Skoči na vsebino

Mazda M6 - pok v podvozju vozila


Priporočeno sporočilo

Zdravo. Sem imel podoben primer na toyoti in po dolgem razmisleku smo ugotovili da so plehnate vzmeti pri vodilih za zavorno ploscio dobile zracnost. Prvp sem jih malo zvil nazaj da so bolj drzale ploscico in je bil mir dva meseca, potem sem jih menjal in sedaj je mir. Sprobas pa tako da ce se peljes po kar luknjasti cesti drzis cisto rahlo zavoro nesme pocit ker drzi napete vzmeti v vodilu. Upam da je to to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je pokalo ko sem se peljal ?ez le?e?ega policaja. v lj btc so mi potem razdrli oba prednja montizerja podmazal in je blo mir. Sli?alo se je pa tak kot da ma nekje luft.

Kok ?asa nazaj? ?e pred ?asom niso vedeli kaj bi naredili s tem? Kok so ra?unali?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No, da se ?e jest pridru?im temi, mene sicer ne tare pokanje, ampak kr konstantno ropotanje. 6-ka GY1, 2006 letnik, 260k km

Ubistvu ga poslu?am ?e kaki dve leti, ker sem ?el po istem kopitu, serviser 3x pregledal avto in vedno pride do zaklju?ka, da n? kriti?nega nima bit, ker je vse OK. Ponavadi je vedno odgovor, da je avto spu??en in je verjetno to krivo.

Bil lani tudi na poobla??enem, kjer so kun?tvali in na konc zamenjal nosilc motorja, ?e?, da je stari tolk spustil ma?ino v ovinku, da je ru?ila po ?koljki in prenesla vibracije.

 

Uglavnem. Avto pri normalnih hitrostih naravnost nima te?av s tem da bi kej ru?ilo. Ropot se pojavi v levem ovinku, sli?at ga je spredaj desno, kar je logi?no zarad nagiba v desno. Hitreje k se pelje?, mo?neje ru?i. ?e spustim gas, utihne. Isti ropot se pojavi tudi pri ve?jih hitrostih (AC, 130km/h+). Ista scena, ?e spustim gas, utihne. Zelo pa recimo ropota v rondojih, kjer je nagib ve?ji.

 

Vibracije se ?uti tud na volanu, in glasnost in pitch sta povezana z hitrostjo. Na ven se jih sli?i kot plehnat zvok, te?ko opi?em kej, kar bi lahko asociiralo na to. Bom pa probal posnet.

Menjal sem ?e diske in plo??ice vmes, tako da zadeva ni povezana z bremzami, zgleda, kot re?eno, so mi menjal nosilec motorja, brez potrebe, jasno, ker ni odpravilo ?undra :)
Menjale so se man?ete na poloseh, preverjal mi je menda ?e marsikej, samo o?itno ?e vedno premalo.

 

Any thoughts? :P

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Robert kako nadlezen pa je ta ropot?? Meni sicer poci, ampak samo 1x, 2x na dan pa se to ponavadi, ko je se avto mrzu in zapeljem v kaksno luknjo. Pri sprednji desni roki sem opazil pa je gumica ze konkretno naceta in sumim to. Me pa ta pok zaenkrat kej prevec ne moti, ker kot sem ze omenil poci samo 1x :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?i vsaki? ko pripeljem malo hitreje na le?e?e policaje, ali ko sem za?nem vzpenjati iz avto gara?e (npr. Mercator Hipermarket ?i?ka) oziroma ve?ja jama, ?e vozim po?asi tega poka ni......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolega je pojamral da je na 6ki letnik 2017 ?e ve?krat na policajih zasli?al tok tok.....spredaj desno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdravljeni.

 

Evo ?e eden z zelo podobnimi simptomi pokanja in sicer na M3. Ne vedno ampak zelo velikokrat mi npr. ko se spustim z vi?jega le?e?ega policaja v prednjem delu podvozja po?i. Najve?krat na levi strani. Zadeva je, ko jo enkrat zazna? zelo zoprna in mote?a. ?e 3x sem zaradi tega avto peljal v BTC pa ne morejo ugotoviti ni?. Prvi? 2x so trdili da njim ni ni? po?ilo. Zadnji? pa sva se z mehanikom skupaj zapeljala in se je pok na sre?o pojavil Pravijo, da ni podvozje ampak , da se pok pojavlja v armaturi. No po "popravilu" naj bi pok izginil oz naj bi se po njihovih besedah stanje bistveno izbolj?alo. 

V resnici je stanje nespremenjeno oz. ?e malce slab?e in meni se ?e vedno zdi, da pok prihaja in podvozja. Sam pok se ne pojavi na luknjah ampak po pravilu vedno ko npr. spustim z le?e?ega policaja ali na koncu klan?ine v gara?i s tem, da je v?asih po?i komaj sli?no v?asih zelo mo?no.  Nekaj so mi ?e omejali, da naj bi bilo to zna?ilno za M3 in CX3 ampak ob?utek imam, da ne vejo za kaj gre in da zadeve enostavno ne znajo odpraviti.

 

?e ima kdo kak?ne nove informacije se zelo priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Takole vam bo mojster Lojzi povedal fantje dragi....

Tole pokanje nastane na takih mestih, ko se plastika nekje dotika pleha-kovine. Najve?krat stik med plasti?nim odbija?em in blatnikom. Velikokrat v take ?pranje zaide kak?en kamen?ek-pesek in potem se pri vo?nji ?ez policaje, luknje, grbine to ripsa med sabo. Plastika se zvija, pleh oziroma kovina,  pa pa? ne toliko in pride do efekta, kot bi se po doma?e reklo "?karje".

Ne vem ?e sem dovolj razumljivo opisal, da boste zastopili,  ampak, to je to.

Pa lep pozdrav in ?av?i bav?i, Bog vas po?egnaj itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za kamencke se strinjam. Ko sem menjal gume sem jih iz le?i??a kjer stanuje roka ven pobiral. Za plastiko pa dvomim.

Ne more? verjet, kako to dejansko poka.

?e bi bilo kaj po?enega, kak?na roka itd...bi to pokalo za vsako ko pelje? ?ez policaja, luknjo itd... ker pa pravte, da to samo enkrat po?i in je potem nekaj ?asa mir, pa je to to. Velikokrat pokajo tudi ?epi v blatnikih, ki dr?ijo tisto oblogo in podobni plasti?ni deklci okol ma?ine...Se pa? malo giblje vse in se ob?asno zlepi vse skupaj potem pa po?i dokler umazanija ter toplota ne zlepi  ponovno in potem spet po?i. Plastika se s segrevanjem in ohlajanjem nonstop nekaj zvija. Najve?krat pa pokajo kamen?ki v ?pranjah

Pa lep pozdrav, ?av?i, bav?i in Bog vas blagoslovi in vesele binko?tne praznike vam ?elim!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav.

 

Jaz sem skoraj prepri?an, da gre za neko zadevo na podvozju. Po?i skorajj vedno pod dolo?enimi pogoji. npr. spust z vi?jega le?e?ega polo?aja. Po?i tako na levi kot desni strani samo na levi ve?krat.

Ne vem te?ko sodim, ker nisem strokovnjak na tem podro?ju bojim se samo, da bodo vzrok "odkrili" ?ele po preteku garancije.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni v M3 poka, vedno ko zapeljem ?ez le?e?ega. Sem bil ?e ene pol leta nazaj pri Interclassu in so tudi meni zatrdili da to ni ni? in je baje pri vseh M3 tako:)...ne mislim se pa ve? pregovarjati in te?iti da naj preverijo, ker nima smisla. Ko bo kaj narobe jim odpeljem avto pred vrata in ga naj porihtajo kakor znajo, vendar na njihove stro?ke :P

 

Danes grem po avto, ker ga imam na prvem servisu in sem jim spet omenil to pokanje v podvozju in me zanima kak?en odgovor oz izgovor bo danes glede tega:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.