Skoči na vsebino

Preverjanje kmjev


Priporočeno sporočilo

NA tehni?nih so sedaj za?eli vpisovati kmje. Vedeti pa morate registracijo in ?t prometne. To se da dobiti tudi v primeru zanimanja za nakup avta, ?e prodajalec nima kaj skrivati bo povedal ?t prometne in zadnje tablice...

 

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

 

Primer barchette

PREVO?ENI KILOMETRI
?TEVILO PREVO?ENIH KILOMETROV (km)

175.487

 

 

Primer avtobusa pri prvem tehni?nem (4 leta), ampak to pride v po?tev bolj za rabljena ker novi nimajo tehni?nega

PREVO?ENI KILOMETRI
?TEVILO PREVO?ENIH KILOMETROV (km)

106.885

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi, ?e se zanimam za nek avto iz avto neta (seveda 5 let in ve? star) ga lahko prosim za ?t. prometne in registrsko in se da zadevo preveriti? Kje pa to preveri? ? Ti kej zara?unajo za to ?

Edit: opa sorry sem spregledal link :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nazadnje sem gledal za eno toyoto

 

?t lastnikov 3

?t uporabnikov 7

 

kako je to mogo?e

Leasing

 

Lastnik je leasing oddali so ga pa trem uporabnikom v casu lastnistva

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ali sem kaj zgre?il, ampak kar jaz vem je ta opcija na voljo ?e par let. Res pa je, da je bila vmes veliko ?asa nedostopna zaradi prenove spletnih strani. Glede ?tevila lastnikov se pa jaz ne obremenjujem preve?, ker so podatki lahko napa?ni. Za primer, ko sem jaz kupoval avto je imel 13 lastnikov in uporabnikov, kar se mi je zdelo nemogo?e ker bi se moral delati prepis skoraj vsake pol leta. Lastnik o tem seveda ni vedel ni?esar, iz uprave pa sem dobil odgovor, da lahko prihaja do manj?ih napak. Sedaj po prenovi njihovih strani pa je ?tevilka padla na 9, ?eprav je iz kupoprodajnih pogodb jasno razvidno da sem mislim da 4 lastnik. Me prav zanima ?e mogo?e kdo ve kje bi lahko dobil to?en vpogled v te prej?nje lastnike in uporabnike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ali sem kaj zgre?il, ampak kar jaz vem je ta opcija na voljo ?e par let. Res pa je, da je bila vmes veliko ?asa nedostopna zaradi prenove spletnih strani. Glede ?tevila lastnikov se pa jaz ne obremenjujem preve?, ker so podatki lahko napa?ni. Za primer, ko sem jaz kupoval avto je imel 13 lastnikov in uporabnikov, kar se mi je zdelo nemogo?e ker bi se moral delati prepis skoraj vsake pol leta. Lastnik o tem seveda ni vedel ni?esar, iz uprave pa sem dobil odgovor, da lahko prihaja do manj?ih napak. Sedaj po prenovi njihovih strani pa je ?tevilka padla na 9, ?eprav je iz kupoprodajnih pogodb jasno razvidno da sem mislim da 4 lastnik. Me prav zanima ?e mogo?e kdo ve kje bi lahko dobil to?en vpogled v te prej?nje lastnike in uporabnike

nemogo?e, ZVOP

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, vem da je to problem?ek, ampak mislim da nekako se mora mimo tega. Ker bodimo realni, oni zaradi malomarnosti ni?ajo vrednost mojega avtomobila kar sigurno ne more biti po zakonu. Tako da ?e jaz pridem tja z kupoprodajnimi pogodbami mi morajo omogo?iti nek vpogled, da vidimo zakaj prihaja do neskladja. Ali pa ?e to preveri nekdo ki je za to poobla??en

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, vem da je to problem?ek, ampak mislim da nekako se mora mimo tega. Ker bodimo realni, oni zaradi malomarnosti ni?ajo vrednost mojega avtomobila kar sigurno ne more biti po zakonu. Tako da ?e jaz pridem tja z kupoprodajnimi pogodbami mi morajo omogo?iti nek vpogled, da vidimo zakaj prihaja do neskladja. Ali pa ?e to preveri nekdo ki je za to poobla??en

odvetnik ($$$$$$$$), policija, sodi??e.....thats it

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri stevilu lastnikov je recimo problem ta... ce leasing hisa, ki je pravno formalno lastnik nekega vozila (ce je kupljeno na leasing), gre v stecaj ali jo kupi drugo podjetje... je to ze sprememba lastnika ... in po preteku leasinga se recimo leasingojemalec odloci, da avto proda drugi fizicni osebi ... Kolikor vem, se po preteku leasinga najprej napise na leasingojemalca... in takoj recimo na novega kupca... Tako so tam lahko pri 5 let starem vozilu vpisani stirje lastniki in dva uporabnika ... :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, vem da je to problem?ek, ampak mislim da nekako se mora mimo tega. Ker bodimo realni, oni zaradi malomarnosti ni?ajo vrednost mojega avtomobila kar sigurno ne more biti po zakonu. Tako da ?e jaz pridem tja z kupoprodajnimi pogodbami mi morajo omogo?iti nek vpogled, da vidimo zakaj prihaja do neskladja. Ali pa ?e to preveri nekdo ki je za to poobla??en

 

No, v bistvu ima avto, letnik 2012, s 85.550 prevo?enimi kilometri, to in to opremo in v top kondiciji popolnoma enako vrednost, ne glede na to, ali si prvi lastnik, ali deseti. Je lahko dejstvo, da je nekdo deseti lastnik, kak?en alarm, da z avtomobilom nekaj ne ?tima, ampak vreden bo ?e vseeno enako.

 

Sploh pa ?e normalnemu kupcu normalno pojasne?, zakaj je tam na portalu neka cifra pri lastnikih in uporabnikih in ta normalen kupec malo normalno razmisli, potem na?eloma ni panike. Pri mojem sem jaz namre? ?etrti lastnik (ojoj....), ampak drugi uporabnik. Prvi lastnik je bila avtohi?a, uporabnika ?e ni bilo. Drugi lastnik je bila leasing hi?a, uporabnik je bil eden. Tretji lastnik zopet ista avtohi?a, uporabnika ni bilo. ?etrti lastnik in drugi uporabnik pa sem jaz.

 

Edino nekaj me je ?okiralo pri temle portalu...v letu in petih mesecih sem naredil 69.000 km... :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojega ne najde - ni podatka. Se pravi sem ga, kot ka?e, ukradel.

 

 

Poglej, ce ga najdes tukaj >> http://www.policija.si/seznami/ukradenavozila/uv_prikaz.php :)  :harhar:

 

Sicer pa... probaj veckrat... Zmoti ga ze, ce recimo tablico vneses malo drugace, kot on pricakuje ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.