Skoči na vsebino

M6: ventilator se ne vkljaplja


Priporočeno sporočilo

Sumim na okvaro temostata, ki je zablokiran v deloma zaprtem polo?aju. Pri kak?nem re?imu vo?nje se ti je to zgodilo? Uglavnem ne se vozit in obi??i mehanika, takoj!  :o

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je v sistemu dovolj hladilne teko?ine notri? Termostat s samim vklopom nima veze....njegova funkcija je samo da odpre ali zapre pretok skozi hladilnik. 

Poi??i  temp. stikalo odklopi z njega  konektor in  le tega prebrikaj s ?ico (sledi ?icam  od ventilatorja) .  ?e ventilator vklopi je potem to stikalo fu?.  Da se pa ventilatorji v?gejo  ob  vklopu klime je pa to normalno.  Lahko pa ?e pove? za kateri letnik mazde gre pa kateri motor je pod havbo.  Je pa tako -----?e je pred tvojim posegom zadeva delala in sedaj ne potem  si nekje pozabil nekaj  priklopit.

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tankam 53l-54l tm nek uglavnem neverjetno se pozna ?oba prej k sm ga zahodu se ni vidlo 2m za mano. Ko sm odklu?il povratne vode je iz ?obe samo teklo ven. 

 

600km sm naredu ?e sm ga fajn merku avto je cukov do 1500rpm. 

 

Pospe?ek izbol?an iz 10.87 na 10.17 merjeno s elm 327 usb pc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Miha a nisi mehanik, al neki. Brez zamere ampak sam zamenja? vodno pumpo potem pa spra?uje? ?udne stvari.

 

Kuha lahko zato: nisi vsega nazaj priklopil, termostat crknu, nisi prezra?u dobro sistema in ima? zra?ni ?ep nekje v sistemu, pomeri ?trom na ventilatorju ?e trdi? da termostat dela. To so osnove.

 

Lu?ka pa gori ker je v zicu mre?ica strgana.

 

Tolk na hitro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 rf 136km kje pribli?no pa bi imeu stikalo na bloku? sm pa tud eno ?obo zamenov poraba man?a za 1.5l prej sm 500km delov zdj pa 800-900 z enim tankom pa ga ne ?param.

Da naredi? 900 km  je mo?no edino tako, da res vozi? kot po jajcih tam do enih 120/uro. Moj rekord je 840 km z 54 litri.Brez ustavljanja in mestnih vo?enj.Sem pa tudi jaz zamenja l vse 4 injektorje. Zadnji tank pa 640 km,Ve?inoma mesto. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Miha a nisi mehanik, al neki. Brez zamere ampak sam zamenja? vodno pumpo potem pa spra?uje? ?udne stvari.

 

Kuha lahko zato: nisi vsega nazaj priklopil, termostat crknu, nisi prezra?u dobro sistema in ima? zra?ni ?ep nekje v sistemu, pomeri ?trom na ventilatorju ?e trdi? da termostat dela. To so osnove.

 

Lu?ka pa gori ker je v zicu mre?ica strgana.

 

Tolk na hitro.

Sistem je prezra?en je blo kar zajeban prezra?it webasto pa?. Sam nevem kaj bi lahko pozabu priklopit sm use pregledu. Kako pa naj re?im strgano mre?o v zicu?

Deli sploh niso tok dragi 220? cel set s hidravli?nim ?ponarjem  set vztrajnik sklopka 600?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da naredi? 900 km  je mo?no edino tako, da res vozi? kot po jajcih tam do enih 120/uro. Moj rekord je 840 km z 54 litri.Brez ustavljanja in mestnih vo?enj.Sem pa tudi jaz zamenja l vse 4 injektorje. Zadnji tank pa 640 km,Ve?inoma mesto. :)

Moj pa 1.006km s slabimi 57 litri. ?ez 900 pa sploh ni tak problem brez jajcanja po cestah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sicer dr?i ampak motor 2.0 diesel je konstrukcijsko enak prvi generaciji.

 

Na prvi ?estki s 120KM je bila povpre?na poraba 6,53l/100km od novega do trenutka, ko sem jo prodal. Na drugi generaciji s 140KM pa je poraba 6,41l/100km od novega do zdaj. Se pravi dober deci je razlike tako, da ne bi delal tukaj neke razlike med obema modeloma vsaj kar se ti?e porabe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj pa 1.006km s slabimi 57 litri. ?ez 900 pa sploh ni tak problem brez jajcanja po cestah.

Mogo?e bi se dalo, ?e bi bil v avtu sam, brez prtljage in druge odve?ne krame. Pa vreme idealno, motor razpihan,  cesta dokaj ravna, pa vo?nja teko?a po omejitvah, po mo?nosti kak?na hitra cesta. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so ve? ali manj samo AC seveda skoraj po predpisih 130-140km/h in celo s Petrolovo nafto :hudicek:

Je pa res, da avto nima gor nave?enih prtlja?nikov in druge neaerodinami?ne krame in da razen obvezne opreme in gasilnega aparata je prtlja?nik prazen. Ampak na?eloma te?a pri enakomerni vo?nji ne igra neke bistvene vloge. Jo pa seveda oblika, ker 5 vratna ima precej bolj?i (okoli 4%) koeficient upora Cv kot karavanka in to se pri AC hitrostih lahko pozna od 2 do 3 deci oziroma cca 30km manj?i domet na tank goriva.
 

Datum              Litri (l)      Znesek (?)      Kilometri (km)  Prevo?eno(km) Povpre?na (l/100km)  

12.08.2017       55,07           64,27               242.868                 888                     6,20 

18.07.2017       54,46           63,06               241.980                 905                     6,02

16.06.2017       55,89           64,05               241.075                 938                     5,96

30.05.2017       56,87           65,12               240.137               1.006                    5,65

17.05.2017       54,34           62,27               239.131                 923                     5,89

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e ena razlika je-prva generacija nima 6.prestave in tudi to se pozna.

Ima, od prenovitve oz.pomladitve modela jih ima 6

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah traktoristi .....pregovarjanje za razliko 0,2l porabe ha ha ha.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • a tudi legendarnega T5R ne ?
    • to je vse v skaldu z BMW pravili (ki so posebna, in jih drugi vozniki ne razumemo  )
    • groza, ampak po drugi strani, kaj vse folk šari na avte....pričakovano
    • V oglasu za moje pojme manjka zelo pomembna informacija, kateri lastnik si ? (označeno je, da je kupljena v SLO). In kje si delal servise (uradni ali neuradni, oz. imaš dokazila za servse?). In še vprašanje za vse mojstre dizel mazd ali je ta letni 02/2017 že rešen vseh tistih problematičnih hib, ki so jih imele letniki 14/15/16 (podložke, injektorji, veriga oljne črpalke, itd....)?   (p.s. sprašujem za kolega, ki išče nek wagen, ampak ne vem če bi mu priporočal mazdo dizla ...)  
    • hvala, ti si sigurno kak it security guy :)....ni take panike, ker imam še dopis kjer piše "ob prevzemu nagrade je potrebno pokazati osebni dokument...trgovina bo imela seznam nagrajencev", ker sem moral oddati tudi svojo DŠ, tako da v osnovi je bon vezan na moje ime, in s potencialnim kandidatom bi moral iti jaz v trgovino (imajo kar spisan dober protokol....). Malo sem razočaran nad odnosom, ker bi z veseljem kupil njihovov kolo in s tem takoj doplačal cca.300-500€, torej bi imeli več od mene, ampak se striktno držijo pravil....
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.