Skoči na vsebino

Xenon luči slabo svetijo


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

?e v naprej se opravi?ujem, da odpiram novo temo, ampak nisem najdel prave teme za moj problem, ?eprav vrjamem da obstaja.

Xenon lu?i na moji mazdi 6 2003, svetijo zelo slabo. Ponavadi ?e moram ve?krat izklopiti in ponovno pri?gati lu?i ker se mi desna lu? ne vklopi. Zarnico sem menjal in zgodba je ?e vedno ista. ?arnice ki pa jih imam pa so D2S.

Zelo bi bil hvale?en pomo?i.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

?e v naprej se opravi?ujem, da odpiram novo temo, ampak nisem najdel prave teme za moj problem, ?eprav vrjamem da obstaja.

Xenon lu?i na moji mazdi 6 2003, svetijo zelo slabo. Ponavadi ?e moram ve?krat izklopiti in ponovno pri?gati lu?i ker se mi desna lu? ne vklopi. Zarnico sem menjal in zgodba je ?e vedno ista. ?arnice ki pa jih imam pa so D2S.

Zelo bi bil hvale?en pomo?i.

Lp

znana zgodba je tudi da so se na 6kah zameglile le?e. skorajda nima? pomo?i kot menjava lu?i oz razdiranje in menjava lu?i. jaz sem to re?il z zavarovanjem.....kasko krije lu?i...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

?ivjo, najprej imam vpra?anje. Kako deluje Follow Me Home na cx-5 mk2?
Pridem do parkiri??a, zaklenem mazdo in lu?ka ugasne. Zakaj se ne bi za nekaj ?asa vklju?ili?

 

A sad o mazdi 6 gg

Negdje kad je mazda imala skoro 5 let sam videl da xenon slabije svetli nego kad je bila nova mazda.

Prije isteka garancije 5 let mi je crkel motori? u xenon faru.

U servisu su zamenili far, ostavili moje ?arulje i novi (levi) far je svetlil ja?e od starog desnog.

Tako da nije do balasta nego do optike (le?e). Taj model mazde nema ?pigl pa je to skroz ?udno.

Sad mazda ima 12+ let i oba fara svetle jadno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo, najprej imam vpra?anje. Kako deluje Follow Me Home na cx-5 mk2?

Pridem do parkiri??a, zaklenem mazdo in lu?ka ugasne. Zakaj se ne bi za nekaj ?asa vklju?ili?

 

 

 

Ko se ustavis, preden izstopis iz avta, moras potegniti rocko za luci (kot da bi poblendal) ... in se prizgejo luci in ugasnejo same cez cas ... 

 

Prirocnik na strani 4-86:

 

CX-5_Navodila_za_uporabo_8FY4-EE-17E-SI_

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 gg je imela hibo kar se tice luci. Motorcki so na veliko crkavali in prav tako je bila svetilnost zelo boga. Tudi s poliranjem zarometov nebos dobil neke boljse svetilnosti. Problem je v leci...

Tes je. Le?a se komplet zamegli(postane bela), zunanja plstika lu?i porumeni, ?arnice malo manj svetijo in je slaba svetloba tu. Res se ne da ni? narediti. Mogo?e samo nova lu? komplet.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tes je. Le?a se komplet zamegli(postane bela), zunanja plstika lu?i porumeni, ?arnice malo manj svetijo in je slaba svetloba tu. Res se ne da ni? narediti. Mogo?e samo nova lu? komplet.

ni res, obstajajo kiti. Ga imam doma, ga moram ?e zmontirat.

https://www.theretrofitsource.com/complete-retrofit-kits/morimoto-retroquik-mazda6.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je ze upgrade in zamenjas leco. To je drugo. Je pa to spet malo riskantno, da dobis tesnilno maso lepo dol in da potem lepo zatesnis. Meni so v prvi generaciji halogenke svetile, kot da bi imel przgano sveco. Sem jih spoliral, probal vse mozne zive zarnice in ni bilo nic boljse. Kasneje sem montiral xenon kit in je bila neka mala razlika. Sedaj pri drugi generaciji k je xenon pa sveti odlicno :)

Zarometi so plasticni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno po?kodovano na firmi nekje, ?e se prav spomnim je pri paraboli nekaj polomljeno. Ampak, ?e bi se kdo rad u?il v pe?ici tesnilno maso topit bo ?ist ok. Jo ?enkam :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja bi trebal kupiti samo tu prednju prozirnu plastiku i tesnilno maso za desni far.

Ima li negdje original u prodaji jeftiniji od ovog?  Neznam jeli to za USA model, ili EU model.

