Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Priklučitev vzvratne kamere

24 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5522
  • 169 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 6 & Mazda 3

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:16

Menjal sem original radio za android radio, pa bi rad še priključil vzvratno kamero, vendar mi priložena navodila niso najbolj jasna.

Ni mi jasen tisti del kam priključit rdeči kabel v katerem sta dve žici (rdeča in črna).

Rdeča žica na 12+, črna pa na maso vozila, ok samo s kje potegnit to??? Z vzvratne luči? ali luči za osvetlitev tablice?

Prilagam slike, prosim za čimprejšnjo pomoč, ker bi še rad danes to zmontiral.

Pripete datoteke

#2 Odsoten   robertos664

robertos664

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 8414
  • 753 Sporočil:
  • Model avtomobila: Honda CR-V 2.0
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:24

Itak da na vzvratno luč. Drugače ti bo nonstop delala :)

#3 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • 169 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:35

hmh, sam zdaj nimam prikloplene kamere in ko dam v vzvratno mi na displayu vklopi kao vzvratno kamero in pokaže one črte, sam pač ni slike ker kamera ni prkloplena, ker dobiva signal za vzvratno od canbusa avta.

Zdaj me zanima če je lahko prkloplena na luči od tablice recimo bo pač kamera nonstop delala, na displayu se bo pa preklopla ko vklopim vzvratno prestavo?

#4 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2169 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:42

Na sliki se manjka RCA kabel s kateremu se povezes na radio. Priklopi na vzvratno luc (crna na crno od vzvratne in rdeca na rdeco). Bo pa tudi delalo, ce bos vezal na konstantni 12V.

#5 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • 169 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:49

aha, ok hvala

#6 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 13:53

Ce bi se pa rad sam preprical sem pa preprican, da se ti doma ziher vala kaksna baterija. Preprosto povezi rdeco na plus in crno na minus od baterije in daj v rikverc. Bos takoj videl ali deluje :). Samo ce bos vezal na konstantni 12v ti bo na displayu skos kazalo.

Pripeta datoteka  1176585.jpg   67.48KB   5 Število dolpotegov:

#7 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 14:01

Pri meni je recimo tako, da je vezana na rikverc luc. Ce hocem vklopiti kamero more biti na enoti nastavljeno na AUX in pa prestaviti moram v vzratno, da kamero aktiviram. Ce recimo med voznjo poslusam glasbo preko AUX izhoda mi pise no signal, saj kamera ni aktivirana. Ce bi pa jest kamero vezal na konstantni plus bi mi pa kamera non stop delala in bi med poslusanjem glasbe preko AUX tudi kamera laufala...

#8 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 25983 Sporočil:
  • Model avtomobila: Citroen GC4 Picasso HDi150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 14:05

A nisi ti vzel radiatocno za tvoj avto? Ce ja je v kablovju ze zicka reverse....tja priklopis. Drugace pa na rikverc luc

#9 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 14:11

Kaksna zicka za reverse? Dobis oguljen kabel (plus in minus), katerega sam priklopis. Ali kaj si mislil ? :)

#10 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 25983 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 14:16

Na radiu bucman

#11 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 14:29

Nevem. Kolikor gledam mores vse ti sam vezati na rikverc luc. Ali pa jest ne razumem dobr vse skup :)

https://www.seicane....3g-wifi-s168001

#12 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 25983 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 15:17

Zanimivo da jimas tega, ker je ponavadi vse vezano na en sistem, ko ti das rocno v rikverc se pali vse, preko can busa vklopi ekran s kamero, kamero in poda se telemetrijo - tiste crte ki se sucejo z volanom. Na vseh petih aftermarket radijih sem imel reverse zicko med power kabli.

Probaj ce slucajno key 1 ali key2 ne data power ko das v rikverc. Drugace pa ni druge kot rikverc lampa

Pa si probal da ko das v rikverc vsaj vzge zaslon s kamero (video in)
V opisu pise da bi moglo delat tako da ni panike

#13 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • 169 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 17:57

Evo zrihtano, sem uspel vse priklopit, največ časa mi je vzelo speljat kabel od radija spredaj do kamere zadaj, razstavljanje plastik po desni strani, plastike v prtljažniku, pol vezava na rikverc luč je enostavna. Žičke so dali pa res tiste kitajske tanke ko las, izolacijo dol potegneš pa se takos strga  :rolleyes: 

Zdaj juti moram edino preverit razdalje z metrom na kolk so črte in pol mal dvignit kamerco, k se mi zdi da je zdaj mal nizka, na oni prvi rdeči črti že vidim zadnji odbijač.

Edino kar ne dela so tiste črte ki se sučejo z volanom, nevem če mazda to sploh omogoča, prikazuje jih z modro sam stojijo ravno tko kot modro rumene.

jures: revers žička je zraven power kabla, sam ga ni treba priklopit, ker dobi signal prek canbusa, take sem dobo info od Eonona. Od radija gre sam ena žica do kamere (video in), ostali dve pa greta od kamere samo do luči zadaj.

• uporabniku Scr3am je všeč

#14 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:11

Pri meni se tudi crte ne premikajo z volanom. Tisti link od radia katerega sem postal gre za random android radio jaz imam pa wince sistem, ampak prikljucki so pa isti in je potrebno posebi vezati na rikverc luc. Zgleda ima eonon isto. No samo da si zrihtal :). In kaksni so prvi obcutki ? Imas hotspot?

#15 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 25983 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:17

Evo zrihtano, sem uspel vse priklopit, največ časa mi je vzelo speljat kabel od radija spredaj do kamere zadaj, razstavljanje plastik po desni strani, plastike v prtljažniku, pol vezava na rikverc luč je enostavna. Žičke so dali pa res tiste kitajske tanke ko las, izolacijo dol potegneš pa se takos strga :rolleyes:
Zdaj juti moram edino preverit razdalje z metrom na kolk so črte in pol mal dvignit kamerco, k se mi zdi da je zdaj mal nizka, na oni prvi rdeči črti že vidim zadnji odbijač.
Edino kar ne dela so tiste črte ki se sučejo z volanom, nevem če mazda to sploh omogoča, prikazuje jih z modro sam stojijo ravno tko kot modro rumene.

jures: revers žička je zraven power kabla, sam ga ni treba priklopit, ker dobi signal prek canbusa, take sem dobo info od Eonona. Od radija gre sam ena žica do kamere (video in), ostali dve pa greta od kamere samo do luči zadaj.

To zadevo bi moral aktivirati v menijih. Poigraj se

#16 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • 169 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:20

ja zaenkrat ful zadovolen, hladen zagon sicer traja mal dalj kot original radio, sam ni pa še panike, drgač ima pa ocijo da ga da v spanje, lahk nastaviš kolk časa ga naj drži v spanju, takrat pa ko daš kontakt se v sekundi zažene, samo nevem kolk to žere akumulator.

drgač ima vse kot android telefon, wifi,hotspot,bt, play trgovina, maps,dvd, usb, hdmi.....

je pa presenetljivo hiter zaenkrat, brskanje po radiju je tekoče.

aja pa radijo lovi več postaj kot prej z original, zvok je tudi zelo dober, ni razlike z originalom, s tem da imaš več nastavitev equelazireja.

• uporabniku Gelipter je všeč

#17 Odsoten   Aless

Aless

Trotlfahrer

• Člani
  • 169 Sporočil:

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:38

Evo slikce kak zgleda. :jupiii:

Pripete datoteke

• Gelipter in Scr3am je všeč

#18 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:41

Zanimivo da jimas tega, ker je ponavadi vse vezano na en sistem, ko ti das rocno v rikverc se pali vse, preko can busa vklopi ekran s kamero, kamero in poda se telemetrijo - tiste crte ki se sucejo z volanom. Na vseh petih aftermarket radijih sem imel reverse zicko med power kabli.
Probaj ce slucajno key 1 ali key2 ne data power ko das v rikverc. Drugace pa ni druge kot rikverc lampa
Pa si probal da ko das v rikverc vsaj vzge zaslon s kamero (video in)V opisu pise da bi moglo delat tako da ni panike

Je res. Jest ko dam v rikverc mi takoj presalta na kamero, ampak pise no signal ce nimam nastimano na AUX. Sepravi ce jest poslusam radio pa dam v rikverc mi preklopi kao na kamero pa pise no signal (cisto crn zaslon pa no signal pise). Na sreco ne poslusam radia in imam vedno na AUX, saj preko njega poslusam glasbo in se mi potem vedno kamera aktivira ko dam v rikverc. Kaj se uzadi dogaja in kako je zvezano nevem, ker je to kalman skupi dajal, ampak predvidevam, da je posebi vezal na rikverc luc. Mogoce bi bilo kej drugace ce bi RCA priklopil na key 1 ali key 2 in da bi potem skos priklopil.

#19 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 4576 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy, MX-5
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:42

Kateri model si pa vzel?

#20 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2169 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 29 December 2017 - 18:45

Evo slikce kak zgleda. :jupiii:

Super izgleda? Iz kje si ga pa narocil in za koliko si ga dobil, ce ni skrivnost ? :)

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov