Skoči na vsebino

MAF senzor


Boss

Priporočeno sporočilo

A ima kdo izku?nje s kitajskimi senzorji pretoka zraka? Gre pa za model ZL01 197400-2010.

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-Mass-Air-Flow-Sensor-1974002010-Meter-MAF-For-Mazda-3-5-6-MX-5-Miata-RX-/322467716380?hash=item4b1492dd1c:g:su4AAOSwB-1Y3Ksw&vxp=mtr

 

- Cene kitajcev so med 15?-30?

- Original Mazdin je na e-bayu ve? kot 110?

- Pri nas v specializiranih prodajah kar 200?

- Na Mazdi si pa sploh ne upam vpra?at, ker mam bolj slabo srce pa ne vem, ?e bi pre?ivu ob ?oku.

 

 

 

Sicer sem svoj senzor o?istil s specialnim sprejem za ?i??enje teh zadevic in dela neprimerno bolje ampak vseeno ni to to, ker trenutno imam notri senzor od fotrove bancinske Mazde in je zadeva neprimerno bolj?a tako, da je edina re?itev, da zadevo zamenjam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vle?e dobro.. skos ima? ob?utek, da ga nekaj du?i.

 

Najla?je pa vidi? tako, da v 6. prestavi pri 120km/h pohodi? do konca gas in pri zjebanem MAF-u se je trenutna poraba na BC gibala okoli 13l/100km in temu primerni so bili crapy pospe?ki. Ko sem ga s?istil sem spravil na 15-16l/100km, s fotrovim MAF-om gre pa poraba pri polnem plinu od 18-19l/100km. Ob?utek v pospe?kih je temu primerno bolj?i - avto dejansko gre tako kot mora in spet privablja nasmeh na ustnice.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al ne.. pri?ge se le v primeru ko ?ist crkne. Ker pa samo napa?no uravnava dotok goriva je pa zgolj slabo delovanje oziroma filanje napa?nih podatkov, ?e? da je me?anica zraka in goriva prebogata in zato ra?unalnik zmanj?uje dotok goriva, ker dejansko ne ve ali je to res ali pa MAF ne deluje optimalno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vecja poraba slabse potegne...na prvi sestki sem imel defektnega, pa mi ga je (takrat) Stefan iz Game  zamenjal brezplacno izven garancije.

Se pa spomnim, da je rekel, da je isti za vse Mazde (vsak do takrat), cene se tud spomnim, ker je rekel, da nov stane 57.000 SIT (tole je enkrat leta 2006)

Mogoce se splaca do Majesa mal, pa bo povedal, ce se da kaj narest tko prijateljsko :0

Drugace pa vprasaj Pelkota za alternative

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha. Kako je pa s porabo ? Je z okvarjenim kaj vecja/manjsa?

Pri porabi ni bilo neke razlike... ve? ali manj imam skos enako povpre?je. Pri meni se dogaja to, da je me?anica prerevna oziroma premal dodaja goriva zato bi lahko verjetno celo rekel, da je lahko celo malenkost ni?ja.

Jup. Kolikor vem imam jest z 1.8 motorjem isti senzor kot oce pri drugi generaciji 2.0. Tako da so vec ali manj usi isti :). A k si ga pa spucal je bilo pa ok samo za kratek cas ?

 

Aha isti je.. jaz mam zdele notri od 1.8 bencinarce prve generacije.

 

Sem pa prej svojega spucal kolikor se je dalo, samo tiste ?i?ke so globoko notri in curek spreja jih te?ko dose?e. Po ?i??enju je bistveno bolje ampak ?e vedno ne tako dobro kot z drugim senzorjem.

Se pa spomnim, da je rekel, da je isti za vse Mazde (vsak do takrat), cene se tud spomnim, ker je rekel, da nov stane 57.000 SIT (tole je enkrat leta 2006)

 

uff uff, sej sem vedel, da je bolj? da se usedem... ?e je to ?e takrat bilo 240? je danes verjetno tam nekje med 250 in 300. Bom vseeno vpra?al samo prej bom en Persen vzel za vsak slu?aj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morm tud jest svojga stestirat pa ga z ocetovim zamenjat, ker isto opazam da ga neki mal bremza... sem mislil, da je bil vzrok v lambdi, ker je bila v okvari, vendar po menjavi neke bistvene razlike ni bilo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj tako kot jaz... najvi?ja prestava pri neki hitrosti pa poglej kolk ti BC ka?e trenutno porabo. Pol pa isto naredi z zamenjanim pa bo? videl a se trenutna poraba, pod istimi pogoji, kaj spremeni.

 

Druga?e pa lahko poskusi? tudi s ?istilnim sprejem za MAF senzorje - ima ga recimo Potokar avtodeli pa ziher ?e kdo... cena pa 8?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zej ce se ne motim lahko s cistilom za MAF senzor spucam tudi loputo za zrak ? Ce jo demontiram, spucam ter nazaj zmontiram ali jo je potrebno z racunalnikom nazaj skalibrirat ? Nekje sem zasledil, da se nazaj nastavi sama kolikor se pac lahko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.