Skoči na vsebino

Mazda M6 - pok v podvozju vozila


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo M6 (GH) letnik 2008, prevo?enih 65300 km in zadnje ?ase sli?im nek pok na desnem delu podvozja. Predvsem se to zasli?i, ko grem npr. ven iz gara?ne hi?e (npr. Mercator v ?i?ki), ko se za?enja klanec za ven. Ko vozim po ravnem ne poka ni?. Zanima me kaj je narobe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj podobnega imam jaz na moji. Ravno danes je na servisu zaradi tega, kjer upam da kaj najdejo. So ?e 2x gledali pa ni bilo ni? videti. Se pa sli?i tudi ropot na slab?i cesti, ko se prav sli?i ko nekaj nekam tol?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem imel podoben primer in je bila neka mini razpoka na zadnji levi roki. Je pa isto pokalo vsakic, ko sem zapeljal cez kaksno luknjo. Zadevo so mi najdli na uradnem servisu (z roko se je majster obesu na zadnjo roko in se je takoj slisal pok). Roko sem posvasal v kranju-30e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Mazdo M6 (GH) letnik 2008, prevo?enih 65300 km in zadnje ?ase sli?im nek pok na desnem delu podvozja. Predvsem se to zasli?i, ko grem npr. ven iz gara?ne hi?e (npr. Mercator v ?i?ki), ko se za?enja klanec za ven. Ko vozim po ravnem ne poka ni?. Zanima me kaj je narobe.

No, tudi jaz imam ?ele ne 1 mesec M6 GH, 2008, 84k km, in sem tudi to opazil. Sem bil na originalnem servisu, ni? najdli. Zaniivo je da, ?e se z avtom peljem vse super, ?e pa pride na tak?no jamo, da avto ?po?epne? pa po?i, se mi zdi da desno spredaj (spredaj zagotovo).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, pri meni je isto. Najve?krat pa se sli?i, ko zapeljem na dvori??e, kjer se cesta spusti in zavijem desno po klancu navzdol. Sicer ?e grem po?asi se ne sli?i, Sem imel manj kot mesec nazaj tehni?nega, pa niso n? rekl, da bi blo karkol sli?at. Je pa letnik 2009.

 

@SpEkTr - si kaj ugotovil??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob?asno se tud na moji mazdi 3 2014 sli?i pok ob neravnini ko zavijam desno ali levo. Pozimi ni blo enega poka zdej ko se je malo otoplilo pa se ob?asno spet pojavi. Ka se materijal raz?iri al kaj ? Pa na servis sem ga peljal itak pa tega poka ni bilo tak kot ponavadi ko ho?em kej pokazat... 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, pri meni je isto. Najve?krat pa se sli?i, ko zapeljem na dvori??e, kjer se cesta spusti in zavijem desno po klancu navzdol. Sicer ?e grem po?asi se ne sli?i, Sem imel manj kot mesec nazaj tehni?nega, pa niso n? rekl, da bi blo karkol sli?at. Je pa letnik 2009.

 

@SpEkTr - si kaj ugotovil??

Ne ?e, ampak sum je na rokah.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

@Boss, ne pomoje je bil samo luft, po?eno mislim da ni bilo ni?. Lahko bi se vozil dalje, samo priznam da sem mal picajzla pri dolo?enih stvareh oz. me take stvari zelo motijo :-)

 

@Robert, jaz sem to spravil ?e pod garancijo oz. so spravili pod podalj?ano menda. Nisem se potem preve? s tem ubadal. Sicer je pa ena roka par 100?..original.

 

Opazil sem ,da nekaj tol?e po res zje**** cesti, ko je recimo ve? lukenj zaporedoma, ali pa kaka taka kratka, globoka luknja. Takrat sem sli?al, neko butanje, tega prej seveda ni bilo.

 

Poseg pa mislim da je kar hiter, je pa potrebno po posegu opraviti ?e optiko podvozja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako pri meni. Zdi se mi, da spredaj levo. Ni? se ne ?uti na volanu, pokne pa popolnoma naklju?no in vedno samo 1x, najve?krat na kak?ni dolgi jami, kjer kolo ne udari v dno jame, ampak se v jamo "pogrezne". Najbli?ji opis situacije bi bil recimo zaklju?ek klan?ine v gara?ni hi?i, seveda pri vo?nji navzdol. Na le?e?ih policajih pa nikoli ne poka. Sem ravno ta teden imel tehni?nega in sem mojstru ?e posebej omenil, da naj posebej preveri situacijo na podvozju spredaj, ampak ni opazil ni? ?udnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.