Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Mnenje

• Please log in to reply
16 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   curko

curko

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6506
  • 342 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Opel Insignia
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 December 2017 - 21:24

Živjo
Že sto let nisem bil na forumu zdaj pa rabim vašo pomoč. Za drug avto bova z punco vzela mazdo 6. Zanima me če kdo pozna ta avto in če je lastnik na forumu saj sem opazil da ma klubsko nalepko zadaj na prtljažniku. Na kaj naj bom previden pri tem motorju in kakšne slabosti ima? Prosim za vim več odgovorov.

Ob enem pa še vesele praznike in srečno 2018

https://www.avto.net...asp?id=12733236

Curko

#2 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 49
  • 13992 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 27 December 2017 - 22:45

tak motor imam jaz na svoji mazdi 6 (res da druga generacija, letnik 2009, je pa isti motor)

moram rec, da je super vse dokler ne prides na avtocesto :) (se posebej, ko primerjam z mojo drugo 6ko dizel 129 konjsko)
je super tih, poraba je cisto ok, z njim sem prevozil dobrih 50.000km nobenih problemov, ne pije olja,

ko ga zalaufas mrzlega, ti skocijo vrtljaji na 1500rpm, in rabi kaksno minuto da pridejo dol (to je normalno)

ce boste imeli veliko avtoceste (s 6 prestavo iz 120 na 150 rabi pol leta, pri 150 se vrti na slabih 4000rpm in je motece za dolge poti), potem raje kaksen drug motor, za vse drugo pa je odlicen

#3 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 1948 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 December 2017 - 01:27

Moje mnenje je da samo kupi. Ze tako je redkost dobiti 2.0 bencinarja poleg tega je se 2.0 facelift pri kateri je ravno prisla 6pr. Malo me edino motijo km k so res nizki, kar pa ne pomeni da niso realni. Mi imamo isto doma 2008 2.0 in zej ce gre za isti motor imam jest samo pozitivne izkusnje. Poleg tega je pa prva generacija benz itq bulletproof edino, kar jo je zezala je bila rja kar pa mislim, da pri tejle ni problem, saj izgleda lepo ohranjena  :)

#4 Odsoten   KAALman

KAALman

the one and only

• Moderatorji
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 11
  • 5775 Sporočil:
  • Zanima me:štrikanje, kvačkanje, heklanje, okapanje, origami, kleklanje, makrame, najraje pa se vozim z motorjem ali avtom !
  • Model avtomobila: M5, MINI JCW, VFR1200
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 December 2017 - 05:54

Ne pozabit zavore probat pa pregledat.

Celjusti rade stekajo zadaj, pa sprednji del zavor je slabe kvalitete, beri: zvijanje diskov in tresenje...

#5 Odsoten   Z M A J

Z M A J

LPG odvisnik

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 23838 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, Mazdaklub.si
  • Model avtomobila: LPG Bmw Balija :)
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 December 2017 - 09:45

Cimprej na ogled, ker zna it hitro v promet :)

#6 Odsoten   curko

curko

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 6506
  • 342 Sporočil:
  • Model avtomobila: Opel Insignia
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 December 2017 - 10:21

Letim takoj po novem letu na ogled ker se res splaca. Najlepsa hvala usem za odgovore in upam da me pocaka 6dni da jo dec ne bo prej prodal so pa umes se prazniki tko da upam da ostane. Hvala

Curko
  • Z M A J, Gelipter in Rudy je všeč

#7 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 13992 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 28 December 2017 - 14:28

Poglej jo, ker ima mal cudne opise pa to
Pamravi da je TE ampak ima xenon (tovarniski, ker ima pranje). TE ni imela xenona.
Tud pise da ima vrecko za smuci, mazde tega nimajo (se vedno ne razumem zakaj ne)

#8 Odsoten   Strela

Strela

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6393
  • 879 Sporočil:
  • Model avtomobila: 5ka TX 1.6CD
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 28 December 2017 - 14:57

Imel sem tako, karavan. 2006.
V 11 letih ne prejšnji lastnik in ne jaz niti ene težave. Sedanji lastnik ima z njo že okrog 250tkm in avto je še vedno top!
Kupi, tankaj,pelji.

