Skoči na vsebino

Dim izpod pokrova


Priporočeno sporočilo

  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni mazda?i, ?isto po naklju?ju sem na?el to temo ki pa opisuje enako zadevo pri meni, ve?krat se mi zgodi ko pri?gem hladen avto in po?akam par min da se zalaufa da se za?ne kadit na sprednjem delu avta, natan?neje na desni strani, enako kot je Munih povedal, vonj je po plastiki

vsak nasvet/mnenje je dobrodo?lo

 

edit: prilagam tudi slike kako izgleda vse skupaj

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trojke ne vem ce so imele, ampak cd143 bi pa znala - so redke takrat konje dim, ce ugasnes avto in spredaj slisis se kako se niza nek zvok in tk tk pumpice, potem ga imas.

 

Pa tudi ce se ti dizel v mrazu segreje v 5 min ga imas.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trojke ne vem ce so imele, ampak cd143 bi pa znala - so redke takrat konje dim, ce ugasnes avto in spredaj slisis se kako se niza nek zvok in tk tk pumpice, potem ga imas.

 

Pa tudi ce se ti dizel v mrazu segreje v 5 min ga imas.

Tak zvok pa sem slisal ko sem ugasnil avto prvic ko se mi je zacelo dimit

In avto se tudi precej hitro ogreje, kar vem da ni lih znacilno za dizle

Bom pa to vse se danes preveril ko koncam delat okoli 23h

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je zunaj 5C ali vec se ne bo vklopil

.

 

Torej ce to prav razumem se webasto ne prizge ce je vec kot pet stopinj in tudi ne kadi nic, to bo danes dober test ker sem gledal kake naj bi ble temperature za ob 23h in kaze da jih bo 8 torej v tem primeru se nebi smel prizgat in nebi smel kadit

Me pa zanima zdej se to, kaj webasto spusca vec dima ce so nizje temperature ali je vedno isto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je pri?igal na okoli 7?C.Meni je na za?etku ful kadil(mogo?e slab?e gorivo neko??) na koncu pa ni? ve?.

Ne vem to?no, kaj bi bil vzrok,da kadi nenormalno.

Aja, pa ?e si ugasnil avto med tem, ko je webasto delal se ti bo pri?gal kljub temu, da je zunaj toplo,da dokon?a cikel.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dimljen :)

To sem nekako skontal :D :D ja ampak me je zanimalo ce ima kak poseben vonj al kaj takega, sam vedno bolj ko razmisljam in gledam za nazaj, vsakic ko se je zadimlo je blo mrzlo zunaj, 5 in manj stopinj in avto se dejansko segreje hitreje kod od punce clio ki je 1.2 bencinar isti letnik

No ce se vse izkaze na koncu da je webasto mas pir v dobrem naslednjic ko bos na obali al ce si iz obale se boljse

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vonj je po ?evap?i?ih, ?e verjame?. :jezicek:

 

Ok, ne resno... vonj je po zgoreli nafti, ?e pa je bencinar pa po zgorelem benzu samo glede na dimljenje je nafta.

Ce bi bil vonj po cevapcicih lahko to potem kadi kolko hoce :D :D

Drugace pa hvala za odg, mazda je dizel in punca je rekla enkrat da ji ta dim smrdi po dizlu ko jo je vozla in ji je zadimla

Vedno bolj miren sem glede tega ker njo je kr panika zgrabla in zdej ko vidim da je resitev tako enostavna sm se bolj zadovoljen :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vseeno, ne bi bilo slabo, da tole pregleda kak strokovnjak za webasto, ker se mi zdi, da bistveno preve? kadi... meni se ni nikoli tako kadilo pa imam ?e drugi avto z webastom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vseeno, ne bi bilo slabo, da tole pregleda kak strokovnjak za webasto, ker se mi zdi, da bistveno preve? kadi... meni se ni nikoli tako kadilo pa imam ?e drugi avto z webastom.

Sam ne poznam nobenega na obali (kp in okolica) ki bi se spoznal na webasto tolko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa daj kako nalepko na voznikovo steklo - vozilo z Webastom. Se je ?e zgodilo, da je nekdo v paniki klical gasilce, te pa takoj razbijejo steklo da pridejo do akumulatorja.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa daj kako nalepko na voznikovo steklo - vozilo z Webastom. Se je ?e zgodilo, da je nekdo v paniki klical gasilce, te pa takoj razbijejo steklo da pridejo do akumulatorja.....

 

Hahahaha ta bi bla dobra ja :D ampak ja me tudi ne cudi da folk to dela res me ne :D

Bom peljal avto botru ki je mehanik naj mi pregleda ta webasto ce je to to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahahaha ta bi bla dobra ja :D ampak ja me tudi ne cudi da folk to dela res me ne :D

Bom peljal avto botru ki je mehanik naj mi pregleda ta webasto ce je to to

http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?47504.0

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa daj kako nalepko na voznikovo steklo - vozilo z Webastom. Se je ?e zgodilo, da je nekdo v paniki klical gasilce, te pa takoj razbijejo steklo da pridejo do akumulatorja.....

To velja za tak Webasto, ki je namenjen predgretju kabine ... Mazde so imele serijsko samo za predgretje motorja in ta ni nikoli delala samostojno, ko motor avta ni laufal...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.