Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Menjava lopute pri Mazdi 5

13 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10081
  • 6 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 5 1.8

Objavljeno: 10 February 2018 - 07:53

Moje vprašanje je sledeče:

Vozim 9 let staro Mazdo 5, 1.8. Že dlje časa ( cca 2 leti) se je pojavljalo zatikanje pedala za plin in sicer ob začetnem pritisku, ko se pedalo sprosti, se normalno giba. Na servisu, so namazali žico, nato po vztrajanju glede težave, tudi zamenjali žico za plin. Težave z zatikanjem so bile sicer manjše, a se niso končale. Ob zadnjem obisku so očistili loputo za zrak , a je bil avto po posegu slabše vozen, zatikanje pedala je ostalo, pojavilo pa se je nihanje vrtljajev v prostem teku, vse do 2400/min. Po ponovnem obisku je bila diagnoza , da je potrebno 1000 km voziti, da se neke tabele vrtljajev v računalniku na novo izpišejo, če pa to ne bo uspelo, je nujna menjava loput, kar stane 1200 €.

Prosim za še vaše-drugo- mnenje.

Pozdrav Goran

#2 Odsoten   markym

markym

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7144
  • 514 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: M6 BY dizl

Objavljeno: 10 February 2018 - 08:50

Pedal se ti fizično zatika?
Je drive by wire sistem(električna loputa)?

#3 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 6 Sporočil:

Objavljeno: 10 February 2018 - 13:30

Pedal se ti fizično zatika?
Je drive by wire sistem(električna loputa)?

Pedalo se zatika ko položim nogo nanj ob prestavljanju naprimer, kot bi se upiral pritisku, nato ob povečanem pritisku  popusti, pa normalno deluje, dokler zopet ne menjaš prestave in popolnoma odmakneš nogo s pedala  in ponovni pritisk nanj se znova upira ...

Kar se pa lopute tiče, pa žal ne vem, kaj je drive by wire....po serviserjevem mnenju naj bi šlo za loputo za zrak ....več pa ne vem. Gre za Mazdo 5, letnik 2009 , bencin 1.8.

#4 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 2530 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 February 2018 - 14:42

Ce so ti namazalo zico za plin sklepam, da ima klasicno loputo in ne elektronsko. Mogoce kaksna rabljena iz kaksne razbite?

#5 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 6 Sporočil:

Objavljeno: 10 February 2018 - 15:12

Ce so ti namazalo zico za plin sklepam, da ima klasicno loputo in ne elektronsko. Mogoce kaksna rabljena iz kaksne razbite?

Kaj pa je sploh funkcija lopute za zrak? Je torej zatikanje žice za plin nekako povezano z loputo ?

#6 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 2530 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 February 2018 - 19:35

Loputa za gas spusca zrak v sesalni kolektor oz. v motor. Ko ti pritisnes na gas se loputa temu primerno tudi odpre in dolocena kolicina zraka vstopi v motor. Senzor na loputi zazna, da si pritisnil na gas in to sporoci glavnemu racunalniku. Istocasno Maf oz. (senzor pretoka zraka) zazna vecji pretok zraka in komunicira z glavnim racunalnikom, kateri pa poslje ukaz injektorjem, kateri brizgajo zadostno oz. primerno kolicino benza. Novejsi avti imajo elektronsko loputo starejsi pa na "zajlo". Princip delovanja je isti.
Obrati lahko nihajo tudi zaradi umazane lopute.

Sporočilo je uredil Scr3am: 10 February 2018 - 19:55

#7 Odsoten   Gelipter

Gelipter

Aci - družinski gelipter

• Člani
    • ID uporabnika: 7434
  • 2580 Sporočil:
  • Zanima me:Mazdeeeeeee in lepe Mazdurineee
  • Model avtomobila: Mazdurina CX5 Sky City bencin
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 10 February 2018 - 20:32

Ej...Janez1 lahko za inf in pomoč pokličeš našega mojstra Dr.Pelko simon delavnico ima v Medvodah.gsm 041 667 335.verjetno bosta najdla rešitev lp

#8 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 6 Sporočil:

Objavljeno: 10 February 2018 - 23:43

Ej...Janez1 lahko za inf in pomoč pokličeš našega mojstra Dr.Pelko simon delavnico ima v Medvodah.gsm 041 667 335.verjetno bosta najdla rešitev lp

