Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

P2009

11 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 8127
  • 199 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: cx 7 bencin/plin

Objavljeno: 21 August 2017 - 17:47

Torej,včeraj se mi je prižgala oranžna check engine lučka. Torque mi je našel kodo P 2009 intake manifold runner control circuit low bank 1. Nekaj se mi sanja,da naj bi tupil neki senzor na vstopnem kolektorju ali kaj. Ali zna morda kdo tole bolj po kmečko pojasnit. Avto gre drugače normalno. Moram se pa 150km do doma pripeljat z babo,mački in vso robo. Ali je varno,ali lahko kaj fatalno zaje.em?

#2 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 133
  • 20676 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 21 August 2017 - 20:17

na sesalnem kolektorju bi morali biti neki solenoidi in vakumske cevke... najprej samo izklopi konektorje in jih našprical s kontakt sprejem, če je slučajno slab stik. Preveri še vakum cevkice, da ni kakšna počila. Potem zbriši kodo in se pejt pljat da vidiš a je kaj pomagalo. Čr maš stečo je samo slab stik, če pa ne pa bo treba verjetno kaj od tega menjat.

• uporabniku Dare Kosterca je všeč

#3 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • 199 Sporočil:

Objavljeno: 31 August 2017 - 13:55

na sesalnem kolektorju bi morali biti neki solenoidi in vakumske cevke... najprej samo izklopi konektorje in jih našprical s kontakt sprejem, če je slučajno slab stik. Preveri še vakum cevkice, da ni kakšna počila. Potem zbriši kodo in se pejt pljat da vidiš a je kaj pomagalo. Čr maš stečo je samo slab stik, če pa ne pa bo treba verjetno kaj od tega menjat.

No,da nadaljujem zgodbo. Avto sem odpeljal k Pelkotu,ki se je v okviru svojih zmožnosti potrudil in mu je Delphi tester pokazal isto napako kot moj kitajček za 20€. preverila sva kontakte,potem pa se je zgodba zaključila. Lučka gori naprej. Drugi da sem avto odpeljal v AC Cosmos Šiška,ker mi je pač pri roki. Baje je bil avto priklopljen na tester od 8 00 zjutraj do 11 naslednjega dne,opravljena je bila testna vožnja (baje) in niso našli nobene napake. Lučka in ista napaka se ponovi čez 5 minut,ko sem se vrnil domov. Za prijaznost so mi zaračunali 30 €...

Kaj naj sedaj strorim? Naj kar na slepo kupim nov solenoid,ki stane cca 86€ in odpeljem Pelkotu,ali je oni servis v BTC kaj boljši. Kaj pa maribor?

Hvala za odgovore.

#4 Odsoten   Gelipter

Gelipter

Aci - družinski gelipter

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7434
  • 2282 Sporočil:
  • Zanima me:Mazdeeeeeee in lepe Mazdurineee
  • Model avtomobila: Mazdurina CX5 Sky City bencin
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 31 August 2017 - 18:28

No,da nadaljujem zgodbo. Avto sem odpeljal k Pelkotu,ki se je v okviru svojih zmožnosti potrudil in mu je Delphi tester pokazal isto napako kot moj kitajček za 20€. preverila sva kontakte,potem pa se je zgodba zaključila. Lučka gori naprej. Drugi da sem avto odpeljal v AC Cosmos Šiška,ker mi je pač pri roki. Baje je bil avto priklopljen na tester od 8 00 zjutraj do 11 naslednjega dne,opravljena je bila testna vožnja (baje) in niso našli nobene napake. Lučka in ista napaka se ponovi čez 5 minut,ko sem se vrnil domov. Za prijaznost so mi zaračunali 30 €...
Kaj naj sedaj strorim? Naj kar na slepo kupim nov solenoid,ki stane cca 86€ in odpeljem Pelkotu,ali je oni servis v BTC kaj boljši. Kaj pa maribor?
Hvala za odgovore.

Ej...lp probaj,peljati BTC,,G.Majes.ima več izkušenj z mazdami,,,pokliči ga..051 394 590,misli da je še delujoča št.vem da se je Dr.Pelko potrudil...samo verjetno mora bit original mazdin,tester.pravilno prebrano in ugotovljeno....lp..javi
  • Z M A J in Dare Kosterca je všeč

#5 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • 199 Sporočil:

Objavljeno: 01 September 2017 - 06:29

Ej...lp probaj,peljati BTC,,G.Majes.ima več izkušenj z mazdami,,,pokliči ga..051 394 590,misli da je še delujoča št.vem da se je Dr.Pelko potrudil...samo verjetno mora bit original mazdin,tester.pravilno prebrano in ugotovljeno....lp..javi

Sem iskal včeraj g.Majesa,pa je na dopustu. Bom počakal,da se vrne,če pa ima kdo še kakšno idejo pa kar na plan z njo.

#6 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • 199 Sporočil:

Objavljeno: 12 September 2017 - 11:08

No da povem še epilog; Zanič je bil elektromagnetni ventil. Zrihtal g. Majes,cena skupaj z delom 110€. Zadovoljen s storitvijo.

#7 Odsoten   Gelipter

Gelipter

Aci - družinski gelipter

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7434
  • 2282 Sporočil:
  • Zanima me:Mazdeeeeeee in lepe Mazdurineee
  • Model avtomobila: Mazdurina CX5 Sky City bencin
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 12 September 2017 - 11:39

Ej....super samo da si zrihtal
Zoom zoom lp
  • uporabniku Dare Kosterca je všeč

#8 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • 199 Sporočil:

Objavljeno: 12 September 2017 - 13:52

Hvala!

#9 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 20676 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 12 September 2017 - 23:11

No da povem še epilog; Zanič je bil elektromagnetni ventil. Zrihtal g. Majes,cena skupaj z delom 110€. Zadovoljen s storitvijo.

a na sesalnem kolektorju?

#10 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani
  • 199 Sporočil:

Objavljeno: 13 September 2017 - 09:34

a na sesalnem kolektorju?

Je tako

http://www.ebay.ca/i...LlZpMek&vxp=mtr

#11 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • 20676 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 13 September 2017 - 22:50

no pol sem imel pa kar prav, da te to zafrkava

#12 Odsoten   Dare Kosterca

Dare Kosterca

Trotlfahrer

• Člani