osnova Challenge + dodatno 18'' lita plati??a, zadnji park senzorji, zatemnjena stekla in poklopna ogledala, po novem ima tudi elektronsko ro?no in sredinski naslon za roke. 

Cena za motor G121 bo s to opremo 18.490 ?, kar se mi zdi kar solidna izbira.

 

?e vedno je to avto, ki je menda narejen na osnovi Mazde 2, ampak menda bo ?e dovolj velik za vozit enega otroka v ?olo in drugega v vrtec ter pot v slu?bo in nazaj. 

V salonu sva ?e bila, ?aka naju ?e testna vo?nja, bi pa rad, da se lastniki malo razpi?ete o samem avtu.  

Vnaprej hvala za mnenja in odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem lastnik mazde cx3 G 120 Challenge eno leto. Z njo naredili nekaj ?ez 20 tiso? in bom strnil prve vtise o njej:

- vozi se odli?no

- za vozit enega otroka v vrtec in za vo?njo v slu?bo bo prava izbira

- za  vo?njo 4 ?lanskhe dru?ine se mi zdi avto malo premajhen

- poraba izredno nizka (?ena jo vsak dan vozi po regionalni cesti  cca 40 km - povpre?na poraba 5.3l)

- dal pa bi tudi par minosov (lak zelo ob?utljiv na kamen?ke, slabo tesnenje vrat, slaba vidljivost pri kratkih lu?eh)

 

?e bi ?e enkrat kupoval avto bi se verjetno ?e enkrat odlo?il za Mazdo. Odlo?itev o nakupu pa je stvar vsakega posameznika!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo vprasam, kar kdor kupuje je njegova odlocitev in izbira. Zakaj ne mazde2? Enak paket, ne tako sminkerski, ampak vsaj 5k cenejsi. Sam si dejal da je enak avto.

 

Za 18k dobis namrec dobro opremljeno mazdo3. Verjemi otroci hitro rastejo, prehitro.

18 colke za drugi avto za vrtec je po moje tud malo pretirano....

 

Je pa razred mazda2.3 en najbolj hvaleznih avtov ever

Naj dodam da jaz sem enkrat zeni kupil cx7 (vem neprimerljivo) ampak s starejsimi otroki sedaj handle-a vse lazje z avtom tipa micra swift.

Parkiranje logistika na parkiriscih, avto zanemarljiv konpride domstroskov pri taki majhni kimometrini pa ima samo zimske gume, 15 col in je ne nabija v hrbet nasa zrukana cesta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo vprasam, kar kdor kupuje je njegova odlocitev in izbira. Zakaj ne mazde2? Enak paket, ne tako sminkerski, ampak vsaj 5k cenejsi. Sam si dejal da je enak avto.

 

Za 18k dobis namrec dobro opremljeno mazdo3. Verjemi otroci hitro rastejo, prehitro.

18 colke za drugi avto za vrtec je po moje tud malo pretirano....

 

Je pa razred mazda2.3 en najbolj hvaleznih avtov ever

Naj dodam da jaz sem enkrat zeni kupil cx7 (vem neprimerljivo) ampak s starejsimi otroki sedaj handle-a vse lazje z avtom tipa micra swift.

Parkiranje logistika na parkiriscih, avto zanemarljiv konpride domstroskov pri taki majhni kimometrini pa ima samo zimske gume, 15 col in je ne nabija v hrbet nasa zrukana cesta

?enske kupujejo avto emocionalno, ne racionalno. Sem tudi ?e sam predlagal Mazdo 3, ?al ji ni v?e?. 

Sedaj bi rada kupila nekaj z malo vi?jim sedenjem, pa da ni prevelik avto, ker ima na delovnem mestu te?ave s pakirnimi prostori.

18'' feltne so realno itak pretirane, ker je avto manj udoben, pa ?e gume pridejo dra?je. 

Moj pomislek je samo, da je Mazda CX-3 znotraj prostorsko (malo) premajhna. Otroka sta za?etek osnovne ?ole in mal?ek, avto bo pri hi?i vsaj naslednjih 10 let, ko bosta oba ?e orenk zrastla.

 

Sedaj vozi Hondo Civic, tisti space-buba dizajn, ki je pri?la ven leta 2006, po 12 letih lastni?tva ni z avtom ni? narobe, bi ga pa po?asi zamenjala za nekaj novej?ega. 

In tu se bojim, da je prostorsko CX-3 korak nazaj, vsaj na zadnjih sede?ih je po ob?utku enako ali malo manj prostora, prtlja?nik je pa ob?utno manj?i (Honda 475 litrov, Mazda le 350 litrov).

 

Bova ?la ?e na testno vo?njo, pa da vidiva. 

Hvala vsem za mnenja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Honda jazz je bola prostorski fenomen. Civica ne popznam

Mi smo pri 10/13 let pa nam je enoprostorec tesen :)

Sami otroci niso drugega kot potniki, ampak rekviziti

 

Samo govoris o drugem avtu, zakaj bi tega prerasel saj imate verjetno prvega nekaj vecjega?

 

Sicer pa ce je rekla cx3 bo cx3.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Honda jazz je bola prostorski fenomen. Civica ne popznam

Mi smo pri 10/13 let pa nam je enoprostorec tesen :)

Sami otroci niso drugega kot potniki, ampak rekviziti

 

Samo govoris o drugem avtu, zakaj bi tega prerasel saj imate verjetno prvega nekaj vecjega?

 

Sicer pa ce je rekla cx3 bo cx3.

Da ?e malo bolj zapletem: ?eni je sicer najbolj v?e? Toyota C-HR, ampak je 22 k ? absolutno preve? denarja, je pa tudi res, da je Toyota po dol?ini in prostornosti ve?ja.  

Mazda CX-3 je pa ?eni tudi zelo v?e?na, takoj za Toyoto. 

 

Obstoje?i Civic je za svojo dol?ino prostoren, sploh prtlja?nik, zato me malo tare. 

Prvi avto v dru?ini je Passat karavan zadnje generacije in z njim tudi delamo vse skupne izlete, zato drugi avto ne rabi bit prav velik.

Vseeno pa ne ?elim pretirane utesnjenosti, vseeno se bomo kdaj peljali tudi 4je v njem.   

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?tirje se vedno lahko peljejo v CX3, verjetno je mi?ljena utesnjenost, ?e bi ?li z otroci, ko bodo najstniki, na morje. Za vsakodnevne potrebe in slu?bo pa ti bo zadostovalo oz. kot pravi? zakaj voziti veliko pleha okoli ?e ni potrebe.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda cx3 je predvsem ozka, ima samo 155cm, kar je za parking super, za potnike pa se lahko pozna

Fiesta na primer je 175 cm, c3 165 cm, clio 170....s tem da vse dobis za 13-14k alles in.
Klinc to je trend, Krizanci so lepi in gotovo. Sestra je sedaj po 18 letih zamenjala picassoja za c3 aircross pa moram reci da je presenetljivo velik 4,20 m x 1,90m sirine in cenovno dostopen (v primerjavi z c3 od starsev) 12.800 model Elle v akcijo z vsem kar rabis. A je vizuelno malo 'specificen'. Definitivno je mazda najlepsi mali krosover.

Ti se pa lahko samo prekrizas :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, ko je pa 30tka zraven je pa ogromna videt.... 
    • Meni tudi dela regeneracijo redno pri 290-310 km, gre pa za 2.2 2015FL (je pa res, da mi takšne regeneracije dela, odkar so mi lansko leto preventivno zamenjali malo verigo, prej mi je delal na 250).
    • Jaz mislim,da boš dele dobil pri "šverc-komerc" nepooblaščencu kakih 20...30...mogoče celo 50% ceneje...pol pa neseš k pooblaščencu,kjer imajo usposobljenega mehanika,se zmeniš za en orng popust,ker bodo itak veseli,da si k njim prišel dat avto popravljati...k z popravili lepo služijo.... Isto kot z npr. ležaji za elektromotorje...dobiš za vsakim vogalom pr švercerju....   Sem že enkrat prilimal ta link,pa če koga zanima,naj pogleda še enkrat.  
    • Kot primer lahko povem, da v naših koncih lahko Škodo Superb, ki mislim da je ena izvedba mehki hibrid (pardon, če sem se narobe izrazil), popravlja samo en uradni servis, ker ima certificiranega mehanika. Pa je servisov kar nekaj. Drug primer. Oče je bil par let lastnik Renault Zoe, pa je bilo znanje na Avtotehniki Celje zelo slabo za kakšna tehnična vprašanja. To je sicer že nekaj časa nazaj, tako da ne vem kako je zdaj. Da bi pa kakšni fušarji pod kozolci tole delali, bo pa še nekaj časa preteklo pomoje. Hitrost razvoja in raširitve elektromobilnosti bo definirala infrastruktura. Dokler je ne bo, ne bo širitve, to je zdaj upam da že vsem jasno.
    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.