Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je Bini napisal:

Na servisu že vejo koliko km imajo ko jih šravfajo.....😉

 

Ne vem kako je pri Mazdi, ampak možno bi bilo, da kakšen od enzorjev (recimo ABS bi bil primeren) beleži svojo statistiko obratov. Se pravi rabiš ustrezno oremo, da greš preverit ta podatek pa še to takrat, ko te kaj takega ras zanima.

 

Sem pa slišal, da se poslužujejo trikov tudi tako, da delajo 50.000km na leto kar ni niti tolk velik. Zamenjajo olje na cca 25.000km v lastni režiji nato pa pripeljejo avto na uradni servis pred tem pa zbijejo kilometre na 15.000. Serviserji naredijo servis na eno leto in atako ponavljajo trik recimo 5 let, ko gre avto v prodajo. Tak avto ima urejeno servisno, kjer lepo piše, da ima 75.000km, realno jih je pa 250.000km. Servisna zgleda OK, kupec ne ve ničesar, zanimivo da pa tudi servis ni ničesar opazil in posumil.

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Ne vem kako je pri Mazdi, ampak možno bi bilo, da kakšen od enzorjev (recimo ABS bi bil primeren) beleži svojo statistiko obratov. Se pravi rabiš ustrezno oremo, da greš preverit ta podatek pa še to takrat, ko te kaj takega ras zanima.

 

Sem pa slišal, da se poslužujejo trikov tudi tako, da delajo 50.000km na leto kar ni niti tolk velik. Zamenjajo olje na cca 25.000km v lastni režiji nato pa pripeljejo avto na uradni servis pred tem pa zbijejo kilometre na 15.000. Serviserji naredijo servis na eno leto in atako ponavljajo trik recimo 5 let, ko gre avto v prodajo. Tak avto ima urejeno servisno, kjer lepo piše, da ima 75.000km, realno jih je pa 250.000km. Servisna zgleda OK, kupec ne ve ničesar, zanimivo da pa tudi servis ni ničesar opazil in posumil.

Največ se poslužujejo čisto enostavnih fint. Pokličejo pacienta, mu plačajo 200€ in ta pacient se priključi na avtomobilski računalnik in te vpraša, koliko kilometrov gospoda želijo imeti. 

Gospodova želja se uresniči. In novi lastnik je precej  vesel, da je dobil avto s tako malo prevoženimi  kilometri. 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Največ se poslužujejo čisto enostavnih fint. Pokličejo pacienta, mu plačajo 200€ in ta pacient se priključi na avtomobilski računalnik in te vpraša, koliko kilometrov gospoda želijo imeti. 

Gospodova želja se uresniči. In novi lastnik je precej  vesel, da je dobil avto s tako malo prevoženimi  kilometri. 

 


 

Tole je pa tipicna “gostilniska”… ;) … Res se da nekako tako narediti, ni pa cisto tako enostavno ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Boss napisal:

 

Ne vem kako je pri Mazdi, ampak možno bi bilo, da kakšen od enzorjev (recimo ABS bi bil primeren) beleži svojo statistiko obratov. Se pravi rabiš ustrezno oremo, da greš preverit ta podatek pa še to takrat, ko te kaj takega ras zanima.

 

Sem pa slišal, da se poslužujejo trikov tudi tako, da delajo 50.000km na leto kar ni niti tolk velik. Zamenjajo olje na cca 25.000km v lastni režiji nato pa pripeljejo avto na uradni servis pred tem pa zbijejo kilometre na 15.000. Serviserji naredijo servis na eno leto in atako ponavljajo trik recimo 5 let, ko gre avto v prodajo. Tak avto ima urejeno servisno, kjer lepo piše, da ima 75.000km, realno jih je pa 250.000km. Servisna zgleda OK, kupec ne ve ničesar, zanimivo da pa tudi servis ni ničesar opazil in posumil.

To pa je scenarij rentacarov, in pa avtov v dolgoročnem najemu sploh za podjetja, potem pa gredo v prodajo z magičnimi km.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Boss napisal:

 

Ne vem kako je pri Mazdi, ampak možno bi bilo, da kakšen od enzorjev (recimo ABS bi bil primeren) beleži svojo statistiko obratov. Se pravi rabiš ustrezno oremo, da greš preverit ta podatek pa še to takrat, ko te kaj takega ras zanima.

 

Sem pa slišal, da se poslužujejo trikov tudi tako, da delajo 50.000km na leto kar ni niti tolk velik. Zamenjajo olje na cca 25.000km v lastni režiji nato pa pripeljejo avto na uradni servis pred tem pa zbijejo kilometre na 15.000. Serviserji naredijo servis na eno leto in atako ponavljajo trik recimo 5 let, ko gre avto v prodajo. Tak avto ima urejeno servisno, kjer lepo piše, da ima 75.000km, realno jih je pa 250.000km. Servisna zgleda OK, kupec ne ve ničesar, zanimivo da pa tudi servis ni ničesar opazil in posumil.

Poznana zadeva 😞

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Jest napisal:


 

Tole je pa tipicna “gostilniska”… ;) … Res se da nekako tako narediti, ni pa cisto tako enostavno ;)

Niti ni. Poznam celo sam  enega modela v Kp, ki to izvaja. Poteka pa natanko tako kot sem opisal. Le svoji računalnik prinese s seboj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Niti ni. Poznam celo sam  enega modela v Kp, ki to izvaja. Poteka pa natanko tako kot sem opisal. Le svoji računalnik prinese s seboj. 

 

So zvitkoti, ni kej 😠

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je scania napisal:

To pa je scenarij rentacarov, in pa avtov v dolgoročnem najemu sploh za podjetja, potem pa gredo v prodajo z magičnimi km.

Res je. Ko sem kupoval prvo 6-ko se je pojavilo na našem trgu sumljivo veliko 6-k iz Italije. Zaimivo je bilo, da niso imele nikakršnih servisnih knjig in vse so imele okoli 50000 kilometrov.So bile pa večinoma od lizinga. Stare pa do treh let. Za tiste pa res nisi mogel vedeti, koliko km imajo v resnici. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem junija 2021 komuniciral za isti avto - Mazdo 6 prek slovenskega posrednika in direktno v Nemčiji. In zanimivo, Nemec mi je rekel, da je avto od Rent a car, slovenski posrednik, pa da ne. Tako da tudi za tisto rdečko 2017 nisem siguren, da jo je vozil šef Mazdinega servisa (se lepo sliši in dobro proda :)). Prej bi rekel, da je bil testen avto, se pravi, da so ga mrzlega priganjali v obrate. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popravljam se, "dober mehanik" dobro ve koliko ima avto, ko dvigne avto na dvigalki in pogleda spodaj.... 😉 Med 150kkmm in 300kkm se vidi razlika.... 👍

Naši slu.se vsi prodajo pod 200kkm od šverotov, resnični so 350-400kkm 🥴🙃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Sem junija 2021 komuniciral za isti avto - Mazdo 6 prek slovenskega posrednika in direktno v Nemčiji. In zanimivo, Nemec mi je rekel, da je avto od Rent a car, slovenski posrednik, pa da ne. Tako da tudi za tisto rdečko 2019 nisem siguren, da jo je vozil šef Mazdinega servisa (se lepo sliši in dobro proda :)). Prej bi rekel, da je bil testen avto, se pravi, da so ga mrzlega priganjali v obrate. 

2019?? Ja, in vozil ga je svizec, ki je zavijal nemško milka čokolado. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bini napisal:

Popravljam se, "dober mehanik" dobro ve koliko ima avto, ko dvigne avto na dvigalki in pogleda spodaj.... 😉 Med 150kkmm in 300kkm se vidi razlika.... 👍

Naši slu.se vsi prodajo pod 200kkm od šverotov, resnični so 350-400kkm 🥴🙃 

Je prišla na sejem kupovat Golfa II dizla cela posadka, bodoči¨ lastnik, klepar in mehanik. Potem se izvedel, da je imel avto zbite km iz 240.000 na 120.000, vse pa še prva barva. In sta "mojstra" po pol ure ogledovanja in preizkušenja ugotovila, da je bil avto razbit, da pa km so pravi. 🙃

 

Ni tako simpl. 