#9 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 21175 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 28 December 2017 - 20:14

Moje mnenje je da samo kupi. Ze tako je redkost dobiti 2.0 bencinarja poleg tega je se 2.0 facelift pri kateri je ravno prisla 6pr. Malo me edino motijo km k so res nizki, kar pa ne pomeni da niso realni. Mi imamo isto doma 2008 2.0 in zej ce gre za isti motor imam jest samo pozitivne izkusnje. Poleg tega je pa prva generacija benz itq bulletproof edino, kar jo je zezala je bila rja kar pa mislim, da pri tejle ni problem, saj izgleda lepo ohranjena  :)

Zakaj ne bi bili realni???? Fotr ima 6-ko letnik 2005 FL in realnih 90.000. Pač upokojenec, ki dela malo km. Pri bencinarkah verjamem tem km, ker če pa bi nekdo dizelco prodajal s tolk km, je pa al prevarant al pa totalni bumbar, da je sploh dizla kupil.

#10 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 1948 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 28 December 2017 - 20:55

Nisem reku, da niso realni reku sem samo da je delal malo km, ker gre tole za 10k km na leto. To kar pa ti omenjas gre pa za 7k km na leto kar je pa sploh malo in bi jest osebno ob nakupu avta definitivno kar se le da preveril, ce to drzi  :). Pac zapeljes na uradni servis pa ti takoj povejo. Preverijo abs ali pa airbag racunalnik pa bojo takoj videli koliko delovnih ur ima. Das tistih 20€ pa mirna bosna.

#11 Odsoten   robertos664

robertos664

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 8414
  • 750 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 G100
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 07:23

To ni še nič. Moja ima avto letnik 2006 s 35000 prevoženih. :)

#12 Odsoten   simon87

simon87

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 7517
  • 242 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda 3 Sport G100

Objavljeno: 29 December 2017 - 07:46

To ni še nič. Moja ima avto letnik 2006 s 35000 prevoženih. :)

Kaj ji bo avto. Naj raje kupi kolo. Se bo mal zasvicala ful.:)

#13 Odsoten   Martin Cufer

Martin Cufer

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 8971
  • 271 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 08:11

Sumljivo mi je,zakaj se ta avto prodaja že toliko časa? Namreč na AvtoNetu je že precej časa in tudi oglas se nonstop spreminja. In tudi cena. Če je avto res tak biser kot piše,bi se moral že zdavnaj prodati....Samo moje kmečko razmišljanje :) 

#14 Odsoten   Symon

Symon

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 285
  • 11738 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 29 December 2017 - 08:18

Sumljivo mi je,zakaj se ta avto prodaja že toliko časa? Namreč na AvtoNetu je že precej časa in tudi oglas se nonstop spreminja. In tudi cena. Če je avto res tak biser kot piše,bi se moral že zdavnaj prodati....Samo moje kmečko razmišljanje :)

Ker kdo pa danes kupuje še 2.0 bencinarja? Vedno manj ljudi, ali kupijo downsizing mlinčke ali pa dizla. 

#15 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 1948 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 12:47

Sestke same se nasplosno dost slabo prodajajo. Poglej svojo ali pa viperjevo rumenko pa se 7 ti jih lahko nastejem za katere vem, da se ze lep cas prodajajo na avtonetu. Tudi druga generacija...

#16 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
    • ID uporabnika: 399
  • 7935 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 SW 136 L&B
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:10

Sestke same se nasplosno dost slabo prodajajo. Poglej svojo ali pa viperjevo rumenko pa se 7 ti jih lahko nastejem za katere vem, da se ze lep cas prodajajo na avtonetu. Tudi druga generacija...

Prva in druga ja... ta zadnja gen. pa gre za med. Seveda ne benzinarke, ker imajo vse prenapihnjene cene in seveda so gor po pol leta.

#17 Odsoten   Z M A J

Z M A J

LPG odvisnik

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 23838 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, Mazdaklub.si
  • Model avtomobila: LPG Bmw Balija :)
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 16:50

Moje mnenje je, da za 10 let star avto, od katerega sta ze nekaj let 2 novejsi generaciji zunaj, ni extra vroca zadeva, cena pa tudi ne neka tako zelo ugodna :)
  • uporabniku Alex je všeč

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov