Skoči na vsebino

Mazda6 l.2014 rabljeno vozilo - nakup da ali ne?


Priporočeno sporočilo

Zanimam se za nakup rabljene mazde 6 karavan 2.2, l. 2014 diesel in ker ne poznam dobro tega vozila me zanima nekaj informacij od obstoje?ih lastnikov.

 

Kdaj ima vozilo velik servis?

Na splo?no, Ali so rezervni deli in servisi dragi?

Ali so znane kake tovarni?ke napake teh modelov?

Splo?no zadovoljstvo lastnikov (vozne lastnosti, poraba, udobje itd.).

 

Hvala vnaprej, vsaka informacija bo dobrodo?la.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromno je ze napisanega ... le malo je fajn prej prebrskati forum ... :) 

 

- Velikega servisa kot takega nima... ker nima jermena... ampak verigo ... Servisi so na 20.000 km ali 12 mesecev (kar prej pride) ... 

- Cene rezervnih delov so po mojem mnenju v mejah normale... Niso nevemkako poceni... niso pa tudi dragi... seveda pa je ponavadi odvisno od tega, kaj potrebujes ... Servisi tudi niso dragi... ceprav je to moje osebno mnenje... Za nekoga je recimo ze 150? za servis drago :) ... drugim pa se lahko zdi tudi 400? se poceni :) ...

- Tovarniske probleme odpravijo v garanciji... Kolikor se spomnim, je eden vecjih problemov bila odmicna gred, ki se je prekomerno obrabljala... Ce je letnik 2014, bi morala biti se kar nekaj casa v tovarniski garanciji (5 let ali 150.000 km) ... 

- Jaz osebno sem z mojo zelo zadovoljen ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za nakup rabljene mazde 6 karavan 2.2, l. 2014 diesel in ker ne poznam dobro tega vozila me zanima nekaj informacij od obstoje?ih lastnikov.

Kdaj ima vozilo velik servis?

Na splo?no, Ali so rezervni deli in servisi dragi?

Ali so znane kake tovarni?ke napake teh modelov?

Splo?no zadovoljstvo lastnikov (vozne lastnosti, poraba, udobje itd.).

Hvala vnaprej, vsaka informacija bo dobrodo?la.

lp

Kot sem uspel prebrati po raznih forumih je letnik 2014 problemati?en ravno zaradi odmi?nih gredi.To so pozneje odpravili.

In pa seveda ni priporo?ljiva vo?nja samo po mestu(dvig nivoja olja)

Drugih napak naj ne bi bilo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem uspel prebrati po raznih forumih je letnik 2014 problemati?en ravno zaradi odmi?nih gredi.To so pozneje odpravili.

In pa seveda ni priporo?ljiva vo?nja samo po mestu(dvig nivoja olja)

Drugih napak naj ne bi bilo.

 

Glede odmicnih gredi je pomoje problem samo pri prvih letnikih 2013 ... kasneje pa so zadevo odpravili 

 

Na enem nemskem forumu sem nasel PDF s podatki o problematicnih VIN za Mazdo3, Mazdo6 in Mazdo CX-5 

 

http://www.cx5-forum.de/f11/schaden-nockenwelle-folgeschaden-turbolader-etc-2715.html

 

Mazda3:

EU Spec: bis JMZBM**** ** 112007 / 17. Sept. 2013

 

Mazda6:

EU Spec: bis JMZGJ**** ** 148781 / 17. Sept. 2013

ADR Spec: bis JMZGJ**** ** 148781 / 17. Sept. 2013

 

CX-5:

EU Spec: bis JMZKE**** ** 248119 / 17. Sept. 2013

UK Spec: bis JMZKE**** ** 163230 / 17. Sept. 2013

ADR Spec: bis JM0KE**** ** 224059 / 17. Sept. 2013

 

Nockenwellenschaden_Stand 2017-03-21.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Razen problemov z obrabo odmicne gredi, ki so jih imeli SkyActive motorji iz 2012 in zacetek 2013 ( Klik ) pomoje ni nekih standardnih tezav....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To z odmicno gredjo so itak odpravili ze prej... menda so tiste sestice od septembra 2013 dalje ze Ok... >> http://www.mazda-si.net/topic/14374-mazda6-l2014-rabljeno-vozilo-nakup-da-ali-ne/?p=382464

 

Edit: Sem temo zdruzil z drugo podobno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Si bom sposodil kar to temo. Zanima me va?e mnenje.Klical sem za eno Mazdo 6,letnik 2016,a sem izvedel, da je bila nekoliko po?kodovana od to?e a naj bi bila popravljena v nulo-naj se ne bi poznalo ?isto ni?.Ali bi vi vzeli tak?en avto, ?e je cena ugodna?

Drugo je pa to, da ima gume "spiljene do daske". Koliko pridejo stati 19" kak?na malo bolj "normalna" znamka?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si bom sposodil kar to temo. Zanima me va?e mnenje.Klical sem za eno Mazdo 6,letnik 2016,a sem izvedel, da je bila nekoliko po?kodovana od to?e a naj bi bila popravljena v nulo-naj se ne bi poznalo ?isto ni?.Ali bi vi vzeli tak?en avto, ?e je cena ugodna?

Drugo je pa to, da ima gume "spiljene do daske". Koliko pridejo stati 19" kak?na malo bolj "normalna" znamka?

Avtu ne manjkani? ?e je res narejeno kot mora - ?e so vakumsko popravljali. ?e je bilo pa kitano in farbano pa je lahko na dolo?en rok rizi?no, ker je sigurno bilo delano v smislu da se proda naprej.

 

Pod dobro lu? in pregledati iz vseh kotov, pa merilec laka, da vidi? ali je na vseh predelih enaka debelina. Druga?e pa pleh kot pleh, vsak se popravlja, in to ne vpliva na lastnosti avta. ?e bi ljudje vedeli, da saloni barvajo cca 50% novih avtov pred prodajo.....(pri transportu pride do zelo, zelo veliko po?kodb.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtu ne manjkani? ?e je res narejeno kot mora - ?e so vakumsko popravljali. ?e je bilo pa kitano in farbano pa je lahko na dolo?en rok rizi?no, ker je sigurno bilo delano v smislu da se proda naprej.

 

Pod dobro lu? in pregledati iz vseh kotov, pa merilec laka, da vidi? ali je na vseh predelih enaka debelina. Druga?e pa pleh kot pleh, vsak se popravlja, in to ne vpliva na lastnosti avta. ?e bi ljudje vedeli, da saloni barvajo cca 50% novih avtov pred prodajo.....(pri transportu pride do zelo, zelo veliko po?kodb.

Ja, naj bi bilo vakumsko vle?eno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, naj bi bilo vakumsko vle?eno.

Takih ?ans je malo, jaz vedno i??em kaj takega, ker itak potem sproti rihta? avto. Pogledal bi samo na tvojem mestu, ali so vsa stekla original, isti letnik (mislim da se to vidi gor) itd, da vidi? ali je bil res samo pobunkan, ali pa so delali ?e kaj, oziroma je blo ve? kot to?a. isto za lu?i - nisem ziher samo kaka letnica se pa vidi

 

Zanimivo je to, da se sploh prodaja, pa da se to ve...ker ?e bi ga popravli u nulo, so ponavadi tiho.....a je na avto netu? Link?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si bom sposodil kar to temo. Zanima me va?e mnenje.Klical sem za eno Mazdo 6,letnik 2016,a sem izvedel, da je bila nekoliko po?kodovana od to?e a naj bi bila popravljena v nulo-naj se ne bi poznalo ?isto ni?.Ali bi vi vzeli tak?en avto, ?e je cena ugodna?

Drugo je pa to, da ima gume "spiljene do daske". Koliko pridejo stati 19" kak?na malo bolj "normalna" znamka?

Jaz sem lani za 19? Nexenke dal okoli 460? s premontazo vred... Gume so bile cisto OK... edino kot sem ze napisal, sem opazil, da je bila poraba malce visja... Za kaksne bolj ?brand? bos dal pa hitro blizu 200? za gumo...

 

Glede poskodb od toce.... ce je dobro popravljeno, nima kaj biti... sploh je to pozitivno, da je prodajalec to povedal... Verjetno nima namena kaj skrivati, ce je to omenil...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takih ?ans je malo, jaz vedno i??em kaj takega, ker itak potem sproti rihta? avto. Pogledal bi samo na tvojem mestu, ali so vsa stekla original, isti letnik (mislim da se to vidi gor) itd, da vidi? ali je bil res samo pobunkan, ali pa so delali ?e kaj, oziroma je blo ve? kot to?a. isto za lu?i - nisem ziher samo kaka letnica se pa vidi

 

Zanimivo je to, da se sploh prodaja, pa da se to ve...ker ?e bi ga popravli u nulo, so ponavadi tiho.....a je na avto netu? Link?

Ja,je.Je pa druga?e iz Kranja.

https://m.avto.net/ad.asp?id=12936404

Jaz sem lani za 19? Nexenke dal okoli 460? s premontazo vred... Gume so bile cisto OK... edino kot sem ze napisal, sem opazil, da je bila poraba malce visja... Za kaksne bolj ?brand? bos dal pa hitro blizu 200? za gumo...