 

Drugače pa še vedno spremljam poljski Mazda forum. In res, večina avtov s težavami je letnik 2014 plus-minus eno leto, in večinoma imajo od 150.000-250.000 km, pripeljani rabljeni z zahoda.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Popravljam se, "dober mehanik" dobro ve koliko ima avto, ko dvigne avto na dvigalki in pogleda spodaj.... 😉 Med 150kkmm in 300kkm se vidi razlika.... 👍

Naši slu.se vsi prodajo pod 200kkm od šverotov, resnični so 350-400kkm 🥴🙃 

 

Verjemi, da ne... če mu pripelješ 5 let starega s 300.000 in zraven daš 10 let starega s 150.000km 80% mehanikov ne bo razlikovalo kolk ma kateri avto kilometrov. Zanašalo se bo na vizualne občutke, ki pa so varljivi. Eni pravijo, da se da razlikovat po zvoku motorja, ampak to so že dokazovali, da so buče. Nekoč je bil en test pa so mehankarji kiksali za par 100.000km, se pravi je na to računat pač brezveze.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Ne vem kako je pri Mazdi, ampak možno bi bilo, da kakšen od enzorjev (recimo ABS bi bil primeren) beleži svojo statistiko obratov. Se pravi rabiš ustrezno oremo, da greš preverit ta podatek pa še to takrat, ko te kaj takega ras zanima.

 

Sem pa slišal, da se poslužujejo trikov tudi tako, da delajo 50.000km na leto kar ni niti tolk velik. Zamenjajo olje na cca 25.000km v lastni režiji nato pa pripeljejo avto na uradni servis pred tem pa zbijejo kilometre na 15.000. Serviserji naredijo servis na eno leto in atako ponavljajo trik recimo 5 let, ko gre avto v prodajo. Tak avto ima urejeno servisno, kjer lepo piše, da ima 75.000km, realno jih je pa 250.000km. Servisna zgleda OK, kupec ne ve ničesar, zanimivo da pa tudi servis ni ničesar opazil in posumil.

Ko sem jaz uvažal sem razmišljal vse te fore - kako bi me lahko nategnili. Verjetno nekdo, ki se mu da vsakič zbijat km, zna tudi popucat za sabo večino statistik. Pogledaš gume, letnice, zavore, notranjost,... Hitro vidiš kje si. Zdaj jih preverjat v drobovje avta neke senzorje a so res zbijali ali ne je pa druga zgodba. To je pač riziko naročanja avta iz tujine. Po mojem mnenju so avti pisani na firmo najboljša izbira. Na ta način veš, da ko je bil avto na servisu je bilo zamenjano vse, kar priporoča Mazda. Imaš pa tut primere, ko je en avto bil servisiran na 10 različnih servisih. Tisto je pa spet zgodba zase etc :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Verjemi, da ne... če mu pripelješ 5 let starega s 300.000 in zraven daš 10 let starega s 150.000km 80% mehanikov ne bo razlikovalo kolk ma kateri avto kilometrov. Zanašalo se bo na vizualne občutke, ki pa so varljivi. Eni pravijo, da se da razlikovat po zvoku motorja, ampak to so že dokazovali, da so buče. Nekoč je bil en test pa so mehankarji kiksali za par 100.000km, se pravi je na to računat pač brezveze.

Kdo govori o primerjavi med 5 in 10 let starem avtu 🤔 Govorim o isti starosti in 150 ali 300kkm.

Bodi prepričan,da izkušen Mazdin mehanik opazi razliko med takima avtoma.

Me pa boli k...c,ker tako ali tako ne kupujem starih avtov,jih pa prodam v dobrem stanju.....:prstgor:

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Bini pri mazdi pa sploh takoj vidi, ko pogleda podvozje. Tisti s 50k km ali pa tisti s 300k km. Oba imata rjasto podvozje :D

Tako je bilo.....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud jaz ne, ker to je še najbolj ziher, čeprav dražje. Ampak če imaš namen avto obdržat dlje časa je to dobra odločitev.

 

Zakaj pa ne bi smeli govorit o starosti avta? Govorimo samo o tem, a zna mehanik ugotovit a ma avto 150kkm al 300kkm, brez da bi ga razstavljal v prafaktorje in izvajal meritve. Recimo tako kot to dela na vzdržljivostnih testih AutoBild.

 

Med novim in 150kkm je razlika bolj opazna kot med 150kkm in 300kkm pa je v obeh primerih 150kkm razlike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je bila stara 6 mesecev in imela je 8000 km leta 2020. Sedaj jih ima 111800 in je bil zamenjan en senzor na izpuhu, drugih težav še ni bilo. Servisi se delajo na 12-15 000.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.