Hvala obema za informacije. Očitno je kar zapleten mehansko elektronski sistem, ki uravnava dotok zraka in goriva v motor. Zadeva ni bila moteča, dokler je bilo samo zatikanje pedala, saj sem se navadil , pa tudi serviserji so me tolažili, da gre zgolj za nenamazanost zajle , ki se ob neko zadevo drgne. S pojavom nihanja vrtljajev, pa se je nekako izkazalo, da je vrjetno problem v teh loputah, ki so zapacane, kot pravite ... upam, da mi servis reši ta problem, vsekakor pa bom v primeru , da se to ne zgodi, kontaktiral številko gospoda Pelkota.

Še enkrat hvala za pomoč.

#9 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • 2530 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 February 2018 - 01:01

Kolikor gledam kataloske stevilke imajo vse mazde 5 2007-2009 klasicno loputo na zajlo. 1.8 ima svojo loputo in pa 2.0 ima svojo. Na avtonetu imas eno 5ko 2007 letnik po delih pa prasi koliko bi hotu za loputo :). Z malo googlanja sem tudi najdu firmo (car & hifi), katera obnavlja lopute (smo skoraj sosedje). Seveda se pa prvo prepricaj, da gre res za loputo. Po postavljeni ceni nove lopute, sklepam da si ga peljal na uradni servis :D. Moje mnenje je da pejt do pelkota in naj ti postavi diagnozo, kaj tocno je narobe z njo. Poklici na car hifi in povej kaj je narobe z loputo in ce to znajo popraviti. Ce lahko si zmagal in ti jo pelko odmontira in jo peljes v Lesce. Ce se je pa ne da popraviti, potem pa tista rabljena na spodnjemu linku.

https://www.avto.net...o delih ali cel

https://www.avto.net....asp?id=8122753

#10 Odsoten   uklopko

uklopko

nekdo ki pači se grdo !

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 363
  • 7735 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar me zabava in me zanima oz. me dela zadovolnega in tudi zadovoljenega .
  • Model avtomobila: Mazda 6 karavan
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 February 2018 - 03:27

Snami tisto zajlo iz lopute, pa lepo samo loputo na roke obrn pa bos vidu kaj se zatika pa kje. Če so puse obrabljene ki tržijo loputo lahk zarad tega se zatakne k gre s centra osi....

#11 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 6 Sporočil:

Objavljeno: 11 February 2018 - 22:35

Jaz nisem mojster šraufanja, nimam niti orodja, niti prostora, pa tudi nisem se še nikoli lotil česa v predelu motorja ...Avto je res ostal na uradnem servisu, pravijo, da mi ga bodo popravili tekom tedna. ker ste se tako potrudili z nasveti, bom o rezultatih poročal.

Lep večer vsem....Goran

P.S. Hvala tudi za linke.

#12 Odsoten   markym

markym

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7144
  • 514 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 BY dizl

Objavljeno: 12 February 2018 - 12:01

https://www.honestjo...dex.htm?t=94918

Tole najde gugl na to temo.

#13 Odsoten   Janez1

Janez1

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 6 Sporočil:

Objavljeno: 12 February 2018 - 14:33

Kot obljubljeno..poročam, da sem pravkar dobil avto, fant, ki je opravil poseg mi je prijazno prinesel loputo na ogled, ter pokazal kako se z žico odpira in kje se nabirajo saje ... vgradili pa so rabljeno loputo. Naj še povem, da se avto pelje zelo lepo, nikakršnega zatikanja pedala in tudi nihanje vrtljajev v prostem teku ni. Ker sem prvič na forumu kaj spraševal moram vse pohvaliti za zares hitro svetovanje.

Vsem, ki imamo Mazde , želim, da se avto dobro odreže in opraviči japonsko kvaliteto.

• Shrek in Slash13 je všeč

#14 Odsoten   Gelipter

Gelipter

Aci - družinski gelipter

• Člani
    • ID uporabnika: 7434
  • 2580 Sporočil:
  • Zanima me:Mazdeeeeeee in lepe Mazdurineee
  • Model avtomobila: Mazdurina CX5 Sky City bencin
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 12 February 2018 - 20:05

Ej...super da so ti porihtali.kaj si imel na mazda servisu ? Koliko km..si imel na mazdi...lp

Odgovori

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov