Skoči na vsebino

Nova Mazda CX-5 (2017)


Odisej

Priporočeno sporočilo

Problem je, da merjenje na ABS senzorjih ni najbolj u?inkovito saj namre? meri le razliko v vrtenju koles glede na kot volana. Do tukaj je vse v redu ampak kot je znano iz gum konstantno po?asi uhaja zrak in ?e se to dogaja pribli?no enako na vseh kolesih ABS ne bo zaznal razlike v vrtenju koles in ne bo sporo?il prenizkega tlaka.

 

To se v primeru senzorjev za nadzor tlaka ne more zgoditi saj je v senzorju dolo?ena najni?ja vrednost tlaka pri kateri sporo?i napako in ra?unalnik spro?i ustrezno lu?ko na armaturi.  Tukaj ni va?no ali ena ali dve ali pa vse ?tiri gume isto?asno pridejo do nastavljene minimalne vrednosti, ki je, ?e se ne motim, nekje pri 1,6 do 1,8 bara.

 

Kljub temu, da imam ta sistem mi je osebno veliko bolj pri srcu merjenje na ABS senzorjih, ker je manj zahtevno in bistveno cenej?e kot merjenje tlakov na ventil?ku - ampak jeba v?asih si bil sam popolnoma odgovoren za pravilno napumpane gume, danes ti bo pa avto ?e rit moral obrisat, ?e si jo slu?ajno pozabil. Dobesedno iz ljudi delajo debile.

 

 

OK... sistem naj bo taksen ali drugacen... Ampak ali res mora EU uredba to urejat, da je obvezno za vse? Meni se to zdi bolj voda na mlin proizvajalcem tovrstnih senzorjev ... Ker z varnostjo nima neke hude povezave... Ce ti guma eksplodira in letis s ceste, je cisto vseeno... ali ti sekundo prej zagori lucka ali ne ... :) ... Tudi ce imas TPMS senzorje, se lahko zogdi, da ne javi takoj... saj tako tudi pise v prirocniku (glej sliko, ki sem jo prilepil zgoraj :) ) ... Meni se zdi, da je za samo varnost bolj pomemben kaksen drug sistem, kot ravno TPMS ... Osebno se ne spomnim, kdaj sem nazadnje imel prazno gumo ... sem pa imel kar nekaj tezav, ker je puscalo ravno zaradi teh senzorjev, ki so ocitno tako zanic narejeni, da veliko prej popustijo, kot navadni ventilcki... Pa nisem edini, ki sem imel s tem probleme... Meni so jih sicer menjali se pod garancijo... a sem vseeno imel sitnosti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A sedis? Uredba nima pojma drugace o varnosti ampak kao za emission control ....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A sedis? Uredba nima pojma drugace o varnosti ampak kao za emission control ....

Tole ima pa se veliko manj zveze potem... torej en navaden bullshit... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

European Union (EU) and Far East legislators are looking at TPMS as a way of reducing CO2 emissions, and are presently (as at January 2009) considering compulsory tire pressure monitoring systems from this environmental stance.[18] Starting in November 2014 (ECE-R 64 EU Directive), all new models of passenger cars must be equipped, in E.U., with a TPMS.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ima pa se veliko manj zveze potem... torej en navaden bullshit... ;) ...

 

Problem je v tem, da ljudje pumpajo gume po specifikaciji na nalepki in to po mo?nosti tople, ko se ?e nekaj ?asa vozijo. Tako, da ve?ino ?asa so pod minimalno vrednostjo in baje je to splo?ni problem saj naj bi se od 40-60% ljudi vozilo s prenizkim tlakom v gumah ?zmeden?

 

Sej si ?e tu na forumu opazil v eni debati o gumah, kako naj bi delali napako tisti, ki malce ve? pumpamo gume, ?e? da je edini zakon tisto kar pi?e na nalepki. V glavnem, ?tos je na?eloma samo v tem, da gume s prenizkim tlakom delajo ve? trenja in upora in zato je poraba ve?ja, varnost pa je bolj sekundarnega pomena ?eprav jo eko standardi tukaj dejansko zvi?ujejo. Ravno vo?nja s premalo napolnjenimi gumami pomeni preve? "me?kanja" gume in posledi?no se zaradi tega pregreva, kar pa lahko privede ravno do tega, da gumo raznese. Na?eloma samo od sebe gumo naj ne bi razneslo, ?e ni seveda kaka nalita varjanta ali pa z neustreznim hitrostnim indeksom oziroma, da je nevestni voznik ni prebil na kak?ni vo?nji ?ez robnike in udarne jame.

 

Pred leti sem imel slu?ajno tak?no izku?njo, ko smo ?li kolegi z ve? avti na morje in se ustavimo na pumpi na AC in gledamo od kolegice avto, ki je imel na pogled rahlo prazno gumo. Pritisnem s prstom, da probam koliko je guma mehka in skoraj me je speklo - sigurno je imela ve? kot 80?C. Ne vem ?isto to?no ampak, ko smo gumo za?eli polniti je bilo notri manj kot 1,5 bara pa ?e to se je ustvaril tlak zaradi segrete gume. Verjetno bi hladna imela le okoli 1 bar tlaka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ne, tam notri je zapisan najmanj?i tlak in ne priporo?ljivi tlak. Kot drugo pa je to tlak pri hladnih gumah - koliko ljudi se najprej vozi potem gre pa napolnit pnevmatike na minimum. ko se ustavijo in temperatura v gumi pade je pa tlak prec za 0,2 ali ve? bara ni?ji. Zato pa je treba analfabete zavarovat in dat gor TPMS, da jih opozori "ejga frajer gume je treba polnit". Ker ravno takim TPMS preko ABS senzorjev ne pomaga ?isto ni? saj imajo navadno vse gume preve? prazne, gredo spet na stari sistem na ventil?kih, kjer je dolo?en najni?ji tlak da spro?i alarm.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ne, tam notri je zapisan najmanj?i tlak in ne priporo?ljivi tlak.

 

V tisti tabelici oz. na nalepki so navedeni predpisani tlaki... in ne najnizji... vsaj tako pise v prirocniku...

 

post-10-0-83028700-1516164613_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predpisan tlak ja zato ker so ljudje analfabeti?ne ovce. Ker ?e bi mu napisali, da mora biti tlak med 2,1 in 2,5 bo eno gumo napolnil 2,1 drugo 2,3 tretjo 2,4 in ?etrto 2,5. ?e se ho?e? dr?at pa to?no tistih 2,1 bo? moral vsaj na vsake tri tedne viset na pumpi in preverjat tlak, ?e ?e nisi pod.

 

Zato pa ima? napisano pri praznem avtu in pri polnem ter potihem ra?una?, da bo vsaj to zaleglo, da se ne bodo vozili s premalo napolnjenimi. Zelo veliko pa je odvisno tudi od znamke in modela gum. Potem se pa ljudje ?udijo, ker imajo napolnjeno po nalepki a jim pobere robove gum ?e po 15.000km in potem razlagajo, da so to slabe gume.

 

Tako je tudi mene vulkanizer stra?il, da Gy Eagle Asy 2 zdr?ijo komaj 30.000km in da naj vzamem kak?ne druge. Po menjavi za zimske sem zmeril globino profila in po trenutno prevo?enih 38.000km je ?e vedno od 5 do 5,5mm in to po CELOTNEM profilu, od leve strani ?ez sredino na desno. Do 3mm bodo naredile ?e vsaj 30.000KM, do zakonskih 1,6mm pa bi teoreti?no ?e nadaljnih 10-15kkm. Zakaj teoreti?no? Ker jih vedno menjam prej in ne do zakonske omejitve. In to je moje povpre?je, en komplet letnih gum meni zdr?i cca 70.000km do globine 3mm. Predno sem pa to pogruntal sem pa uni?il komplet prvih Eaglec (tiste s smrekca profilom) v dobrih 20.000km, ko mi je ?isto pobralo robove. Takoj naslednje pa sem polnil  za 0,7 bara ve? pa sem prevozil skoraj 50kkm in bi ?e pa je ?el avto od hi?e in nimam ideje kolk jih je ?e naslednji lastnik.

 

In to je bistvo, gume je potrebno polniti s takim tlakom, da je obraba ENAKOMERNA in pri nekaterih za kaj takega rabi? pol bara ali celo ?e ve? nad zapisom na nalepki, tako da dr?at se tiste nalepke kot pijanc plota je s stali??a ekologije, stro?kov in konec koncev tudi varnosti precej nesmotrno.

 

Seveda pa kot je prenizek tlak problem je problem tudi previsok, ker ?e pa kar tako polni? recimo z ve? kot 3 bari pa gre seveda zadeva spet v poslab?anje voznih lastnosti in obrabe, no edino poraba se bi pa ?e zmanj?ala ... :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od aprila letos bodo morali imeti vsi TPMS preko ventilov (ne samo ABS) - tako mi je bilo receno v enem izmed Mazda salonov. ?eprav imam raje ABS varianto. Ventili so nesramo dragi.

Hmmmmmm ampak to mogoce samo mazda prodaja kupcem? Jestova ni aprilska

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od aprila letos bodo morali imeti vgrajen sistem eCall ... za TPMS pa nikjer ne najdem tega podatka ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od aprila letos bodo morali imeti vgrajen sistem eCall ... za TPMS pa nikjer ne najdem tega podatka ...

Jaz tudi nisem, zato mi je malo na sumu da je to izgovor :)

Tudi ce gres konfigurirat skodo danes, ki ne bo dobavljiva se aprila (kodiaq) bo mela abs varianto

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ventil?ki s senzorjem in garnitura namesto rezerve... To bo krasna kombinacija. ?e tista teko?ina zama?i luknjico, bo najverjetneje tudi ventil?ek. In bo poleg stro?ka za flikanje oz. za dve novi pnevmatiki ?e zraven 50? za ventil?ek... 

 

A ni bila nekje tema, kaj je dandanes na avtu odve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tekocina masi samo tam kjer uhaja zrak, to pa ni ventilcek, pa le ta stane euro ali dva

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tekocina masi samo tam kjer uhaja zrak, to pa ni ventilcek, pa le ta stane euro ali dva

Moja izku?nja s teko?ino za flikanje luknjic je omejena na uporabo  na biciklih - uporabljal sem zra?nice s teko?ino "Slime" in pa "Bontrager". Kolikor teko?ina zanesljivo zama?i majhno luknjico ob predrtju, toliko zanesljivo tudi zaje... fentil?ek, pa ne glede na to ali je ventil Presta ali Schrader. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izku?nja s teko?ino za flikanje luknjic je omejena na uporabo na biciklih - uporabljal sem zra?nice s teko?ino "Slime" in pa "Bontrager". Kolikor teko?ina zanesljivo zama?i majhno luknjico ob predrtju, toliko zanesljivo tudi zaje... fentil?ek, pa ne glede na to ali je ventil Presta ali Schrader.

Pa kako potem napumpas po trm ko das tekocino not

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kako potem napumpas po trm ko das tekocino not

Kupi? ?lauh za bicikel ki ima ?e teko?ino not, potem normalno pumpa?, samo ne ko je fentil?ek v spodnjem polo?aju. Ima? pa mo?nost dveh variant te?av, ena da ti teko?ina s ?asom zama?i fentil?ek, druga varianta pa, da del?ek te svinjarije pride not in ventil?ek ne zapira ve? - pu??a.

Pomoje je kar na mestu Slivkina pripomba o krasni kombinaciji senzorja tlaka in teko?ini za flikanje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi? ?lauh za bicikel ki ima ?e teko?ino not, potem normalno pumpa?, samo ne ko je fentil?ek v spodnjem polo?aju. Ima? pa mo?nost dveh variant te?av, ena da ti teko?ina s ?asom zama?i fentil?ek, druga varianta pa, da del?ek te svinjarije pride not in ventil?ek ne zapira ve? - pu??a.

Pomoje je kar na mestu Slivkina pripomba o krasni kombinaciji senzorja tlaka in teko?ini za flikanje.

nisem imel se take izku?nje namre?, 1x na motorju Slime, pa je ?e danes ta guma s fentil?kom in ?lauhom v operativi (svakova Transalpka nima ?lauhloss, ker ima ?pice oz napere in zaradi tega ?lauhe) cela znanost ker klobase ne more? uporabiti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/testi/mazda-cx-5-cd175-awd-at-z-obliko-zasenci-premijske-znamke/444334

 

Pravijo, da je to SUV za na avtocesto....jest se ti zdi da je manj sportna?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/testi/mazda-cx-5-cd175-awd-at-z-obliko-zasenci-premijske-znamke/444334

Pravijo, da je to SUV za na avtocesto....jest se ti zdi da je manj sportna?

Mene je zmotilo v tem clanku to, da trdijo, da nima touchscreena ;)

 

post-10-0-78802100-1517177308_thumb.jpeg

 

Ocitno so to poskusali le med voznjo, ko je touchscreen iz varnostnih razlogov res blokiran... drugace pa ta trditev ne drzi... ;)

 

To, da je to SUV za na avtocesto pa mi ni jasno, kaj so s tem mislili... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes v sluzbi vozil aktualno Cx5 in me je navdusil menjalnik, ki je bil v osnovi avtomatski, ampak ga das na M ter potem z - in + prestavljas. Fajn zadeva :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes v sluzbi vozil aktualno Cx5 in me je navdusil menjalnik, ki je bil v osnovi avtomatski, ampak ga das na M ter potem z - in + prestavljas. Fajn zadeva :)

 

 

A nimajo tako vec ali manj vsi avtomatski menjalniki? :) ... Sicer pa... zakaj bi dajal v nacin M, ce imas avtomatski menjalnik mi res ni jasno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah tle pri nas gre za rent a car in imas ljudi z razlicnimi zeljami. Totalno sovrazim francoske avte, npr. Citroen ima neke stible, ki je kar tezko razumet kako deluje vse skupaj in vsakic komaj cakam, da ga izrocim naprej. Opel je tudi en jajc na celi crti in prestavlja kot avtobus LPP. In tudi kadar imamo kako okvaro, zmeraj bo to Op(l)el, ne morem verjet! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Meni tudi dela regeneracijo redno pri 290-310 km, gre pa za 2.2 2015FL (je pa res, da mi takšne regeneracije dela, odkar so mi lansko leto preventivno zamenjali malo verigo, prej mi je delal na 250).
    • Jaz mislim,da boš dele dobil pri "šverc-komerc" nepooblaščencu kakih 20...30...mogoče celo 50% ceneje...pol pa neseš k pooblaščencu,kjer imajo usposobljenega mehanika,se zmeniš za en orng popust,ker bodo itak veseli,da si k njim prišel dat avto popravljati...k z popravili lepo služijo.... Isto kot z npr. ležaji za elektromotorje...dobiš za vsakim vogalom pr švercerju....   Sem že enkrat prilimal ta link,pa če koga zanima,naj pogleda še enkrat.  
    • Kot primer lahko povem, da v naših koncih lahko Škodo Superb, ki mislim da je ena izvedba mehki hibrid (pardon, če sem se narobe izrazil), popravlja samo en uradni servis, ker ima certificiranega mehanika. Pa je servisov kar nekaj. Drug primer. Oče je bil par let lastnik Renault Zoe, pa je bilo znanje na Avtotehniki Celje zelo slabo za kakšna tehnična vprašanja. To je sicer že nekaj časa nazaj, tako da ne vem kako je zdaj. Da bi pa kakšni fušarji pod kozolci tole delali, bo pa še nekaj časa preteklo pomoje. Hitrost razvoja in raširitve elektromobilnosti bo definirala infrastruktura. Dokler je ne bo, ne bo širitve, to je zdaj upam da že vsem jasno.
    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.