Skoči na vsebino

Priklučitev vzvratne kamere


Priporočeno sporočilo

Menjal sem original radio za android radio, pa bi rad ?e priklju?il vzvratno kamero, vendar mi prilo?ena navodila niso najbolj jasna.

Ni mi jasen tisti del kam priklju?it rde?i kabel v katerem sta dve ?ici (rde?a in ?rna).

Rde?a ?ica na 12+, ?rna pa na maso vozila, ok samo s kje potegnit to??? Z vzvratne lu?i? ali lu?i za osvetlitev tablice?

Prilagam slike, prosim za ?imprej?njo pomo?, ker bi ?e rad danes to zmontiral.

 

 

post-5522-0-81887200-1514549732_thumb.jpg

post-5522-0-98027100-1514549745_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmh, sam zdaj nimam prikloplene kamere in ko dam v vzvratno mi na displayu vklopi kao vzvratno kamero in poka?e one ?rte, sam pa? ni slike ker kamera ni prkloplena, ker dobiva signal za vzvratno od canbusa avta.

Zdaj me zanima ?e je lahko prkloplena na lu?i od tablice recimo bo pa? kamera nonstop delala, na displayu se bo pa preklopla ko vklopim vzvratno prestavo?

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bi se pa rad sam preprical sem pa preprican, da se ti doma ziher vala kaksna baterija. Preprosto povezi rdeco na plus in crno na minus od baterije in daj v rikverc. Bos takoj videl ali deluje :). Samo ce bos vezal na konstantni 12v ti bo na displayu skos kazalo.

 

 

post-7623-0-21585200-1514552002.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je recimo tako, da je vezana na rikverc luc. Ce hocem vklopiti kamero more biti na enoti nastavljeno na AUX in pa prestaviti moram v vzratno, da kamero aktiviram. Ce recimo med voznjo poslusam glasbo preko AUX izhoda mi pise no signal, saj kamera ni aktivirana. Ce bi pa jest kamero vezal na konstantni plus bi mi pa kamera non stop delala in bi med poslusanjem glasbe preko AUX tudi kamera laufala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi ti vzel radiatocno za tvoj avto? Ce ja je v kablovju ze zicka reverse....tja priklopis. Drugace pa na rikverc luc

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da jimas tega, ker je ponavadi vse vezano na en sistem, ko ti das rocno v rikverc se pali vse, preko can busa vklopi ekran s kamero, kamero in poda se telemetrijo - tiste crte ki se sucejo z volanom. Na vseh petih aftermarket radijih sem imel reverse zicko med power kabli.

 

Probaj ce slucajno key 1 ali key2 ne data power ko das v rikverc. Drugace pa ni druge kot rikverc lampa

 

Pa si probal da ko das v rikverc vsaj vzge zaslon s kamero (video in)

V opisu pise da bi moglo delat tako da ni panike

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo zrihtano, sem uspel vse priklopit, najve? ?asa mi je vzelo speljat kabel od radija spredaj do kamere zadaj, razstavljanje plastik po desni strani, plastike v prtlja?niku, pol vezava na rikverc lu? je enostavna. ?i?ke so dali pa res tiste kitajske tanke ko las, izolacijo dol potegne? pa se takos strga  :rolleyes: 

Zdaj juti moram edino preverit razdalje z metrom na kolk so ?rte in pol mal dvignit kamerco, k se mi zdi da je zdaj mal nizka, na oni prvi rde?i ?rti ?e vidim zadnji odbija?.

Edino kar ne dela so tiste ?rte ki se su?ejo z volanom, nevem ?e mazda to sploh omogo?a, prikazuje jih z modro sam stojijo ravno tko kot modro rumene.

 

 

jures: revers ?i?ka je zraven power kabla, sam ga ni treba priklopit, ker dobi signal prek canbusa, take sem dobo info od Eonona. Od radija gre sam ena ?ica do kamere (video in), ostali dve pa greta od kamere samo do lu?i zadaj.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni se tudi crte ne premikajo z volanom. Tisti link od radia katerega sem postal gre za random android radio jaz imam pa wince sistem, ampak prikljucki so pa isti in je potrebno posebi vezati na rikverc luc. Zgleda ima eonon isto. No samo da si zrihtal :). In kaksni so prvi obcutki ? Imas hotspot?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo zrihtano, sem uspel vse priklopit, najve? ?asa mi je vzelo speljat kabel od radija spredaj do kamere zadaj, razstavljanje plastik po desni strani, plastike v prtlja?niku, pol vezava na rikverc lu? je enostavna. ?i?ke so dali pa res tiste kitajske tanke ko las, izolacijo dol potegne? pa se takos strga :rolleyes:

Zdaj juti moram edino preverit razdalje z metrom na kolk so ?rte in pol mal dvignit kamerco, k se mi zdi da je zdaj mal nizka, na oni prvi rde?i ?rti ?e vidim zadnji odbija?.

Edino kar ne dela so tiste ?rte ki se su?ejo z volanom, nevem ?e mazda to sploh omogo?a, prikazuje jih z modro sam stojijo ravno tko kot modro rumene.

 

 

jures: revers ?i?ka je zraven power kabla, sam ga ni treba priklopit, ker dobi signal prek canbusa, take sem dobo info od Eonona. Od radija gre sam ena ?ica do kamere (video in), ostali dve pa greta od kamere samo do lu?i zadaj.

To zadevo bi moral aktivirati v menijih. Poigraj se

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja zaenkrat ful zadovolen, hladen zagon sicer traja mal dalj kot original radio, sam ni pa ?e panike, drga? ima pa ocijo da ga da v spanje, lahk nastavi? kolk ?asa ga naj dr?i v spanju, takrat pa ko da? kontakt se v sekundi za?ene, samo nevem kolk to ?ere akumulator.

drga? ima vse kot android telefon, wifi,hotspot,bt, play trgovina, maps,dvd, usb, hdmi.....

je pa presenetljivo hiter zaenkrat, brskanje po radiju je teko?e.

aja pa radijo lovi ve? postaj kot prej z original, zvok je tudi zelo dober, ni razlike z originalom, s tem da ima? ve? nastavitev equelazireja.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da jimas tega, ker je ponavadi vse vezano na en sistem, ko ti das rocno v rikverc se pali vse, preko can busa vklopi ekran s kamero, kamero in poda se telemetrijo - tiste crte ki se sucejo z volanom. Na vseh petih aftermarket radijih sem imel reverse zicko med power kabli.

Probaj ce slucajno key 1 ali key2 ne data power ko das v rikverc. Drugace pa ni druge kot rikverc lampa

Pa si probal da ko das v rikverc vsaj vzge zaslon s kamero (video in)V opisu pise da bi moglo delat tako da ni panike

Je res. Jest ko dam v rikverc mi takoj presalta na kamero, ampak pise no signal ce nimam nastimano na AUX. Sepravi ce jest poslusam radio pa dam v rikverc mi preklopi kao na kamero pa pise no signal (cisto crn zaslon pa no signal pise). Na sreco ne poslusam radia in imam vedno na AUX, saj preko njega poslusam glasbo in se mi potem vedno kamera aktivira ko dam v rikverc. Kaj se uzadi dogaja in kako je zvezano nevem, ker je to kalman skupi dajal, ampak predvidevam, da je posebi vezal na rikverc luc. Mogoce bi bilo kej drugace ce bi RCA priklopil na key 1 ali key 2 in da bi potem skos priklopil.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naro?il sem na Eonon uradni strani, model je pa GA8198, cena je bila 360? z zavarovano po?tnino DHL, je pa bla res hitra dostava.

Aja ful dober feature ima pa Split screen mode, s katerim lahko ima? dve aplikaciji naekrat odprto na zaslonu.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ni blo ni? davka, so poslali iz Anglije.

naprava je bila 349?+po?tnina 11?+ 4? za zavarovano po?tnino. vseskup je pri?lo to?no 360?. kamera je pa bla free.

edino mi je malo ?al da nisem ?e vzel DAB+ modul, pol bi mel vse.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ni blo ni? davka, so poslali iz Anglije.

naprava je bila 349?+po?tnina 11?+ 4? za zavarovano po?tnino. vseskup je pri?lo to?no 360?. kamera je pa bla free.

edino mi je malo ?al da nisem ?e vzel DAB+ modul, pol bi mel vse.

A ti malo sumi radio ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni? ne ?umi, radio ?pila res dobro. Edino komaj sem ugotovil kak priklopit kabel za Bose ozvocenje (ta ima ?e neko ?rno ?katlico gor, pi?e filter).prilozena sta bila oba kabla za Bose in brez, sta pa razlicna

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Priklučitev vzvratne kamere

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.