Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Tole ni karavan ampak je vmesna zadeva med karavanom in 5-vratno limuzino.

 

Razlika zadaj je precej?na, prostorsko in uporabno sicer ne, oblikovna pa full

 

Proceed proti Ceed SW (karavan)

 

https://de.motor1.com/photos/632401/2019-kia-ceed-sw-vs-2019-kia-proceed/

 

 

Glede porabe pa nisem neki bumbar, da ne znam delati izra?una, ki je na koncu le in samo izra?en v denarju. Neko? sem delal 35.000 km na leto in je razulika v porabi dveh litrov je cca 900?. Pri zdaj?nji kilometrini, ko delam manj kot 15.000km na leto pa je je recimo razlike tam nekje slabih 400 ? ali dobrih 30? na mesec. Ma da bi pa zaradi tega skakal iz ko?e in se sekiral pri porabi pa res nima smisla, pri tem, da govorimo o avtu, ki ima 200+ turbo konjev pri katerih sem prepri?an, da bo tudi dizelski navor z lahkoto pozabljen. :ne vem:

 

Druga?e pa se samo vra?am nazakj h koreninam, saj je bil moj prvi nov avto prav Kia in kljub temu, da je bil to Clarus iz sredine devedesetih, ko Korejci ?e niso bili to kar so danes, sem bil s tem avtom nadpovpre?no zadovoljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kako naj ti povem, da bo? razumel? Kia in Hunday sta izdelka (ali kot je lepo rekel Labi-polizdelka).Bavarci, mazde, tudi kak Pe?o, pa kak novej?i Volvo, pa so avti z du?o. Kie so ?e na risalnih deskah samo izdelki, kinjih jevtreba ?im ve? prodat. Ostali pa so umetni?ki izdelki, ki pustijo nek pe?at, nek izdelek, ki ga ?uti? kot umetnost.Kia je-avto, mogo?e komu v?e?en avto, a nikoli ne bo nek prese?ek.Pa? avto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav, ampak zato ?e vedno ne bom kupil hoh?taplerskega Bavarca al pa unga iz Ingolstada - ker se cenim. :jezicek:

unga iz ingolstadta jaz tud nikoli

minhen pa bi imel, ampak samo zaradi tega, kaj so ti avti bli vcasih...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e mora? pa malo vrata odpreti, korejci so tako napredovali, da jih kupuje sedaj mladina in srednjeletni razred...res so se povzpeli (tudi s ceno, in ravno zato so ?e zdavnaj nedosegljivi penzionistom)

 

Seat je zakon! :) :)

Mladi da, kaki ?tudenti, ki jim je vseeno, kaj vozijo, v?asih so kupovali reno 5 ali katrce, sedaj imajo kie, in hundaye kupujejo tudi kak ?tudent, pa ?e njegov prfoks, ki mu je vseeno ali vozi kio, dacio ali starega hro??a ali pa se vozi z kolesom.

In da, najve? avtov v tem sedmentu pokupijo penzionisti. Resno. Pojdite v kak salon pa pocpra?ajte.Ko sli?i? kak avto, ko ?tarta na 5700 obratih, in sli?i?, kako vozi pod sklopko, je to ziher penzionist, ki ne sli?i in vozi kio i hundaya. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?e, samo si ?e vedno ne upam v KIA salon zavit - vseeno bi ?e vedno imel Mazdo, samo a sem pripravljen na toliko kompromisov? Verjetno ja, ?e bi avto kupoval za max 4-5 let. Ampak, ?e ?ivim s trenutno ?estko ?e 11 let se lahko zgodi, da bo nov avto moral zdr?ati tudi toliko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj bo Boss iz inata kupil kio.Vrnil se bo h koreninam.

Imel bo karavana, ki bo pil kot kak resen avto, imel bo benzinarja, se pravi, da bo prestopil v drugi, nam pravovernim sovra?ni tabor,

in bil bo karavan.Tri stvari, katere so bile v?asih prepovedane. Mogo?e je pa pri?la kriza srednjih let? :)

Moj molega, zaprise?en dizela?, si je sedaj omislil kabrio bavarca, 4 tiso? kubikov, 300 konjev.Ko sem ga videl, nisem mogel verjeti. Joliko pa to pije? Ni va?no, va?no je da je kul. Wtf. Tip je gledal do pred enim tednom vsak deci nafte. He, he...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej se je pa za?elo :).

Tvoj je majhen in grd, moj je velik in lep. Avto namre?.

Jaz tudi ne bi imel nikoli olimpijskih krogov, na bavarca bi se pa z lahkoto navadil.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Auto z du?o je tudi ALFA med drugim!

Boss, kako naj ti povem, da bo? razumel? Kia in Hunday sta izdelka (ali kot je lepo rekel Labi-polizdelka).Bavarci, mazde, tudi kak Pe?o, pa kak novej?i Volvo, pa so avti z du?o. Kie so ?e na risalnih deskah samo izdelki, kinjih jevtreba ?im ve? prodat. Ostali pa so umetni?ki izdelki, ki pustijo nek pe?at, nek izdelek, ki ga ?uti? kot umetnost.Kia je-avto, mogo?e komu v?e?en avto, a nikoli ne bo nek prese?ek.Pa? avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, pa ?e mal bolj resno.

 

Fastback je nadomestilo za tako imenovane 5-vratne razli?ice, ki niso glih klasi?ni HB-ji z odrezano ritjo. Linija je bistveno druga?na kot pri tipi?nem karavanu, tako da se ?e vedno najbolj pribli?a obliki, ki mi je najbolj uporabna in tudi vizuelno sprejemljiva.

 

Glede na to, da letno ne bo niti 15kkm, dizel ?al ni ve? tako idealen kot je bil. Poleg tega pa ?e ta antidizelska histerija, dizlom v tem trenutku ne gre v prid. ?e vedno pa glede voznih ob?utkov danes raje vzamem 120 konjskega dizla kt 140 konjskega bencinarja.

 

Bi pa verjetno o krizi srednjih let govoril, ?e bi vseeno vzel Stingerja, lahko da celo dizelskega :hudicek: al pa recimo BMW, je al pa bohnedej Audija. Tud Arteon bi recimo lahko bil nekje v tej kategoriji, al pa kak Jag itd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BMW = Big Money Waster :jezicek:

 

Ampak glih na 5700 obratih... :lol:

Bavarski Mull Wagen

Bayerische Misst Wagen

Broke My Wallet

Brings me woman

Bosansko mestno wozilo

Beda?ki morbidni woz

 

in ?e kaj bi se na?lo.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ne pol bom pa verjetno moral it na elektriko, ?e bo Slo zgradila nov NEK.

 

druga?e pa, a je zavarovanje za bencinarja dra?je kot za dizel? Sej sem povedal, da me bo mese?no bencin stal celih 30? ve? kot zdaj nafta - a to je za sekirat?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsak zase ve kaj rabi... tist ki dela v merkatorju za minimalca in se vozi 100+ km vsak dan.... ?e sobote in nedelje.... more dobro premislit .. ker ?e ti kuri 8l bencina ali 6l dizla je konec meseca kar nekaj denarja...na letni ravni pa sploh...

kolk pa dajo za prevoz pa vsi vemo... najraje ni?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?e mi ga pa nih?e drug... pa? moram sam. :lol:

Jaz ti predlagam, da si kupis mecko SL ker ze neki casa jo gledas, mazda pa naj ostane, ker ji nic ne manjka. Evo reseno, a mi das za en krog mecko :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsak zase ve kaj rabi... tist ki dela v merkatorju za minimalca in se vozi 100+ km vsak dan.... ?e sobote in nedelje.... more dobro premislit .. ker ?e ti kuri 8l bencina ali 6l dizla je konec meseca kar nekaj denarja...na letni ravni pa sploh...

kolk pa dajo za prevoz pa vsi vemo... najraje ni?...

Meni se recimo za prevo?enih 35 do 40.000km letno ?e 10 let najbolj izpla?a avtoplin :) Pa nisem v Me?katorju in na sre?o ne slu?im zajam?enega OD-ja :) 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti predlagam, da si kupis mecko SL ker ze neki casa jo gledas, mazda pa naj ostane, ker ji nic ne manjka. Evo reseno, a mi das za en krog mecko :)

Ja sej.... za 12 let stare avte ho?ejo 30 jurjev - bolanija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.