Glede poskodb od toce.... ce je dobro popravljeno, nima kaj biti... sploh je to pozitivno, da je prodajalec to povedal... Verjetno nima namena kaj skrivati, ce je to omenil...

Hm, se pravi bi moral iz prve dati enih 600-800?za gume, pa vinjeta...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko jo grem gledat ce ces. Ma pa nalepko avtoplus. A niso to vasi koprcani. Bi lahko vec vedeli

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko jo grem gledat ce ces. Ma pa nalepko avtoplus. A niso to vasi koprcani. Bi lahko vec vedeli

Mi je povedal, da jo je kupil v Kp na avto plus.Bom vpra?al za vin ?t. pa preverim.

p.s.Jures hvala za ponudbo. ?e bom rabil ti sporo?im. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Bom vpra?al kar v tej temi. Ali se avto, ko kupi? rabljenega pregleda, ko ga zavaruje? kasko?

V?asih vem, da se ni to gledalo danes pa?

Odvisno, kakemu agentu to nima veze, se posebej ce je prej bil pod kasko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ga nikoli niso pregledali. Tudi sedaj, ko sem kupil drugo generacijo in sem jo zavaroval za parking, stekla, in elementarne nesrece (toca, sneg, itd.) niso sli nic gledat. Nevem pa kako je pri kasko zavarovanju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e vzamem kasko ali spreminjam kombinacije kaska, sem poslal agentu samo fotografije avta z vseh kotov, pa nisem nikoli imel potem problemov.

 

?e na starem avtu ne bi imel kaska in bi se naknadno odlo?il zanj bodo ?eleli videti avto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse se spomni folk, da nategne kupce...

V glavnem, na parkiri??u ob avto plus(uradni mazda servis) so bile par mesecev parkirane 4 mazde 6,ena rde?a karavanka, ?rna karavanka, bela sedan in temno siva karavan. Jaz sem bil 100%,da so tej avti od avto plus in da pa?nimajo placa na dvori??u.

In evo ga, pred dvema mesecema moj sosed vozi sivo, 150 konjsko avtomatik!? Ok, jo je pa? kupil. Ne, ga ima samo sposojenega. Ta avto se kmalu pojavi v oglasu za 20500.In evo soseda z ?rno ?estko, 175,avtomatik

Od dale? res lep avto, full oprema. Vpra?al sem ga, ?e je njegov. Ni, mi ga je kolega posodil, jaz ?akam cx5??Ga prodaja.

Ok. Sem interesent. Koliko? Mislim, da za 21 jurjev.Super.Letnik 2016,32000 km.

Ok, ko ga bo prodajal, me pokli?i. Ga grem celo vozit. Super avto!

Danes pripelje kolega njemu belo cx 5 in me pokli?ejo.No,se za?nejo mu?ke. Kaj je avto slovenski? Ja, je. Dobro. Kaj je narejen servis na uradnem servisu? Ne, pa saj ga ne rabi? ve? delati. Je bil narejen v delavnici v Italiji. Italiji? Wtf?

Nato ga pogledam okoli malo bolj detaljno in ugotovim, da so prednja vrata udrta in rahlo tudi blatnik, na zadnjem blatniku spet udrtina,volan obrabljen, na zadnjem odbija?u luknjica,podrajsan tu, tam...Feltne totalno olupljene in potol?ene v glavnem, bolj potol?en in zdrajsan, kot moja 14 let stara mazda. In cena? 23000 jur?kov.

In potem mu uide, da so bile vse ?tiri mazde na parkiri??u njegove. In da je tri kupil en kupec.Da je on vse vzel na lizing in da jih pa? sedaj prodaja, da odpla?a lizing. Ena je bila kao njegova, ena od ?ene ena od nonota. Ja,in eno je vozila 4 letna h?erka, seveda.Kak?ne bale mi to naklada?

Moja razlaga-to so vse uvo?eni avti, res od kak?ne lizing hi?e, malo potol?eni, cena zato ni?ja. To ?rno je dobil za kak?nih 20000 in sedaj bi 3000 jur?ke dal v ?ep.

Sicer bom to preveril ?e na servisu a zdi se mi, da ta mazda servisa ni videla niti od zunaj.

Vpra?al sem ga, zakaj ni reklamiral vsaj laka na feltnah, ?e ima garancijo, da bi avto vsaj zgledal malo bolj kulturno. Rekel je, da se mu ne da s tem zafrkavat in, da bo ?e kupec to porihtal. Jap, kako da ne.

Ta avto smrdi do neba in se ga je treba izogibat kot hudi? kri?a.

Verjetno bo ?ez kak teden na avto net.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.