Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

No, po?asi boste pri?li za menoj: pri vsej izbiri na tr?i??u nima? kaj pametnega izbat. Kar ponuja prvi, ponujajo vsi, ?esar ne dobi? pri prvem, zelo te?ko sploh kje dobi?. V glavnem so pa avtomobili zmerno do prete?no enako neuporabni.

 

Nekje smo imeli temo: kaj je odve? na avtu ali nekaj v tem smislu. Zdaj bomo lahko odprli temo kaj na avtu je sploh ?e uporabno...

 

V glavnem, ja, ?e se sprijazni?, da nekdo drug odlo?a, kaj ti potrebuje?, potem ni te?ko dobit avto. ?e pa ho?e? kupit to, kar je res uporabno in prakti?no in ti bo slu?ilo, se pa ?e zatakne. Mene so prignali tako dale?, da sem celo med Kitajci (Ssangyong) in Rusi (Liaz, Lada) iskal. In kar je najhuj?e, dobil ?e najprimernej?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, po?asi boste pri?li za menoj: pri vsej izbiri na tr?i??u nima? kaj pametnega izbat. Kar ponuja prvi, ponujajo vsi, ?esar ne dobi? pri prvem, zelo te?ko sploh kje dobi?. V glavnem so pa avtomobili zmerno do prete?no enako neuporabni.

 

Nekje smo imeli temo: kaj je odve? na avtu ali nekaj v tem smislu. Zdaj bomo lahko odprli temo kaj na avtu je sploh ?e uporabno...

 

V glavnem, ja, ?e se sprijazni?, da nekdo drug odlo?a, kaj ti potrebuje?, potem ni te?ko dobit avto. ?e pa ho?e? kupit to, kar je res uporabno in prakti?no in ti bo slu?ilo, se pa ?e zatakne. Mene so prignali tako dale?, da sem celo med Kitajci (Ssangyong) in Rusi (Liaz, Lada) iskal. In kar je najhuj?e, dobil ?e najprimernej?e...

Ja saj se strinjam s tabo,preprosto so taki ?asi. Jaz ki sem pri materialnih stvareh izrazit racionalnost, imam na vsakem koraku take te?ave.

 

?elel telefon na tipke in da ima spodobmo navigacijo...

 

?elel stoparico ,ki ka?e zgolj pulz , ne pa tudi ?tetja korakov,kalorij, klincevega BT , da mi piska vsaki?,ko dobim sms (si kar predstavljam kako bi me to razveselilo nekje v 3pm na bajku ko dobim neumen sms).

 

?elel novo ban?no kartico... Dobil bresticno... Za trote,ki si ne znajo zapomniti 4mestne ?tevilke (po mo?nosti po lastni izbiri).

 

Zelim poceni avto,ki bo trpe?en , Poceni za vzdr?evanje, z velikim prtlja?nikom, bencinar brez turbine...

 

Jebemu, da o kolesu ne za?nem....

 

Ja... Svet potro?ni?tva... Ni druge kot da se sprijaznemo... Saj lahko scijem proti vetru... Ampak bom poscan...

 

Aja...ssangyong je korejec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja...ssangyong je korejec.

 

Se mi je zdelo, da je malo preve? trpe?en za Kitajca... No, potem bomo pa mogo?e res ?li tja iskat naslednika za Mazdo...

 

Konec koncev pa, saj pri teh avtih nikoli ne ve?:

- Volvo je Kitajski

- Land Rover in Jaguar sta Indijska (Tata-mobil)

- Mini je Nem?ki

- Nissan in Mitsubishi imata Renaultove motorje

- Opel, Peugeot in Citroen imajo tudi vse pome?ano

- Audi, ?koda, Ducati, Seat in Lamborghini imajo tudi vse nekaj pome?ano

- Renault delajo po celi zahodni Aziji in na Balkanu

- ... ... ...

 

Edino Lade delajo izklju?no in samo v Rusiji :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je zdelo, da je malo preve? trpe?en za Kitajca... No, potem bomo pa mogo?e res ?li tja iskat naslednika za Mazdo...

 

Konec koncev pa, saj pri teh avtih nikoli ne ve?:

- Volvo je Kitajski

- Land Rover in Jaguar sta Indijska (Tata-mobil)

- Mini je Nem?ki

- Nissan in Mitsubishi imata Renaultove motorje

- Opel, Peugeot in Citroen imajo tudi vse pome?ano

- Audi, ?koda, Ducati, Seat in Lamborghini imajo tudi vse nekaj pome?ano

- Renault delajo po celi zahodni Aziji in na Balkanu

- ... ... ...

 

Edino Lade delajo izklju?no in samo v Rusiji :P

Globalizacija...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je ?e ?ou kdo Scalo probat? Js sn se v?er z njo zapeljal, morm povedat, da je to biu moj prvi pa upam, da zadnji poskus z kavnim mlin?kom. ?e bi bla bol? zvo?no izolirana, od motorja bi ?e ?lo, amapak ko to za?ne ropotat, se kr bojim, da mi bo motor kam pobegnu :) Aja porabo na testnu sn meu pa 7.7 l/100km  :P

 

Druga?e pa razen ropotajo?ega podvozja pa nestabilnosti zadka, pa njihove plastike ... niti nism meu dodatnih prito?b. Aja ?e cena, oni to prodajajo za 20+, vrjetno se da pol kej zglihat ampak, vseen nekak ne.

 

Pravijo pa, da bojo dobli 1.5 motorje z 150 km (trenutno sam z DSG prodajajo). Kar bi pa ?e za tale manj?i avto mogo? znalo kej poment.

 

Uuu skor sn pozabu, tut tle majo ?rno notranjost na  strehi in stebri?kih. Pa mi ne pride tak ?voh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si rekel...zakaj nov avto?

Kupil si bom ?e eno mazdo 6 letnik 2010 in uzival v avtu, ki mi je v?e?...

Razlika v denarju pa bo ?la za dopust...

Avto imam za vo?njo od to?ke A do to?ke B...pa ni potrebe po novim...

Za pecanje plehpi?k ga ne rabim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa obvezno belega. Da te potem zamenjajo za elektro gorenjska oz. elektro ljubljana :-)

Tudi na elektro maribor jih imamo :-)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na elektro maribor jih imamo :-)

Tudi na komunali ga imajo. Pa v?asih, ko ga parkirajo pred njihovim vhodom, ga ho?e kdo po neste?i spre?ati v pre?i za staro ?elezo. Baje, da so ?e dvakrat v zadnjem momentu stisnili stop v sili.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mi na elektro p. ga imamo belega.

Potem pa zgleda, kot da je to uradno vozilo elektro distribucijskih podjetij...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj se strinjam s tabo,preprosto so taki ?asi. Jaz ki sem pri materialnih stvareh izrazit racionalnost, imam na vsakem koraku take te?ave.

 

?elel telefon na tipke in da ima spodobmo navigacijo...

 

?elel stoparico ,ki ka?e zgolj pulz , ne pa tudi ?tetja korakov,kalorij, klincevega BT , da mi piska vsaki?,ko dobim sms (si kar predstavljam kako bi me to razveselilo nekje v 3pm na bajku ko dobim neumen sms).

 

?elel novo ban?no kartico... Dobil bresticno... Za trote,ki si ne znajo zapomniti 4mestne ?tevilke (po mo?nosti po lastni izbiri).

 

Zelim poceni avto,ki bo trpe?en , Poceni za vzdr?evanje, z velikim prtlja?nikom, bencinar brez turbine...

 

Jebemu, da o kolesu ne za?nem....

 

Ja... Svet potro?ni?tva... Ni druge kot da se sprijaznemo... Saj lahko scijem proti vetru... Ampak bom poscan...

 

Aja...ssangyong je korejec.

Pa rumen tudi.... Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Edina caka je da mas odbitno 150? Pri skodah. 

Imam ?kodo pa nimam 150?odbitne.

Porsche leasing mi je ponujal zavarovanje ki je, po njihovih trditvah, zihr vsaj 100?ceneje kot druga najcenej?a zavarovanja. V resnici je bil prav toliko dra?ji v primerjavi s Triglavom.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

250? prvo leto, 1100? drugo leto.

675? na leto, tretje leto lahko spet svoje vzames.

 

To je ta 'akcija' bon 1500?. 1500? Dodatno dol ce vzames avto na leasing.

 

Se vedno ok

https://www.porscheleasing.si/znamke/akcije/246-volkswagen-akcija-financiranja-in-zavarovanja-z-bonusom-financiranja-do-1500-na-mpc-vozila

 

V glavnem pripeljes k njim in vse uredijo, ni treba niti na zavarovalnico.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni 1? na mesec kasko v akciji za Seat? Vsaj tako se mi zdi, da sem zasledil na jumbotih ob cesti...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akcija sebon 1500

 

Cene so osnovno + kasko ( glede na moj bonus razred)

 

Je pa tudi Anze rekel da ni problem :) (ce ne peljes k njim je 300? odbitne)

 

Citroen je bil ob kataloski 38500 710? na leto.

Tarraco kataloska 43700?

 

Torej je ok, oz celo malo nizje

To je 'on top' popust ce vzames leasing.

Obseg kritij PVS.pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa dejansko ni ni? pametnega, ki bi vsaj za silo zgledalo in bilo uporabno - ?ele zdaj ugotavljam, da je to ?ista katastrofa.

 

Mazda 6 bi bila ?e najbli?je ampak, kaj k se model poslavlja in kupit nekaj, ki je nekako oblikovno tu ?e 7 let a isto?asno ti ga prodajajo po ceni, ki je vi?ja kot pred 7 leti.... kupi? pa ima? naslednje leto ?e prej?nji model za 35-40kEUR je pa? res prehuda.

 

Mazda 3 - sem ?e tolk napisal, kaj vse me moti, da raje ne bom ve?-

 

Peugeot 508 - sem ga videl v ?ivo in zgleda bistveno slab?e kot na slikah ali videu. Notranjost je pa kot bi imel nekdo preve? domi?ljije ampak ?al napa?ne.

 

Arteon - od zunaj nimam kaj re?t, peta dvi?na vrata so zakon. Je pa pa? VW in od znotraj preve? plasti?en.

 

Sveta nem?ka trojica - preve? denarja za to, da me bodo drugi preklinjali.

 

Honda - pa kje najemajo oblikovalce? To je vse overkill in ?e mogo?e danes ?e nekako zgleda, bo ?ez 4-5 let tako zastarelo in sme?no.

 

Toyota - izbira je dobra, sploh Camry zgleda ampak je ?el klasi?na limuzina z butastim prtlja?nikom. Corolla pa bi mogo?e bila ampak oblikovanje mi ni glih.

 

Hyundai - spet mam te?ave uz oblikovanjem, I40 je kr mal sme?en in ima brado. i30 bi bil aktualen fastback samo je vseeno zadaj malo nenavaden.

 

Opel - Insignia sicer niti ni tako napa?na ampak je Opel :(

 

Renault - Talisman - limo je super ampak prtlja?nik je v kurcu, karavan je pa katastrofalno oblikovan zadaj.

 

Kia - optima je draga, ker je hybrid, pa ?e vpra?anje ?e se jo da dobit, Stinger so mokre sanje. Proceed pa je na?eloma to?no to kar rabim in je trenutno "top of the list"

Sam bi v tem primeru pogledal ?e za Mondeotom, zdaj je zunaj facelift. Ko sem lani kupoval sam, so bili od 5-vratnikov v o?jem izboru Mondeo, Insignia in Suberb, od karavanov pa 6-ka in V60.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Volvo je predrag in tam nekje v rangu svete trojice. Mondeo je pa tako neskon?no plasti?en znotraj in zgleda slab?e/starej?e kot Mazda 6 druge generacije. To je tako dolgo?asje, da ne re?em kvalitete gumbov in ostalega. Edino kar je dobr so peta vrata.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.zurnal24.si/avto/ford-je-razgalil-povsem-nov-suv-zanimivega-imena-330079

 

a se je vsem ?e resno zme?alo - a vsak avto bo zdaj SUV. Neko? je bil to lep kupe zdaj so pa ta ime zlorabili za neke brezvezne kup?ke pleha - bolj kot Puma bi si zaslu?il ime Hippopotamus. Mislim, resno jaz se ne grem ve?, pa to kar po?enja avto industrija je pa res ?e ?ist brezveze.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=1843

Boss, kaj pa pravis na tole mesanico mestnega avtomobilcka in wannabe suv-a ter zanimive cene? :)

Fordu se je res zmesalo kot kaze...

Pa ne samo fordu, skoraj vse firme preobla?ijo te mal?ke v plenicah v neke dvignjene, s plastiko obdane zmazke. E, pa iz inata ne bom nikoli kupil teh ?udes.

Kar se pa ti?e kie, te ceed karavan, ki ima kao zadek kot porsche, sem jih zadnje dni v tujini videl ogromno in v ?ivo ni tako lepa, kot na slikah. Izgleda nekako majhna in nizka.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mi smo samo enkrat vzeli "na obroke". So ponujali možnost pol takoj pol pa čez eno leto. In sva z ženo pol plačala takoj, v enem letu pa zbrala še drugo polovico. In tako po enem letu pridem tja z denarjem in nastane problem, kako to zdaj poplačat, ker so pozabili pripisat, da je po enem letu možnost samo kredit ali lizing. In midva sva bila prva, ki sva tja prišla z gotovino za drugi obrok... Je avto ostal dva dni brez registracije, ker je birokracija trajala toliko časa. Te akcije pa kmalu ni bilo več in je kasneje nisem nikjer več zasledil...
    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.