 

http://www.headlight-headlamp.com/Mazda6-Mazdaspeed6-GG-Headlight-Lens-Cover-Foggy-Plastic-Glass-Lenses-Covers-Shell-Replacement-Repair.html

 

100 eura jedno plasti?no "staklo"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Evo cena se je spustila na 13500 eur :)
    • Ni panike. 100 potrebnih bo slo lulat na dan in bo v cca 5 letih izplačan
    • Pa še to. Ko guma zdrsne, ne moreš ovinkat. In v ovinku letiš pri blokiranju ven.   Za to sem na Katrci 1x bremzo spustil, obrnil volan in pohodil, če ne bi bil v riti.
    • NOVA KOLEKTIVNA POGODBA DELOVNEGA RAZMERJA BOLNIŠKA Ne sprejemamo več bolniškega lista kot dokazila za bolniški stalež. Če lahko greste k zdravniku, lahko pridete tudi v službo.   OPERACIJE Operacije so sedaj prepovedane. Dokler ste zaposleni pri nas, rabite vse svoje organe. Ne smete si dovoliti, da vam karkoli operativno odstranijo. Zaposlili smo vas celega, zato bomo vsak operativni poseg na vašem telesu smatrali kot hujšo delovno kršitev.   PRAZNIKI Vsak zaposleni prejme odločbo za 104 praznike na leto. Poimenovali smo jih Sobota in Nedelja.   SMRT SORODNIKA ALI ZNANCA To ni izgovor, da manjkate na delovnem mestu. Mrtvemu prijatelju ali sorodniku tako ali tako ne morete več pomagati, zato je ves vaš trud zaman. V redkih primerih, ko je prisotnost zaposlenega na pogrebu nujno potrebna, se je potrebno dogovoriti za prestavitev pogrebnih svečanosti na pozno popoldanski čas. Z veseljem vam bomo dovolili opravljati delo v času pavze za kosilo, tako da lahko zapustite delovno mesto pol ure pred iztekom delovnega časa, seveda pod pogojem, da ste opravili vsa dela načrtovana za tisti dan. V PRIMERU VAŠE SMRTI Vašo smrt sprejmemo kot opravičilo za izostanek z delovnega mesta, seveda pod pogojem, da ste nas o tem obvestili najmanj štirinajst dni pred nastopom dogodka, tako da lahko v tem času priučite vašega naslednika.   UPORABA STRANIŠČA V povprečju se zaposleni preveč časa zadržujejo na stranišču. V prihodnosti bomo napravili razpored odhoda na stranišče po abecednem redu. Na primer: Vsi zaposleni, kateri imajo priimke na “A” bodo opravili svoje potrebe na stranišču v času med 8.00 in 8.20, vsi zaposleni, ki se jim priimek začne s črko “B”, bodo opravljali svoje potrebe med 8.20 in 8.40 in tako naprej. Če v določenem času ne boste mogli opraviti svojih potreb, boste morali počakati in to opraviti naslednji dan, ko boste na vrsti. V extremno nujnih primerih, zaposleni lahko zamenjajo svoj čas s časom sodelavca, vendar morajo za to pridobiti pisno soglasje delovodje podpisano s strani najmanj dveh pooblaščenih podpisnikov. Poleg tega je sedaj čas uporabe stranišča omejen na 3-minute. Ko potečejo te 3-minute, se bo oglasil alarm, zmanjkalo bo toalet papirja in vrata stranišča se bodo odprla. ODMOR ZA KOSILO Suhim ljudem pripada eno uro pavze za kosilo, ker morajo jesti več, da bodo izgledali zdravi. Ljudem normalne postave pripada 30 minut pavze, tako da lahko obdržijo svojo postavo. Debeli ljudje imajo 5 minut zadosti časa, da pojejo dietno tabletko in spijejo kozarec dietne pijače. PRAVILA OBLAČENJA NA DELOVNEM MESTU Priporočljivo je, da se oblačite svoji plači primerno. Če bomo opazili, da nosite draga oblačila, bomo smatrali, da finančno dobro stojite in zato ne rabite višje plače.   ZAKLJUČNA BESEDA Zahvaljujemo se vam za zvestobo do našega podjetja. Mi smo tu zato, da vam ugodimo, da se boste dobro počutili v našem kolektivu, zato vsa vprašanja, komentarje, skrbi, pritožbe, vznemirjenje ali namige v zvezi s to kolektivno pogodbo, naslovite kam drugam. Lep dan vam želi, UPRAVA
    • Na asfaltu, ima gume ko zdrsne veliko manjši oprijem kot guma ki se "obrača", ker pač, fizika. V nespluženem snegu, ali pa na makadamu, je pa dejansko boljše da nimaš ABS, ker guma narine material pred sabo. Pa da ne boš z metrom skakov okol, na youtube je kar nekaj videov na to temo 😁
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.